Klub

Squash Modrý svět

SPORTOVNÍ KLUB

O KLUBU

Klub organizuje akce pro veřejnost, tréninky juniorů
a připravuje hráče všech věkových kategorií k účasti v různých individuálních a týmových soutěžích.

Na této stránce jsou základní informace o důležitých činnostech klubu. Průběžně zde budeme doplňovat další informace a zajímavosti.

JUNIORSKÁ ŠKOLA SQUASHE

Od září roku 2007 organizujeme v rámci sportovního klubu v Modrém světě školu squashe pro juniory. Do tréninkového procesu jsou pod odborným vedením zapojeni chlapci a dívky od 6 do 19 let.

 

Hlavním cílem trenérského týmu je vyplnění volného času juniorů zábavným a dynamickým sportem. Během tréninků rozvíjíme squashové a všeobecné pohybové dovednosti, koordinaci pohybů, cit pro míč a prostor, osobnost dítěte v kolektivu a férové chování. Podle dalšího zájmu juniorů a rodičů je možné absolvovat intenzivnější rozvoj specializovaných squashových dovedností a fyzického potenciálu pro úspěšnou účast na oficiálních turnajích.

Tréninky probíhají ve skupinách každý týden od září do června, je možné domluvit také individuální tréninky. Dále organizujeme společné kempy, soustředění v přírodě, turnájky a zajímavé soutěže. Tréninkovým procesem Juniorské školy squashe prošly desítky juniorů, mnoho z nich u nás trénuje několik let. Máme radost hlavně z jejich radosti z pohybu a rozvoje.

AKCE PRO VEŘEJNOST

Organizujeme mnoho akcí pro širokou squashovou veřejnost – kurzy různého zaměření, turnaje všech úrovní, zájmové soutěže pro pravidelný pohyb.

Squashoví začátečníci, mírně pokročilí i pokročilí hráči se mohou účastnit amatérské Letňanské squashové ligy. Ženy a dívky se mohou účastnit i samostatné Ženské letňanské squashové ligy.

ZÁVODNÍ OKRUH

Naši hráči a hráčky jsou úspěšní na národním a mezinárodním poli, kde již přes patnáct let získávají medailová umístění napříč různými kategoriemi.

Naše týmy aktuálně působí v extralize žen a druhé a třetí lize mužů. Mezi naše výsledkově nejúspěšnější hráče současnosti patří Anna Serme, David Linhart, Tereza Elznicová, Petr Steiner, Miloš Liška, Sofie Hausknotzová, Lukáš Kučiak, Jaroslav Záruba a další.