Blog

V dubnu dva turnájky JŠS, vítězil Tadek Krajči

V pátek 8., respektive 29. dubna proběhly další turnájky Juniorské školy squashe. Celkem se sešlo 26 účastí – 16 hráčů v prvním termínu a 10 hráčů ve druhém termínu.

Osmého dubna byli junioři a juniorky rozděleni do čtyř základních skupin po čtyřech hráčích, v nichž hrál každý s každým na jeden set. Skupiny rozhodly o nasazení do hlavního pavouka. Ve skupině A přehrál všechny spoluhráče Honza Víšek, ikdyž s Tadkem Krajči to bylo těsné – 12/10. Za nimi skončil třetí Honza Frnka a čtvrtý Tomáš Šťastný. Ve skupině B zvítězil Petr Líkař, přestože ho dokázala porazit Annika Valouchová. Pro tu to byla ve skupině jediná výhra a skončila tak třetí za Honzou Líkařem a před Ondrou Čejkou, který proti dosud lepším spoluhráčům sbírá první zkušenosti. Ve skupině C byl nejúspěšnější Luky Jeřábek, v každém setu pustil jen sedm bodů. Druhá skončila naše nová ukrajinská tvář Yehor Mathiukov, třetí Nikča Fabiánová a čtvrtá její sestra Carine. Ve skupině D se potkali nejmladší junioři. Všechny své sety vyhrála Míša Líkařová, za ní skončili Miky Musil, Alex Pavel a Maruška Musilová.

V prvním kole hlavního pavouka na sebe šli hráči ze skupin A a D, respektive B a C. Své nasazení potvrdili všichni kromě Ondry Čejky, na kterého vyzrál Luky Jeřábek. Mezi čtyři nejlepší hráče turnaje se pak probojoval níže nasazený Petr Líkař na úkor Tomáše Šťastného. V semifinále však už nestačil na staršího a zkušenějšího Honzu Víška. Ten se utkal ve finále s Tadkem Krajči, který v semi přešel přes Honzu Frnku a poté oplatil Honzovi Víškovi porážku ze základní skupiny a turnaj vyhrál. V zápase o třetí místo byl znát věkový a výškový rozdíl mezi Honzou Frnkou a Petrem Líkařem, starší Honza měl utkání pod kontrolou. Na pátém místě skončil Honza Líkař, aby těch Honzů nebylo málo. Vítězem plate, tedy části pavouka o 9. místo, se stal Yehor Mathiukov, když postupně porazil Alexe Pavla a sestry Fabiánovi.

Konečné pořadí v pátek 8. dubna bylo 1. Tadek Krajči, 2. Honza Víšek, 3. Honza Frnka, 4. Petr Líkař, 5. Honza Líkař, 6. Tomáš Šťastný, 7. Annika Valouchová, 8. Luky Jeřábek, 9. Yehor Mathiukov, 10. Carine Fabiánová, 11. Nicole Fabiánová, 12. Ondra Čejka, 13. Míša Líkařová, 14. Miky Musil, 15. Alex Pavel, 16. Maruška Musilová.

 

Druhý dubnový turnaj v pátek 29. hrálo deset hráčů, kteří byli rozděleni do dvou základních pětičlenných skupin, v nichž hrál každý s každým na dva sety celkem. Zápas tedy mohl skončit 1:1 na sety, v takovém případě rozhodoval počet uhraných bodů. Skupinu A vyhrál Tadek Krajči před Honzou Víškem, když jejich zápas skončil právě 1:1 na sety. Třetí byl Honza Líkař, za ním Yehor Mathiukov, který měl zápasy se staršími spoluhráči velmi náročné, ale hrál krásně. Pátá byla Carine Fabiánová. Ve skupině B byl nejlepší Honza Frnka, který se kromě hraní věnoval velmi aktivně podpoře mladších spoluhráčů. Druhý byl Tomáš Šťastný, za ním pak Annika Valouchová, Luky Jeřábek a Míša Líkařová.

Na základně výsledků v základních skupinách byli hráči rozděleni do pavouků. První až třetí ve skupinách se kvalifikovali do hlavního pavouka o 1. – 6. místo, přičemž vítězové skupiny byli nasazeni do semifinále. Čtvrtí a pátí ve skupinách hráli v pavouku o 7. – 10. místo. Hlavní pavouk se hrál na dva vítězné sety, pavouk o sedmé místo dokonce na tři vítězné sety. Ve čtvrtfinále dokázal Honza Líkař přehrát 2:1 na sety Tomáše Šťastného a Honza Víšek si poradil s Annikou. Annika pak získala páté místo před Tomášem vítězstvím 2:0. V semifinále si poradili bez ztráty setu Tadek s Honzou Líkařem a Honza Víšek s Honzou Frnkou. Duel Honzů o třetí příčku si pohlídal zkušenější Honza Frnka. Vyrovnané finále nakonec zvládl lépe Tadek, když Honzu Víška přehrál 11/7, 12/14, 11/6.

Nejvyrovnanější zápas turnaje sehrály o 9. místo Míša Líkařová a Carine Fabiánová, Míša nakonec zvítězila 3:2 na sety. V zápase o 7. příčku přehrál Yehor Lukyho 3:1 na sety. Turnaj přinesl nespočet zajímavých výměn, obratů a fyzicky náročných pasaží. Děkujeme všem hráčům za jejich nasazení nejen na kurtu, ale mimo kurt, kdy se vzájemně podporovali a aktivně si říkali o roli rozhodčího, což byla pro některé z nich výborná průprava na nadcházející Mistrovství republiky družstev.

Konečné pořadí v pátek 29. dubna bylo 1. Tadek Krajči, 2. Honza Víšek, 3. Honza Frnka, 4. Honza Líkař, 5. Annika Valouchová, 6. Tomáš Šťastný, 7. Yehor Mathiukov, 8. Luky Jeřábek, 9. Míša Líkařová a 10. Carine Fabiánová.