Turnaje pro veřejnost

   
příští LSP - Letňanský squashový pohár
poslední žebříček pravidla vítězové
   

Níže najdete reportáž z posledního turnaje a také ze všech předchozích turnajů konaných v Modrém světě od března 2006.


11. listopadu 2016 - turnaj pro rekreační hráče

V pátek 11. listopadu 2016 se v Modrém světě uskutečnil první squashový turnaj určený výhradně pro rekreační hráče, respektive rekreAKČNÍ hráče. Jednalo se převážně o účastníky Letňanské squashové ligy, kteří ke dni konání turnaje hráli šestou či nižší skupinu. Přestože se  turnaje zúčastnili jen hráči, kteří se squashi věnují buď teprve krátce nebo méně intenzivně, jejich nasazení a zaujetí pro hru bylo stejné jako u výkonnostních hráčů, u některých účastníků i vyšší. Mnozí doslova udivovali rychlostí svého pohybu a k vidění tak bylo mnoho opravdu zajímavých zápasů.  Ze zápasů o pořadí ve skupinách zaujal zejména zápas Andrey Nápravníkové s Lukášem Panenkou, kdy Andrea po prohře v prvním gemu 9/11 vybojovala ve druhé sadě vítězství 16/14. Třetí gem sice následně prohrála, ale držela s Lukášem vyrovnanou partii ještě do stavu 7/7. Podobně dramatický zápas sehrála také Verča Vosátková s Lukášem Radechovským. Verča však dokázala vítězství v prvním dějství 16/14 potvrdit i ve druhém a vyhrála tak svou skupinu. Všechny přihlížející pak nadchl zápas Honzy Havleny s Karlem Roubalem, v němž oba hráči předvedli nespočet neskutečně rychlých sprintů. Úspěšnější byl nakonec Honza, k vítězství absolvoval maraton. Obdobně běhavý výkon pak podal i v semifinále s Lukášem Panenkou, ale tam už to na takticky lépe hrajícího Lukáše nestačilo. Lukáše Panenku však vítězství v semifinále stálo hodně sil a ty mu následně chyběly ve finále proti Standovi Suskému. Nejlepším hráčem turnaje se tedy stal Standa Suský, před Lukášem Panenkou a Honzou Havlenou. Honza v boji o 3. místo zopakoval vítězství nad již o něco více unaveným Karlem Roubalem, který lehce litoval ráno zaběhnuté desítky. Pátou příčku obsadil Milan Svatoš před šestou Verčou Vosátkovou, sedmým Radkem Witkovským a osmou Ivanou Čepelkovou. Vítězem plate se stal nejstarší účastník turnaje Aleš Kout, před Lukášem Radechovským.  Bez ohledu na celkové výsledky si všichni účastníci v přátelském a uvolněném duchu výborně zahráli. Nezřídka se objevovaly momenty, kdy si hráči bezprostředně po vyčerpávající výměně navzájem uznale plácli rukama. 

 

 21. listopadu 2014

V pátek 21. listopadu odpoledne se v katarském Doha konalo finále Mistrovství světa, kam se nikdo z našich squashistů neprobojoval, a tak se pro ně večer v Modrém světě konal další turnaj Letňanského poháru. Turnaj byl velmi vyrovnaný a nakonec nebyl nikdo, kdo by alespoň jednou neokusil, jak chutná porážka. Nejpodstatnější proto bylo, v jaké fázi turnaje porážka přišla. Opravdovým smolařem v tomto směru se stal Tomáš Engel mladší, který s jedinou porážkou obsadil až 9. místo. Přitom Radek Krechler dokázal i se třemi porážkami obsadit 4. místo! Jak k tomu došlo?
Tomáš ve své skupině dokázal porazit nejen svého tátu, ale i Zdeňka Suchana. V postupu mu však zabránila prohra třetího gemu v zápase s Tomášem Pištěkem v poměru 7/11, kdy při rovnosti vyhraných a prohraných zápasů i gemů 3 hráčů rozhodoval součet  bodů z jejich vzájemných zápasů. A ten měl Tomáš Engel o pouhé 2 body nejhorší. Tomáš se potom ukázal jako správný hráč, když se nenechal deprivovat a své zbývající zápasy v turnaji s přehledem vyhrál. Zklamání z nepostupu ze skupiny se naopak patrně projevilo u dalších zápasů Terky Elznicové. Ta jako jediná dokázala porazit pozdějšího vítěze turnaje Vráťu Morkuse, ale její porážka 0:2 (9/11, 12/14) od Radka Krechlera ji připravila o postup ze skupiny a nakonec obsadila 14. místo.
Ze čtvrtfinále s přehledem postoupili Zdeněk Suchan a Vráťa Morkus. Vráťa sice ve skupině prohrál s Terkou, ale když hrál v plném soustředění svou hru plnou volejů, poradil si v semifinále i se Zdeňkem a mohl se plný sil těšit na finále s Tomášem Pištěkem. Ten tentokrát neměl svoji nejlepší formu, což se projevilo již jeho těsným postupem ze skupiny.  Ale svou typickou zarputilostí se nakonec dokázal probojovat až do finále. Ve čtvrtfinále s Adityou musel hrát tři gemy a zapotil se pak i s Radkem Krechlerem, který postoupil do semifinále po pěkném zápase s Jakubem Zahradníkem. I přes svůj slabší den byl Tomáš mírným favoritem finále, neboť ve vzájemných zápasech s Vráťou má výrazně aktivní bilanci. To se však potvrdilo jen ve druhém gemu, který Tomáš vyhrál 11/8. Ve třetím gemu tentokrát Vráťa ukázal stejnou bojovnost a ze stavu 7/9 dokázal vyhrát 11/9 a tím ovládl celý turnaj.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Pištěk - Jaiswal 2:1 (11/4, 11/13, 11/7), Krechler - Zahradník 2:1 (11/7, 6/11, 11/6),
                           Morkus - Steiner 2:0 (11/5, 11/6), Suchan - Moravec 2:0 (11/8, 11/9)
semifinále:    Pištěk - Krechler 2:0 (12/10, 11/7), Morkus - Suchan 2:0 (11/8, 11/8)
o 3. místo:      Suchan - Krechler 2:0 (11/7, 11/3)
finále:              Morkus - Pištěk   2:1 (11/6, 8/11, 11/9)

Plate:
finále (o 9. místo):   Engel ml. - Čálek 2:0 (11/4, 11/1)

Konečné pořadí:
1. Morkus Vratislav, 2. Pištěk Tomáš, 3. Suchan Zdeněk, 4. Krechler Radek,
5. Zahradník Jakub, 6. Steiner Jiří, 7. Jaiswal Aditya, 8. Moravec Robert,
9. Engel Tomáš ml., 10. Čálek Filip, 11. Dudešek Radek, 12. Engel Tomáš st.,
13. Hampl Richard, 14. Elznicová Tereza, 15. Košíčková Irena


29. června 2014

Po dvou měsících se v Modrém světě uskutečnil další turnájek určený výhradně pro ženy a dívky. Po úspěchu minulého turnaje se očekávalo trochu početnější startovní pole, přesto se nedělní odpoledne vydařilo. Pět hráček spolu odehrálo skupinu každá s každou na dva vítězné gemy. Byli jsme svědky sympatických výkonů, děvčata si nedarovala nic jen tak a užívala si pohyb naplno. Protože se hrálo na dvou kurtech a zápasy tak šly v rychlém sledu, opět jsme je proložili zajímavými a vtipnými disciplínami Mistra trefy - soutěže Juniorské škole squashe. Děvčata byla trochu bojácná a příliš si na střelecké mistrovství nevěřila, o to více se mile překvapila, když se jim podařilo trefit míček na čelní stěnu hraný za zády i tin míčkem hraným mezi nohama.
Do finále turnaje se probojovaly dvě nejlepší hráčky ve skupině - Katka Filipi a Dáša Grundová. Jejich duel ve skupině skončil vítězstvím Katky 11/5, 11/3, finále bylo mnohem vyrovnanější. Dáša hrála na plný plyn a finále tak pro Katku nebylo procházkou růžovým sadem. Po krásném utkání se přece jen radovala z vítězství Katka.
I zápas o třetí místo mezi Ivanou Pavelkovou a Andreou Nápravníkovou nabídl zarputilý squash. Vzájemné utkání ve skupině skončilo vítězstvím Andrey 9/11, 11/7, 11/8. Ivaně se odveta vydařila, když zvítězila 3:0 na gemy. Ivana Bubeníková sice do závěrečných bojů nezasáhla, nicméně jí to vůbec nevadilo, protože v základní skupině si zahrála a zaběhala dosyta.
Jsme moc rádi, že celý turnaj provázela přátelská uvolněná atmosféra a těšíme se na další setkání v ženské společnosti na podzim tohoto roku.

Výsledky:
Hlavní pavouk:
o 3. místo:      Pavelková - Nápravníková 3:0
finále:              Filipi - Grundová 3:0

Konečné pořadí:
1. Filipi Kateřina, 2. Grundová Dagmar, 3. Pavelková Ivana, 4. Nápravníková Andrea, 5. Bubeníková Ivana

 

13. června 2014

Posledního turnaje sezony, který se započítával do Letňanského squashového poháru, se zúčastnilo dvanáct hráčů a dvě hráčky. Začalo se tradičně ve čtyřech základních skupinách, ze kterých postoupili vždy dva hráči do hlavního pavouka, šest nepostupujících hráčů se poté utkalo o vítězství v plate. Nejvyrovnanější zápasy odehráli hráči ve skupině C, kde Filip Čálek skončil při celkovém skóre 4:3 na třetím místě o jediný gem. Skupinu vyhrál Radek Krechler se skórem 4:2 a s porážkou právě od Filipa, na druhém místě skončil Roman Šteffek rovněž se skórem 4:2, když porážku s Radkem kompenzoval výhrou nad Filipem. Čtvrtý skončil Radek Dudešek, jenž odehrál pěkné zápasy, nicméně na boj o postup to nestačilo. Herně nejvyspělejší byla skupina A, kde na sebe narazili Tomáš Pištěk, Pavel Vohánka, Filip Matas a nováček turnaje Jiří Kocánek. Skupinu vyhrál Tomáš bez ztráty gemu, i když jeden málem ukořistil Pavel, jenž vedl ve druhé sadě 10/8. Dva gemboly však nevyužil a gem, který by v konečném součtu mohl hrát důležitou roli, nakonec nezískal. Rozhodující utkání o druhou příčku sehráli Pavel s Filipem. Za stavu 1:1 na gemy rozhodovala třetí sada, ve které Pavel disponoval postupovým mečbolem. Ale Filip získal následující tři míče a radoval se z výhry 12/10 a postupu do čtvrtfinále.
Když byla zmíněna herní vyspělost skupiny A, můžeme upřesnit, že oba z ní postupující hráči - Tomáš Pištěk a Filip Matas - se po bojích ve vyřazovacím pavouku dostali do finále a oba nepostupující hráči - Pavel Vohánka a Jirka Kocánek - se utkali ve finále plate o deváté místo. V něm byl po lítém klání úspěšnější Jirka. Po prohrané první sadě 9/11 získal druhý gem v poměru 11/7 a zvládl i dramatickou koncovku třetího dějství, ve které Pavel disponoval třemi mečboly - nejprve za stavu 10/9, pak odvrátil Jirkův mečbol za stavu 10/11, poté měl Pavel ještě dva mečboly za stavu 12/11 a 13/12. Jirkovi se podařilo oba odvrátit a vyrovnaný zápas ukončil za stavu 14/13.
Nejlepší squash turnaje se hrál asi v semifinále v utkání Tomáše Pištěka a Jirky Krýsla. Skóre 11/6, 11/7 příliš vyrovnaně nevypadá, ale výměny v celém utkání byly pohledné. Tomáš byl pro Jirku těžkým soupeřem - i když se Jirka dostal více do hry a předvedl několik výborných míčů v řadě, Tomáše většinou úžasně bránil a poté našel ještě lepší útočnou odpověď. Kontrolovaný výkon předvedl Tomáš i ve finále, získal turnajové prvenství a tím i konečné vítězství v Letňanském squashovém poháru 2013/2014.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Pištěk - Liška 2:0 (11/5, 11/7), Krýsl - Štěffek 2:0 (11/9, 11/8),
                           Vavrosz - Krechler 2:1 (9/11, 11/6, 11/8), Matas - Elznicová 2:0 (11/5, 12/10)
semifinále:    Pištěk - Krýsl 2:0 (11/6, 11/7), Matas - Vavrosz 2:0 (11/7, 11/4)
o 3. místo:      Krýsl - Vavrosz 2:1 (9/11, 11/7, 11/5)
finále:              Pištěk - Matas 2:0 (11/6, 11/9)

Plate:
finále (o 9. místo):   Kocánek - Vohánka 2:1 (9/11, 11/7, 15/13)

Konečné pořadí:
1. Pištěk Tomáš, 2. Matas Filip, 3. Krýsl Jiří, 4. Vavrosz Petr,
5. Šteffek Roman, 6. Elznicová Tereza, 7. Liška Miloš, 8. Krechler Radek,
9. Kocánek Jiří, 10. Vohánka Pavel, 11. Moravec Robert, 12. Čálek Filip,
13. Dudešek Radek, 14. Vohánková Kristýna


