Blog

Terez Elznicová pokračuje v úspěšné sezoně

Na Mistrovství ČR žen 2023, které právě probíhá na skleněném kurtu v nákupním centru Harfa a na kurtech na Hectoru, čekají zajímavé zápasy také Terez Elznicovou. Terez rozehraje turnaj rovnou na přední stagi – krásném skleněném kurtu v Harfě. K zápasu prvního kola nastoupí v pátek v 10:30 s Marikou Doubravovou. Zápas můžete sledovat živě v obchodním centru nebo online zde.

Los letošního mistrovství je pro Terez velmi zajímavý. Dokud se jí podaří vyhrávat, bude hrát svá utkání jen na skleněném kurtu v Harfě. Navíc ji nečeká nijak snazší rozehřívací zápas. Marika Doubravová je šikovná hráčka se specifickým stylem hry, kterým umí potrápit. Aktuálně je na desátém místě českého žebříčku žen. Vítězku zápasu Terez/Marika bude pak čekat druhý páteční zápas na skleněném kurtu v 15:45 s vítězkou utkání Karolína Šrámková/Barbora Brodová.

Pavouk letošního šampionátu žen byl oproti minulosti zredukován na šestnáct nejlepších hráček, což přineslo mnoho zajimavých zápasů hned do prvního kola. Aktuální česká špička je poměrně široká. Zadařit se může jakékoli hráčce minimálně z top 10. Navíc na specifickém skleněném kurtu bude hodně záležet i na tom, kdo se s jeho vlastnostmi lépe vypořádá. Terez je do turnaje nasazená jako 3/4, na českém žebříčku je nyní na třetím místě. V prosinci se jí dokonce podařilo dosáhnout kariérního maxima, když byla na jeden měsíc druhá. V posledních sedmi letech se pohybovala na českém žebříčku mezi šestým a devátým místem. V červnu 2022 se poprvé dostala do top 5 a od listopadu se drží v top 3.

Dosavadní průběh sezony není pro Terez nejlepší jen co se týká postavení na žebříčku, ale hlavně hraje svůj dosud nejlepší squash. Jakoby do sebe zapadly všechny po léta získavané zkušenosti a Terez se cítí na kurtu opravdu dobře. Předvádí výborné výkony na mistrovských turnajích žen, v ženské extralize i v první lize mužů. Na mistrovských turnajích se v říjnu a listopadu umístila na čtvrté pozici, v prosinci byla dokonce dvakrát ve finále, když v listopadovém semifinále zvládla pětiseťák s Evou Feřtekovou a v prosincovém vyhrála patý set s Natálií Babjukovou. V extralize v probíhající sezoně odehrála plnou porci dvanácti zápasů, z nichž 8 vyhrála, například s Terezou Svobodovou, Evou Feřtekovou, Terezou Širokou či Tamarou Holzbauerovou, . V lize mužů, kde může ve čtyřčlenném týmu startovat i jedna žena, pomohla v minulé sezoně k postupu do první ligy, ve které nastoupila k deseti utkáním a 4 utkání dokázala vyhrát. Nejzajímavější zápasy odehrála asi s Ondřejem Jánským (3:2), Františkem Tůmou (3:1), Jakubem Slavíčkem (3:0) a Martinem Křížem (2:3).

Letošní Mistrovství ČR slibuje mimořádnou podívanou na mimořádném místě v nákupním centru Harfa. Nenechte si ho ujít a zafanděte i hráčům Modrého světa – Terez Elznicové a Sofi Hausknotzové v kategorii žen, Davidovi Linhartovi (report zde) v kategorii mužů a v kategoriích masters Marcele Štochlové a Jardovi Zárubovi.