Blog

Tým X s přehledem kráčí do 2. ligy

O víkendu 27. – 28. ledna proběhla další kola ligy mužů. Přehled událostí začínáme u týmu X, za který reportoval kapitán Petr Ščučinský…

Nový rok je tu. A s ním pokračování boje o rychlý návrat mezi elitu, tj. do druhé ligy samozřejmě. V sobotu jsme zavítali do SB Centra a na denním menu byly týmy Especial a Prisoners. V pěti lidech (Luky, Ščuča, Don Juan, Jonny a Tom) jsme měli prostor nasadit naše nejlepší koně přesně podle potřeby.

Začal Tom (4) proti Štepánu Hájkovi z Especialu. Atmosféra ryze squashová – centrum hostilo dvě skupiny třetí ligy, plus se později přidali prvoligoví borci (a borkyně). Tom po úterním týmovém tréninku v SB Centru měl kurty ošahané. Proto hrál jako by tam nikdy nebyl, asi chtěl nechat soupeře rozehrát. Hned za stavu 2/1 mu musel rozhodčí písknout jasný stroke. To ho ale nakoplo a relativně v pohodě dokráčel (doslova) k vítězství 3:0, na zápasy 1:0. Druhý šel na kurt Luky (1) vs. třetí z rodiny Procházků – Antonín. Ten, ačkoliv se snažil, tahal za kratší strunu, a Luky si to zkušeně pohlídal, 3:0, na zápasy 2:0. Pokračoval Ščuča (2) vs. Martin Suk. Ten dostal chvilku pauzu na rozdýchání po pětisetovém zápase, který právě dokončil na vedlejším kurtu (z logistických důvodů jeden tým hrál dvě utkání najednou). Ščuča to zkušeně využil a nepouštěl ho do hry (do které se ale moc nepouštěl ani unavený soupeř). Ve třetím setu se začal chytat a kousat, nicméně to dopadlo 3:0, na zápasy 3:0. Uzavřít to šel Jonny (3) proti Zuzce Outratové. Tak trošku hra na jednu bránu, i když tam bylo dost pohledných výměn. 3:0, celkově 4:0. Začátek podle plánu.
V poledne jsme se přesunuli na jiný kurt a pokračovali v plnění taktiky proti domácím Prisoners – Tom (4) a Honza Votoček. Tolik votoček jsem už dlouho neviděl. Soupeř se během výměn omlouval (zdvižením levé ruky), že zahrál slušný úder. Tom byl při chuti a chtěl hrát, soupeř byl všude, ale někdy dělal zbytečné chyby. 3:0, na zápasy 1:0. Následoval Luky (1) vs. Tomáš Hájek. Nepříjemný soupeř, ale jak se říká – nedostal moc čuchnout. Luky hrál chvílemi dost odvážně, ale jak sám pak řekl po utkání – chtěl si to taky trošku užít, že ano. 3:0, na zápasy 2:0. Don Juan (2) sundal lyžáky a nazul svoje fajnové sálovky. Proti němu Standa Gibson – větší rozdíl váhových kategorií by člověk těžko dohledal. Honza se squashem bavil, soupeř začínal během zápasu sport dost nenávidět. 3:0, na zápasy 3:0. Uzavřít to měl Jonny (3) vs. David Ryba, který si přivedl dvě fanynky, které ho hnaly kupředu. Bohužel už nestíhal moc běhat i dozadu, takže Jonny klasickou taktikou dopředu-dopředu-dopředu-dopředu-….-dopředu-a-taky-někdy-dozadu jasně dominoval, 3:0, na zápasy 4:0. Sobotní mise splěna – 2x 4:0, a utekli jsme soupeřům o pár důležitých bodů v tabulce.
V neděli opět na Praze 4, tentokráte ve SquashPointu proti Ohradní a Králům. Sestava se zredukovala na čtyři (o to víc silné) kusy – Ščuča, Don Juan, Kazdič a David. Filip bojuje s bolavým zápěstím, Tom s výčitky, že si na sobotním plesu měl dát o 6 piv a 7 zelených méně. Ale jak furt myslel na ten stroke, znáte to… První šel z tepláků a přímo na kurt David (4), proti němu neočekávaná čtyřka soupeře – Radek Ungr. Soupeř začal vlažně, David krásně držel míče rovně při zdi a soupeře k ničemu většímu nepustil. Po dvou setech se zdálo, že se