23. května 2014

V pátek 23. května 2014 se uskutečnil další turnaj Letňanského squashového poháru. Turnaje se nakonec účastnilo jen 12 hráčů, nicméně k vidění  byl nejen napínavý, ale i velmi kvalitní squash již ve skupinách. K herní kvalitě přispěl zejména návrat Petra Ščučinského po zranění a také dva noví hráči  - Petr Vavrosz a Tomáš Broulík, kteří si jednoznačně zajistili postup ze skupin spolu s nasazenými Zdeňkem Suchanem a Milošem Liškou.  O překvapení se postaral nestárnoucí Petr Švejda, který ve třech gemech udolal nasazeného Tomáše Engela a na jeho úkor postoupil do bojů o nejvyšší příčky. Napínavý byl vývoj skupiny s Filipem Čálkem, Michalem Dočekalem a Tomášem Císařovským, kde o postupujících rozhodoval až celkový součet bodů z jednotlivých zápasů, který byl nakonec nejméně příznivý pro Michala.
Všichni vítězové skupin dokázali ve čtvrtfinále své soupeře přehrát ve dvou gemech a zejména výkony Petra Ščučinského a Tomáše Broulíka byly natolik kvalitní, že nepřekvapilo ani jejich vítězství v semifinálových zápasech. Zdeněk Suchan sice v zápase s Tomášem opět ukazoval, jak lze vyběhat i zdánlivě nedosažitelné míče, ale Tomáš v pohybu nijak nezaostával  a kvalita úderů byla tentokrát na jeho straně.  Ta rozhodovala i ve druhém semifinále, kde Petr hrál mnohem přesněji a s větším přehledem. Vzhledem k tomu, jak kvalitní squash oba finalisté ve svých zápasech ukazovali, bylo dohodnuto, že finále se tentokrát bude hrát na tři vítězné sady a opravdu bylo na co se dívat! Po strhující  bitvě se v páté sadě přece jen projevila Petrova herní pauza a vítězem turnaje se tak již při své první účasti stal Tomáš Broulík. Také souboj o třetí místo nabídl velké drama, které rozhodla vždy o malinko lepší koncovka Tomáše Císařovského.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Suchan - Čálek 2:0 (11/9, 11/2), Broulík - Švejda 2:0 (11/3, 12/10),
                           Ščučinský - Liška 2:0 (11/7, 11/4), Císařovský - Vavrosz 2:1 (12/10, 11/7)
semifinále:    Ščučinský - Císařovský 2:0 (11/1, 11/6), Broulík - Suchan 2:0 (11/7, 11/4)
o 3. místo:      Císařovský - Suchan  2:0 (13/11, 11/9)
finále:              Broulík - Ščučinský 3:2 (11/6, 7/11, 11/5, 9/11, 11/3)

Konečné pořadí:
1. Broulík Tomáš, 2. Ščučinský Petr, 3. Císařovský Tomáš, 4. Suchan Zdeněk,
5. Liška Miloš, 6. Čálek Filip, 7. Vavrosz Petr, 8. Švejda Petr,
9. Svoboda David, 10. Engel Tomáš, 11. Komínková Klára, 12. Dočekal Michal

 

27. dubna 2014
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

V Modrém světě se v červenci minulého roku rozběhl projektík ženské ligy pro všechny hráčky squashe, zejména začátečnice, mírně pokročilé a pokročilé. Po nevydařených zkušenostech z historie, kdy jsme se snažili podobné aktivity pro ženy a dívky organizovat, byla očekávání nejistá. Nicméně Ženská letňanská squashová liga se rozběhla, zaujala již více než třicet hráček a vytvořila se početná skupina, která má ráda squash a hraje ho ve volném čase. A protože zájem u hráček postupně roste, uspořádali jsme turnaj uzavřený pro všechny ženy a dívky - squashové začátečnice, mírně pokročilé i pokročilé hráčky.
Prvního turnaje se zúčastnilo devět hráček, které se rozlosovaly do tří skupin po třech. První dvě hráčky ze skupiny postoupily do hlavního pavouka, třetí hráčky ve skupinách vytvořily skupinu o sedmé až deváté místo. Skupina A se ukázala jako herně nejvyspělejší - potkaly se v ní i pozdější finalistky Katka Novotná a Irča Košíčková, které spolu již ve skupině sehrály velmi vyrovnaný a náročný zápas. Ten nakonec skončil lépe pro Katku, která sice v první sadě neproměnila gembol za stavu 10/9 a prohrála první sadu 10/12, ale druhý gem vyhrála 11/8 a ve třetím odvrátila Irčin mečbol za stavu 9/10 a zvítězila 12/10. Smolný los měla Terka Horáčková, která pozdější finalistky neporazila a skončila ve skupině třetí. Náladu si spravila alespoň vítězstvím ve skupině o sedmé místo. Ze skupiny B postoupily s přehledem Andrea Nápravníková a Ivana Bubeníková, ze skupiny C pak Dáša Grundová a Ivana Pavelková, které spolu sehrály vyrovnané utkání. Dáša dokázala v první sadě otočit nepříznivý stav 6/9 na 13/11, přičemž stihla odvrátit i tři gemboly. Ve druhé sadě Dáša otočila nedobrý začátek (0/3) a poté již Ivanu do vedení nepustila.
Vítězky skupin A a B měly ve čtvrtfinále volný los, ostatní čtyři hráčky umístěné ve skupinách na první či druhé příčce spolu čtvrtfinále odehrály. V semifinále pokračovaly ve velmi dobrých výkonech Katka a Irča ze skupiny A, aby si spolu dnes podruhé zahrály, tentokrát o první místo. Ale o tom až na závěr reportáže.
Nejdříve se podíváme na pěkný napínavý zápas Jany Mansfeldové a Verunky Duškové ve skupině o sedmé místo. Verunka vstoupila do utkání lépe a první sadu získala 11/8. I do druhé sady vstoupila lépe Verunka, ale Jana srovnala na 3/3, pak na 6/6 a od té doby Verunku před sebe nepustila a vyhrála 11/7. V rozhodující třetí sadě vedla Jana 7/3, Verunka však srovnala na 7/7. Poté získala dva body Jana, následovaly dva míče pro Verunku - 9/9. Možnost prvního mečbolu měla Jana, ale Verunka získala tři míče v řadě a třetí gem vyhrála 12/10.
Zápas o třetí místo byl také velkou bitvou. Ivana Pavelková vedla 9/5, Andrea Nápravníková ale dokázala srovnat na 9/9. Přesto první sadu získala Ivana, když vyhrála následující dva míče. Ve druhé sadě byl scénář obdobný, jen v opačném gardu. Andrea vedla 7/5, Ivana srovnala na 9/9 a dvěma následujícími míči Andrea srovnala stav gemů na 1:1. Rozhodující dějství bylo veskrze vyrovnané do stavu 6/4 pro Andreu, z následujících osmi výměn získala sedm bodů Ivana a získala místo na stupních vítězek.
Finále bylo příkladným vrcholem turnaje, již utkání ve skupině mezi Katkou Novotnou a Irčou Košíčkovou slíbilo pěknou podívanou. V první sadě měla převahu Irča, která se snažila na radu svého poradce Jakuba hrát aktivně a útočit do odkrytých částí kurtu. To se jí dařilo, zvítězila 11/7. Po přestávce měla lepší vstup do hry Katka (4/1), nicméně během dalších výměn přešla do tlaku opět Irča a vedla 9/7. V tu chvíli měla nejblíže k celkovému prvenství, ale o jiném scénáři rozhodly zejména dva faktory - Katka se ukázala jako velká bojovnice a Irča již nenašla dost fyzických sil. Katka otočila druhý gem na 11/9 a ve třetím si od začátku držela dostatečný náskok, aby za stavu 10/6 utkání ukončila.
Nakonec vyhrály všechny účastnice! Všechny si vydatně zahrály a užily si příjemné nedělní odpoledne, které provázela jen pozitivní nálada. Bezprostřední ohlasy po vyhlášení výsledků znamenají, že se uskuteční další takový turnájek, zřejmě ještě v této sezoně v červnu, nejpozději na začátku příští sezony v září.

Výsledky:
Hlavní pavouk:
čtvrtfinále:    Novotná - bye, Pavelková - Bubeníková 2:0 (11/3, 11/3),
                           Košíčková - Grundová 2:0 (11/8, 11/8), Nápravníková - bye
semifinále:    Novotná - Pavelková 2:0 (11/4, 11/6), Košíčková - Nápravníková 2:0 (11/4, 11/1)
o 3. místo:      Pavelková - Nápravníková 2:1 (11/9, 9/11, 11/7)
finále:              Novotná - Košíčková 2:1 (7/11, 11/9, 11/6)

Konečné pořadí:
1. Novotná Kateřina, 2. Košíčková Irena, 3. Pavelková Ivana, 4. Nápravníková Andrea, 5. Grundová Dagmar,
6. Bubeníková Ivana, 7. Horáčková Tereza, 8. Dušková Veronika, 9. Mansfeldová Jana

 

25. dubna 2014

Po necelém měsíci se uskutečnil další turnaj Letňanského squashového poháru, kterého se zúčastnilo dvanáct mužů a čtyři ženy, mezi nimiž se poprvé v Modrém světě objevila Míša Hájková, dvacátá hráčka ženského žebříčku ČR, která se v tomto turnaji nakonec umístila na sedmé pozici, nejlépe ze všech hráček.
Ve skupině A se o postup přetahovala právě Míša Hájková se dvěma nasazenými hráči Zdeňkem Suchanem, lídrem průběžného pořadí LSP, a Pavlem Vohánkou. Nejlepší bilanci si připsala Míša, když porazila Zdeňka po napínavé koncovce ve třetím gemu 11/9, 1/11, 11/9 a nad Pavlem zvítězila 2:0 na gemy v duelu, ve kterém si po celou dobu udržovala herní převahu a větší nadhled. O druhém postupujícím ze skupiny tedy rozhodoval zápas mezi Zdeňkem a Pavlem, který dopadl lépe pro Zdeňka - 1/11, 11/4, 11/1. Pavel tak obsadil ve skupině třetí pozici a pokračoval v plate, který s přehledem vyhrál.
Souboje o postup ve skupině B byly také zajímavé a napínavé. Nejlépe si vedl Radek Krechler, který porazil Petra Švejdu 11/6, 2/11, 13/11 a Tomáše Pištěka 8/11, 11/6, 12/10. Dobře hrající Petr Švejda bojoval o druhé postupové místo s Tomášem Pištěkem a boj začal výborně, vedl 10/6. Ale Tomáš uhrál šest míčů v řadě, vyhrál první sadu a ve druhé toho Petrovi už příliš nedovolil. Petr tedy pokračoval v plate a došel v něm až do finále.
Ve skupinách C a D se postupující vyprofilovali jednoznačněji než v předchozích případech. Ve skupině C to byli Jirka Krýsl a Filip Čálek, jejichž zápas o první místo nabídl dvě zajímavé koncovky gemů. V prvním vedl Jirka 10/8, leč Filip vyrovnal na 10/10. Nicméně Jirka záhy přidal další dva potřebné body. Ve druhé sadě vedl Filip 9/7, Jirka tentokrát předvedl čtyřbodovou šňůru a opět zvítězil nejmenším možným rozdílem. Ve skupině D si o první místo zahráli Tomáš Engel, který vstoupil do turnaje jako uragán, a Jakub Zahradník. Po třech odehraných gemech se z vítězství 11/6, 8/11, 11/7 radoval Tomáš.
Čtvrtfinále nabídlo velmi zajímavé souboje. Nejdelší gem sehráli Tomáš Engel a Filip Čálek, když za stavu 1:0 pro Tomáše disponoval Filip ve druhé sadě třemi možnostmi k vyrovnání při skóre 10/7. Tomášovi se podařilo srovnat na 10/10! Ale Filip získal další míč a opět měl gembol, pak ještě jeden za stavu 12/11. Tomáš však odvrátil i ten a následně se ujal vedení 13/12, nakonec získal druhý gem po výsledku 15/13 a postoupil do semifinále. Ze čtvrtfinále vybíráme ještě jedno utkání, od kterého si diváci mnoho slibovali, neboť se v něm potkal ostřílený borec, mnoha vítězstvími ověnčený Tomáš Pištěk a Míša Hájková, která všechny nadchla výsledky ve skupině a zejména pěkným a přitom nátlakovým herním projevem. Zápas to byl vyrovnaný, nakonec rozhodla fyzická připravenost, kdy Míša po dynamických utkáních ve skupině plných dlouhých výměn s Pavlem Vohánkou a Zdeňkem Suchanem nepůsobila v koncovkách gemů tak svěže jako Tomáš, jenž se po zápase radoval z výhry 11/8 a 11/9.
Úbytku Míšiných sil využil v následujícím utkání i Filip Čálek, který sice přišel ve třetí sadě o vedení 7/4, ale od stavu 7/8 uhrál čtyři míče v řadě a celkově zvítězil 8/11, 11/9, 11/8. Za vítězstvím ho hnalo i mohutné povzbuzování Radka Krechlera.
Posledním utkáním turnaje bylo samozřejmě finále mezi Tomášem Pištěkem a Jirkou Krýslem. V něm se poměrně rychle ujal vedení Tomáš (9/4). Prvním gembolem nicméně disponoval Jirka za stavu 10/9! Tomáš ho sice odvrátil, ale Jirka v duchu napínavých koncovek v utkání ve skupině s Filipem Čálkem přidal další dva míčky a ujal se vedení 1:0. Tomáš měl dobrý nástup i do druhé sady (4/1), leč Jirka opět zařadil a za stavu 10/6 měl čtyři mečboly, o které..... přišel. Tomáš vyrovnal na 10/10. Ale co byste čekali. Jirka uhrál následující dva míčky a po gemech 12/10, 12/10 dovedl napínavé finále k vítězství.
Děkujeme všem účastníkům a účastnicím za mnoho napínavých a podnětných zážitků a těšíme se na podobné při dalším turnaji, který se uskuteční ve druhé polovině května.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Pištěk - Hájková 2:0 (11/8, 11/9), Engel - Čálek 2:0 (11/6, 15/13),
                           Krýsl - Zahradník 2:0 (11/9, 11/6), Suchan - Krechler 2:1 (6/11, 11/7, 11/3)
semifinále:    Pištěk - Engel 2:0 (11/4, 11/5), Krýsl - Suchan 2:0 (11/4, 11/5)
o 3. místo:      Suchan - Engel 2:0 (11/5, 11/0)
finále:              Krýsl - Pištěk 2:0 (12/10, 12/10)

Plate:
finále (o 9. místo):   Vohánka - Švejda 2:0 (11/9, 11/2)

