Blog

LIVE: Modrácké ženy hrají Ligu Mistryň

5.9. 2024, 23:30 – Druhý hrací den našeho týmu na Mistrovství Evropy klubů se dá docela výstižně označit anglickým dnem. Začalo to už ráno, kdy slunce z předchozích dnů vystřídal svěží deštík. Naštěstí squash není na počasí příliš náchylný a tak nic nebránilo nástupu Modraček na první mač s anglickými mistryněmi ze Surbitonu. Jako první nastoupily jedničky – Anna Serme a Alicia Mead, aktuálně 46. hráčka světa. No a v podání Anny to byla parádní jízda. Přesná hra dozadu, nebojácný bekend, útoky dopředu, Alicia se nestíhala pořadně otáčet a byl z toho pro Annu krásný zářez 3:0 na sety. K dalšímu zápasu nastoupily dvojky – Tea Široká a Millie Tomlinson, 55. hráčka světa. Rozdíl v herní úrovni byl znát, ale přesto Tea držela výměny a první dva sety si herně užila. Třetí set už tolik dobrého pocitu nepřinesl, ale to nemaže dobré dojmy z většiny zápasu. Za stavu 1:1 na zápasy nastoupily Terez Elznicová a Kiera Marshall, světová devadesátka. Terez se od středečního večera bohužel potýkala se zažívacími obtížemi a tak nebylo sil na rozdávání. Proti favorizované soupeřce tam i něco napadalo, zejména druhá sada se Terce úderově dařila (9/11). Zázrak se nicméně nekonal, přesto dobré pocity ze hry převážily nad týmovou porážkou. Druhý zápas čekal naše hráčky proti obhájkyním loňského prvenství v této soutěži – domácím z Roehamptonu. Byl to ještě vyšší level, než předchozí anglická várka. Třináctá hráčka světa Satomi Watanabe nemilosrdně trestala jakoukoli Anninu nepřesnost. O to cennější bylo, že se Ani dokázala dostat i do tlaku a některé výměny dirigovala. Proti 21. hráčce světa Jasmine Hutton vyrazila Tea Široká. A co se týká pocitu ze hry, odehrála asi svůj nejlepší zápas v životě. Užívala si herní rytmus, střídala tempo, byla aktivní. Jasmine sice připomínala, kdo je na kurtu zřejmým favoritem, ale Tea se nezalekla vlka nic a odešla spokojená a natěšená na další část turnaje. Zápas uzavřela Terez Elznicová s Kace Bartley. To už byl méně rytmický zápas, Kace dokázala znenadání vystřelit odkudkoli cokoliv. Během první sady si na to Terez trochu zvykla, zlepšila svoji hru do zadních rohů a také odehrála spoustu pěkných výměn a úderů. S energetickým hendikepem to pro ni bylo o poznání náročnější, ale už to bylo lepší, než v prvním zápase, a během pátku snad bude ještě lépe.

V pátek Modračky svou premiérovou pouť na ME klubů uzavřou dvěma zápasy o umístění. Nejdříve se skotským Herriot-Watt University v 10 hodin místního času na nestreamovaném kurtu. A poslední zápas odehrají s irským Sutton LTC na streamovaném centrálním kurtu (č. 6) od 15:30 londýnského času (16:30 v ČR). Link na stream zde. Výsledkový servis z turnaje najdete zde.

5.9. 2024, 10:00 – čtvrteční stream z kurtu č. 6 zde, z kurtu č. 3 zde.

