Blog

Tým W v první lize bez porážky

Dalším týmem, jehož vstup do nové ligové sezony přiblížíme, je tým W, hrající druhým rokem první ligu. Všichni hráči, kteří startovali minulý rok, se v nabité konkurenci osvědčili a pokračují v týmu i letos. Navíc posílení o zkušeného borce Petra Veselého, jenž hrál mnoho let v týmu Matxitxako spolu s Petrem Steinerem a nyní se jejich cesty opět spojily.

V sobotu rozehrál tým W novou sezonu v sestavě Petr Veselý, David Linhart, Petr Steiner, Lukáš Kučiak a Terez Elznicová. V utkání s ostravským SBA byla ve všech utkáních znát herní převaha, kluci neztratili set a během čtyř zápasů povolili soupeři celkem jen 55 bodů. To proti hradeckým Buldočkům to bylo jiné kafe. Po úvodních dvou zápasech byl stav nerozhodný 1:1 – Petr Veselý potvrdil svou kvalitu a poctivost v nasazení, po těsných dvou setech s Adamem Sinkulem (12/10, 9/11) převzal plně taktovku zápasu a zvítězil 3:1 na sety, Terka Elznicová se ve svém zápase trochu trápila a i když ukázala spoustu dobrých věcí, nakonec podlehla Michalovi Karešovi 0:3. Náš tým dostal do vedení Petr Steiner, když si v zajímavém zápase poradil s Tomášem Novákem bez ztráty setu. Abychom po posledním zápase mezi Davidem Linhartem a Petrem Markem mohli slavit celkové vítězství, musel David uhrát alespoň set, aby se počítaly celkové body, zisk dvou setů by pak znamenal týmovou výhru na sety. První sada nabídla velmi vyrovnaný průběh a David v koncovce 14/12 kýžený set získal. Ve druhé sadě David pokračoval v dobrém výkonu a vypracoval si bodový náskok. Nicméně jedna extrémně chybná taktická varianta, kdy David z forhendového voleje zamířil, namísto do odkrytého pravého zadního rohu, do soupeřem pokryté levé přední části, znamenala ztrátu převahy, Petr Marek se chytil a bodovou šňůrou získal druhý set pro sebe. Ve třetí sadě David tahal za trošičku kratší konec, ale čtvrtá byla opět maximálně vyrovnaná. Shodou okolností se zopakovala herní situace z konce druhého setu a David ji tentokrát vyřešil dobře – srovnáno 2:2 na sety. V tu chvíli visel bod do celkévé tabulky pro jeden z týmů za vyhraný zápas stejně vysoko, rozhodovala pátá sada. V ní se potvrdila vyrovnanost celého zápasu, borci pokračovali v dlouhých a dynamických výměnách, plných dobrých úderů, dobrých útoků a dobré defenzivy. První matchball měl za stavu 10/9 David. Nicméně zůstal nevyužit a zápas nakonec strhl na svou stranu Petr Marek (13/11). Celkový stav byl tedy 2:2 na zápasy a díky vyššímu počtu získaných setů zvítězil náš tým. Do celkové tabulky si připsal tři body za dva vyhrané zápasy a bonusový bod za celkovou výhru, buldočci zapsali do celkové tabulky dva body za dva vyhrané zápasy. Kdyby David svůj matchball proměnil, zapsal by náš tým body čtyři a soupeř jen jeden.