Konečné pořadí:
1. Krýsl Jiří, 2. Pištěk Tomáš, 3. Suchan Zdeněk, 4. Engel Tomáš,
5. Zahradník Jakub, 6. Čálek Filip, 7. Hájková Michaela, 8. Krechler Radek,
9. Vohánka Pavel, 10. Švejda Petr, 11. Moravec Robert, 12. Dočekal Michal,
13. Elznicová Tereza, 14. Vohánková Kristýna, 15. Fencík Petr, 16. Wernerová Markéta

 

28. března 2014

Tradičně v pátek proběhl 28. března další turnaj Letňanského squashového poháru. Turnaje se zúčastnili i 2 zcela noví hráči a zejména Radek Krechler předváděl velmi dobré výkony. Při své první účasti však neměl štěstí na los, když ve skupině narazil na nejvýše nasazeného Zdeňka Suchana a tradičně výborně hrajícího Michala Hrubého. S oběma svedl vyrovnané souboje, ale i když v rozhodujícím utkání vedl nad Michalem 10/8 ve třetí sadě, s oběma soupeři nakonec prohrál 1:2 na gemy a ze základní skupiny postoupil jen do pavouka o deváté místo (plate), kde už přemožitele nenašel a tak jej trochu potěšilo alespoň konečné vítězství v této části.
Ve druhé skupině se pokoušela Terka Elznicová opět prolomit dosavadní skupinové zakletí, ale v zápase o postup zase prohrála rozhodující třetí gem s Filipem Čálkem, který tak postoupil spolu s Kubou Zahradníkem. Z dalších skupin si vcelku bezproblémový postup zajistili Tomášové Pištěk a Engel, spolu s Jirkou Steinerem a Petrem Švejdou.
Čtvrtfinálové zápasy žádné větší překvapení nepřinesly, i když Kuba Zahradník podlehl Michalovi Hrubému ve druhém gemu až po velkém boji 13/15 a blízko vítězství byl především Tomáš Engel v zápase s Jirkou Steinerem.  Jirka ve druhém gemu odmítl 3 mečboly a ve třetím prohrával 0/5, ale přesto nakonec zvítězil 11/7. Semifinále k sobě pikantně svedlo dvojice, které se spolu v poslední době často utkávají. Zatímco Tomáš Pištěk opět dokázal Michala Hrubého porazit, neustále se zlepšující Zdeněk Suchan tentokrát nedal již trochu unavenému Jirkovi Steinerovi šanci a poprvé jej porazil. Únava poražených semifinalistů byla pak nadmíru vidět v zápase o 3. místo, který nabídl jen krátké výměny. To přeci jen více vyhovovalo Jirkovi, který nakonec zvítězil 2:1. Mnohem zajímavější squash přineslo finále, kde se naopak střetli soupeři udivující svou rychlostí a vytrvalostí. Po mnoha dlouhých výměnách se v prvním gemu dostal do vedení 9/7 Zdeněk, ale zkušenější Tomáš nakonec gem vyhrál.  Ve druhém dějství již Zdeňkovi zraněný kotník neumožňoval tak rychlý pohyb a vítězem turnaje se tak stal Tomáš Pištěk, v tomto ročníku LSP již podruhé.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Pištěk - Švejda 2:0 (11/6, 11/5), Hrubý - Zahradník 2:0 (11/3, 15/13),
                           Steiner - Engel 2:1 (11/9, 12/14, 11/7), Suchan - Čálek 2:0 (11/3, 11/6)
semifinále:    Suchan - Steiner 2:0 (11/6, 11/4), Pištěk - Hrubý 2:0 (11/7, 11/3)
o 3. místo:      Steiner - Hrubý 2:1 (11/7, 1/11, 11/2)
finále:              Pištěk - Suchan 2:0 (11/9, 11/7)

Plate:
finále (o 9. místo):   Krechler - Kačírek 2:1 (11/8, 5/11, 12/10)

Konečné pořadí:
1. Pištěk Tomáš, 2. Suchan Zdeněk, 3. Steiner Jiří, 4. Hrubý Michal,
5. Zahradník Jakub, 6. Engel Tomáš, 7. Čálek Filip, 8. Švejda Petr,
9. Krechler Radek, 10. Kačírek David, 11. Elznicová Tereza, 12. Junger Jan,
13. Jaiswal Aditya, 14. Hladký Milan, 15. Fuka Zdeněk

 

28. února 2014

Do čela jednotlivých skupin dalšího turnaje Letňanského squashového poháru byli nasazeni čtyři hráči z top ten průběžného pořadí a všichni své nasazení potvrdili. Ale zvláště Miloš Liška se pořádně zapotil, když všechny tři své zápasy otáčel ze stavu 0:1 po první sadě. V posledním zápase s Petrem Švejdou mu dokonce hrozilo, že vůbec ze skupiny nepostoupí, ale po velkém boji nakonec zvítězil 12:10 ve třetí sadě a postoupil ze skupiny jako první, zatímco Petra tato porážka odsoudila k bojům o 9. místo, když jako druhý ze skupiny D postoupil Kuba Zahradník. Z dalších skupin postoupili podle očekávání z prvního místa  Zdeněk Suchan, Jarda Filip a Filip Čálek. Ze druhého místa ve skupině B tyto postupující přesvědčivě doplnil Vlasta Zeman, o další postupová místa ze skupin A a C byly svedeny těžké boje.
Mírnou smolařkou v těchto bojích byla Terka Elznicová, která po výborných výkonech vyhrála první sadu jak nad Filipem Čálkem, tak nad Davidem Svobodou, ale další dvě sady vždy těsně prohrála a postup tak musela přenechat Davidovi Svobodovi. Ve skupině  A se jako druhý radoval z postupu Tomáš Engel. Ten v rozhodujícím klání zdolal Radka Dudeška 11/6 ve třetí sadě. Největším smolařem zápasů ve skupinách byl Honza Junger, kterému zranění kolene nedovolilo zápasy dohrát a z dalších klání odstoupil.
Ze čtvrtfinálových bojů bylo nejvyrovnanější utkání mezi Filipem Čálkem a Kubou Zahradníkem, když Filip o svém vítězství rozhodl až lepší koncovkou třetí sady, kterou vyhrál 12/10 a doplnil tak v semifinále Miloše Lišku, který porazil 2:0 Davida Svobodu, Jardu Filipa, jenž porazil 2:0 Tomáše Engela, Zdeňka Suchana, kterému pro bolest zad vzdal Vlasta Zeman. Ušetřené síly se Zdeňkovi hodily v semifinále, kde svedl fyzicky velmi náročný zápas s Milošem Liškou. Oba hráči v zápase sice nevynikali přesností úderů, o to více však přiváděli diváky v úžas, co všechno lze ještě vyběhat. Jako rozhodující se v zápase nakonec ukázalo to, že Miloš musel už ve skupině vydat hodně sil a tak v první sadě nedotáhl k vítězství vedení 9/6 a i když pak druhou sadu vyhrál a ve třetí se ujal vedení 4/1, nakonec třetí sadu prohrál 7/11 a musel se spokojit s bojem o třetí místo. To získal po vítězství 2:0 nad Filipem Čálkem, který ve druhém semifinále nestačil na Jardu Filipa. I ve finále Zdeněk Suchan předváděl úžasné nasazení a rychlost pohybu, ale na mnohem přesnějšího a herně vyzrálejšího Jardu Filipa to nestačilo. A i když byl finálový zápas plný dlouhých výměn, převážná většina jich skončila vítězným úderem Jardy.
Plate  vyhrál a celkově 9. místo obsadil další z velkých bojovníků Petr Švejda, jenž nejprve sice jednoznačně vyhrál nad Mirkem Fládrem, ale v dalších kolech musel vždy otáčet nepříznivý stav 0:1 po první sadě a zejména v zápase s Robertem Moravcem si musel sáhnout až za hranici svých sil, když ve třetí sadě prohrával 6/9, aby nakonec 11/9 vyhrál.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Liška - Svoboda 2:0 (11/7, 11/8), Čálek - Zahradník 2:1 (11/9, 5/11, 12/10),
                           Filip - Engel 2:0 (11/8, 11/5), Suchan - Zeman 2:0 (scr.)
semifinále:    Suchan - Liška 2:1 (11/9, 8/11, 11/7), Filip - Čálek 2:0 (11/8, 11/5)
o 3. místo:      Liška - Čálek 2:0 (11/5, 11/6)
finále:              Filip - Suchan 2:0 (11/5, 11/4)

Plate:
finále (o 9. místo):    Švejda - Dudešek 2:1 (4/11, 11/8, 11/6)

Konečné pořadí:
1. Filip Jaroslav, 2. Suchan Zdeněk, 3. Liška Miloš, 4. Čálek Filip,
5. Engel Tomáš, 6. Svoboda David, 7. Zahradník Jakub, 8. Zeman Vlastimil,
9. Švejda Petr, 10. Dudešek Radek, 11. Dřevíkovský Jan, 12. Moravec Robert,
13. Elznicová Tereza, 14. Fládr Miroslav, 15. Hrbková Michaela, 16. Junger Jan


31. ledna 2014

Mezi známými tvářemi se na dalším turnaji v Modrém světě objevili také noví hráči. Premiéru na tradičním pátečním turnaji si užili Martin Wünsche, Irena Košíčková, Jakub Zahradník a Miroslav Fládr. Martina a Irenu svedl los nejen ke vzájemnému utkání ve skupině A, ale také k první zkušenosti s rozhodováním utkání a zápisem rozhodčího. Společnými silami dokázali, že to není velká potíž, i když se to na první pohled může zdát. Stejně dobře si počínali i Miroslav a Jakub, jenž již má nemalé zkušenosti z turnajů ČASQ, které absolvuje za sportovní klub Squash Modrý svět. Právě klubovým reprezentantům se na turnaji docela dařilo. V první polovině výsledkové listiny získali první, třetí, páté, šesté a osmé místo. Ale nepředbíhejme klání v základních skupinách, do kterých bylo všech patnáct účastníků turnaje rozlosováno.
Ve skupině A potvrdil nasazení Filip Čálek, který sehrál spolu se zlepšující se Klárou Komínkovou pěkné utkání. Filip začal zhurta (8/1), pak trochu polevil, ale Klára otočit nedokázala - 11/5 pro Filipa. Povedlo se jí to až ve druhé sadě. V té Filip vedl 8/3, opět polevil a Klára našla správný herní rytmus (8/8). Filip si ještě vybojoval dva gemboly (10/8), ale Klára zvládla koncovku lépe (12/10). Na začátku třetí sady se Klára dostala do vedení 3/1. Filip však začal sázet na tvrdé krosy, na které se jeho soupeřka nestíhala včas dostat a otočil na 11/4. Klára nakonec postoupila poprvé mezi nejlepších osm hráčů turnaje, když v utkání o druhou příčku ve skupině přehrála Martina Wünscheho 2:0.
Ze skupiny B postoupili dle předpokladů Zdeněk Suchan a Miloš Liška. Tito postupující spolu sehráli ještě zajímavější zápas než jmenovaní ze skupiny A. V první sadě nebylo nic jisté. Po vyrovnaném začátku trochu utekl Miloš (6/4), Zdeněk kontroval na 8/6, ale Miloš opět odpověděl - 10/8! Následující výměnu získal Zdeněk, nicméně Miloš dovedl první sadu k vítězství 11/9. Do druhého dějství, které bylo v mnohém podobné prvnímu, vstoupil lépe Zdeněk Suchan (4/2). Po pěti výměnách bylo skóre zcela naopak - 7/4 pro Miloše. Miloš měl za stavu 10/6 čtyři mečboly. Zdálo se jasné, že Miloš získá první místo ve skupině. Nicméně Zdeněk vyniká zejména svou houževnatostí a trpělivostí, což potvrdil i v tomto zápase. Po čtyřech odvrácených mečbolech odvrátil ještě jeden za stavu 10/11 a vítězstvím 13/11 vyrovnal stav utkání na 1:1. Psychicky, posléze i fyzicky (protože ze Zdeňkem to jinak nejde) nalomený Miloš nedokázal od stavu 5/6 v rozhodující sadě vzdorovat a Zdeněk se radoval z výhry po výsledku 11/5.
Ze skupiny D postoupili poměrně s přehledem David Gogal a Petr Švejda. Nejvyrovnanější skupinou bylo céčko. Z prvního místa nakonec postoupil do čtvrtfinále Tomáš Pavlíček, když zvítězil nad Miroslavem Fládrem 11/6, 9/11, 11/6, nad Tomášem Engelem 11/8, 11/7 i nad Jakubem Zahradníkem, se kterým sehrál nejdramatičtější zápas. V prvním gemu vedl Tomáš Pavlíček nad Jakubem Zahradníkem 8/7, ale pak už nebodoval a Jakub gem získal v poměru 11/8. Ve druhé sadě měl navrch Tomáš (7/3), přesto o vedení přišel, když Jakub zabojoval pěti míči v řadě (8/7). I přes obtíže se Tomáš dostal ke gembolu jako první za stavu 10/9 a za stavu 11/10 srovnal stav na 1:1. Třetí gem dokonale prozkoušel pevnost nervů obou hráčů. Tomáš disponoval dvěma mečboly (10/8). Po třech výměnách měl mečbol Jakub za stavu 11/10. I ten byl odvrácen a vzápětí měl mečbol Tomáš (12/11). Ano, odvrácen. Napínavější koncovku jsme tento večer neviděli. Po utkání se radoval ten, který zvítězil ve třetí sadě 15/13 - Tomáš Pavlíček. Nakonec se radoval také Jakub, protože i přes těsnou prohru, kterou s Tomášem utrpěl, postoupil do čtvrtfinále díky výhře nad Tomášem Engelem. První gem tohoto duelu byl poměrně jednoznačný - 11/6 pro Jakuba. Ve druhé sadě však Tomáš odvrátil mečbol a za stavu 11/10 mohl utkání vyrovnat. Jakub mu to ale nedovolil, zvítězil 13/11.
Ve čtvrtfinále se žádná nervydrásající utkání neodehrála. Trochu více vzrušení přinesla jen koncovka druhého gemu mezi Davidem Gogalem a Jakubem Zahradníkem, kdy měl Jakub za stavu 9/8 našlápnuto k prodloužení utkání do třetí sady. Nicméně David získal následující tři míče, kterými nepřipustil komplikace na své cestě do semifinále. Také semifinále vyzněla poměrně jasně pro finalisty Davida Gogala a Zdeňka Suchana.
Finále bylo pěknou přehlídkou squashového umu obou protagonistů, kteří předváděli dlouhé aktivní i pomalejší výměny, často zakončené vydařeným shotem. Po celý první gem byl v předstihu David, zvítězil 11/7. Ve druhém gemu se držel v popředí spíše Zdeněk, ale od stavu 8/7 nepřidal žádný vítězný míč a David Gogal se mohl radovat z premiérové výhry na pátečním turnaji. I druhý Zdeněk měl radost z první finálové účasti a usmíval se také Miloš Liška, který se poprvé vyšplhal na stupně vítězů. Spokojený byl i čtvrtý Tomáš Pavlíček, který nebývá při komentáři svých výkonů příliš pozitivní, ale na tomto turnaji udělal výjimku.
Spokojenost byla znát také na tvářích zbytku startovního pole, které, pravda, vypadaly i unaveně, ale zároveň uvolněně a to byl zřejmě důvod, proč jsme je mohli na turnaji přivítat. Děkujeme všem za příjemnou pozitivní atmosféru.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Liška - Čálek 2:0 (11/9, 11/2), Gogal - Zahradník 2:0 (11/4, 11/9),
                           Pavlíček - Švejda 2:0 (11/8, 11/3), Suchan - Komínková 2:0 (11/4, 11/8)
semifinále:    Gogal - Liška 2:0 (11/4, 11/4), Suchan - Pavlíček 2:0 (11/5, 11/9)
o 3. místo:      Liška - Pavlíček 2:0 (11/3, 11/4)
finále:              Gogal - Suchan 2:0 (11/7, 11/8)

