Blog

Tým X v neklidném středu

Po třech z celkových čtyř ligových víkendů základní části náleží našemu týmu X šestá příčka v devítičlenné tabulce druhé ligy skupiny B. Tabulka (níže) je aktuálně neúplná, protože utkání některých týmů, kterým covidové okolnosti zamezily účast, byla přesunuta. Jedno utkání schází i našemu týmu, který má náskok 6 bodů na osmou, respektive devátou příčku, které znamenají automatický sestup do třetí ligy. Riziková je i sedmá pozice, kde při určité konstalaci hrozí barážové utkání o setrvání ve druhé lize. Až nejhůře šestá pozice po posledním herním víkendu, který se uskuteční 9. – 10. dubna, zajišťuje setrvání ve druhé lize pro další sezónu.

Za tým X nastupují v této sezóně opět ostřílení matadoři Lukáš Svoboda, Petr Ščučinský, Petr Kazda, Michal Šyc a Petr Valášek, vedení zkušeným kapitánem Honzou Bílým a doplnění novými tvářemi Tomášem Zachem a Honzou Slukou. A právě Honza Sluka je nejvytěžovanějším hráčem týmu, když zasáhl do devíti utkání z jedenácti, přičemž dokázal v pěti zvítězit. Tomáš Zach zasáhl do pěti zápasů a na první výhru za Modrý svět ještě čeká. Nutno podotknout, že jako nejvýše postavený hráč týmu na českém žebříčku nastupuje na pozici 1, kde se většinou setkává s nejlepšími hráči ostatních týmů. Devět startů zapsal také kapitán Honza Bílý s bilancí pěti výher, významný počet startů zaznamenal Lukáš Svoboda (8), bilancí dvou výher z pěti účastí přispěl Petr Ščučinský, Petr Kazda nastoupil jednou.

Ligový zápas dvou týmů se standardně skládá ze čtyř utkání jednotlivců, proběhl tak první hrací víkend 16. – 17. října. Další dva hrací víkendy, 27. – 28. listopadu a 29. – 30. ledna, však týmy nastupovaly s ohledem na covidová opatření jen ve třech hráčích. O prvním hracím víkendu získal tým X skalp Poděbrad, když při rovnosti výsledku 2:2 na utkání zvítězil na rozdíl získaných setů 9:6 – výhry 3:0 na sety zapsali Honza Bílý a Lukáš Svoboda, Tomáš Zach podlehl 2:3 a Honza Sluka 1:3. Vyrovnaný zápas sehráli naši kluci také s SK Hamr B, při kterém také vyhráli dvě utkání, nicméně tentokrát získali oproti soupeři méně setů 6:8 – vítězství 3:0 si připsal opět Lukáš Svoboda, výhru 3:2 získal Honza Bílý. Další dva zápasy s SCC HK a Strahovem D jsme prohráli shodně 1:3 na utkání, výhry v pěti setech získali Petr Ščučinský nad Janem Breznayem a Honza Sluka nad Janem Mastným.

Druhý hrací víkend se hrálo tedy jen ve třech hráčích. Na rozdíl od předchozího víkendu nebyly důležité sety, brala se jen výhra nebo prohra. A Xko to zvládlo půl na půl, když zvítězilo 2:1 na utkání nad SquashArenou A a Smadnou Ťavou (s oběma soupeři zvítězili Honzové Bílý a Sluka) a podlehlo 1:2 Ohradní B (vyhrál Honza Sluka) a také po velmi vyrovnaném průběhu Pro Drakunu. V tomto zápase porazil Honza Bílý 3:1 na sety Jana Dřevíkovského, Lukáš Svoboda podlehl v pěti setech Petrovi Motalíkovi 6/11, 11/2, 14/12, 7/11, 6/11, Honza Sluka podlehl také v pěti setech Adamovi Širokému 9/11, 3/11, 11/8, 11/9, 5/11.

Třetí víkend byly na programu odvety z prvního víkendu, nicméně jen ve třech hráčích. SK Hamr B přesto nedokázal nastoupit, utkání se bude dohrávat v náhradním termínu. Odveta s Poděbrady se vydařila, když je naši hráči přehráli i podruhé a to 2:1 na zápasy – zvítězili Honza Sluka a Petr Sčučinský. Naopak odvety se Strahovem D a SCC HK se nevydařily, když se našim hráčům nepodařilo získat set.

Celkově může v týmu X s jeho působením v této sezóně panovat spokojenost a když kluci o posledním víkendu zaberou, věříme, že si účast ve druhé lize opět uhájí. V sobotu 9. dubna od 14 hodin navíc budou mít výhodu domácího prostředí.