V neděli se tým W představil na domácích kurtech proti týmům z Teplic a Cibulky. K utkáním nastoupili Petr Veselý, David Linhart, Petr Steiner, Miloš Liška a Terez Elznicová. A byly z toho zajímavé zápasy! Jestli byla v sobotu výhra o set nad Buldočky těsná, tak nedělní výhra nad Cibulkou byla titěrná. Nejdříve nastoupil David Linhart proti Tomáši Heroldovi. David odehrál celý zápas nejlépe, jak se jen dalo. Ztratil pouhých 6 bodů, což se nakonec ukázalo jako velmi důležité. V zápase jedniček totiž Petr Veselý hledal recept na Matyáše Dufka jen těžko a i když už to ve třetí sadě vypadalo, že něco zafunguje, nakonec zůstalo u jasné porážky. Petr uhrál o 4 body více, než předtím Tomáš Herold proti Davidovi. Další zápas sehráli na pozici čtyřek Terka Elznicová a Mikuláš Dufek, který shodou okolností chodí do Modrého světa jednou týdně potrénovat. Jejich zápas byl vyrovnaný a bylo velmi důležité, jak ho Terka zvládla. Byla maximálně úspěšná v napínavých koncovkách všech tří setů (12/10, 16/14, 11/9) a významně přispěla do týmového zápisu výhrou 3:0. V posledním zápase bylo na kapitánovi Milošovi Liškovi, aby proti Miroslavu Kousalíkovi uhrál alespoň set. Bylo znát, že tito hráči se vzájemně neznali. Úvod zápasu byl ze strany Míry Kousalíka trochu rozpačitý a zdaleka nepředváděl výkon ze svého předchozího zápasu. Naopak Miloš předváděl jeden z nejlepších ligových výkonů a měl nakročeno k zisku první sady. Soupeři se však podařilo během prvního setu obraz hry srovnat a rozhodovat musel tie-break. Ten Milošovi bohužel nevyšel podle představ a byli jsme zvědaví, co nabídne druhá sada. Miloš nadále hrál dobře, Míra Kousalík se po rozpačitém úvodu již dostal do rytmu a bylo k vidění mnoho zajímavých výměn. Vyrovnané druhé dějství Miloš bohužel prohrál 8/11 a při stavu 0:2 na sety již bylo na čase Milošovi prozradit, že pokud by neměl získat následující set, potřebuje v něm tým k celkovému vítězství alespoň sedm bodů. Třetí sada nabídla obdobný průběh, jako ty předcházející. Ani jeden z hráčů nedominoval, vše bylo otevřené. A pak to přišlo. Výbuch Milošovy radosti po příjmu rámem, který neomylně a s velkolepou falší zamířil centimetr nad tin – sedmý bod byl doma a týmová výhra stvrzena. Miloš ještě sahal po zisku třetího setu a udržení se v zápase, ale nakonec podlehl 9/11.

Zápas s Teplicemi dopadl pro náš tým výraznějším rozdílem, ikdyž vítězství se nerodila úplně snadno. Petr Veselý se po setu přetahoval s Lubošem Walterem mladším, naštěstí ten pátý dokázal svou trpělivou hrou získat. David Linhart musel bedlivě reagovat na shoty Martina Kříže. Ve druhém setu se mu to moc nedařilo (ve výsledcích níže je chybně zapsáno 0/11, David kanára nedostal), ale v ostatních setech si většinu výměn pohlídal a přidal svou třetí víkendovou výhru, stejně jako Petr Veselý. V zápase trojek se utkali Petr Steiner a Petr Zlámal. První sada dalšího z nespočtu vzájemných střetnutí byla vyrovnaná, nikdo z hráčů si nedržel významnou převahu. Koncovku nakonec zvládl Petr Zlámal 14/12. Od druhé sady svůj výkon začal zlepšovat Petr Steiner a aktivní hrou, zejména na levé stěně, s občasným prostřídaním rytmu, postupně převažoval zápas na svou stranu, aby ho dotáhl k vítězství 3:1 na sety. V zápase čtyřek čekal Terku Elznicovou další náročný zápas, s vysokým a hbitým Karlem Matouškem. Po vyrovnané první sadě se Kajdovi dařilo získávat stále více výměn pro sebe a korigoval tak stav utkání týmu W s Teplicemi na 3:1 na zápasy.

Shrnuto, podtrženo, tým W vstoupil do další prvoligové sezony velmi pěkně, dokonce nebyl dalek uhrát ještě o pár bodíků do tabulky víc. Čerstvá posila týmu Petr Veselý odehrála výborné zápasy, stejně jako důležitý pilíř David Linhart, který je v posledních dnech v dobré formě. S výbornou bilancí tří výher odešel z víkendu Petr Steiner. Výhry přidali také Luky Kučiak a Terka Elznicová a nejen důležitými body přispěl kapitán Miloš Liška. Těšíme se na další ligový víkend, navíc v sobotu 25. listopadu od 12 hodin opět na domácích kurtech v Modrém světě.