Plate:
finále (o 9. místo):    Engel - Junger 2:0 (11/7, 11/8)

Konečné pořadí:
1. Gogal David, 2. Suchan Zdeněk, 3. Liška Miloš, 4. Pavlíček Tomáš,
5. Švejda Petr, 6. Zahradník Jakub
, 7. Čálek Filip, 8. Komínková Klára,
9. Engel Tomáš, 10. Junger Jan, 11. Dudešek Radek, 12. Wünsche Martin,
13. Komínek Tomáš, 14. Fládr Miroslav, 15. Košíčková Irena


LETŇANSKÝ KILLER, 28. prosince 2013
Vybrané fotografie z turnaje od Irči Vanišové s komentářem
Kompletní fotogalerie z turnaje od Irči Vanišové

Po Vánocích mělo mnoho hráčů a hráček velkou chuť zapinkat si do gumového nesmyslu, který se pravidelně mění v šišku o tvaru dle síly úderu, a zaběhat pár kilometrů. Někteří využili možnost hrát poslední týden v roce 2013 v Modrém světě za poloviční ceny či dokonce zadarmo v rámci pražského projektu Týden sportu zdarma, ke kterému se Squash Modrý svět poprvé připojil. No a ti nejlepší squashoví nadšenci si dali dostaveníčko na čtrnáctém Letňanském Killerovi, který se konal při příležitosti dvanáctého výročí otevření sportcentra.
Startovní pole bylo tento rok nabité jak do počtu hráčů, tak do squashové kvality. Ve čtyřiadvacetičlenném startovním poli startovalo na dvacet hráčů účastnících se turnajů České asociace squashe, mezi nimi například patnáctý hráč národního žebříčku Petr Steiner či velký squashový talent David Zeman. Kromě mimořádného squashového představení, v historii turnaje zřejmě největšího, si účastníci užívali pohodovou povánoční atmosféru, baštili domácí cukroví, krmili se ovocem a ládovali se úžasným domácím gulášem, který připravil šéfkuchař (už konečně věřte, že toto označení není žádná nadsázka) Libor. Informaci o prolitých litrech šumivého vína v tomto článku nenajdete, neboť neměly vůbec žádný vliv na odehraná utkání - u největších prolévačů se totiž jednalo o stav, na který jsou po letech poctivého tréninku zvyklí. Ale ke squashi...
Celkem bylo nasazeno šestnáct hráčů, osm přímo do osmifinále. Šestnáct hráčů tedy hrálo v prvním kole o postup. Nejvyrovnanější utkání sehráli Aditya Jaiswal s Petrem Švejdou (2:1) a Michal Šyc s Janem Dřevíkovským (6/11, 11/7, 11/8). Poražení hráči z prvního kola, stejně jako poražení ze všech ostatních kol, hráli dále do konečného umístění.
V osmifinále odehráli nejvyrovnanější zápasy Jiří Krýsl s Michalem Šycem a Jan Bílý s Jiřím Steinerem. V prvním jmenovaném utkání diktoval tempo prvního gamu Jiří. Ve druhém však přepustil taktovku Michalovi a snížení ze stavu 6/10 na 9/10 vyrovnání na 1:1 nezabránilo. Rozhodující třetí sada byla od stavu 3/3 jednoznačnou záležitostí v Jirkově podání. Ve druhém uvedeném utkání vedl Jiří Steiner 1:0 na gemy a ve druhé sadě to bylo velké drama. Nakonec ho převážil na svou stranu Jan (13/11), který pak Jiřího přehrál i ve třetí sadě a postoupil do čtvrtfinále.
Ve čtvrtfinále byl k vidění opravdu dobrý squash, v podstatě na úrovni výborně obsazeného mistrovského turnaje ČASQ kat. C. V tuto chvíli vybíráme utkání Jaroslav Filip vs. Jiří Krýsl. Jiří se ujal vedení v utkání 11/8 a za stavu 10/8 ve druhé sadě dokonce disponoval dvěma mečboly! V tu chvíli Jaroslav zmobilizoval všechny síly a zkušenosti, podařilo se mu otočit na 12/10 a vyrovnat stav na 1:1. Ve třetí sadě rozhodující o postupu do semifinále vedl Jiří 7/6, ale od té chvíle zaznamenával body již jen Jaroslav a vyhrál.
Do finále nastoupili dle předpokladů Petr Steiner a David Zeman, aktéři proti sobě nastoupili i ve finála Killera minulý rok. David prošel pavoukem bez nejmenšího zaváhání, zatímco Petr se na cestě hodně zapotil, když porazil ve čtvrtfinále Jiřího Kuntoše až 11/9, 11/13, 13/11 a v semifinále Jaroslava Filipa ve třetím gamu 11/9. Finále předcházel shodou okolností zápas obou taťků finalistů, ve kterém zvítězil Jiří Steiner 11/4, 11/6 nad Vlastou Zemanem, který měl také v nohách nejednu obtížnou výměnu, včetně utkání s Filipem Čálkem (12/10, 14/12).
Všichni byli zvědaví, zda rodinné klání v podání synů dopadne podobně, či se Davidovi podaří svrhnout Petra z pomyslného modrosvěťáckého trůnu. David začal finále velmi dobře a v klidu získal první gem 11/7. Do druhého gemu však našlápl Petr, začal Davida více tlačit a vyrovnal na 1:1 (11/7). Ve třetí sadě jsme se do třetice dočkali výsledku 11/7, po celý gem opět vedl Petr a ujal se vedení 2:1. Čtvrtou sadu však získal jednoznačně David (11/1), když svou neutuchající energií donutil soupeře zpomalit herní tempo a po pár míčích myslet na něco jiného, než na obrat v tomto gemu. Pátá sada byla maximálně vyrovnaná, nikdo nezískal více než jednobodové vedení. Za stavu 10/9 měl David možnost rozhodnout o svém vítězství. Petr však hrál trpělivě, nedal Davidovi snadnou příležitost a po odvrácení mečbolu utekl třemi přesně mířenými útoky na 12/10. David si tak bude muset na Petrův skalp ze zápasu best of five (hraný na tři vítězné gamy) ještě počkat. Uvidíme, zda se dočká již v roce 2014. Je to pravděpodobné.
Po utkání o třetí místo byl šťastnější Jan Bílý, když zvítězil nad Jaroslavem Filipem, jenž vyhrál první gem, ale v dalších dvou už tahal za kratší konec. Nicméně po zápase nešťastně nevypadal.
Nejdelší gem turnaje odehráli Petr Švejda s Kateřinou Šístkovou. V jejich utkání o dvacáté první místo skončil druhý gem 16/14. Napínavý a velmi vyrovnaný zápas sehráli také Jan Dřevíkovský a Petr Kazda. Jan se ujal hned na začátku vysokého vedení 5/0. Po následujících pěti výměnách však Petr srovnal. Bodové zisky se zastavily na stavu 10/8 pro Jana, který tak disponoval dvěma gemboly. Od Petra ale nedostal možnost zakončit a na pauzu Petr odcházel spokojenější (12/10). Ve druhé sadě bylo skóre opět 10/8 pro Jana. A závěr? Petr vyrovnal na 10/10, a? A Jan následující výměnu vyhrál a měl další gembol. Nicméně Petr zase otočil a zvítězil 13/11. Posledním zápasem, který vyzdvihujeme nad ostatní, je utkání mezi Jiřím Kuntošem a Pavlem Vohánkou. Pavel disponoval v prvním gemu čtyřmi gemboly, které Jiří pěti míči v řadě odvrátil a sám se tak ujal vedení 11/10. Nakonec až za stavu 13/12 se Jiřímu podařilo gem ukončit. Také druhou sadu mohl získat Pavel (10/8). I tentokrát však Jiří gemboly odvrátil a v dramatické koncovce zápas vyhrál 14/12.
Letňanský Killer byl squashově důstojným a společensky příjemným zakončením roku 2013. Děkujeme všem, kteří poctili turnaj svou účastí či návštěvou a těšíme se na zážitky v novém roce.

Výsledky:
Hlavní pavouk: 
1. kolo:             Čálek - Vohánková 2:0 (11/3, 11/5), Zeman V. - Klíčová 2:0 (11/4, 11/8),
                            Jaiswal - Švejda 2:1 (11/4, 3/11, 11/7), Šyc - Dřevíkovský 2:1 (6/11, 11/7, 11/8),
                            Steiner J. - Suchan 2:0 (11/5, 11/4), Komínková - Šrámek 2:0 (11/1, 11/2),
                            Záruba - Šístková 2:0 (11/4, 11/4), Kvasnica - Kazda 2:0 (11/5, 11/5)
osmifinále:     Steiner P. - Čálek 2:0 (11/7, 11/4), Kuntoš - Zeman V. 2:0 (11/4, 11/6),
                            Filip - Jaiswal 2:0 (11/6, 11/5), Krýsl - Šyc 2:1 (11/7, 9/11, 11/5),
                            Bílý - Steiner J. 2:1 (5/11, 13/11, 11/5), Elznicová (Vohánka) - Komínková 2:0 (11/8, 11/8),
                            Kočárek - Záruba 2:0 (11/6, 11/9), Zeman D. - Kvasnica 2:0 (11/3, 11/8)
čtvrtfinále:     Steiner P. - Kuntoš 2:1 (11/9, 11/13, 13/11), Filip - Krýsl 2:1 (8/11, 12/10, 11/7),
                            Bílý - Vohánka (Elznicová) 2:0 (11/6, 11/7), Zeman D. - Kočárek 2:0 (11/2, 14/12)
semifinále:     Steiner P. - Filip 2:1 (6/11, 11/2, 11/9), Zeman D. - Bílý 2:0 (11/2, 11/6)
o 3. místo:       Bílý - Filip 2:1 (8/11, 11/3, 11/8)
finále:               Steiner P. - Zeman D. 3:2 (7/11, 11/7, 11/7, 1/11, 12/10)

Konečné pořadí:
1. Steiner Petr, 2. Zeman David, 3. Bílý Jan, 4. Filip Jaroslav, 5. Kočárek Filip, 6. Krýsl Jiří,
7. Kuntoš Jiří, 8. Vohánka Pavel (Elznicová Tereza), 9. Kvasnica Martin, 10. Šyc Michal, 11. Steiner Jiří,
12. Zeman Vlasta, 13. Záruba Jaroslav, 14. Čálek Filip, 15. Jaiswal Aditya, 16. Komínková Klára,
17. Kazda Petr, 18. Dřevíkovský Jan, 19. Suchan Zdeněk, 20. Klíčová Eva, 21. Švejda Petr,
22. Šístková Kateřina, 23. Vohánková Kristýna, 24. Šrámek Petr