blížíme zdárnému konci. Soupeř pak vyměnil raketu (jasně, dva prohrané sety jsou přece vždycky kvůli raketě), a taky asi nohy, protože se začal výrazně lépe pohybovat po kurtu. Davida ta změna překvapila a prohrál následující dva sety. Nedalo se svítit, pátý set – David se vrátil k ověřené taktice, soupeř se nedostával ke svým ránám, a bylo vymalováno – David skvěle 3:2, na zápasy 1:0. Ščuča (1) vs. Aleš Novák. Ti dva spolu hráli pár týdnů zpátky na turnaji, a tak Ščuča věděl do čeho jde. Bavit se hrou, ale ne tak moc, aby to bavilo i soupeře. Náš vrchní stratég Miloš naordinoval jasnou taktiku – rovně dozadu, a když nebude moct, tak dopředu. Tak jo, zní to pěkně, a navíc to funguje (jak si v předchozím zápase ověřil David). 3:0, na zápasy 2:0. Pokračoval Don Juan (2) vs. Honza Jícha. Pěkná výměna, následovaná vyšším počtem chyb soupeře, a tak pořád dokola. Don Juan si to pohlídal, 3:0, na zápasy 3:0. Potvrdit to měl Kazdič (3) vs. Jindra Eis. Kazdič začal aktivně (čti – hrál dozadu, a boast vždycky až třetí nebo čtvrtý úder ve výměně). Nepříjemný soupeř, který se dobře hýbal, ale hrál místy nepřesně, takže se to dost kouskovalo, ale Kazdič ukázal své nesporné kvality a hlavně vyhranost, a pohlídal si to – 3:0, na zápasy 4:0 proti jednomu z hlavních soupeřů v tabulce. Dneska bohužel oslabených o Davida Svobodu a Beriho, které skolil covid, tak snad budou brzo v pořádku.
Na závěr sveřenci pana Krále, kteří také nastoupili v jiné sestavě než v sobotu, kdy měli na jedničce Symona V. Oproti tomu nastoupil Aleš K. David (4) šel na kurt s tím, že si už jednou dneska dobře zahrál a že to chce zopakovat. Úplně jsem té taktice nerozuměl, nechat soupeře utéct na 0:2 a pak to obracet, ale když po druhém setu vycházel z kurtu, tak v klidu řekl: „No nic, tak to bude zase v pěti“. A jak řekl, tak udělal. Zklidnil se, vrátil se k natrénované hře, a opět to fungovalo. Na závěr už soupeři navíc došel kyslík, po zaslouženém boji 3:2, na zápasy 1:0. Ščuča (1) dostal běhavého mladíka s tvrdou ránou. A i když nechtěl ani hrát tvrdě, ani běhat, tak dělal obojí. První set 12/10. Od druhého setu už ale dodržoval nastolenou taktiku (ty stůj, běhat bude on), 3:0, na zápasy 2:0. Don Juan (2) vs. Aleš Král. Honza chtěl pořád víc hrát, ale v prvním setu byl rád, že to nebylo s nulou – 1/11. Testoval kolik vysokých míčů přes střed může dát, než to soupeř přestane trestat. Nestalo se. Ve druhém setu mu za sklem fandící tým Modrého Světa připomněl, že rovně dozadu se podle pravidel může taky hrát. To hru trošku srovnalo a Honza soupeře chvílemi dost trápil. Nicméně to nestačilo a po dobrém výkonu odcházel poražený. 0:3, na zápasy 2:1. Kein pressure, říkal si Kazdič (3), když proti němu nastoupil běhavý Radek Zachariáš. A běhali, a běhali, až doběhali první set 11/8. Ve druhém se Kazdič zklidnil, hrál zač je toho boast, plus soupeř trošku bojoval s bolavým kotníkem. S přehledem 3:0, na zápasy 3:1.
Splnili jsme na výbornou, 23 bodů ze 24 možných bodů a upevnění první pozice ve skupině (z náskoku 10 bodů jsme vystřelili na 19 bodů). Poslední víkend se hraje trojzápas v sobotu, dohromady je ve hře 18 bodů, takže všichni víme co to znamená. Po týmové domluvě to necháme dohrát B-tým, ať si kluci taky trošku zahrají – takže Filipe, Tome, Jonny, Michale – je to na vás! No a pak to společně oslavíme, samozřejmě!