Blog

Hrál se další turnájek JŠS, vítězem Honza Frnka

V pátek 11. března se konal další turnájek pro kluky a děvčata z Juniorské školy squashe. Hrálo celkem 11 juniorů, premiéru na obdobné akci si užil sedmiletý Alex Pavel a také o něco starší, čerstvě čtrnáctiletý Ondra Čejka.

Junioři byli rozděleni do tří kvalifikačních skupin. Ve skupině A spolu hráli vítěz minulého turnájku Tadek Krajči, Honza Frnka a Honza Víšek. Ve skupině B Petr Líkař, Honza Líkař, Tomáš Šťastný a Annika Valouchová. A ve skupině C si zahráli již zmínění premianti Alex s Ondrou, které doplnili ještě Luky Jeřábek a Míša Líkařová. Dle výsledků zápasů ve skupinách hraných na dva vítězné sety byly účastníci následně nasazeni do vyřazovacího pavouka. V pavouku se pak hrálo na jeden set a hráči si tak vyzkoušeli schopnost a důležitost koncentrace na kratší časový úsek.

Nejlépe to zvládl Honza Frnka, který ve čtvrtfinále přešel přes Petra Líkaře 11/7, v semifinále zdolal Honzu Víška 11/6 a ve finále vrátil porážku z minulého turnaje Tadkovi Krajčimu 11/7. O třetí místo přehrál Honza Víšek Tomáše Šťastného. Tomovi se nepodařilo soustředit a neodvrátil poměrně ojedinělého kanára. Páté místo pak bral Honza Líkař po výhře nad Annikou Valouchovou 11/8, sedmé Petr Líkař po výhře nad Lukym Jeřábkem 11/6 a deváté Míša Líkařová, když vyrovnaný set s Alexem Pavlem získala 11/8. Ondra Čejka podlehl ve skupině C v souboji o čtvrtfinále po velmi vyrovnaném zápase Lukymu Jeřábkovi 11/9, 7/11, 5/11 a musel do předkola hlavního pavouka, kde nestačil na Anniku. Po vypadnutí už ho nečekal další zápas a bral 11. příčku.

Vypadalo to, že turnaj si všichni účastníci užili takovým způsobem, že příště přijdou zas. Těšíme se na jejich další povedené výkony a squashové zlepšení a že s k nim přidá zase někdo další.

Konečné pořadí bylo 1. Honza Frnka, 2. Tadek Krajči, 3. Honza Víšek, 4. Tomáš Šťastný, 5. Honza Líkař, 6. Annika Valouchová, 7. Petr Líkař, 8. Luky Jeřábek, 9. Míša Líkařová, 10. Alex Pavel, 11. Ondra Čejka.