8. listopadu 2013

V pátek 8. listopadu se konal druhý turnaj Letňanského squashového poháru 2013/2014. V šestnáctičlenném startovním jsme tentokrát marně hledali nové tváře, turnaje se zúčastnili již několika či ještě více účastmi ostřílení matadoři a tři sympatické squashistky. Tradičně se začalo ve čtyřech základních skupinách po čtyřech účastnících.
Skupinou A prošel suverénně první nasazený hráč turnaje Jarda Filip, všechna utkání vyhrál 2:0. Při shodných výsledcích v utkáních s Jardou Filipem a Týnou Vohánkovou rozhodoval o druhé postupové příčce vzájemný zápas Tomáše Pištěka a Miloš Lišky. V první sadě vedl Tomáš 10/7, avšak Miloš dokázal manko vymazat a následně vyrovnat i na 11/11. Ke gembolu se ale neprobil a Tomáš pátou příležitost k ukončení sady využil. Ve druhé sadě Miloš navázal na bodovou šňůru z koncovky předchozí sady a ujal se vedení 5/0, o které během dalších sedmi výměn přišel - 6/6. S blížícím se koncem byl Tomáš o krok napřed - 8/7, 9/8, 10/9, ale Miloš pokaždé krok srovnal, aby dalšími body vyrovnal stav utkání na 1:1 (13/11). Urputná bitva a časté dotahování skóre stála Miloše hodně psychických sil, což se projevilo zejména na začátku rozhodující třetí sady. Tomáš se ujal vedení 4/0 a nakonec slavil vítězství 11/5.
Ve skupině B se také na čelní pozici žádné překvapení neurodilo, druhý nasazený Jirka Krýsl zvítězil bez ztráty gemu. Pro Filipa Čálka a Roberta Moravce byl důležitý vzájemný zápas, neboť oba dokázali přehrát Evu Klíčovou. Ta si proti Filipovi připsala vítězný gem. Filip se na zápas s Robertem dobře připravil a zaslouženě si zajistil druhé místo ve skupině zajišťující účast ve čtvrtfinále (2:0). Robert a Eva odehráli, jako všichni ostatní hráči nepostupující ze skupin, zbytek večera v pavouku o deváté a další umístění.
Ve skupině C se nakonec nezadařilo Jardovi Zárubovi, ačkoliv výrazně potrápil pozdějšího vítěze skupiny Vráťu Morkuse, prohrál až ve třetím gemu 7/11. Smolná prohra s Davidem Kačírkem 0:2 mu uzavřela cestu do čtvrtfinále a spolu s Klárou Komínkovou se jal odehrát zápasy v dolním pavouku. Naopak spokojený David Kačírek si mohl užít čtvrtfinálovou účast.
Skupinu D vyhrál Pavel Vohánka zejména díky zvládnutým vyrovnaným utkáním s Filipem Matasem a Tomášem Pavlíčkem (shodně 2:1). Filip s Tomášem spolu hráli o druhé místo a šťastný z postupu byl Filip Matas, když dotáhl k vítězství dramatickou koncovku první sady (12/10) a ve druhé sadě byl úspěšnější v délce bodových sérií - od stavu 2/2 zaznamenal následující tři míče Tomáš, dalších pět Filip, další tři Tomáš a poté čtyři Filip (11/8).
O obsazení prvních míst ve skupinách můžeme říct, že nenastalo žádné překvapení. Zato ve čtvrtfinále se bortily některé předpoklady. Velkou radost si udělal Filip Čálek, když naplno využil nedobrého rozpoložení Jardy Filipa a výhrou 2:0 postoupil do semifinále, ve kterém ho čekal Pavel Vohánka, přemožitel bývalého čtvrtečního parťáka Davida Kačírka. Do druhého semifinále postoupil Vráťa Morkus po výhře nad Filipem Matasem a o možnost býti jeho soupeřem se strhla velká bitva. Jirka Krýsl odehrál první sadu proti Tomášovi Pištěkovi v dobrém tempu a získal ji 11/6. Do dalšího gemu však Tomáš vystartoval jako raketa a překvapený Jirka začal nacházet odpovědi až za stavu 0/7. I přes tento značný náskok jsme se díky Jirkově zlepšení dočkali vyrovnané koncovky, kterou Tomáš za stavu 10/9 zvládl a vyrovnal na 1:1. Třetí sada se od počátku odehrávala po jednotlivých míčích nahoru dolů, až za stavu 6/5 pro Jirku přišly čtyři body v řadě, připsal si je Tomáš a rázem vedl 9/6. Bleskové herní tempo obou hráčů bylo pěknou podívanou pro všechny diváky, navíc bylo opepřeno opět těsnou koncovkou 10/9, kdy Tomáš disponoval již druhým mečbolem. K jeho spokojenosti se mu ho podařilo proměnit a v semifinále mohl vyzvat Vráťu Morkuse.
I s ním odehrál Tomáš Pištěk utkání na tři vítězné gemy a ačkoliv Vráťa vyhrál díky výbornému nástupu do utkání první sadu v poměru 11/6, Tomáš si ziskem dalších dvou gemů se shodným výsledkem 11/7 zajistil finále. Tam ho čekal již poměrně unavený a s finálovou účastí spokojený Pavel Vohánka.
Tomáš Pištěk se na závěr turnaje mohl radovat z prvního místa, které mu vyneslo třetí místo v průběžném pořadí Letňanského squashového poháru. Spokojení byli i Pavel Vohánka, v průběžném pořadí na pátém místě, třetí Vráťa Morkus (sedmý v průběžném pořadí) a čtvrtý Filip Čálek, v průběžném pořadí devátý. Stejně jako všichni ostatní účastníci, kteří si dobře zahráli a strávili spolu příjemný sportovní večer.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Čálek - Filip 2:0 (11/6, 11/8), Vohánka - Kačírek 2:0 (11/6, 11/7),
                           Morkus - Matas 2:0 (11/6, 11/5), Pištěk - Krýsl 2:1 (6/11, 11/9, 11/9)
semifinále:    Vohánka - Čálek 2:0 (11/3, 11/8), Pištěk - Morkus 2:1 (6/11, 11/7, 11/7)
o 3. místo:      Morkus - Čálek 2:0 (11/6, 11/4)
finále:              Pištěk - Vohánka 2:0 (11/4, 11/7)

Plate:
finále (o 9. místo):    Pavlíček - Záruba 2:0 (11/8, 11/9)

Konečné pořadí:
1. Pištěk Tomáš, 2. Vohánka Pavel, 3. Morkus Vratislav, 4. Čálek Filip,
5. Krýsl Jiří, 6. Kačírek David
, 7. Matas Filip, 8. Filip Jaroslav,
9. Pavlíček Tomáš, 10. Záruba Jaroslav, 11. Liška Miloš, 12. Moravec Robert,
13. Junger Jan, 14. Komínková Klára, 15. Vohánková Kristýna, 16. Klíčová Eva
 

20. září 2013

První turnaj Letňanského squashového poháru 2013/2014, soutěže pro všechny hráče věnující se squashi pravidelně, se uskutečnil v pátek 20. září 2013. Přihlásila se na něj čtrnáctka hráčů, která byla rozdělena do čtyř skupin. Z každé skupiny postoupili dva nejlepší hráči do čtvrtfinále, ostatní hráli plate do konečného umístění. Ve tříčlenné skupině A si nejlépe počínal Vít Novák, když Terku Elznicovou a Marka Vejrostu porazil shodně 2:1. Druhé místo obsadila Terka. Čtyřčlenná skupina B byla nabitá. O postupová místa se utkali Jarda Filip, Filip Matas, Michael Kuna a Tomáš Engel. První jmenovaný si pohlídal první příčku bez ztráty gamu. O druhou příčku se strhl fyzicky a psychicky náročný boj. Filip Matas udolal Tomáše Engela ve třech gamech, aby sehrál postupový zápas s Michaelem Kunou, který porazil Tomáše Engela také až po boji (7/11, 13/11, 11/6). Z duelu Filip versus Michael vyšel lépe druhý jmenovaný - do čtvrtfinále postoupil po výsledku 11/9, 8/11, 11/9. Ze skupiny C postoupili s přehledem Filip Kočárek a Jana Sigačevová, ze skupiny D Vlasta Zeman a Zdeněk Suchan.
O postup do semifinále sehráli zajímavý zápas Vlasta a Jana a také Vít a Michael. Po prvním gamu Jana nad Vlastou vedla a druhý game prohrála těsně 9/11. Rozhodující třetí sada byla vyrovnaná v první polovině. Pak se Jana vychýlila z koncentrace, na raketu se jí přilepila trocha smůly a Vlasta mohl mít dobrý pocit z vítězství. Michael Kuna vstoupil do zápasu s Vítem Novákem lépe - první game vyhrál 11/9. Po následujícím gamu 7/11 i v tomto utkání rozhodovala třetí sada. V ní Michael soupeři oplatil druhý game a zvítězil 11/7.
Do finále se probojovali Filip Kočárek a Vlasta Zeman. Vlasta přešel přes již unaveného terminátora Michaela Kunu a Filip v semifinále ustřílel Filipa, totiž Jardu. První game finále byl jasnou záležitostí v režii Filipa Kočárka. Do druhé sady nastoupil dobře Vlasta, vedl již 6/2. Pak ještě utekl Filipovi ze stavu 6/6 na 8/6, ale to bylo z jeho strany vše a tak odchovanec Modrého světa Filip Kočárek mohl po jedenácti měsících slavit další turnajový triumf v Letňanském squashovém poháru.
Zápas o třetí místo musel pro absolutní vyždímání, zejména bolavého kolena, Michael Jardovi Filipovi skrečovat. Pátou příčku obsadil Zdeněk Suchan po dvou bitvách plných dlouhých a trpělivých výměn. Nad dobře hrající Terkou Elznicovou vedl v první sadě 10/8. Terka však zarputile otočila čtyřmi míči v řadě. Nicméně v dalších dvou gamech Zdeněk další komplikace nepřipustil a vyhrál 2:1. O pátou příčku pak sehrál ještě zajímavější zápas s Janou Sigačevovou. Do utkání vstoupil dobře a zvítězil v prvním gamu 11/8. Ve druhém gamu Jana kontrovala 11/9. Napínavou koncovku přineslo rozhodující dějství. Ačkoliv v něm Jana prohrávala již 3/8, zvládla snížit na 8/9. V následující dlouhé výměně zvítězil Zdeněk a disponoval dvěma matchbally. Jak bylo zmíněno, koncovka byla napínavá, takže Jana oba dva matchbally odvrátila. Po dalších dvou předlouhých výměnách bylo o vítězi jasno - Zděnkovi se podařilo vyhrát 12/10.
Děkujeme všem účastníkům za výborný turnaj a atmosféru. Těšíme se na další příležitost k setkání o některém listopadovém pátku. Žebříček po prvním turnaji LSP naleznete v podsekci "LSP - žebříček".

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Kuna - Novák 2:1 (11/9, 7/11, 11/7), Zeman - Sigačevová 2:1 (9/11, 11/9, 11/6)
                           Kočárek - Suchan 2:0 (11/2, 11/3), Filip - Elznicová 2:0 (11/7, 11/8)
semifinále:    Zeman - Kuna 2:0 (11/3, 11/2), Kočárek - Filip 2:0 (11/3, 11/7)
o 3. místo:      Filip - Kuna, vítěz Filip - scr.
finále:              Kočárek - Zeman 2:0 (11/3, 11/8)

Plate:
finále (o 9. místo):    Vejrosta - Matas 2:1 (6/11, 11/7, 11/7)

Konečné pořadí:
1. Kočárek Filip, 2. Zeman Vlasta, 3. Filip Jaroslav, 4. Kuna Michael,
5. Suchan Zdeněk, 6. Sigačevová Jana
, 7. Novák Vít, 8. Elznicová Tereza,
9. Vejrosta Marek, 10. Matas Filip, 11. Svoboda David, 12. Hanák Vladislav,
13. Junger Jan, 14. Engel Tomáš
 

23. srpna 2013

V mimosezonním období připravil sportovní klub Squash Modrý svět páteční turnaj pro všechny squashové nadšence. Turnaj se nezapočítával do žádné dlouhodobé soutěže, přesto bylo startovní pole nabité. Třináct hráčů a tři hráčky byli rozděleni do čtyř skupin po čtyřech hráčích. Z každé skupiny postoupili dva hráči do hlavního pavouka, další dva hráči do plate.
Nejvyrovnanější byla skupina C, ve které se utkali Vráťa Morkus, Jana Sigačevová, Jeff Gelfand a Filip Matas. Nakonec se nejlépe vedlo Vráťovi, který vyhrál všechna utkání 2:1. Nad Filipem vedl ve třetím gamu 7/4, poté Filip otočil na 8/7. Vráťa však přidal čtyři body za sebou - 11/8. Jeff Vráťu v rozhodujícím gamu příliš nepotrápil, zato Jana sahala po vítězství - Vráťa zvítězil těsně 14/12. Druhé postupové místo ve skupině uhrál Filip Matas. Utkal se o něj s Jeffem Gelfandem. Jeff vstoupil do utkání aktivně, ostatně rychlým pohybem a značným množstvím volejů se prezentoval ve všech zápasech ve skupině. Tento přístup mu přinesl vítězství v první sadě 11/5. Filip se ale dokázal přizpůsobit a zbytek zápasu měl pod kontrolou - 11/5, 11/5. Jana, na kterou nakonec zbylo ve skupině čtvrté místo, mohla skupinu i vyhrát. Napínavý závěr zápasu s Vráťou byl již zmíněn. S Filipem Matasem prohrála také po velkém boji 8/11, 9/11 a s Jeffem Gelfandem 9/11, 8/11.
Skupina B také přinesla zajímavý zápas o druhou příčku. Utkali se o ni Tomáš Císařovský a Lukáš Malínský. Lukáš disponoval prvním gameballem za stavu 11/10. Tomáš dokázal vyrovnat, poté přidal ještě dva body a první game získal. Výsledek druhého gamu byl opět 12/10, tentokrát pro Lukáše. Rozhodoval tedy třetí game. A pro koho to skončilo 12/10 tentokrát? Pro postupujícího Tomáše Císařovského. Ten nakonec proměnil svou premiéru v Modrém světě v šesté místo, když ve čtvrtfinále nevyzrál na Petra Steinera, pak si připsal výhru nad Filipem Matasem 16/14, 11/7 a odehrál vyrovnaný zápas s Pavlem Vohánkou - 11/13, 8/11.
Dva zmínění hráči na třetích místech ve skupinách B a C (Lukáš a Jeff) byli nejlepší ze všech nepostupujících ze skupin a utkali se ve finále plate o deváté místo. Další z mnoha vyrovnaných duelů vyzněl lépe pro Lukáše Malínského (9/11, 11/9, 11/8).
V zápase o třetí místo se podíváme blíže na situaci ve druhé sadě. Vráťa Morkus vedl nad Vlastou Zemanem 9/6. Poté byly odehrány čtyři výměny - ve všech zvítězil Vlasta - a tak během pár okamžiků měl matchball za stavu 11/8 a 10/9. Vráťa se nemínil vzdát - toužil po cenném skalpu svého soupeře. A podařilo se mu otočit druhou sadu opět na svou stranu - 12/10. Poslední game byl již jasnou záležitostí. Vráťa zvítězil 11/4 a dovršil dobrý pocit z celého turnaje.
Zajímavou squashovou tečku přineslo finále, ve kterém si spolu potřetí v tomto týdnu zahráli Petr Steiner a David Zeman. Petr vedl v první sadě 10/7, ale pak polevil z aktivní hry a David chytil příležitost za pačesy - otočil na 12/10. Unavený Petr se během pauzy zkusil dát dohromady a s trochou štěstí vstoupil úspěšně do dalšího gamu. Svůj náskok sice za stavu 6/5 ztratil, ale stále měl hru více pod kontrolou a vyhrál 11/6. O vítězi turnaje měla rozhodnout třetí sada. V té Petr pokračoval v dobrém rytmu a ujal se vedení 5/1. Poté se hra opět vyrovnala a David snížil na 5/7. Za tohoto stavu David ještě zpřesnil a přitvrdil své útoky do zadního levého rohu a Petr již nedokázal udržet krok. David závěrečným tlakem otočil na 11/7 a ovládl celý turnaj.
Další turnaj se v Modrém světě uskuteční v pátek 20. září a půjde o první turnaj, který bude započítán do Letňanského squashového poháru 2013/2014. Těšíme se na Vaši účast!