4.9. 2024, 23:22 – Druhý středeční zápas začaly opět hráčky na pozici č. 2. Raritou bylo, a možná se tak stalo poprvé v historii, že na Mistrovství Evropy klubů proti sobě nastoupily dvě Češky. Tea Široká v našem dresu a Karolína Šrámková v dresu SU Wiener Neudorf Mödling. Tea rozehrála zápas výborně a ujala se vedení 8/4. Káje se pak podařilo náskok výrazně snížit, ale velmi dobře hrající Tea si vypracovala dva gemboly. V dalších výměnách měla trochu víc štěstíčka Kája a nejen, že gemboly odvrátila, ještě získala squashově hezkou první sadu pro sebe (13/11). Druhý set nabídl podobnou podívanou, děvčata se střídala v aktivitě i dobré defenzivě, o něco lepší byla opět Kája. Třetí sada byla vyrovnaná na začátku a na konci, v prostřední pasáži Tee odešla dobrá délka úderů dozadu a Kája si vypracovala rozhodující náskok. Poté nastoupily jedničky týmů – Modračka Anna Serme a za Vídeňačky Jacqueline Peychär. A jakoby převzaly scénář z prvního zápasu. Anna hrála o něco lépe a po většinu setu si udržovala náskok. Jacquie ho však dokázala stáhnout a v koncovce naši hráčku o set obrala (13/11). Ve druhé sadě se soupeřce dařilo ještě lépe, hrála perfektní loby a nekompromisní volej dropy i killy od skla, nad přesností svých míčů se mnohokrát sama užasle pozastavovala. Anna Serme se kvalitou hry nenechala zahanbit, nicméně na neskutečně přesně hrající Rakušanku to na trvalejší převzetí iniciativy nestačilo. Také ve třetím dějství nedala Ani nic zadarmo, leč kormidlo utkání se už neotočilo. S dobrou hrou se v zápase týmových trojek připojila Terez Elznicová. Opět tu byl průběžný náskok během první sady a dotřetice přišla vyrovnaná koncovka. Terez ji zvládla (12/10) a nad Kristinou Begebou se ujala vedení 1:0 na sety. Druhý set Terez svou dobrou hru ještě trochu zjednodušila a získala ho ještě přesvědčivěji. Herní taktovku pak držela i ve třetí sadě a úspěšně završila výhru 3:0 na sety.

Ve čtvrtek čekají naše reprezentantky samé těžké zápasy – utkají se s oběma favority na finále. Nejprve od 10 hodin (11 hodin v ČR) s anglickým mistrem Surbitonem na streamovaném kurtu č. 6 s krásnou tribunou. Surbiton ve středu nastupoval ve složení Alicia Mead (No. 46 PSA), Millie Tomlinson (No. 55 PSA), Kiera Marshall (No. 90 PSA). A v 15:30 (v ČR 16:30) s pořádajícím Roehamptonem na streamovaném kurtu č. 3. Obhájce evropského prvenství z roku 2023 nastoupil ve středu k jednomu zápasu, ve složení Satomi Watanabe (No. 13 PSA), Jasmine Hutton (No. 21 PSA) a Kace Bartley.

Linky na oba čtvrteční streamované zápasy modráckého týmu zde budou k dispozici ve čtvrtek ráno, jakmile je pořadatel zveřejní.

4.9.2024, 12:40 – SC Modrý Svět vstoupil do Mistrovství Evropy klubů 2024 dnes v 10:00 hodin londýnského času, ve složení Anna Serme, Tea Široká a kapitánka Terez Elznicová, zápasem s lucemburským mistrem S C Sandweiler. Naše děvčata nastoupila ve vínových dresech, i jako připomenutí historie týmu – vínové dresy náš tým oblékal i v sezoně 2016/2017, kdy se mu podařilo postoupit z první ligy do extraligy. Při této příležitosi můžeme vzpomenout například právě kapitánku Terez Elznicovou, která v baráži otočila zápas s Kristýnou Fialovou, z 0:2 na sety a 8/10 na body, na konečných 3:2 na sety, nebo Terku Šlehoferovou, která v baráži přinesla rozhodující vítězství. Ttřetí v úspěšné sestavě byla tehdejší kapitánka Jana Sigačevová. Ta shodou okolností hrála v baráži proti mladičké Tereze Široké 🙂

A i dnešní vstup do nové soutěže modračky zvládly na výbornou! Bez ztráty setu, s minimem ztracených bodů, v akorátním tempu pro první turnajový zápas, si tým připsal první výhru na evropské půdě a dnes v 18:30 hodin místního času (19:30 českého) nastoupí k zajímavému duelu s rakouskými mistryněmi SU Wiener Neudorf Mödling.

Přímý přenos druhého zápasu našich žen z kurtu č. 3 můžete sledovat zde. Další zápasy dnešního programu na kurtu č. 6 můžete sledovat zde. Kompletní rozpis turnaje najdete zde.

