Blog

Tým Y snoubí rychlost s moudrostí

Čtvrtým modráckým týmem, jehož odehraný ligový víkend zrekapitulujeme, je tým Y. Oproti minulé sezoně stojí na jiných hráčích. Aktuálně v něm nenajdeme Honzu Víška, který rehabilituje po zranění achillovky, ani Michala Kunu, jenž dává dohromady nepoddajný loket. Bývalý kapitán týmu Y David Stíbal posílil Xko, aby mu pomohl k návratu do druhé ligy, a zkušený Petr Povolný pomáhá týmu Q, který do druhé ligy loni postoupil. Kapitánské žezlo pro tuto sezonu převzal Jirka Blažek, častý účastník soutěží Masters. Dalším borcem soupisky reprezentujícím letitou zkušenost je Jarda Záruba. A spolu s nimi je v partě horda mladých pušek, které v minulosti prošly či aktuálně procházejí Juniorskou školou squashe – Petr Líkař, Honza Líkař, Honza Víšek mladší, Martin Hradec a Honza Frnka.

V sobotu 21. října nastoupil tým Y k prvnímu utkání sezony proti SC Prague United C v sestavě 1. Jirka Blažek, 2. Petr Líkař, 3. Honza Víšek, 4. Honza Líkař. Jako první by k utkání měly nastoupit čtyřky obou týmů, ale soupeř dorazil pouze ve třech hráčích a Honza Líkař tedy zapsal výhru za příchod. Úvodním utkáním tak bylo klání jedniček. Jirka Blažek se v prvním setu spíše rozkoukával, ale ani po rozjezdu se v následném vyrovnaném průběhu nedočkal vyhraného setu. Po Jirkovi se do toho opřel Petr Líkař, respektive Honza Víšek. Jejich výhry 3:0 znamenaly vítězný vstup týmu do sezony v poměru 3:1 na zápasy.

Druhý sobotní zápas, s Squash club Háje A, odehrál náš tým ve složení 1. Jarda Záruba, 2. Petr Líkař, 3. Martin Hradec, 4. Honza Líkař. Honza Líkař si tak konečně zahrál. Druhý set dostal do tie-breaku, nicméně se Honzovi nepodařilo srovnat stav setů na 1:1 (10/12) a i třetí sada šla posléze soupeři. V souboji jedniček se Jarda Záruba rozkoukával podobně jako předtím Jirka Blažek. Po zahřívacím prvním gemu se rozjela vyrovnaná bitva. Ačkoli druhou sadu dostal Jarda do tie-breaku, stav setů se mu srovnat nepodařilo. Ziskem následujícího setu však snížil a ještě bylo o co hrát. Čtvrtá sada šla do vyrovnané koncovky. Jardovi se ji bohužel opět nepovedlo strhnout na svoji stranu (9/11) a borci z Hájů vedli 2:0 na zápasy. Vývoj poté zkorigoval jasnou výhrou Petr Líkař a předal štafetu Martinovi Hradcovi. Martin je nyní ve druhé polovině studia práv, v juniorských letech reprezentoval klub i na Mistrovství ČR juniorů družstev, pak se na pár let z organizovaného squashe stáhl. Nyní se mu daří v Letňanské squashové lize, ve které se během posledního roku herně hodně zlepšil a teď si připsal premiérový start za Modrý svět v týmové lize mužů. Po prohře 0:3 na sety si však na první výhru bude muset ještě počkat, určitě mu pomůže i tato první zkušenost.

Na nedělní první zápas nastoupili borci z party Y ve složení 1. Petr Líkař, 2. Honza Víšek, 3. Martin Hradec, 4. Honza Frnka. Honza Frnka, student matfyzu, si také připsal ligovou premiéru. Ve svých juniorských letech hrál hlavně na klubových turnajích, poté pomáhal s tréninky v Juniorské škole squashe a za zmínku jistě stojí, že před pár lety výrazně pomohl svému současnému týmovému parťákovi Petrovi Líkařovi zvládnout bekendovou lajnu od skla. Proti průběžně prvnímu týmu tabulky Squash prisoners – block A se Honzovi při premiérovém zápase bodovat nepodařilo. Skóre zápasů následně srovnal svou třetí víkendovou výhrou Petr Líkař, když mu ani další soupeř nevzal set. Zápas dvojek pak rozhodoval, k jakému týmu se více nakloní potenciální výhra. Honza Víšek získal první gem 12/10, další dva ale prohrál a dlouho se mu nedařilo ani ve čtvrté sadě. V té prohrával dokonce 3/10 a čelil sedmi mečbolům. A světě div se, Honza úžasně zabojoval a všech sedm mečbolů odvrátil. Svého soupeře dokonale zavařil trpělivou silovou hrou do zadních rohů a dopracoval se i k několika gembolům. Utkání se mu ale nakonec srovnat nepovedlo (16/18) a za stavu 1:2 na zápasy nastupoval Martin Hradec proti velmi těžkému soupeři Petrovi Malému. Ten svou pozici jasného favorita potvrdil a bylo hotovo.

Poslední utkání víkendu se hrálo proti týmu Haštal Selection ve složení 1. Jarda Záruba, 2. Petr Líkař, 3. Honza Víšek, 4. Honza Líkař. Honza Líkař prohrával s Luborem Jarkovským už 0:2 na sety, ale nevzdal se, třetí gem získal 11/5 a pak těsnou koncovku čtvrté sady 13/11. V pátém setu dokonal výtečný obrat a nasměroval tým k výhře. V následném utkání jedniček sice soupeř korigoval na 1:1 na zápasy, ale poté šel do hry tento víkend nepřekonatelný Petr Líkař a suverénním způsobem poslal tým opět do vedení. Konečnou výhru 3:1 na zápasy pak pečetil v posledním utkání Honza Víšek jistým výkonem.

V součtu celého víkendu si tým Y připsal dvě vítězství 3:1 a dvě porážky 1:3. Hráči předvedli mnoho vydařených výkonů, ukázali svůj potenciál a po zásluze jim patří druhá příčka v průběžné tabulce.