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner P. - Císařovský 2:0 (11/2, 11/6), Zeman V. - Matas 2:1 (4/11, 11/8, 11/8),
                           Morkus - Vohánka 2:0 (11/9, 11/5), Zeman D. - Záruba 2:1 (11/3, 9/11, 11/3)
semifinále:    Steiner P. - Zeman V. 2:0 (11/8, 11/7), Zeman D. - Morkus 2:0 (11/1, 11/5)
o 3. místo:      Morkus - Zeman V. 2:1 (8/11, 12/10, 11/4)
finále:              Zeman D. - Steiner P. 2:1 (12/10, 6/11, 11/7)

Plate:
finále (o 9. místo):    Malínský - Gelfand 2:1 (9/11, 11/9, 11/8)

Konečné pořadí:
1. Zeman David, 2. Steiner Petr, 3. Morkus Vratislav, 4. Zeman Vlasta,
5. Vohánka Pavel, 6. Císařovský Tomáš
, 7. Matas Filip, 8. Záruba Jaroslav,
9. Gelfand Jeff, 10. Malínský Lukáš, 11. Suchan Zdeněk, 12. Elznicová Tereza,
13. Sigačevová Jana, 14. Čálek Filip, 15. Komínková Klára, 16. Moravec Robert
 

14. června 2013

V pátek 14. června se v Modrém světě konal poslední turnaj Letňanského squashového poháru 2012/2013. Startovní pole bylo úžasně různorodé. Dorazili hráči ze špičky Letňanské squashové ligy, tři nováčci na pátečních turnajích, zástupkyně něžného pohlaví v rekordním počtu pěti účastnic, z toho tři juniorské hráčky, a další. Od počátku turnaje panovala přátelská atmosféra, noví hráči se rychle začlenili do kolektivu a mohly začít zápasy v základních skupinách.
Ze skupiny A postoupili oba nasazení hráči Jiří Krýsl a David Gogal. Ze skupiny B postoupil z prvního místa Pavel Vohánka, jako rozhodující zápas o druhé postupové místo do čtvrtfinále se ukázalo utkání mezi Milošem Liškou a Tomášem Pavlíčkem. Miloš dorazil k utkání s drobným zpožděním kvůli dopravní zácpě na trase Radlice - Letňany, což se podepsalo zejména na jeho koncentraci na squash. Po prvním gamu (9/11) se však dostal do dostačujícího rozpoložení (11/6). Přesto vyrovnaný zápas do vítězného konce nedotáhl, když koncovku zvládl lépe Tomáš Pavlíček (11/9). Skupinu C vyhrál jeden z nováčků - Zdeněk Suchan přehrál i nasazené hráče Terezu Elznicovou a Filipa Čálka, se kterým odehrál velmi vyrovnané utkání (2:1). O druhou příčku ve skupině si tedy zahráli zmínění nasazení hráči. Do utkání vstoupila výborně Terka (3/0), poté se skóre přelévalo jako voda v polonaplněné cisterně jedoucí po výjimečných úsecích D1. Z pohledu Terky se skóre vyvíjelo následovně - 4/5, 7/5, 8/9 a 10/9, kdy Terka disponovala gameballem. Ten dokázal Filip odvrátit a pak připravoval příležitosti pro zakončení sady již jen sobě, třetí proměnil (14/12). Po vyrovnaném gamu se Terka rozhodla svou hru co nejvíce zlepšit ve všech směrech a takto na sebe vyvinutý tlak psychicky neustála, další game byl pro Filipa jasnou záležitostí (11/3). Skupinu D ovládl Tomáš Engel, o druhé místo si zahráli Zdeněk Fuka a Robert Moravec. Všechny jejich gamy byly podobné, hráči se jen střídali v rolích. Zdeněk nakonec zvítězil 11/6, 5/11, 11/6.
Účastníci, kteří obsadili ve skupinách třetí a čtvrté místo, si tradičně zahráli pavouka do konečného umístění. Nejlepší z nich byla již zmíněná Tereza Elznicová, když porazila dvě juniorské kolegyně, Kláru Komínkovou po vyrovnaném utkání 13/11, 11/13, 11/7, a ve finále plate udolala Miloše Lišku 2:1 nejen, ale zejména, squashovými zbraněmi. Zápasů na tři sady bylo v plate hodně, například o jedenácté místo hrála Klára Komínková s Robertem Moravcem 15/13, 8/11, 12/10 a o třinácté místo hrály Martina Pekárková s Kristýnou Vohánkovou 9/11, 11/6, 11/9.
Na tři sady se hrálo i finále mezi Jiřím Krýslem a Davidem Gogalem. David začal finále drtivým tlakem, jehož následky (6/0) již Jirka neodvrátil (6/11). V tu chvíli byl stav na gamy mezi Davidem a Jirkou 1:0 a stav kliků mezi Davidem a organizátorem Petrem 0:15. Premiérového vítězství se však David nedočkal, když Jirka zvítězil v následujících gamech 11/7 a 11/5. Tím se v neprospěch Davida otočil i stav kliků na 15:0.
Jiří Krýsl ovládl se ziskem 220 bodů také celou letošní turnajovou tour Letňanský squashový pohár, které se zúčastnilo celkem 47 hráčů. Na pomyslné stupně vítězů ho doprovází druhý v pořadí Tomáš Pištěk (204 bodů) a třetí Pavel Vohánka (122 bodů). Děkujeme vítězům i všem ostatním hráčům za pěkné a zajímavé chvíle a přejeme jim příjemné následující období bez turnajů či plné tréninkové píle.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Krýsl - Pavlíček 2:0 (11/7, 11/1), Engel - Čálek 2:0 (11/9, 11/1),
                           Suchan - Fuka 2:0 (11/7, 11/6), Gogal - Vohánka 2:0 (11/8, 11/6)
semifinále:    Krýsl - Engel 2:0 (11/8, 11/5), Gogal - Suchan 2:1 (5/11, 11/2, 11/7)
o 3. místo:      Engel - Suchan 2:0 (11/4, 11/6)
finále:              Krýsl - Gogal 2:1 (6/11, 11/7, 11/5)

Plate:
finále (o 9. místo):    Elznicová - Liška 2:1 (8/11, 11/8, 11/6)

Konečné pořadí:
1. Krýsl Jiří, 2. Gogal David, 3. Engel Tomáš, 4. Suchan Zdeněk,
5. Vohánka Pavel, 6. Pavlíček Tomáš
, 7. Čálek Filip, 8. Fuka Zdeněk,
9. Elznicová Tereza, 10. Liška Miloš, 11. Moravec Robert, 12. Komínková Klára,
13. Pekárková Martina, 14. Vohánková Kristýna, 15. Klíčová Eva, 16. Chrpa Pavel
 

10. května 2013

Téměř po měsíci se v Modrém světě uskutečnil další páteční turnaj, jehož výsledky byly započítány do Letňanského squashového poháru. V průběžném pořadí LSP došlo ke změně na první pozici, žebříčku nyní kraluje Tomáš Pištěk. Tomáš si v pátečním čtrnáctičlenném startovním poli poradil se všemi soupeři a zaslouženě vyhrál. Ve finále mu cestu za druhým titulem v této sezoně ještě zkřížil debutant Filip Matas. O vítězi nakonec rozhodla až koncovka třetího gamu (12:10). Také utkání o třetí místo přineslo pěknou zápletku. Poražení semifinalisté Michal Hrubý a Pavel Vohánka se vydali do posledního dechu, tedy zejména Pavel, a to i přes velký úbytek sil během vyrovnaného semifinále s Filipem Matasem. Michal Hrubý vedl v první sadě 10/8, ale Pavel čtyřmi míči v řadě vývoj úvodního gamu otočil (12/10). Ve druhém gamu si Michal opět udržoval náskok, tentokrát až do konce (11/7). Obdobně se vyvíjela také rozhodující třetí hra, Michal vedl 9/5. Pavel se však nevzdal a snížil na 8/9. Následující výměnu získal Michal - disponoval tedy dvěma matchbally. A co Pavel? No samozřejmě odvrátil! Za stavu 10/10 se však odehranou výměnou k matchballu nedostal a Michal třetí příležitost k ukončení zápasu využil.
Na turnaji se zadařilo juniorce Tereze Elznicové. V utkání o postup ze základní skupiny s Robertem Moravcem sice prohrála první game 8/11, ale druhý game získala 11/9 a ve třetím otočila stav 6/8 na 11/9 a poprvé prošla do čtvrtfinále. Po prohrách s Filipem Matasem a Davidem Kačírkem (7/11, 11/13) a výhře nad Tomášem Komínkem skončila šestá.
Kromě Filipa Matase se na turnaji objevily další dvě nové tváře - Jaroslav Ježek a Zdeněk Fuka. Oba hráči obsadili ve své skupině třetí místo a oba skončili pouť za vítězstvím v plate v semifinále. Zahráli si tedy o jedenácté místo. Jaroslav měl již skoro vyhraný první game (9/4). Nakonec mu dalo velkou práci ho získat, ale podařilo se mu to (11/9). Ve druhém gamu vedl Jaroslav 9/8 a již jistě vyhlížel konec utkání. Ten však vůbec neviděl Zdeněk a srovnal na 1:1 (11/9). Třetí sada byla jako na houpačce. Zdeněk Fuka nejdříve vedl 7/4, záhy však prohrával 7/10, aby srovnal na 10/10. Od té chvíle měl Jaroslav tři možnosti ukončil zápas a Zdeněk dvě. A zřejmě proto, že měl Jaroslav Ježek o jednu víc, zvítězil 16/14.
Zdeněk Fuka a Jaroslav Ježek skončili v plate na raketách Markéty Wernerové a Roberta Moravce, který nakonec plate vyhrál. Markéta nepostoupila ze základní skupiny o chlup, když hrála se svými konkurenty dobře - s Filipem Čálkem 1:2 a s Tomášem Komínkem 16/18, 9/11.
Děkujeme všem zmíněným hráčům za, jak vidno, velmi zajímavá utkání a samozřejmě také všem ostatním!

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Pištěk - Kačírek 2:0 (14/12, 11/1), Hrubý - Čálek 2:0 (11/4, 11/7),
                           Vohánka - Komínek 2:0 (11/7, 11/6), Matas - Elznicová 2:0 (11/6, 11/7)
semifinále:    Pištěk - Hrubý 2:0 (11/9, 11/6), Matas - Vohánka 2:1 (11/4, 4/11, 11/9)
o 3. místo:      Hrubý - Vohánka 2:1 (10/12, 11/7, 12/10)
finále:              Pištěk - Matas 2:1 (6/11, 11/1, 12/10)

Plate:
finále (o 9. místo):    Moravec - Wernerová 2:0 (11/9, 11/8)

Konečné pořadí:
1. Pištěk Tomáš, 2. Matas Filip, 3. Hrubý Michal, 4. Vohánka Pavel,
5. Kačírek David, 6. Elznicová Tereza
, 7. Čálek Filip, 8. Komínek Tomáš,
9. Moravec Robert, 10. Wernerová Markéta, 11. Ježek Jaroslav, 12. Fuka Zdeněk,
13. Švejda Petr, 14. Vohánková Kristýna
 

