Blog

Junioři přivezli další pódiová umístění

První říjnový víkend byl pro sportovní klub Squash Modrý svět turnajově opět akční. Na mistrovský turnaj juniorů kategorie B, konaný v Praze, se vydali čtyři naši kluci, viz níže. Extraligové ženy bojovaly v Brně, respektive v Americe, o těch ale v jiných samostatných reportech.

Petr Líkař získal svůj první pohárek z národního turnaje. V nedělní kategorii chlapců do 13 let (B13) si v základní skupině s přehledem poradil s Matějem Borisovem i Matějem Šádkem shodně 3:0 na sety a z prvního místa postoupil do finále. V něm ho čekal Kryštof Drapák, se kterým Petr hraje v poslední době často a každým zápasem lépe. Petr to potvrdil i v prvních dvou setech finále, které získal poměrem 11/4 a 11/9. Leč potom se zápas vyrovnal a po setech 6/11 a 9/11 musel o vítězi turnaje rozhodnout pátý set. Ten v těsné koncovce 9/11 Petr ztratil a na turnajový triumf ještě počká. Ale druhé místo, jeho první pódiové umístění na národní scéně, je hezkou odměnou za intenzivní záříjové tréninky. Petr nastoupil i v sobotu, v kategorii B15 a ani zde se vůbec neztratil. V prvním kole hrál s Adamem Coxem. První sada byla velmi vyrovnaná, Petr ji získal až 12/10. Další dvě už zvládl přesvědčivě a postoupil do semifinále. To zahájil velmi dobře. Nad Martinem Jaškem se ujal vedení po první sadě 11/8. Soupeř si však na Petra už dával pozor a po výsledku 1:3 čekalo našeho hráče utkání o třetí místo s Lukášem Hogenem. Kluci si výborně zahráli, první sada připadla těsně soupeři – 10/12. Druhé dějství zvládl Lukáš Hogen ještě lépe – 11/7. A ani třetí sadu Petr nakonec nepřeklopil na svou stranu, když skončila opět nejtěsnějším rozdílem 10/12.

V kategorii B15 startoval také Honza Líkař. Ten skončil v hlavním pavouku rovněž na raketě prvního nasazeného Martina Jaška, akorát o kolo dříve než brácha Petr. V následných dohrávkách si pak Honza také poradil s Adamem Coxem, 3:1 na sety. O konečné páté místo si pak zahrál s Jonášem Pavelkou a byl to další napínavý zápas. Honza ztratil první dva sety víc než těsně 9/11 a 10/12. Třetí set pak Honza ovládl velmi přesvědčivě 11/2 a byl zpět v zápase. Čtvrtá sada ovšem opět skončila 9/11 a Honza skončil po zajímavém zápase šestý. I Honza hrál během víkendu v obou dnech – v neděli hrál v kategorii B17 čtyřčlennou skupinu, ve které odehrál všechny zápasy poměrně vyrovnaně. S pozdějším vítězem Antonínem Procházkou hrál 10/12, 1/11, 8/11. Se stříbrným Matějem Volfem 5/11, 14/12, 3/11, 7/11 a se třetím Patrikem Edelmannem se ujal Honza vedení 1:0 na sety (11/4). Pak dva sety prohrál (8, 4) a ve čtvrté sadě málem dostal zápas do páté sady! Ale nakonec Honza ztratil set těsně 11/13.

V sobotní kategorii nejstarších chlapců do 19 let dominovali naši borci a získali cenné body do národního žebříčku. David Linhart turnaj ovládl poměrem získaných a ztracených bodů 66/22. Druhý Lukáš Kučiak pak ve dvou zápasech získal 45 bodů a ztratil 42. V turnaji byla úspěšná také hráčka našeho extraligového týmu Eva Klimešová, která nenašla přemožitelku v sobotní kategorii G19 a v neděli nás již reprezentovala v rámci ženské extraligy v Brně.