Blog

Také ženy začaly novou sezonu

Novou sezonu rozjely také nejlepší české ženy. V sobotu 24. září se v Ostravě konal 1. mistrovský turnaj žen kategorie A 2022/23. Turnaje se zúčastnila výrazná většina české špičky. Chyběly jen jednička žebříčku Anna Serme a trojka Eva Feřteková. První nasazenou hráčkou turnaje byla Naty Babjuková, druhou Olga Kolářová, třetí Tamča Holzbauerová a čtvrtou naše Terez Elznicová. Na pozici 7/8 byla nasazená další hráčka našeho extraligového týmu Sofča Hausknotzová. V aktuální situaci české squashové scény je však nasazení dle žebříčku často symbolické, protože zhruba prvních patnáct hráček žebříčku se dokáže vzájemně potrápit. Jedním z důkazů bylo v sobotu například první kolo, které bylo reprízou semifinále z posledního Mistrovství ČR mezi Olgou Kolářovou (aktuálně 4. na žebříčku ČR) a Terezou Svobodovou (aktuálně 11.) a které tentokrát vyhrála Olga. Naše hráčky bohužel nemohly kvůli nemoci absolvovat předturnajovou přípravu úplně podle představ a jejich sobotní výkony to ovlivnilo, přesto se snažily odevzdat maximum.

Terez Elznicová absolvovala zvláštní turnaj. Omezená na dechu hrála v prvním kole s běhavou a vytrvalou Eliškou Jičínskou. První sadu vyhrála Eliška. Terez měla možnost vyhrát sadu druhou, ale nakonec ji ztratila 11/13 a poté ziskem třetího setu Eliška zápas uzavřela. Ve druhém zápase si Terez s přehledem poradila s juniorkou Klárou Novákovou (11/5, 11/3, 11/5) a pak nastoupila proti Míše Čepové. Terez sice prohrála první sadu 10/12, ale další sety se kvůli zranění soupeřky neodehrály a Terez postoupila k zápasu o 9. místo, které měla sehrát s Terkou Svobodovou. Nicméně ta k utkání nenastoupila.

Sofča Hausknotzová hrála první kolo proti domácí Báře Brodové. Bohužel jí podlehla 1:3 na sety (7, 8, -8, 5) a v plate ji čekal zápas s Míšou Čepovou. Jak předchozí odstavec napovídá, Míša Čepová byla v tomto utkání lepší (6, 1, 10). Sofču pak pavouk svedl na Kláru Novákovou, kde si Sofča alespoň trošku spravila chuť (5, 2, 4), ale k poslednímu zápasu o 13. příčku už nenastoupila.

První ženský turnaj sezony tedy neproběhl pro modrácké barvy uplně podle představ, ale zápasů bude během sezony ještě víc než dost a ty nejdůležitější teprve přijdou. Nyní už naše děvčata ladí myšlenky na první extraligové zápasy, které proběhnou o víkendu 1. – 2. října v Brně. Předpokládaná sestava modráckého týmu je Kači Týcová, Terez Elznicová, Sofča Hausknotzová.