Blog

Na říjnovém turnájku JŠS hrálo 16 juniorů

První turnájek Juniorské školy squashe v této sezoně se uskutečnil v pátek 20. října a zaznamenal velmi hojnou účast a krásné squashové i nesquashové momenty.

V kategorii mladších hráčů se to hemžilo turnajovými nováčky, někteří chodí na squashové tréninky teprve od září. Byla to parádní parta, všichni si squashové odpoledne dosyta užili. Junioři hráli kolotoče na různých částech kurtu, které prokládali zábavnými hrami. Nejlepším pátečním squashistou se stal s 83 body ten nejzkušenější ze startovního pole – Alex Pavel, druhá v pořadí skončila se 47 body Ellen Kostorková a na bronzovou příčku vyšplhala s 19 body Evelína Purmová. Další místa obsadili Meda Němečková, Šimon Jirsa, Bára Brojírová a Nasťa Merkušová.

Mezi staršími hráči se nejdříve hrály základní skupiny. Všechny zápasy skončily 2:0 na sety, nejvyrovnanější set sehráli Matyáš Hlaváček a Carine Fabiánová – 13/11. Výsledky základních skupin předurčily složení skupin o umístění. Ve skupině o 7. – 9. místo hráli Kryštof Broum, Tobiáš Prajer a Carine Fabiánová. Napínavé utkání o sedmé místo se vyvíjel lépe pro Tobiáše Prajera (11/9), ale Carine Fabiánová dokázala dvěma získanými sety v poměru 11/7 vývoj otočit. Ve skupině o 4. – 6. místo se potkali Lukáš Jeřábek, Matyáš Hlaváček a Míša Líkařová a v tomto pořadí se nakonec i umístili. Ve finálové skupině se hrály zápasy na úrovni třetí ligy ČR, neboť všichni tři borci nastupují za modrácký tým Y právě ve třetí lize mužů. Nejlépe se vedlo Petrovi Líkařovi, jenž přehrál bráchu Honzu 11/5, 12/10 i Honzu Víška. Druhé místo si v utkání Honzů uhrál Honza Líkař, když Honzu Víška přehrál 11/7, 11/8.

Konečné pořadí mladší kategorie bylo 1. Alex Pavel, 2. Ellen Kostorková, 3. Evelína Purmová, 4. Meda Němečková, 5. Šimon Jirsa, 6. Bára Brojírová, 7. Nasťa Merkušová. A starší kategorie 1. Petr Líkař, 2. Honza Líkař, 3. Honza Víšek, 4. Luky Jeřábek, 5. Maty Hlaváček, 6. Míša Líkařová, 7. Carine Fabiánová, 8. Tobiáš Prajer, 9. Kryštof Broum.

Příští turnájek se uskuteční v pátek 24. listopadu – propozice najdete zde.