Blog

Terez Elznicová třetí na ženském Áčku

Bojovnice je zpět! Terez Elznicová si poradila v těžkých chvílích a přivezla z Ostravy bronzovou pozici z posledního mistrovského turnaje žen kategorie A před Mistrovstvím republiky, které se uskuteční 4. – 6. března v Praze. Turnaje se zúčastnila také naše další hráčka Sofča Hausknotzová, ta brala pěkné deváté místo.

Jako nenasazená hráčka měla Terez v sobotu 12. února poměrně dobrý los do prvního kola, ve kterém přehrála domácí Barboru Brodovou 11/5, 11/6, 11/4. Ve čtvrtfinále však již narazila na velmi těžkou soupeřku, třetí nasazenou hráčku turnaje Tamaru Holzbauerovou. Terez s Tamčou prohrála v roce 2021 obě vzájemná střetnutí, do zápasu šla z pozice papírově horší hráčky. Výsledek prvního setu potvrdil papírové předpoklady, když ho Terez ztratila 8/11. První set nebyl špatný, nicméně druhý zvládla Terez lépe, zvítězila 11/8 a srovnala stav setů na 1:1. Ve třetí sadě Terez prohrávala už 2/8. Ale devíti míči v řadě průběh třetí sady totálně otočila a ujala se vedení 2:1. Terez pak měla špatný vstup i do čtvrté sady. V té prohrávala dokonce 4/10 a soupeřka tak disponovala šesti setboly. Pak ale přišla další ukázka, jak nic nevzdávat! Terez opět otočila, získala sadu 13/11 a výhrou 3:1 na sety postoupila do semifinále.

V semifinále již čekala velmi kvalitní a zkušená stálice českého squashe Olga Kolářová (dříve Ertlová). Terez se však nezalekla a asi k překvapení všech zvítězila v prvním dějství 11/8. A i když Terez byla s mnoha částmi svého výkonu v dalším průběhu zápasu spokojená, Olga hru více kontrolovala a nakonec zvítězila 3:1 na sety, později vyhrála i finále nad Natálií Babjukovou 3:0 na sety.

Zápas o 3. místo nabídl nejdramatičtější podívanou celého turnaje. Terez v něm nastoupila proti Kristýně Vykouřilové, která v posledních měsících prokazuje setrvalou formu. Po setech 11/9, 8/11 a 9/11 prohrávala Terez 1:2 na sety. Pokračující maximálně vyrovanou bitvu však nakonec převážila na svou stranu, když čtvrtou sadu získala poměrem 11/9 a rozhodující pátý set až v tie-breaku 13/11.

Sofča Hausknotzová měla velmi náročné první kolo, když jí los přisoudil již zmíněnou pozdější vítězku turnaje Olgu. Celkově na ni za tři sety uhrála pěkných 14 bodíků. Sofču poté čekala skupina o 9. místo, ve které neztratila jediný set a zaslouženě si deváté místo vzala.

Blahopřejme oběma modráckým děvčatům k dobré hře a přejeme hodně štěstí o blížícím se víkendu, kdy se v Praze odehrají další kola extraligy žen.