Blog

Anna Serme je zpět na PSA

4. 11. – Ikdyž ve skrytu duše myšlenka o snovém návratu byla, výsledková sláva se nekonala. První zápas Anny Serme při restartu kariéry na profesionálním okruhu PSA, ve druhém kole turnaje Czech Open 2023 v Brně, její druhá nejnáročnější zkouška během více než ročního období, skončil vítězstvím mladé polské reprezentantky Sofi Zrazhevské. Naplnil se Annin předpoklad, že hlavním cílem pro tento zápas je hlavně ho zvládnout odehrát. Po necelých pěti měsících od porodu rozehrála Anna soutěžní zápas dobře, úvod první sady byl vyrovnaný, Anna hrála na kurtu, co potřebovala. Pak se Sofi podařilo výměny více rozehrát, vyšší intenzita hry byla znát. I tak se Anna zvládala ve výměnách dobře držet, často si vypracovala možnosti hru dirigovat a kdyby ji o něco více poslouchaly její oblíbené a silné údery, byl by vývoj utkání jistě zajímavější. Naopak soupeřka předvedla výkon optimální k dané situaci, za celý zápas udělala snad dvě chyby, jinak nezkazila nic a navrch přidala dobrou obranu i úspěšné míče z riskantnějších pozic. Po třech setech bylo hotovo a kromě výsledku mohla Anna zhodnotit zápas pozitivně. Dokázala ho odehrát velmi aktivně, v dosud nejvyšší intenzitě, na míčích byla, jen méně stabilní postavení ovlivňovalo jejích přesnost. A protože fyziologicky se tělo posouvá každým týdnem, je předvedený výkon příslibem. Další vystoupení na okruhu PSA čeká Annu na turnaji Les Elles De L´Est 2023 ve francouzském Maxeville, s dotací 6 tisíc USD, kde sehraje úvodní zápas ve středu 22. listopadu od 18 hodin s Rose Lucas Marcuzzo (FRA).

 

29. 10. – V pátek 3. listopadu uplyne…
– 368 dnů od doby, kdy po více jak čtyřech nepřetržitých letech opustila čelo českého ženského žebříčku, aktuálně ji na něm ani nenajdeme,
– 383 dnů od jejího posledního soutěžního zápasu na české půdě,
– 381 dnů od posledního vystoupení na profesionálním okruhu PSA,
– 389 dnů, kdy jí na světovém žebříčku patřilo 42. místo, nyní je na 435. pozici,
– 135 dnů, chcete-li čtyři a půl měsíce, od chvíle, kdy světlo světa spatřil její syn Timothée, mimochodem náruživý pozorovatel squashe jakékoli úrovně.

 

A, v pátek 3. listopadu, se Anna Serme vrací! Na turnaji PSA Czech Open 2023, který se uskuteční v Brně, s dotací 9 tisíc USD, je nasazená jako číslo šest a čeká ve druhém kole na vítězku z utkání Sofi Zrazhevska (POL) vs. Tamara Holzbauerová (CZE). Annin zápas začne v pátek v 18:05 hodin. Na stejném místě, ve stejné době, zde bude startovat také Lucas Serme, jenž je na brněnském turnaji PSA pro muže s dotací 30 tisíc USD nasazený, také, jako číslo šest a svůj zápas odehraje také v pátek, jen o něco dříve v 16 hodin, s vítězem prvního kola Alasdair Prott (SCO) vs. Viktor Byrtus (CZE).

Anna pak bude v rámci okruhu PSA pokračovat na turnaji Les Elles De L´Est 2023 ve francouzském Maxeville, s dotací 6 tisíc USD, kde sehraje úvodní zápas ve středu 22. listopadu od 18 hodin s Rose Lucas Marcuzzo (FRA).

Fandíme a přejeme radost ze hry!