Blog

Zájmoví hráči a hráčky squashe to rozjeli, přidejte se

Hráči a hráčky squashe – začátečníci, mírně pokročilí i pokročilí rozjeli další kopu společného hraní. Chcete-li i vy hrát squash s různými lidmi na podobné herní úrovni, neváhejte a přihlaste se do dalšího kola. Můžete hrát v otevřené části, kde hrají společně muži i ženy, nebo samostatnou část pro ženy. Další kolo začíná 5. listopadu.

V úvodním kole bylo k odehrání celkem 71 zápasů, z nichž bylo sehráno 54, tedy více než tři čtvrtiny. Odehráním všech zápasů se může chlubit Ženská liga, ve které žádná hráčka nic neskrečovala. V první skupině byla nejlepší vítězka minulého ročníku Terka Šišková, když vyhrála oba dva své zápasy. Spoluhráčky se ale nedaly lacino – Ivana Čepelková uhrála na vítězku skupiny dva sety a Ivana Bubeníková jeden. Ve druhé skupině byla suverénní Olga Antošová, která ve třech zápasech neztratila ani set, postoupila do první skupiny a po prvním kole vede průběžný žebříček. Spolu s ní postoupila do první skupiny Kamila Trnková. Ta přehrála shodně 3:1 na sety Anetu Kalfařovou a Lucii Zedníkovou.

V open části to hned od úvodu rozjeli naplno noví hráči a úspěšní hráči minulého ročníku. Nováček v Letňanské lize Luboš Pavel zvítězil v sedmé skupině. Sice prohrál vyrovnaný zápas s Vojtěchem Šťástkou 2:3 na sety, nicméně během kola získal nejvíce bodů. Další nováček se objevil ve druhé skupině a své nasazení potvrdil. Pavel Popelka ztratil ve druhé nejvyšší skupině pouhé dva sety během čtyř zápasů a z prvního místa postoupil do první skupiny. Zároveň je v čele průběžného pořadí o 5,8 bodu před vítězem minulého ročníku Milošem Liškou. O pouhé dvě desetiny bodu je třetí Michal Jeník, který spolu s Pavlem Popelkou postoupil ze druhé skupiny do první. Ve třetí skupině byli nejlepší Petr Poláček a Filip Hátle, kteří postupují o skupinu výš. Ve čtvrté pak Jirka Blažek se Zdeňkem Fukou. Zdeněk získal během kola 20 bodů, stejně jako Tomáš Bureš, ale o postupujícím rozhodl vzájemný zápas, který vyhrál Zdeněk 3:1 na sety. V páté skupině byli suverénní Jarda Záruba, jenž neztratil ani set a Lukáš Škop. Šestou skupinu ovládl Martin Hradec. Co se týká sestupů, Tomáš Vágner se udržel o jediný bod, ve třetí skupině rozhodoval o sestupujícím jeho vzájemný zápas s Lukášem Hoškem a Tomáš ho zvládl vyhrát 3:0 na sety. Obdobná situace byla i ve skupině páté – o sestupujícím rozhodoval jediný bod. Radek Witkovský sice přehrál Dušana Kolaříka 3:2 na sety, ale v součtu všech zápasů získal o jeden bod méně. Významnou pochvalu zaslouží všichni borci a jedna slečna ze druhé, čtvrté a páté skupiny, ve kterých byla odehrána všechna utkání.

Skupiny 2. kola LSL Open najdete zde a skupiny Ženské LSL zde.  Kolo skončí 30. října.

Noví hráči se mohou hlásit do stejného termínu na recepci v Modrém světě nebo na e-mail modrysvet@centrum.cz