Blog

Anna Serme v Curychu končí v prvním kole

19. 10. 2022 – Anna Serme nastoupila na zlatém turnaji PSA ve Švýcarsku proti domácí hráčce Cindy Merlo. V dubnu spolu sehrály velmi vyrovnanou bitvu na Mistrovství Evropy týmů, kterou Anna dokázala dotáhnout do vítězného konce 3:2 na sety. Říjnový zápas se hrál na dva vítězné sety. První set trval 7 minut a potvrdil, že na sebe narazily hráčky na podobné herní úrovni. Cindy měla o malinko lepší vstup do zápasu (4/2), ale za stavu 5/5 bylo srovnáno. Anně pomáhala zejména přesná hra do zadních rohů, dobrá lajna a kvalitní kros loby. Jako rozhodující se ukázala pasáž uprostřed setu, kdy Anna získala dobré pozice, dostala soupeřku za sebe, ale uspěchala údery dopředu a Cindy otevřeného kurtu stihla využít. Nakonec set skončil 7/11.

Do druhé sady se Anna trochu ukáznila v herní strategii, ale zejména na hře dopředu bylo znát, že domácí hráčka má na skleněném kurtu ve Squash Uster Clubu odehráno o něco víc. Anna nedělala moc chyb, ale málokterý útok dopředu vyloženě sedl. Naproti tomu Cindy trestala dopředu poměrně přesně a oproti zápasu v dubnu dělala chyb velmi málo. Průběh výměn druhého setu sice úplně neodpovídal, důkazem budiž délka setu 6 min, tedy jen o minutu kratší než set první, ale skóre dopadlo výrazně pro Cindy – 11/2. Záznam utkání je možné shlédnout na squash.tv.

Anna Serme se tak s turnajem loučí v prvním kole. Česká jednička by se pak měla objevit na domácí scéně na ženském áčku v sobotu 29. října v Hradci Králové, kde by ji ve startovním poli měly doplnit další hráčky modráckého extraligového týmu Terez Elznicová, aktuálně 4. hráčka žebříčku ČR, Sofča Hausknotzová (No. 11) a možná i další juniorky Eva Klimešová a Anet Sezemská. Kači Týcová je na cestě na turnaj PSA do Pákistánu, kde nastoupí ve čtvrtek.

17. 10. 2022 – Po krátké zastávce v České republice, během které stihla Anna Serme nastoupit za Modrý svět i v první lize mužů, čeká Annu zlatý turnaj PSA Grasshopper Cup s dotací 107,5 tis. USD ve švýcarském Curychu. V úterý od 20 hodin nastoupí v prvním kole na skleněném kurtu proti domácí Cindy Merlo, aktuálně padesáté hráčce světa. Zápas bude možné sledovat živě na squash.tv