12. dubna 2013

        Šestnáctka hráčů, která se přihlásila nejdříve a potvrdila svou účast, se v pátek 12. dubna zúčastnila dalšího turnaje Letňanského squashového poháru. Ve finále se potkali dva vedoucí hráči celosezónního žebříčku - Jirka Krýsl a Tomáš Pištěk. Jirka, oslaben nachlazením, zvolil nátlakovou hru, kterou se pokoušel rychle získávat body. Vyhnul by se tak dlouhým výměnám, které jsou největší zbraní Tomáše. Nicméně i Tomáš předvedl přesnou hru a Jirka se některým dlouhým výměnám vyhnout nemohl. Za stavu 9/7 Jirka polevil ve svém tlaku, čehož Tomáš využil a získal čtyři body v řadě. O přestávce si Jirka odpočinul  a ve druhé sadě přečkal i obtížné chvíle za stavu 6/5 a 8/6, druhou sadu získal 11/6. Nejdramatičtější chvíle si však oba protagonisté pošetřili na rozhodující třetí sadu, ačkoliv za stavu 10/6 pro Jirku vypadal zápas rozhodnutě. Ale kdo zná Tomáše, toho nepřekvapí, že po dalších čtyřech výměnách bylo srovnáno. Souboj pátečních titánů nakonec po sérii matchballů na obou stranách ovládl Jirka (15/13) a předskočil Tomáše v průběžném pořadí LSP 2012/13.
        Zahájení finále předcházely čtyři hodiny urputných utkání všech hráčů. Ve skupině A se o první postupovou příčku do čtvrtfinále utkali Tomáš Pištěk a Vráťa Morkus. První game vyšel poměrně jednoznačně pro Tomáše - 11/3. Ve druhé sadě se do vedení nedostal a Vráťa poslal utkání do třetí sady. V té vedl Vráťa pouze za stavu 5/4, ale ještě stav 7/7 předpovídal zajímavou koncovku. Pevnější nervy prokázal Tomáš (11/9) a skupinu vyhrál.
        Skupinu B ovládl jednoznačně Jirka Krýsl. O druhé postupové místo si zahráli Klára Komínková a David Kačírek. Pro Kláru byly největším problémem Davidovy tvrdé servisy a těžko čitelné bekendy. Nejlépe se s nimi vypořádala ve druhém gamu (11/6) a srovnala stav zápasu na 1:1. V gamu rozhodujícím o postupu se jí to už nedařilo a do čtvrtfinále postoupil David.
        Ve skupině C sehráli zajímavý zápas o první příčkou Pavel Vohánka a Jeff Gelfand. V prvním gamu měl blíže k vítězství Pavel (9/7). První příležitost k jeho získání měl však Jeff (10/8) a hned ji využil. Začátek druhé sady vypadal, jako by si Jeff prodloužil přestávku (0/5). Poté se přiblížil Pavlovi na 4/6, ale Pavel udržel svou převahu a srovnal na 1:1 (11/5). Rozhodující game se vyvíjel vyrovnaně. Hráči získávali body střídavě do stavu 4/4. Následovala však Pavlova série pěti míčů a vítězstvím (11/7) si zajistil prvenství.
        Nejvyrovnanější situace byla ve skupině D. Čtvrtý nasazený hráč Filip Čálek by rád obhájil třetí příčku z minulého turnaje. Štěstíčko mu tentokrát tolik nepřálo. Po gamech 9/11 a 11/4 měl za stavu 11/10 šanci vyhrát zápas s Petrem Švejdou. Petr však kontroval třemi míči v řadě. I další Filipův zápas došel po vyrovnaném průběhu (9/11, 14/12) do třetí sady. Tu ale ovládl Tomáš Engel 11/6 a udělal důležitý krok k cestě za svým nejlepším výsledkem. Utkání o druhou postupovou příčku za Martinem Kvasnicou odehrál Tomáš Engel s Petrem Švejdou. Po třech podobných gamech (11/6, 6/11, 11/6) se z vítězství radoval Tomáš a poté úspěšně absolvoval i čtvrtfinále s Pavlem Vohánkou. Dočkal se tak svého nejlepšího dosavadního výsledku na pátečních turnajích - čtvrté příčky.
        Kromě Tomášovy radosti, radosti vítěze Jirky a dalších radostí mnoha hráčů z povedených úderů, jsme si během turnaje nemohli nevšimnout upřímné radosti Týny Vohánkové z prvního získaného gamu na pátečních turnajích. Vítězné výkřiky a gesta doprovázená radostným poskakováním daly vědět o vedení nad Tomášem Komínkem 1:0. Týnina radost byla tak velká, že všichni přihlížející nabyli dojmu, že vyhrála celý zápas. To se jí vítězstvím ve třetí sadě nakonec podařilo.
        Děkujeme Týně za její upřímné projevy a  také všem dalším hráčům za jejich emoce, které páteční večer přiměřeně osladily i přikořenily.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Pištěk - Kačírek 2:0 (11/9, 11/6), Kvasnica - Gelfand 2:1 (11/4, 7/11, 11/7),
                           Engel - Vohánka 2:0 (13/11, 11/8), Krýsl - Morkus 2:0 (11/9, 11/8)
semifinále:    Pištěk - Kvasnica 2:1 (11/9, 7/11, 11/4), Krýsl - Engel 2:0 (11/4, 11/3)
o 3. místo:      Kvasnica - Engel 2:0 (11/9, 11/0)
finále:              Krýsl - Pištěk 2:1 (9/11, 11/6, 15/13)

Plate:
finále (o 9. místo):    Švejda - Moravec 2:0 (15/13, 11/6)

Konečné pořadí:
1. Krýsl Jiří, 2. Pištěk Tomáš, 3. Kvasnica Martin, 4. Engel Tomáš,
5. Morkus Vratislav, 6. Gelfand Jeff
, 7. Vohánka Pavel, 8. Kačírek David,
9. Švejda Petr, 10. Moravec Robert, 11. Klíčová Eva, 12. Komínková Klára,
13. Vohánková Kristýna, 14. Čálek Filip, 15. Komínek Tomáš, 16. Rudolf Tomáš


22. března 2013

        Do dalšího pátečního turnaje, jehož výsledky byly započítány do Letňanského squashového poháru 2012/2013, se zapojila kompletní šestnáctka hráčů, včetně šesti hráčů, kteří přišli na páteční turnaj v této sezoně poprvé. Žebříčku LSP zatím kralují Tomáš Pištěk, Jirka Krýsl a Tomáš Komínek. Uvidíme, zda se bude ze zisku poháru radovat v červnu někdo z této trojice, či někdo další. Šance pro všechny hráče jsou stále otevřené (polovina turnajů se dle pravidel do konečných výsledků nezapočítává).
        S největší vůlí po vítězství začal turnaj Petr Švejda. Příčinou byla dopravní nehoda, která se mu přihodila před Modrým světem. Ačkoliv byl velmi blízko všemu dění, mohl do skupiny C naskočit až po více než hodině. A pořadatel dobře udělal, že mu utkání ve skupině neskrečoval, neboť Petr svou skupinu zamotal dokonale. V utkání s Pavlem Vohánkou sice prohrál 1:2, ale urvaný druhý game, který otočil ze stavu 5/9 na 11/9, byl nakonec zásadní. Další zápas s Tomášem Pavlíčkem totiž dokázal vyhrát (11/5, 7/11, 11/8) a výhra Tomáše Pavlíčka nad Pavlem Vohánkou (11/3, 12/10) znamenala, že ze skupiny postoupili nenasazení Petr s Tomášem.
        Šanci probojovat se po dobrém vstupu do semifinále však Petr nevyužil, když po vyrovnaném zápase podlehl Davidovi Kačírkovi, který prošel mezi nejlepší čtyři hráče turnaje poprvé od 9. listopadu 2007 (reportáž níže). Petr nakonec obsadil pěknou pátou pozici, v duelu o ni přehrál opět Tomáše Pavlíčka (12/10, 11/9). Úplně poprvé se mezi nejlepší čtyřku dostal Filip Čálek a rovnou získal bronzové postavení. V zápase o třetí místo vedl nad Davidem Kačírkem 11/4 a 8/7. Další tři výměny však získal David a rázem disponoval dvěma možnostmi na srovnání stavu gamů. Filip bojoval jako lev a vyrovnal na 10/10. A co víc, dokázal odvrátit i další Davidovy možnosti za stavu 10/11 a 12/13. Svou druhou příležitost k ukončení zápasu Filip využil za stavu 14/13.
        Finále obstarali Tomáš Pištěk a Michal Hrubý. Po vyrovnaném prvním dějství odešel na pauzu vedoucí Tomáš. Ve druhé sadě jsme byli svědky obrovského nasazení, které přineslo Michalovi vyrovnání na 1:1. Nakonec se ukázalo, že ho první i druhá sada stály hodně sil a Tomáš si jistě uhrál vítězství 3:1, své čtvrté na turnajích LSP. Děkujeme vítězům i dalším hráčům za nasazení a gentlemanskou hru, kterou jen občas doprovází výrazy během juniorských tréninků zakázané, a těšíme se na viděnou na dalším turnaji 12. dubna.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Čálek - Komínek 2:0 (11/6, 11/9), Hrubý - Pavlíček 2:0 (11/9, 11/2),
                           Kačírek - Švejda 2:1 (7/11, 11/5, 11/6), Pištěk - Dudešek 2:0 (11/8, 11/1)
semifinále:    Hrubý - Čálek 2:0 (11/5, 11/3), Pištěk - Kačírek 2:0 (11/5, 12/10)
o 3. místo:      Čálek - Kačírek 2:0 (11/4, 15/13)
finále:              Pištěk - Hrubý 3:1 (11/8, 1/11, 11/6, 11/3)

Plate:
finále (o 9. místo):    Vohánka - Moravec 2:0 (11/3, 11/9)

Konečné pořadí:
1. Pištěk Tomáš, 2. Hrubý Michal, 3. Čálek Filip, 4. Kačírek David,
5. Švejda Petr, 6. Pavlíček Tomáš
, 7. Dudešek Radek, 8. Komínek Tomáš,
9. Vohánka Pavel, 10. Moravec Robert, 11. Rudolf Tomáš, 12. Elznicová Tereza,
13. Junger Jan, 14. Kolařík Dušan, 15. Komínková Klára, 16. Vohánková Kristýna
 

18. ledna 2013

        První páteční turnaj v roce 2013 se uskutečnil 18. ledna. Přihlásilo se na něj šestnáct hráčů, z nich hned čtyři si odbyli v Modrém světě turnajovou premiéru. Nejúspěšnější z debutantů, Radek Dudešek, se probojoval do finále plate, který nakonec ovládl zkušený Tomáš Komínek.
        Finále celého turnaje zinscenovali Vráťa Morkus a Jirka Steiner. Tito hráči se spolu utkali již v základní skupině, kterou po výhře 11/6 a 11/7 vyhrál Vráťa. Scénářů, kdy se finalisté sešli již ve skupině a finálový zápas vyhrál nakonec ten ve skupině poražený, jsme byli svědky již několikrát. Na tomto turnaji se to však nestalo, když finále mělo podobný průběh jako zápas ve skupině. Vráťa získal čtvrtý triumf na turnaji v Modrém světě.
        Zajímavý průběh mělo utkání o třetí příčku. První game byl vesměs jednoznačnou záležitostí, kterou dovedl do vítězného konce Pavel Vohánka. To druhá sada byla vyrovnanější, dostala se až do stavu 10/10. David Gogal vyrovnal stav zápasu na 1:1. Třetí sada byla opět jednoznačná, ale tentokrát pro Davida Gogala, jenž se poprvé umístil na stupních vítězů.
        Dařilo se také patnáctiletému Honzovi Šlehoferovi. V základní skupině neprohrál a umístil se na první postupové pozici například před již zmíněným bronzovým medailistou. Po porážce ve čtvrtfinále prošel přes Jeffa Gelfanda (6/11, 11/9, 11/6), který, co se turnajů v Modrém světě týče, je v poslední době nejzajímavějším Honzovým soupeřem. V souboji o pátou příčku se Honza postavil zkušenému Tomášovi Pištěkovi. Získal pro sebe první sadu (11/8) a ve druhé snížil náskok soupeře ze 3/8 na 7/8. Tomáš Pištěk však kontroval třemi míči v řadě a posunul utkání do rozhodujícího dějství. V něm si opět vypracoval náskok (7/3), který se Honzovi podařilo srovnat. Z dalších čtyř míčů však Honza vyhrál jediný a nakonec skončil šestý, z čehož se však mohl také radovat.
         Velmi vyrovnaný zápas spolu sehráli dva debutanti Jan Junger a Martin Matuška. Druhý jmenovaný vyhrál první hru 11/8 a vstoupil dobře také do druhé hry (3/0). Poté se podařilo Janovi srovnat a rozdíl mezi oběma borci nebyl více než jednobodový až do stavu 15/13 - Jan nepustil Martina k žádnému matchballu a tak se odcházelo na druhou pauzu. Třetí sada začala stejně jako druhá. Tentokrát si Martin držel náskok do stavu 7:7. Poté se dostával do vedení už jen Jan a za stavu 10/9 proměnil matchball a obsadil třináctou příčku.
        Všichni účastníci získali body do celosezónní soutěže Letňanský squashový pohár 2012/2013, která je letos velmi vyrovnaná. Získat pohár za první místo stále může kdokoliv.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Morkus - Čálek 2:0 (11/6, 11/7), Gogal - Pištěk 2:0 (11/7, 11/5),
                           Vohánka - Šlehofer 2:0 (11/7, 11/5), Steiner - Gelfand 2:0 (11/5, 11/5)
semifinále:    Morkus - Gogal 2:0 (13/11, 11/6), Steiner - Vohánka 2:0 (11/6, 11/2)
o 3. místo:      Gogal - Vohánka 2:1 (7/11, 13/11, 11/3)
finále:             Morkus - Steiner 2:0 (11/6, 11/8)

Plate:
finále (o 9. místo):    Komínek - Dudešek 2:0 (11/9, 11/6)

Konečné pořadí:
1. Morkus Vratislav, 2. Steiner Jiří, 3. Gogal David, 4. Vohánka Pavel,
5. Pištěk Tomáš, 6. Šlehofer Jan
, 7. Gelfand Jeff, 8. Čálek Filip,
9. Komínek Tomáš, 10. Dudešek Radek, 11. Gombík Ivoš, 12. Elznicová Tereza,
13. Junger Jan, 14. Matuška Martin, 15. Komínková Klára, 16. Brabec Jakub