3.9.2024

Tým se úspěšně přemístil do Londýna. Na cestě dlouho vše vycházelo – vstávání, návaznost spojů MHD, kontrola jízdních dokladů na Muzeu. Na Nádraží Veleslavín nám letištní trolejbus ujel doslova před nosem, za tři minuty jel další. Zdárně proběhlo odbavení zavazadel i cestujících, Timmy se na letišti zabavil, rentgenem jsme kromě namátkové kontroly prošli bez úhony. Závěrečně foto na letišti a hurá na palubu! A….následné čekání na povolení ke vzletu. Dvacet minut v letadle na sedačkách. Třicet minut na sedačkách. Čtyřicet minut. Po padesáti minutách kapitán zahlásil a vyjel od terminálu. Chvíli to vypadalo, že do Londýna pojedeme po zemi, ale po deseti minutách se objevila rozjezdová dráha, zaburácely motory a letělo to. Navzdory dvouhodinovému letu jsme do Londýna dorazili o hodinu dříve – časový posun umí divy. Jen škoda, že nazpět to budou hodiny tři. I následný téměř dvě hodiny trvající přesun z letiště do ubytování se podařil, zapomenuto zůstalo chvilkové bloudění na vlakovém nádraží, hledajíce zastávku autobusu číslo M aneb všichni s kočárkem nahoru a o dvě patra níž. Ubytko nás potěšilo svou útulností, po nákupu proviantu a krátkém odpočinku přišla na řadu cesta do Roehampton Club, registrace, poznávačka krásného tradičního klubu s dlouhou historií a practise na kurtu. Večer už snad zabrzdíme a užijeme si trochu klidu.

Ve středu čekají naše hráčky dva zápasy. Nejprve nastoupí v 10 hodin místního času (v 11 hodin českého času) s lucemburským mistrem Sandweiler ve složení Hénora Lanieu, Michéle Meyer, Karolina Mazur, Bianca Bidoli. A v 18:30 (v ČR 19:30) s rakouským mistrem Squashunion Wiener Neudorf Mödling ve složení Jacqueline Peychär, Karolína Šrámková, Kristina Begeba, Giola D´Alonzo. Těšíme se na vstup do turnaje, až to vypukne!

Z celého turnaje se Vám snažíme zprostředkovat co nejvíc informací a zážitků. Můžete sledovat modrácké webové stránky, instagram i facebook. Rozpis turnaje (i mužské části), složení všech týmů a další informace přímo od organizátora najdete zde. Děkujeme všem za úžasnou podporu!

3.9.2024

Už jsme tam, už jsme tam, v té squashové Evropě…
Už jsme tam, už jsme tam, modrácký squash žije…
Vzhůrů – VZHŮRŮ, vzhůrů-VZHŮRŮ…
Vzhůru do Anglie!!!

I upravenou písní k úspěšné kvalifikaci české fotbalové reprezentace na Mistrovství Evropy v roce 1996 můžeme odšpuntovat cestu našich skvělých modráckých squashistek – extraligový tým žen Modrého světa píše další historický milník. Po třetím ligovém triumfu v posledních pěti letech a obhajobě loňského prvenství vyrážíme do Evropy! V termínu 4. – 7. září 2024 se v londýnském Roehamtpon Clubu uskuteční turnaj s názvem Mistrovství Evropy klubů, což je squashová forma fotbalové Ligy Mistrů. A poprvé se této „ligy mistrů“ účastní také tým z Modrého světa.

V ženské části se představí mistrovské týmy ze šesti zemí a tým pořadatelského klubu. Hlavními favority turnaje jsou dva anglické celky, které si to velmi pravděpodobně rozdají o evropský triumf stejně jako loni, kdy zvítězil Roehampton.

Modrý svět, a Českou republiku zároveň, bude reprezentovat tým ve složení Anna Serme, Tereza Široká a Tereza Elznicová. Postupně bude hrát se všemi ostatními týmy, celkem tedy šest zápasů. Naše děvčata budou mít nejnáročnější program, protože jako jediné odehrají všechny zápasy během tří dnů – po dvou zápasech ve středu, čtvrtek a pátek. V sobotu už budou jen sledovat dohrávky ostatních.

Z celého turnaje se Vám budeme snažit zprostředkovat co nejvíc informací a zážitků. Můžete sledovat modrácké webové stránky, instagram i facebook. Zpravodajství začneme v úterý, kdy tým vyrazí z letiště Václava Havla na cestu, která by nebyla možná bez modráckých fanoušků. Moc děkujeme za podporu!!

Rozpis turnaje (i mužské části), složení všech týmů a další informace přímo od organizátora najdete zde.