Blog

Squashisté vstupují do roku 2022 s mnoha motivacemi

Po období přes dva a půl roku výrazných omezení již běží ve víceméně obvyklém režimu oficiální squashové soutěže. Ikdyž vládní opatření v tuzemsku i zahraničí stále ovlivňují jejich pořádání či účast některých hráčů, vykročili naši hráči do roku 2022 s optimismem a chutí trénovat a hrát. Mají za sebou náročné období, kdy proto, aby zůstali konkurenceschopní, museli mnoho měsíců trénovat a trénovat bez porovnání s ostatními hráči a bez možnosti využívat squashové kurty.

Uplynulý podzim ukázal, že významná většina našich hráčů to i přes náročné překážky zvládla a že si svou hru užívá. Z mnoha těchto hráčů nyní jmenujme například Annu Serme, která nastupuje do roku 2022 jako 40. hráčka světa, což je její dosavadní karierní maximum, Miloše Lišku, kterému na českém lednovém žebříčku patří 53. místo, rovněž jeho karierní maximum. A také naše mladé naděje s aktuálně karierně nejlepším umístěním na žebříčcích dospělých Davida Linharta na 103. místě, Lukáše Kučiaka na 226. místě a Sofii Hausnotzovou, která v modráckých barvách již druhou sezónu hostuje, na výtečné 11. příčce. Co je však pro všechny hráče důležitější než pozice ve výsledkových listinách, že se herně i osobnostně rozvíjejí a mají chuť na sobě pracovat.

Individuální počiny nejen jmenovaných hráčů můžeme hodnotit pozitivně. A co je také velmi důležité, že můžeme hodnotit pozitivně i všechny naše týmy. Extraligový tým žen nastupoval během podzimu v improvizovaných sestavách a po polovině základní části mu patří 3. pozice s výrazným náskokem na čtvrté místo a dostupnou ztrátou na druhé. A opět, kromě dosažených výsledků je neméně důležité zapojení nových mladých hráček Anety Sezemské a Evy Klimešové, které se k týmu připojily a jsou součástí skvělé atmosféry.

Daří se také mužům. Tým W v poslední hrané sezoně (2019/20) vybojoval postup do druhé ligy a v tomto ročníku si ji může konečně užít. A užívá si ji náramně, po polovině soutěže je první. Také ve druhé lize, jen ve vedlejší skupině, nastupuje tým X, který osvěžily příchody zkušených Tomáše Zacha a Honzy Sluky. Tým X je ve vyrovnané skupině na sedmém místě, s mizivou ztrátou na druhou pozici. A s radostí vstoupil do obnovených soutěží tým Q, jehož významnou devizou je ustálený a stabilní kádr s dobrou náladou, což bylo do výsledků zatím proměněno ve formě pátého místa ve třetí lize, s minimálním bodovým odstupem na všechny medailové pozice.

 

Napsat komentář