Blog

Proběhl turnájek JŠS, vyhrál Tadek Krajči

V pátek 18. února proběhl další turnájek Juniorské školy squashe. Zúčastnilo se ho celkem devět juniorů, kteří kromě užívání si squashe měli také možnost nasbírat body do českého žebříčku. Samozřejmě, jak to na turnajích bývá, měli jsme jen jednoho výsledkové vítěze. Ale popravdě, vyhráli všichni, protože to, co předváděli, to zírali nejen přítomní trenéři, ale i hráči samotní 😀 Těžko říct, čím to bylo, možná turnajovým oblečením v modré barvě, nicméně všichni ukázali mnohem lepší hru, než obvykle hrají.

Šest hráčů a tři hráčky byli rozlosováni do tří skupin po třech, kde hrál každý s každým. Do čtvrtfinále postoupili první dva hráči ve skupině, třetí ve skupině pak hráli konečnou skupinu o 7. – 9. místo. V té byla nejúspěšnější Annika Valouchová, za ní skončila Johy Sliacká a nejlepší devítku uzavřela nejmladší účastnice Míša Líkařová.

Ve čtrtfinále měli volný postup Honzové Víšek a Frnka, o semifinále si zahráli Petr Líkař s Tadkem Krajčim a Tomáš Šťastný s Honzou Líkařem. V prvním uvedeném zápase potvrdil roli favorita Tadek, ve druhém zápase trochu překvapivě a zaslouženě zvítězil Honza Líkař 12/10 a 11/8. Vítězové tedy postoupili do semifinále a poražení si zahráli o 5. místo. Také to byl moc pěkný zápas, více bodů nakonec uhrál Tomáš Šťastný – 11/8, 12/10.

První semifinálový zápas přinesl kvalitativně nejlepší squash a posléze znamenal pozvánku pro Honzu Víška na trénink ligových hráčů, ačkoli Honza v semifinále s Tadkem Krajči nakonec prohrál. Kluci odehráli krásný zápas, který upoutal všechny přítomné. Po výsledku 7/11, 11/8 a 11/4 se Tadek stal prvním finalistou. Ve druhém semifinálovém zápase Honzů Frnky a Líkaře byl úspěšnější favorizovaný Honza… Frnka – 11/6, 11/7.

Další zajímavou podívanou přinesly i poslední zápasy turnaje. O třetí místo přehrál Honza Víšek 2:1 na sety Honzu Líkaře a ve finále, ve kterém se 90 až 95 procent hry odehrávalo v přední části kurtu, zvítězil Tadek Krajči 2:1 na sety nad Honzou Frnkou.

Všichni účastníci dostali na závěr sladkou odměnu a shodli se, že turnaj byl v mnoha ohledech lepší, než čekali a těší se na příští. Konečné pořadí bylo 1. Tadek Krajči, 2. Honza Frnka, 3. Honza Víšek, 4. Honza Líkař, 5. Tomáš Šťastný, 6. Petr Líkař, 7. Annika Valouchová, 8. Johy Sliacká, 9. Míša Líkařová.