Blog

Extraligové ženy hrají o víkendu Play-off

Tento víkend (18. – 19. května) vyvrcholí sezóna extraligy žen. Posedmé v řadě se do Play-off kvalifikovaly hráčky Modrého světa. Jejich dosavadní bilance jsou dva tituly, dvě druhá místa a dva bronzy. Letos děvčata obhajují loňské prvenství. V brněnském centru Ivanovice se v sobotu od 12 hodin odehrají semifinálové duely. Hráčky Modrého světa vyzvou domácí Moravskou Slavii Brno, ve druhém duelu si o finále zahrají Girl power a Viktoria Brno. Na stejném místě proběhnou také závěrečná utkání o medaile – v neděli od 11 hodin o 3. místo a od 13 hodin o titul. Náš tým bude na místě ve složení Anna Serme, Kači Týcová, Terka Elznicová, Tea Široká, Sofi Hausknotzová a Barča Komárková. K utkáním nastupují vždy tři hráčky z každého týmu.

V tabulce základní části modračky obsadily druhé místo, přičemž získaly stejně bodů, jako první Girl power. Oba celky měly stejný počet týmových výher a dokonce i výher v jednotlivých zápasech za celý rok. O konečném umístění tak nakonec rozhodl až poměr setů ze všech odehraných utkání. Finální tabulka rozhodla o složení semifinálových dvojic.

Poslední víkend základní části odehrál náš tým velmi dobře. V domácím prostředí nastoupil v sobotu 27. dubna ke dvěma zápasům ve složení Tea Široká, Terka Elznicová a Barča Komárková. Pro Barču, patnáctiletou dvojnásobnou juniorskou mistryni ČR, to byly první utkání v modráckém dresu. Kromě zápasů domácího týmu mohli v Modrém světě diváci sledovat také další zápasy, v akci byly přední české hráčky, například Michaela Čepová, Olga Kolářová, Natálie Babjuková, Tamara Holzbauerová a další, a také posily z Polska a Slovenska, které povolala Viktoria Brno. Právě Viktorka byla prvním týmem, se kterým Modrý svět v sobotu hrál. K utkání trojek nastoupily Barča Komárková a Michaela Malinová. Zkušená Slovenka si během první sady, která byla nejvyrovnanější (11/8), naši mladou hráčku, lehce nervózní ze své premiéry, očíhla a i přes maximální Barčino snažení další sety skončily vyšším rozdílem. Ke druhému utkání nastoupily jedničky pro tento den – Tea Široká a Míša Čepová. Tea předvedla velmi dobrý squash, ve většině výměn byla dlouho lepší, ale Míša vytrvale vyběhávala a prodlužující se výměny nakonec zvládla fyzicky lépe. Za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy nastoupily dvojky Terka Elznicová a Sofiia Zrazhevska. První dva sety dopadly lépe pro 219. hráčku světa z Polska. Pak se povedlo Terce hru vyrovnat, ale třetí set potřebný pro pokračování zápasu těsně unikl (10/12).

Ve druhém sobotním zápase nastoupil Modrý svět proti Prague United. Barča Komárková ve svém dalším vystoupení působila jistějším dojmem, ale i přes vyrovnaný průběh výměn více bodů získala Markéta Zemanová. Utkání jedniček s Kateřinou Muchovou měla Tea Široká docela pod kontrolou. Podobně i Terka Elznicová závěrečný duel dvojek. Anně Plačkové se podařilo zdramatizovat koncovku třetí sady, ale i tu Terka zvládla.

V neděli čekaly modrácký tým, ve složení Anna Serme, Terka Elznicová a Tea Široká, zápasy s Moravskou Slavií Brno a ostravským SC Fajne. Moravská Slavia dorazila jen ve dvou hráčkách a bohužel to nenahlásila předem, a tak Terka Elznicová byla v místě konání zbytečně brzy. Zápas týmových trojek se tedy nehrál a nastoupily rovnou jedničky. Anna Serme si s nečekaným dřívějším začátkem svého zápasu poradila a s Olgou Kolářovou v repríze medailového utkání z březnového Mistrovství ČR vedla 2:0 na sety. Následovala třetí sada, jež byla vyrovnaná, ale naše hráčka napínavou koncovku zvládla a utkání ukončila. Do zápasu dvojek měla lepší vstup Veronika Gaultier (11/5). Tea Široká se však dokázala přizpůsobit a i přes rytmicky náročnější zápas následující tři sety vyhrála.

Závěrečný zápas základní části sehrály Modračky s SC Fajne a všechna utkání ovládly 3:0 na sety. Jana Brodová předvedla proti Terce Elznicové zajímavý výkon, ale Terka si zápas hlídala. Následně se Barboře Brodové dařilo ve třetím setu s Ani Serme, ale Ani se také zaskočit nenechala (11/8). A v posledním utkání Tea Široká zvládla s Denisou Otáhalovou vyrovnanou koncovku prvního dějství (12/10), aby pak v dalším průběhu hru kontrolovala o něco více.

Základní část tedy byla tímto zakončena. Bylo z toho parádní druhé místo o rozdíl v poměru setů o pouhé dva sety. V semifinále Play-off v Brně v sobotu 18. května od 12 hodin bude hrát první tým se čtvrtým a druhý se třetím. V neděli pak proběhnou zápasy o medaile.

Za Modrý svět letos zasáhlo do zápasů v základní části sedm hráček. Anna Serme s bilancí výher/porážek 3/0, Kači Týcová 4/0. Do úplně všech utkání základní části nastoupila kapitánka Terka Elznicová (6/4). Tea Široká ve své první sezoně v barvách Modrého světa měla bilanci 3/3. Pak, již víceleté hráčky týmu, Sofi Hausknotzová 3/0 a Anet Sezemská 2/0. A nejnovější týmová tvář Barča Komárková si se dvěma porážkami bude muset na premiérovou výhru počkat do následující sezony 🙂 Všechna děvčata předvedla dokonalý týmový přístup a hezký squash, moc děkujeme!!! ♥