Blog

Modrácké ženy obhajují extraligový titul

Náš extraligový tým žen odehrál v sezoně 2023/24 dosud šest ukání, z toho pět vítězně, a do závěrečného víkendu základní části, jenž se bude hrát i v Modrém světě, půjde z prvního místa v tabulce. Vypadá velmi pravděpodobně, že se týmu podaří obsadit jednu z prvních čtyř pozic, které zajišťují účast v play-off, kde dojde na finální utkání o titul Mistryň ČR, jenž modrácká děvčata získala minulou sezonu.

V této sezoně dosud proběhly dva hrací víkendy. V neděli 17. října se hrálo v Hradci Králové, novém působišti týmu Girl Power. A právě s domácím družstvem pro nás začala nová sezona. Jako první nastoupila na kurt jedna z modráckých stálic Anna Serme. A čtyři měsíce po porodu Timmyho Serme opravdu nikdo netušil, co může zápas přinést. Domácí Tamara Holzbauerová získala první sadu poměrem 11/6, což se naší hráčce určitě nelíbilo a vybojovanou koncovkou druhé sady 12/10 srovnala zápas na 1:1 na sety. Anna se dostala do dobrého rytmu a třetí set vyhrála 11/6. Čtvrté dějství přineslo další vyrovnanou koncovku, bohužel ji získala Tamča 12/10 a byl na řadě pátý set. No prostě návrat na kurty v mateřské, jaký si Ani určitě moc přála. Hráčky si v pátém setu nic nedarovaly jentak. Přes přicházející křeče ukázala Anna Serme svou vnitřní sílu a herní kvalitu a ziskem rozhodující sady 11/8 přinesla týmu první zápasovou výhru. Ke druhému zápasu nastoupila Terka Elznicová s Natálií Babjukovou. I v tomto klání patřil úvodní set hráčce Girl Power (11/5) a druhý set naší Terce (12/10). Vyrovnanou koncovku třetí sady přetáhla na svou stranu Naty (11/9), Terce se čtvrtý set získat nepodařilo (5/11) a tak bylo srovnáno 1:1 na zápasy. K rozhodujícímu duelu nastoupila při své premiéře v modráckých barvách jednadvacetiletá Tereza Široká, která přišla do týmu po konci minulé sezony. Proti Tee se za domácí postavila zkušená Eva Feřteková. Ačkoli Tea Široká hrála každý set o něco lépe, na Evu to dnes bohužel nestačilo a po porážce 6/11, 7/11, 8/11 mohl domácí tým slavit vítězný vstup do sezony.

Ke druhému nedělnímu utkání nastoupil náš tým ve složení Terka Elznicová, Tea Široká a Sofi Hausknotzová proti Viktoria Brno Erin´s Flag. Utkání rozehrály Sofi a Ella Pelikánová. Naše hráčka vstoupila do zápasu jednoznačným způsobem a během chvíle vedla 2:0 na sety. Další vývoj hry se však vyrovnal a po sadách 9/11, 9/11 mělo o vítězce rozhodnout páté dějství. V něm se Sofi podařilo opět nastolit herní převahu z úvodu zápasu a jasně zvítězila. Ke druhému zápasu nastoupily Terka Elznicová a Riana Alexová. Terka si spravila výsledkovou chuť z prvního zápasu a výhrou 3:0 na sety zvýšila stav utkání Modrák vs. Viktorka na 2:0 na zápasy. Poslední nedělní zápas obstaraly Tea Široká a Michaela Čepová. Výborně se pohybující a střílející Míša byla ten den nad možnosti naší hráčky a i přes vyrovnanější druhý set se Míše podařilo zvítězit. To ale nic nezměnilo na faktu, že náš tým odjel z Hradce Králové celkově s jednou výhrou a jednou porážkou.

