Blog

Anna Serme v Clevelandu bohužel nejde dál

Naše hráčka Anna Serme se zúčastnila bronzového turnaje profesionálního okruhu PSA v americkém v Clevelandu s dotací 51 250 USD. Ve čtvrtek 27. ledna v 17 hodin místního času nastoupila v prvním kole proti francouzské squashistce Enoře Villard, 38. hráčce světa. Anna sice nevstoupila do zápasu nejlépe – soupeřka se v prvním setu ujala vedení 5/1 na body, ale Anně se během dalších výměn podařilo srovnat stav na 6/6 a vše bylo otevřené. Za stavu 8/9 však soupeřka přidala důležité dva body a získala první set pro sebe v poměru 11/8. Začátek druhé sady vyšel Anně mnohem lépe a udržovala si náskok dvou až čtyř bodů – 2/0, 5/2, 7/3, 8/5, 9/7. I v koncovce si Anna vypracovala a využila příležitosti, nicméně soupeřka se nedala a využila opakovaných výměn, které jí rozhodčí ve v zásadě prohraných pozicích přisoudil kvůli bránění ve hře. Enora pak ve výsledku nasbírala do zápisu čtyři body v řadě, získala druhou sadu poměrem 11/9 a po dvaceti minutách hry vedla 2:0 na sety. Ačkoli třetí set nebyl vůbec krátký, trval 7 minut, Anna se z nevydařené koncovky předchozího setu nedokázala uvolnit a ve třetí sadě získala jen dva body. Bezprostředně po zápase Anna zhodnotila, že první dva sety mohly dopadnout jakkoli, soupeřka ji nijak výrazně nepřehrávala, naopak se jí dařilo míče dobře tlačit dozadu a byla spokojená i se hrou dopředu. Nespokojená naopak byla s posouzením bránění ve hře v koncovce druhého setu a s tím, že ji to ovlivnilo ještě v setu následujícím. Annino účinkování v Clevelandu tedy končí, s Enorou to byl zajímavý a v mnoha ohledech dobrý zápas a příště to třeba dopadne lépe i výsledkově.