Blog

Junioři JŠS si 24. 11. skvěle zahráli

Další turnájek Juniorské školy squashe se konal v pátek 24. listopadu a opět se zúčastnila početná skupina hráčů. Bylo jich celkem 17, tedy ještě o jednoho více, než minule. Ústředními barvami tentokrát byly modrá a bílá, což asi málokoho překvapí, že jsou barvy klubové. V kategorii mladších i starších juniorů jsme byli svědky mnoha krásných výměn a zajímavých momentů. Nejdůležitější bylo, že při závěrečném hlasování účastníků všichni hlasovali, že si skvěle zahráli.

V kategorii mladších hráčů se opět objevilo mnoho nováčků, kteří byli na herním odpoledni poprvé. Hrálo se osvědčeným systémem kolotoče na různách částech kurtu. Nejvíce bodů za celé odpoledne nakonec nasbíral při své premiéře Patrik Chobodydes, následovaný stříbrnou Maruškou Musilovou. Bronzovou příčku bral další nováček Kryštof Drlík, kterého o start v minulém měsíci připravila nemoc. Moc pěkné pinkání předvedli také další noví hráči Adam Vágner s Kubíkem Vaňkem, i Meda Němečková, Nasťa Merkushová, Evelína Purmová a Šimon Jirsa. Krásné bylo, jak bylo na kurtu po celé odpoledne živo a všichni se bavili.

Ve startovním poli starších hráčů se objevil také vítěz mladší kategorie z předchozího měsíce Alex Pavel. Se staršími spoluhráči absolvoval dlouhé výměny, dosyta si zahrál, a tak mu vůbec nevadilo, že nakonec posbíral nejméně bodíků. Kategorie se hrála formou pavouka do konečného umístění.

Do finále prošli dva nejvýše nasazení hráči Petr Líkař a Honza Líkař. A předvedli už poměrně vyspělý squash, okořeněný výsledkovou zápletkou i emocemi, které duely těchto dvou bratří občas přínášejí. Petr byl v mnoha předchozích vzájemných zápasech úspěšnější, nicméně tentokrát vstoupil do zápasu lépe Honza, když aktivní a trpělivou hrou získal první set 11/5. Ve druhém setu Petr hru srovnal, hrály se dlouhé výměny a nespočet přesných míčů, které si ale běhaví borci zdárně vybírali. V jedné fázi druhé sady si Petr vypracoval náskok 7/4, ale Honza předvedl šňůru pěti bodů v řadě a otočil na 9/7. Petr během této šňůry ztratil vnitřní klid, působil místy až bezradně, jak se mu nedařilo a Honza mu zadarmo nic nedal. Už to vypadalo, že Honza směřuje k vítězství. Petrovi se ještě podařilo své emoce ovládnout a srovnal na 9/9, drama pokračovalo. Následovala výměna o mečbol pro Honzu, či gembol pro Petra. A byl z toho mečbol. Petr však uhrál dvě následující výměny a disponoval gembolem. Který Honza odvrátil a za stavu 11/11 si došel pro další mečbol.  Takto si to borci ještě jednou vyměnili, aby si i tyto další příležitosti na ukončení odvrátili. To už napínavou koncovku sledovali i všichni ostatní účastníci turnaje a rodiče, a Petr s Honzou jim předváděli opravdu moc hezký squash. Nakonec zůstaly tři Honzovy mečboly neproměněny, Petr svůj třetí gembol proměnil a bylo srovnáno 1:1 na sety. V rozhodující třetí sadě bylo znát, že si Honza nevyužité příležitosti trochu nese s sebou a naopak začal neklidně působit on, zato Petr, uklidněný zvládnutím náročných chvil, už působil velmi jistě a ziskem třetí sady v poměru 11/5 dokázal zápas dovést do vítězného konce. Největším vítězem však byl squash, který Petr a Honza předvedli opravdu parádní a opět ukázali, jak se oba zlepšují.

Bronz v kategorii starších bral Honza Víšek po výhře s Lukym Jeřábkem, který prohry nelitoval a byl spokojený s tím, jak dobře si ten den zahrál. O pátou příčku se sehrála další třísetová bitva. Po první sadě, kterou vyhrála Carine Fabiánová, kontroval ziskem druhé sady Maty Hlaváček. Rozhodujcí třetí set pak skončil nejtěsnějším možným rozdílem 11/9 pro Carine. Velmi těsně skončil i předchozí zápas Carine s Míšou Líkařovou. Míša své kamarádce podlehla po maximálně vyrovnaném průběhu 9/11 a 11/13.

Konečné pořadí mladší kategorie bylo 1. Patrik Chobodydes, 2. Maruška Musilová, 3. Kryštof Drlík, 4. Meda Němečková, 5. Nasťa Merkushová, 6. Evelína Purmová, 7. Adam Vágner, 8. Kubík Vaněk, 9. Šimon Jirsa. A starší kategorie 1. Petr Líkař, 2. Honza Líkař, 3. Honza Víšek, 4. Luky Jeřábek, 5. Carine Fabiánová, 6. Maty Hlaváček, 7. Míša Líkařová, 8. Alex Pavel.

Příští turnájek se uskuteční v pátek 8. prosince – propozice najdete zde.