Blog

Modráčtí junioři na prvním áčku sezony

O víkendu 17. – 18. září se v Praze konal prvni turnaj juniorů kategorie A v nové sezoně. V sobotu se kategorie B15 (chlapci do patnácti let) zúčastnil, za chvilku třináctiletý, Petr Líkař. Na místě ho podporovali trenéři Honza Frnka a Petr Steiner. Petr Líkař v 1. kole nestačil na pozdějšího vítěze turnaje Dominika Forgače. Ve 2. kole pak zvládl vyhrát napínavý zápas s Thomasem Koukolou 3:2 na sety. V následném třetím zápase Petr kontroloval hru, hrál přesné údery a přehrál Matěje Borisova 3:0 na sety. V posledním zápase o 9. místo Petr zlepšoval svou hru každý set, podařilo se mu Kryštofa Drapáka unavit a už už to vypadalo, že by se vývoj zápasu mohl přetočit na jeho stranu. Ale nakonec prohrál 0:3 (5/11, 8/11, 8/11).

Nedělního programu se zúčastnili Petr Líkař a Honza Víšek. Tentokrát za podpory Honzy Víška staršího. Petr nastoupil v kategorii B13. Bez potíží prošel do čtvrtfinále, ve kterém hrál opět s Kryštofem Drapákem. Využil zkušeností z předchozího dne, ale po výsledku 7/11, 10/12, 11/8, 11/9 a 8/11 bude muset na vítězství ještě potrénovat. Další dva zápasy Petr opět s přehledem zvládl a obsadil parádní 5. místo.

Čerstvě patnáctiletý Honza Víšek nastoupil v kategorii B17 a ve startovním poli se neztratil. Dokázal přehrát Lukáše Hogena 3:0 na sety a uhrát set na Filipa Waltera a Antonína Kachlíře. Celkově obsadil 12. příčku.

Další turnaj juniorů České asociace squashe (ČASQ) se uskuteční opět v Praze, o víkendu 1. – 2. října.