Blog

David Linhart poprvé na republice mužů

Téměř šestnáctiletý David Linhart se poprvé kvalifikoval na Mistrovství ČR mužů. Turnaj zahájí exhkluzivním způsobem – na skleněném kurtu v obchodním centru Harfa. V prvním kole nastoupí ve čtvrtek ve 13 hodin proti Markovi Panáčkovi, nasazenému hráči 3/4. Zápas můžete sledovat živě na nádherném kurtu v Harfě nebo online zde.

David se na letošní republiku kvalifikoval neplánovaně, ale poměrně jasně. Během podzimu se z padesátého místa posunul na aktuální 35. místo českého žebříčku mužů. Během úspěšného podzimního tažení mezi dospělými vyhrál zářijový turnaj kateogorie B v Ostravě, kde během čtyř zápasů ztratil jediný set. V listopadu pak přidal na turnaji stejné kategorie v Brně bronz, když v posledním zápase porazil Jakuba Zapalu 3:1 na sety. A medailovou sadu z béček zkompletoval v lednu opět Brně, kde postupně přehrál Tomáše Holinku, Michala Jirku, Ondřeje Pavelku a podlehl až ve finále Martinovi Volfovi 1:3 na sety. V rámci mužských soutěží David nastupuje také v lize týmů, kde má výraznou zásluhu na uspokojivých výsledcích týmu Modrého světa při premiérově sezoně v první lize. David se na pozici jedničky setkává s nejlepšími hráči soupeřů a zatím má vyrovnanou zápasovou bilanci 6:6.

David v této sezoně ukazuje výrazný herní posun. Kromě zápasů dospělých se samozřejmě věnuje juniorským kategoriím. V lednu zaznamenal svá žebříčková maxima v ČR – 1. pozice v kategorii do 17 let  a 3. pozice do 19 let. Na únorovém Mistrovství republiky obsadil v B17 bronzovou příčku a v B19 čtvrtou. Na mezinárodní scéně David dosud odehrál 135 zápasů, z nichž odešel v 83 případech vítězně. V aktuální sezoně odehrál v rámci pěti turnajů 17 utkání a vyhrál jedenáctkrát, nastoupil postupně v Norsku, Polsku, Česku, Německu a Rakousku. V rámci reprezentace ČR ho v dubnu čeká Mistrovství Evropy týmu do 19 let ve Švýcarsku a pravděpodobně také ME týmů do 17 let v květnu v Praze.

Necelý měsíc před šestnáctými narozeninami David předvádí nejlepší hru v dosavadní kariéře. Nejdůležitější je, jak ho squash baví. Radost ze hry mu sice někdy ubírá, jak je na sebe náročný, co od sebe očekává, ale to ho zároveň motivuje ke zlepšení. K tomu mu pomáhají nejen klub, trenéři Petr Steiner, Anna Serme, Terez Elznicová a podporující rodina.

Držíme Davidovi palce, ať se mu dobře hraje a squash si užívá!