Blog

Report ze 3. kola amatérské ligy pro muže a ženy

Po dlouhé době plné omezení (nejen) ve sportovní sféře se konečně podařilo naplno rozjet i klubové aktivity! Do „nového začátku“ vstupuje Modrý svět nejen se zbrusu novými webovými stránkami, ale úspěšně opět probíhají i kola amatérské Letňanské squashové ligy, a to jak Open pro hráče všech herních úrovní, tak části ryze pro Ženy.

Třetího kola se aktivně zúčastnily také známé tváře, které hrávaly Letňanskou ligu již před několika lety, například Jarda Záruba, Vráťa Morkus, Tomáš Vondráček, Jakub Brabec či Petr Ščučinský, který se přihlásil na divokou kartu do 1. skupiny. Tu se mu však nepodařilo obhájit a ve 4. kole, které se již rozběhlo, je na divokou kartu ve 2. skupině. Do čela ligy se po 3. kole vrátil Miloš Liška, který má v žebříčku náskok 35 bodů na druhého Filipa Matase, jenž vedl průběžné pořadí po 2. kole. Na třetí pozici je aktuálně Michal Jeník, který poskočil o tři místa a na druhého Filipa, se kterým ho čeká vzájemný zápas, má nepatrný odstup. Největší skok vzhůru se podařil již zmíněným Tomášovi Vondráčkovi a Vráťovi Morkusovi, shodně o 13 pozic. Oběma se podařilo vyhrát své skupiny a posunout se do vyšších. Nejvyrovnanější zápasy (3 pětiseťáky) odehrál Radek Witkovský, nicméně se mu tyto neskutečně vyrovnané zápasy nepodařilo vyhrát a ve skupině skončil na 4. místě. Naopak nejjednoznačnější výhry si připsali Zdeněk Fuka a Miloš Liška, kteří za celé kolo ztratily jen jeden set.

Ženské části se po covidové pauze zatím neúčastní tolik hráček, kolik bylo dříve, ale aktuálních šest hráček má chuť hrát, což je to nejdůležitější a snad se do dalších kol přihlásí další začátečnice, mírně pokročilé a pokročilé hráčky, aby každá našla spoluhráčku, se kterou si dobře zahraje. Zatím nejnovější tváří ligy je Hana Moravcová. V čele žebříčku je nyní Terka Šišková, která má před druhou Ivanou Bubeníkovou jen malý náskok 4 bodů. Třetí příčku drží již druhé kolo po sobě Markéta Hornová.

Další informace o lize, které postupně doplňujeme ze starých webových stránek, najdete na www.squashMS.cz v sekci „Squash – Akce pro veřejnost“.

Noví hráči a hráčky se mohou přihlásit prostřednictvím e-mailu či osobně na recepci.