Blog

Anna Serme na tour po USA – aktualizováno

12. 10. 2022 – Anna Serme se vrátila domů z dvouturnajové tour PSA po Spojených státech amerických. Nejdříve startovala na stříbrné osmdesátitisícovce v San Franciscu, kde sehrála první kolo s Finkou Emilia Soini na dva vítězné sety. První sada byla vyrovnaná a obě hráčky předváděly pěkný squash. Anně se oproti předešlým zápasům dařilo držet hru více na jejím forhendu, hrála trpělivě a dostávala Emilii pod větší tlak zejména kvalitními counter dropy. V defenzivě si pak významně pomáhala loby. Přesto Emilia bohužel získala první set pro sebe 11/8. Ve druhém setu se Anně nedařilo hrát dozadu tak přesně, jak by potřebovala a Emilia, povzbuzená ziskem vyrovnaného prvního setu, zápas dotáhla do vítězného konce.

Anna se poté přesunula na platinový turnaj U. S. Open s dotací 181 tisíc USD, který se konal od 8. října ve Philadelphii. V prvním kole nastoupila proti Egypťance Yathreb Adel, 41. hráčce žebříčku PSA. Tentokrát se hrálo na tři vítězné sety. Byl to dobrý zápas, během kterého Anna postupně zlepšovala délku úderů dozadu, snažila se udržovat rytmus pomocí hezkých lobů a útočila z méně přesných úderů soupeřky, hlavně zezadu. Yathreb však prokázala svou kvalitu, zejména v útočné fázi. Často dokázala nepříjemně zaútočit i z nepřipravených pozic a málokdy zkazila. Nakonec zvítězila 11/5, 11/6, 11/6.

Po krátké zastávce v České republice čeká Annu zlatý turnaj Grasshopper Cup s dotací 107,5 tis. USD ve švýcarském Curychu. Turnaj začíná v úterý 18. října a je to jedinečná příležitost vidět živě nejlepší světový squash v podání mužů i žen. Málokdy je turnaj PSA nejvyšší úrovně v dojezdové vzdálenosti autem. Anna Serme bude hrát první kolo s domácí Cindy Merlo, kterou dokázala porazit na dubnovém Mistrovství Evropy týmů 3:2 na sety.

 

26. 9. 2022 – Po účasti na platinovém turnaji PSA CIB Egyptian Open 2022 v Káhiře s dotací 300 tisíc USD, kde Anna Serme podlehla 19. září Alexandře Fuller z Jihoafrické republiky 0:3 na sety, vyráží dlouholetá česká jednička a modrácká hráčka na tour po Americe. Anna se stala českou jedničkou poprvé v lednu 2018 a na této pozici s drobnou přestávkou vydržela dosud 216 týdnů.

V Americe ji čeká nejprve turnaj v San Franciscu, kde bude hrát poprvé a kam se moc těší. V prvním kole stříbrného turnaje, s názvem Oracle Netsuite Open 2022 a dotací 80 tisíc USD, bude hrát v pátek 30. září ve 13:30 hodin místního času proti finské hráčce Emilia Soini. Po turnaji v San Franciscu se Anna přemístí do Philadelphie na platinový U. S. Open s dotací 181 tisíc USD, kde loni postoupila do druhého kola. U. S. Open 2022 začne 8. října.