Blog

Qéčko začalo čtyřmi výhrami

Druhý report z odehraného ligového víkendu se zaměřuje na tým Q, jehož hráči již mají druholigové zkušenosti, ale v této sezoně tým nastupuje v lize třetí. Již několik let vede tým kapitán Filip Čálek. Důležitými pilíři jsou kromě něj také Pavel Vohánka, Filip Matas, Kuba Zahradník, Radim Glöckner, Týna Vohánková, Marko Vlachynský a staronově do party Tomáš Pištěk.

Dobře připravený tým postihla hned v sobotu ráno lapálie, když z nastalých zdravotních důvodů nemohli nastoupit Filip Matas s Kubou Zahradníkem. Hrozilo, že tým nastoupí jen ve třech hráčích, ale po kapitánově tísňovém volání přispěchal na pomoc zotavující se Tom Pištěk. A byla to pomoc víc než působivá. Tom na pozici dvojky předvedl famózní návrat na kurty a stvrdil vystoupení celého týmu Q proti týmu Trenérova noční můra, když si výhry připsala celá sestava Tom, kapitán Filip, Týna Vohánková a Radim Glöckner. To druhý soupeř, Squash prisoners – block M, dal mnohem více zabrat. Tom Pištěk zaznamenal opět jednoznačné vítězství. Filip Čálek na pozici jedničky odehrál velmi vyrovnaný první set s Robertem Klánem (11/13), ale ve zbytku zápasu už tahal za kratší konec. Ve zbývajících dvou zápasech se strhly pětisetové bitvy. Týna Vohánková prohrávala s Tomášem Pálou 0:2 na sety, ale Týna je bojovnice a další dva vyrovnané sety získala na svou stranu. Bohužel v pátém setu měl navrch Tomáš Pála. Týniny dva vyhrané sety se však ukázaly být velmi důležitými v konečném součtu. Totiž, Radim Glöckner v duelu s Janem Walterem také prohrával 0:2 na sety, ale zvládl zápas otočit a zapsal pro tým druhou výhru. Za nerozhodného stavu 2:2 na zápasy a 8/8 na sety rozhodoval počet bodů, kterých modrácký tým získal o 11 více než soupeř a mohl se radovat ze druhé sobotní výhry.

V neděli nemohla k zápasům nastoupit Týna a pro udržení plného hráčského stavu tak musel z gauče vstát další po nemoci regenerující matador Pavel Vohánka. A stejně jako v případě Tomáše Pištěka, i Pavel to po návratu roztočil ve velkém stylu. Na pozici jedničky si poradil v obou zápasech. V utkání s týmem Král Squash Academy nastoupil proti Radkovi Zachariášovi. Vcelku s přehledem získal první set 11/5, další sada byla vyrovnanější. Těsnou koncovkou ji Pavel získal 11/9. Vyrovnaný třetí set pak sice získal soupeř, ale čtvrtá sada nenechala nikoho na pochybách o Pavlově vítězství. Výhry přidali také Tomáš Pištěk a Radim Glöckner a bylo z toho třetí vítězné utkání v řadě. Čtvrté utkání absolvovali naši borci proti SK Hamr Potiskomanie.cz C. Opět nezaváhali Tom Pištěk a Radim Glöckner, kteří tak oba uzavřeli své účty za víkend na čtyřech vyhraných zápasech. A výhry v těžkých zápasech nakonec ukořistili i Pavel Vohánka s Filipem Čálkem. Pavel otáčel proti Adamovi Čumpelovi z 0:2 na sety, třetí sadu získal až v tie-breaku 13/11, ale soupeře postupně zlomil. Filip ve svém utkání 2:1 na sety vedl. Čtvrtý set prohrál těsně 9/11, ale zlomit se nenechal a páté dějství zvládl na jedničku.

Hráči týmu Q ukázali obrovskou obětavost, vnitřní sílu a squashovou kvalitu. Přes veškeré zdravotní komplikace a náročné zápasové situace tým zvítězil ve všech utkáních a s 21 body má na druhé pozici v tabulce výrazný náskok.