Extraligové týmy žen se opět potkaly o víkendu 17. – 18. února. V sobotu se hrálo v Brně a ikdyž má náš tým kvalitní a širokou soupisku, byli jsme rádi, že mohly nastoupit alespoň tři hráčky – Kači Týcová, Terka Elznicová a Anet Sezemská, kteřá navíc přijela s nepříjemně naraženým loktem na hrací ruce z lyžování o minulém víkendu. I s tímto hendikepem, kvůli kterému musela Anet své údery více hlídat a hrát trochu jiným stylem, než je zvyklá, musela vynechat i své oblíbené rybičky, si dokázala poradit a ve svém prvním zápase s Michaelou Doležalovou z Prague United nepřipustila žádné komplikace, ikdyž koncovka druhé sady byla vyrovnaná 11/9. Velmi vyrovnané koncovky přinesl také první a třetí set Anetina druhého zápasu. I s Annou Zelenkovou z brněnské Moravské Slavie naše hráčka byla v koncovkách úspěšná, neztratila během soboty ani set a v obou týmových utkáních přinesla důležitý první bod. Po Anet vždy nastoupila Kači Týcová, čerstvá Vicemistryně Německa, která ve finále národního šampionátu našich západních sousedů podlehla až v pátém setu své kamarádce a letité sportovní rivalce Saskii Beinhard. V české extralize během svého dvouletého působení v barvách modrého světa Kači ještě neokusila porážku a nezměnily to ani sobotní zápasy proti Kátě Muchové z Prague United a Káje Šrámkové z Moravské Slavie, ačkoli Kája sehrála s Kači velmi pěknou squashovou partii. Naše víkendová jednička Kači nakonec zvítězila po setech 12/10, 8/11, 11/9, 11/7. Za rozhodnutých stavů 2:0 na zápasy s oběma sobotními soupeři nastupovala Terka Elznicová, aby přidala do celkové týmové tabulky další body. V zápase s Luckou Luksovou z Prague United prokázala Terka svoje kvality a s přehledm zvítězila. Zato s Verčou Gaultier z Moravské Slavie se trochu nečekaně trápila. Přes méně úspěšný vstup do zápasu (6/11) se Terce podařilo vyhrát koncovku druhého setu 12/10 a když se ziskem třetí sady ujala vedení 2:1 na sety, vypadalo to už mnohem lépe. Čtvrtý set byl opět dramatický. Nakonec se ho podařilo získat Verče 13/11 a šli jsme do pátého. V pátém setu mohou věci dopadnout jakkoli, Verča Gaultier nakonec předvedla o něco lepší hru a korigovala stav týmového utkání na 2:1 na zápasy z pohledu našeho týmu.

Ještě během soboty se modrácký tým rozdělil. Anet Sezemská odjela po úspěšné sobotě domů dát klid citlivému lokti a zbytek týmu se přemístil do Ostravy, kde ho v neděli čekaly další dvě utkání. Na ty se místo Anet připojila Sofi Hausknotzová a šlo se vstříc repríze loňského finále play-off s domácím SC Fajne. Utkání opět zahájil zápas Sofi s Klárou Doležalovou. Sofi v květnovém finále na stejném kurtu zvítězila po nervy drásajícím průběhu v pátém setu. Tentokrát měl zápas o poznání klidnější průběh a Sofi zvítězila na sety 3:0. Stejným výsledkem zvládly následujcí zápasy i Kači Týcová s Barčou Brodovu a Terka Elznicová s Janou Brodovou a s plným bodovým ziskem se šlo vstříc přímému souboji o průběžné první místo v tabulce proti Girl Power. Při absenci některých stěžejních hráček obou týmů se v prvním zápase hráček na pozici 3 utkaly Sofi s mladičkou Bárou Vágnerovou, ehm… Vavříkovou. Pro Báru to byly další hezké první zkušenosti v ženské extralize a pro Sofi příjemný vítězný zápas. Poté následoval zápas hráček na pozici číslo 1. Kači Týcová nastoupila s Naty Babjukovou. Ta dokázala naši jedničku zaskočit, když vyhrála první set. V dalším průběhu Kači svou hru zrychlila a zpřesnila a otočila vývoj zápasu na konečných 3:1 na sety. Největší drama nedělního programu si připravily hráčky na pozici 2 – Terka Elznicová a Tamča Holzbauerová. První dvě sady patřily Tamče, ale Terka se nespokojila s tím, že by její poslední víkendový zápas skončil a po vyrovnaném průběhu dovedla zápas do pátého setu. Ve třetí vyrovnané koncovce tohoto duelu byla nakonec úspěšnější Tamča (12/10), nicméně i přesto náš tým zvítězil a Terka si opět ukázala, že squash hrát umí.

Další zápasy extraligy žen budete moct sledovat v Modrém světě v sobotu 27. dubna od 12 a od 15 hodin a bude se určitě na co dívat, neb vygradují souboje o play-off a nasazení týmů do semifinále.