Blog

V pátek nejlepší Terez, Radek Dudešek a Petr Povolný

Po dlouhé době různých omezení se v pátek 25. února v Modrém světě opět uskutečnil squashový turnaj. Z různých příčin se turnaje nakonec zúčastnilo jen 9 hráčů, což ale nebylo na úkor kvality.

Zápasy ve skupinách v zásadě rozhodovaly jen o nasazení do hlavního pavouka, ale už zde si hráči navzájem nic nedarovali a například zápas Tomáše Vondráčka s Petrem Povolným byl opravdovou bitvou o každý bod. Petr nakonec v rozhodujícím setu dokázal ze stavu 7/9 set vyhrát 11/9 a měl pak o něco snazší cestu do semifinále. Tam už mu ale síly došly, když v obrovsky fyzicky náročném zápase s Radkem Dudeškem sice vyhrál první set 11/9, ale když stejným poměrem bodů prohrál set druhý, ve třetím setu už mu únava nedovolila více než tři body. Prvním finalistou se tak stal Radek Dudešek.

Ve finále pak proti Radkovi nastoupila Terez Elznicová, která turnaj zařadila do přípravy na Mistrovství republiky, které proběhne od pátku do neděle v Praze. Terez si v turnaji postupně poradila s Matoušem Fialou, Honzou Víškem, Radkem Krechlerem i Filipem Čálkem. Filip sice ve čtvrtfinále podal velmi dobrý výkon proti Tomáši Vondráčkovi, ale když s Terez v semifinále prohrál první set, snažil se natolik moc, že si bohužel natáhl sval a utkání nedohrál. Ani ve finále Terez nedala svému soupeři moc šancí a již znatelně unaveného Radka Dudeška porazila 11/6, 11/4 a 11/2.

Vzhledem ke zranění Filipa Čálka se přítomní nedočkali zápasu o třetí místo, o to více si mohli užít bitvu Tomáše Vondráčka s Radkem Krechlerem o 5. místo. Díky vysokému nasazení Tomáš nakonec vyhrál rozhodující set 11/7 a doladil tak konečné pořadí turnaje:

1. Terez Elznicová, 2. Radek Dudešek, 3. Petr Povolný, 4. Filip Čálek, 5. Tomáš Vondráček, 6. Radek Krechler, 7. Jan Víšek, 8. Dušan Kolařík, 9. Matouš Fiala.