Blog

David Linhart ovládl mužské béčko

David Linhart a Lukáš Kučiak se v neděli 25. září zúčastnili mistrovského turnaje mužů kategorie B v Ostravě. Kluci dorazili do místa konání již v sobotu večer a ozkoušeli místní specifické kurty. Byli tak patřičně připravení na nedělní klání.

David, aktuálně 50. hráč českého žebříčku, byl prvním nasazeným hráčem startovního pole. A své nasazení potvrdil maximálním způsobem, když během turnaje nenašel přemožitele a opanoval své první mužské béčko. V prvním kole si poradil s Petrem Nesládkem (11/2, 11/6, 11/6), ve čtvrtfinále s Tomášem Holinkou (5, 5, 5,), v semifinále s Tomášem Novákem (7, 5, -8, 8) a ve finále nedal šanci Martinovi Kantorovi (1, 4, 4), který měl v nohách i semifinálový pětiseťák s Václavem Pavlovcem.

Luky začal turnaj o kolo dříve než David. V turnaji startovalo osmnáct hráčů, takže v pavouku vznikla dvě předkola. Jedno z nich padlo na Lukáše, který v něm svedl souboj se zkušeným Petrem Rohunem. Tomu se vstup do utkání vydařil, když v první sadě přehrál Lukyho 11/2. Druhý set už byl vyrovnanější, ale Lukyho sedm bodů na zisk setu nestačilo. Naděje svitla v dějství třetím. To Luky vyhrál 11/7 a snížil stav zápasu na 1:2 na sety. Čtvrtý set ovšem patřil opět soupeři a Luky po výsledku 1:3 na sety přes předkolo neprošel. Čekal ho pak už jen jeden zápas s poraženým hráčem ze druhého předkolového zápasu, kterým byl Martin Pekárek. Po vyrovnané první sadě, jejíž koncovku Luky zvládl 12/10, byly další sety již jednoznačné. Luky v nich zvítězil 11/1 a 11/3, celkově zvítězil 3:0 na sety a obsadil 17. místo.