Blog

David Linhart zvítězil na juniorském Áčku

O víkendu 5. – 6. února se konal v Brně mistrovský turnaj juniorů ČASQ kategorie A. Původně se mělo v tomto termínu konat juniorské Mistrovství republiky, ale s ohledem na epidemiologickou situaci bylo odloženo na 27. – 29. května.

Slušně načasovanou formu měl náš David Linhart. V sobotní kategorii chlapců do 19 let zůstal ziskem bronzové medaile sice mírně za očekáváním, ale v neděli v kategorii do 17 let si maximálně spravil chuť, když se mu podařil husarský kousek!! Ve finále zdolal 3:2 na sety favorizovaného Martina Štěpána mladšího, aktuálně 20. hráče mužského žebříčku ČR. Kluci se velmi dobře znají, před nedělním finále spolu odehráli během dosavadní kariéry na oficiálních turnajích jednotlivců celkem 32 utkání během necelých sedmi let. A David v nich zvítězil pouze dvakrát, navíc naposled před šesti lety. V celkové sedmileté bilanci David zvítězil jednou 3:0 a jednou 3:2. Martin zvítězil 3:2 dvakrát, sedmkrát 3:1 a k tomu ještě přidal dvacet výher bez ztráty setu. Nicméně ve 33. vzájemném zápase David opět zvítězil, a to poměrem 11/9, 8/11, 1/11, 11/7 a 11/2. Důležitým momentem bylo hlavně zvládnutí nepříjemné situace po třetím setu, který David prohrál jednoznačně, ale nevzdal se a zápas nakonec otočil. Dal tak zapomenout na nevydařené sobotní semifinále s Michalem Juráškem (0:3) a odvezl si z Brna velmi cenné zlato, bronz a zkušenost k nezaplacení.

Turnaje se zúčastnil také další náš hráč Lukáš Kučiak, který je v posledních měsících na turnajích velmi aktivní. S ohledem na systém turnaje, vzájemný zápas s klubovým spoluhráčem Davidem a přijatou skreč si sice z kategorie chlapců do 19 let odvezl pěkné 5. místo, ale moc zajímavých zápasů si nezahrál. Příští týden by se měl objevit na turnaji mužů kategorie C, kde si snad zahraje o poznání lépe.