LETŇANSKÝ KILLER 2012
22. prosince 2012

        Někomu se to může zdát jako včera, kdy se konal v Modrém světě slavnostní otevírací turnaj Letňanský Killer. Tehdy se psal rok 2000. A tak letos, v sobotu 22. prosince, se tradiční turnaj konal již potřinácté. Jsme rádi za klidné a pohodové předvánoční prostředí, které vytvořili všichni účastníci a pořadatelé. Mezi účastníky byly také tváře, které jsou či byly s Modrým světem spojené několik let. K Petrovi Švejdovi a Vlastovi Zemanovi, kteří například pamatují ligové začátky, se připojily i naděje budoucnosti - například Klára Komínková a Honza Šlehofer. Spolu s nimi si na připraveném občerstvení, výborném Liborově gulášku a tradičně neskutečnému cukroví paní Zemanové, které Vlasta a David Zemanovi dávaje přednost tomuto turnaji před juniorským turnajem kategorie A konaném ve stejném termínu, což pro nás je další velká pocta, přinesli, pochutnávali i další přátelé a squashoví nadšenci. Někteří z nich, nejmenovaní pánové sžívající se s rolí starostlivých tatínků, se za námi během dne zastavili i se svými ratolestmi. Své squashové umění si pro tento den nechali doma. Šestnáctka squashistů a squashistek si však své umění a náčiní přinesla i pro tento pohodový den a utkala se o blýskavé poháry za první tři místa.
        Ačkoliv ze základních skupin postoupili všichni hráči dle předpokladů, nebyla nouze o zajímavé chvíle. Ve skupině A se dařilo Jeffovi Gelfandovi, jenž začíná své nadšení pro squash proměňovat v pěkné údery. Po vítězství nad Honzou Šlehoferem a Jirkou Severským, jenž se turnaje zúčastnil (podobně jako Michael Kuna) i s nesquashovými úmysly, skončil Jeff ve skupině na druhém místě.
        Ve skupině B si o druhé místo zahráli Petr Švejda a Ivoš Gombík. Ivoš měl nakročeno k vítězství v první sadě (9/6), nicméně Petr uhrál hned pět míčů v řadě a sadu získal ve svůj prospěch. Ve druhém gemu začal lépe Petr (3/0), ale Ivoš ho velmi rychle dohnal a předehnal (7/5). Následující výměny však vyhrál Petr v poměru šest ku jedné a dovedl zápas k vítězství (11/9). Zápas o třetí místo sehrála s Ivošem Gombíkem Klára Komínková. V prvním gemu Ivoše zaskočila a po nevydařeném začátku (0/3) gem vyhrála 11/9. Druhý gem byl od počátku vyrovnaný a Klára se posléze propracovala ke dvěma mečbolům (10/9 a 11/10). Ivoš dokázal oba odvrátit a nakonec vyrovnal na 1:1 (13/11). V rozhodující třetí sadě vedla Klára 5/2, ale Ivoš zareagoval razantnější hrou a devíti body v řadě si zajistil postup ze skupiny.
        Zajímavé duely o postup sehráli ve skupině C Jirka Krýsl, Jirka Steiner, Filip Čálek a Honza Dřevíkovský. Vítězem skupiny se stal Jirka Krýsl a zajistil si přímý postup do čtvrtfinále, i když neodehrál snadná utkání. V prvním gemu s Filipem Čálkem odvracel pět gembolů. Nakonec se mu ve všech pěti případech podařilo obstát a zvítězil 17/15. Filip Čálek vedl i ve druhé sadě (9/6), ale Jirka prokázal větší zkušenost a otočil skóre na 11/9. Filip Čálek potrápil i Jirku Steinera, nakonec postoupil ze třetího místa. Jirka ze druhého místa, když prohrál s Jirkou Krýslem 8/11, 5/11 a porazil Filipa a Honzu Dřevíkovského (6/11, 11/2, 14/12).
        V hlavním pavouku se neztratil vitaminem B posilněný Michael Kuna. V předkole sice musel odvrátit mečbol Jeffa Gelfanda, ale náročnou situaci ve třetím gemu za stavu 9/10 zvládl a nakonec postoupil do čtvrtfinále, kde na něj čekal Jirka Krýsl. Tento zápas byl velmi vyrovnaný a fyzicky náročný. Michael s Jirkou si nedarovali žádný míč a rozdíl mezi nimi v prvním a ve druhém gemu byl jen dvoubodový. Až ve třetí sadě se zadařilo větším způsobem Jirkovi Krýslovi, který nakonec postoupil do semifinále. V něm podlehl po slušném výkonu finalistovi Davidovi Zemanovi, spravit chuť si chtěl získáním poháru za třetí místo v utkání s Tomášem Pištěkem. Jejich duel měl totožné první dva gemy, jen na opačné strany (11/3, 3/11). V úvodu rozhodujícího, na nervy velmi náročného dějství nastoupil Tomáš (5/0). Jirkova touha vyhrát však byla velká a postupně se dostal do vedení (9/8). Poté zaznamenal Tomáš dva body a získal pro sebe první mečbol. Nakonec proměnil až druhý (13/11) a po utkání měl mnohem větší radost než jeho souputník.
        Finále mezi Petrem Steinerem a Davidem Zemanem se mělo stát, a také se stalo, atraktivní podívanou pro všechny přihlížející. Ti se stali svědky nejvypjatějších chvil za stavu 2:1 na gemy pro Petra a 10/7 pro Davida. David měl tři možnosti, aby dovedl zápas do pátého gemu. Během několika výměn se však situace proměnila a David musel odvracet první mečbol (10/11). Kromě tohoto mečbolu dokázal odvrátit ještě další dva a od stavu 14/13 následovaly tři jeho další příležitosti vyrovnat na 2:2. Petr se však také nedal, všechny Davidovy příležitosti odvrátil a napínavou koncovku čtvrté sady mohla ukončit rozhodčí Klára Komínková zápisem výsledku 18/16.
        Děkujeme všem účastníkům a divákům za příjemné chvíle a těšíme se na další na lednovém turnaji Letňanského squashového poháru.

Výsledky:
Hlavní pavouk: 
předkolo:        Steiner J. - Gombík 2:0 (11/4, 11/5), Švejda - Čálek 2:1 (11/5, 8/11, 11/8),
                            Severský - Zeman V. 2:0 (12/10, 11/9), Kuna - Gelfand 2:1 (9/11, 11/6, 12/10)
čtvrtfinále:      Steiner P. - Steiner J. 2:0 (11/7, 11/9), Pištěk - Švejda 2:0 (11/6, 11/9),
                            Zeman D. - Severský 2:0 (11/9, 11/5), Krýsl - Kuna 2:1 (12/10, 9/11, 11/2)
semifinále:     Steiner P. - Pištěk 2:0 (11/4, 11/7), Zeman D. - Krýsl 2:0 (11/9, 11/7)
o 3. místo:        Pištěk - Krýsl 2:1 (3/11, 11/3, 13/11)
finále:               Steiner P. - Zeman D. 3:1 (11/9, 11/8, 7/11, 18/16)

Konečné pořadí:
1. Steiner Petr, 2. Zeman David, 3. Pištěk Tomáš, 4. Krýsl Jiří,
5. Steiner Jiří, 6. Severský Jiří, 7. Švejda Petr, 8. Kuna Michael,
9. Zeman Vlasta, 10. Čálek Filip, 11. Gelfand Jeff, 12. Gombík Ivoš,
13. Komínek Tomáš, 14. Šlehofer Jan, 15. Dřevíkovský Jan, 16. Komínková Klára


30. listopadu 2012

        V pátek 30. listopadu se uskutečnil druhý turnaj Letňanského squashového poháru 2012/2013. Stejně jako říjnový turnaj, ovládl i tento juniorský hráč. Po Filipovi Kočárkovi se na vrchol vyšplhal Přemek Dušek. Turnaje se zúčastnili také dva junioři Juniorské školy squashe, kteří se ve startovním poli neztratili a prokázali schopnosti odehrát kvalitní a zábavné zápasy. Klára Komínková se dokonce poprvé probojovala do finále plate, který nakonec vyhrál Miloš Liška.
        Přemek Dušek nebyl před turnajem na seznamu přihlášených hráčů, měl tak říkajíc jen cestu kolem. Po krátkém rozhovoru o možnosti doplnit patnáctičlenné startovní pole souhlasil se zapůjčením oblečení, bot a rakety a do turnaje nastoupil. Po vcelku bezproblémové cestě do semifinále se mu do cesty za triumfem postavili dva hráči squashového týmu SQUASH MODRÝ SVĚT X - kapitán Petr Ščučinský a Jirka Krýsl.
        Semifinále mezi Přemkem a Petrem bylo od počátku vyrovnané. Hráči se v prvním gamu střídali v získávání dvou až tří bodových sérií. Po vyhraném prvním gamu nastoupil Přemek nekompromisně do druhé sady, postupně si vypracoval náskok 8:2. Petr se však nevzdal, dotáhl skóre na 8:10 a čtyřmi míči v řadě vyrovnal stav gamů na 1:1. V rozhodujícím třetím gamu vedl Petr 5:3. Od té chvíle mu Přemek nedaroval jediný míč, neudělal jedinou chybu. Dlouhotrvající výměny ubíraly Petrovi více sil a Přemek osmi míči za sebou prošel do finále.
        Ve finále jsme byli svědky podobné hry. Jirka Krýsl sice získal první game, ale i jemu braly dlouhé a dynamické výměny síly více než Přemkovi. Pro Jirku bylo těžké zejména zakončení, Přemek ho svými vyběračskými schopnostmi hodně trápil. Po pěkném utkání bylo o Přemkově premiérovém vítězství rozhodnuto.
        Zajímavý zápas sehráli také Petr Kazda a Jana Sigačevová. Jejich bitva o páté místo začala Petrovými šestnácti vítěznými míči. Za stavu 0:1 a 0/5 se Jana nakopla, vývoj druhé sady otočila a ve třetím gamu měla za stavu 10/6 čtyři mečboly. Jak znáte Petra, také se nevzdává. A tak koncovka byla velmi dramatická. Petr získal tři míče za sebou. Ale Jana svůj velký obrat dokonala a zvítězila 11/9.
        Pěkný souboj o sedmé místo spolu svedli Davidové Kačírek a Svoboda. První sada se dostala do stavu 8:8. David Kačírek pak uhrál tři body a na pauzu odcházel jako vedoucí hráč. Během pauzy si David Svoboda připravil lepší strategii a ve druhé sadě získal rychle vedení, které si držel do stavu 9/4. Davidovi Kačírkovi už se asi nechtělo hrát další game a dalším velkým obratem turnaje se dostal k prvnímu mečbolu za stavu 10/9. Nicméně David Svoboda další game hrát chtěl - vyrovnal na 10/10. Nakonec, stejně jako v první sadě, byl v koncovce šťastnější David Kačírek.
        Chtěli jsme pro vás napsat krátkou reportáž, ale uznejte, zajímavé situace z uvedených utkání jsme si nemohli nechat pro sebe. Těšíme se na další sportovní okamžiky během následujících turnajů.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Ščučinský - Sigačevová 2:0 (11/8, 11/3), Krýsl - Svoboda 2:0 (11/3, 11/4),
                           Dušek - Kačírek 2:0 (11/5, 11/6), Pištěk - Kazda 2:0 (13/11, 11/9)
semifinále:    Dušek - Ščučinský 2:1 (11/8, 10/12, 11/5), Krýsl - Pištěk 2:1 (11/8, 5/11, 11/5)
o 3. místo:       Ščučinský - Pištěk 2:1 (11/13, 11/6, 11/0)
finále:               Dušek - Krýsl 2:1 (5/11, 11/3, 11/6)

Plate:
finále (o 9. místo):    Liška - Komínková 2:0 (11/9, 11/6)

Konečné pořadí:
1. Dušek Přemek, 2. Krýsl Jiří, 3. Ščučinský Petr, 4. Pištěk Tomáš,
5. Sigačevová Jana, 6. Kazda Petr
, 7. Kačírek David, 8. Svoboda David,
9. Liška Miloš, 10. Komínková Klára, 11. Engel Tomáš, 12. Komínek Tomáš,
13. Šlehofer Jan, 14. Bušek Milan, 15. Moravec Robert, 16. Klíčová Eva


26. října 2012

        A je to tady! V pátek 26. října 2012 začal Letňanský squashový pohár 2012/2013. První turnaj se stal kořistí odchovance Juniorské školy squashe Filipa Kočárka. Filip debutoval na pátečním turnaji ve třinácti letech 19. března 2010 a nyní získal svůj první triumf, když ve finále porazil Jiřího Krýsla.
        Na turnaji se neztratili ani čtyři účastníci, kteří si odbili svou premiéru. Miloš Liška se utkal o postup ze skupiny s Davidem Svobodou, jenž se stal posledním přihlášeným, když se pro účast na turnaji rozhodl po své odehrané hodině na kurtu číslo jedna v 18 hodin. Po utkání plném dlouhých výměn se podařilo Milošovi vyhrát rozhodující třetí game a při své první účasti se probojoval mezi první osmičku. I Michal Vopálenský a Tomáš Vondráček se dočkali vítězných utkání, zároveň jistě nabyli zkušenosti, které využijí na dalších turnajích.
        Neztratili se ani další junioři. Tomáš Engel vedl v utkání rozhodujícím o postupu ze skupiny s Jaroslavem Králikem 1:0 na gamy a druhá sada se dostala do stavu 11:11. V této koncovce byl však úspěšnější Jaroslav (13:11) a ve třetím gamu nedal Tomášovi šanci. Jako útěchu ze tento prohraný zápas si Tomáš později nadělil tři výhry a vyhrál plate. Již víme, že ve dvou skupinách ze čtyř byl zápas o druhé postupové místo vyrovnaný. Ovšem zajímavý byl také zápas ve skupině D, ve kterém nastoupili Tereza Elznicová a patnáctiletý Jan Šlehofer. Junior Juniorské školy squashe s aktuálně nejvyšší výkonností si trochu překvapivě poradil s Terezou, na které se začíná projevovat tréninkové manko z posledních měsíců, 11/6 a 11/7 a i on postoupil mezi nejlepších osm hráčů turnaje.
        Další turnaj se uskuteční v pátek 30. listopadu, propozice naleznete v podsekci "Turnaje pro veřejnost - poslední". Turnaji bude předcházet mimořádný exhibiční zápas mezi dvěma českými prvoligovými hráči. Další informace naleznete v sekci "Akce klubu".

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:     Kočárek - Glöckner 2:0 (11/1, 11/6), Komínek - Liška 2:0 (11/8, 11/6),
                            Kazda - Šlehofer 2:0 (11/6, 11/6), Krýsl - Králik 2:0 (11/8, 11/3)
semifinále:    Kočárek - Komínek 2:0 (11/2, 11/8), Krýsl - Kazda 2:0 (11/6, 11/5)
o 3. místo:      Kazda - Komínek 2:0 (11/9, 11/5)
finále:              Kočárek - Krýsl 2:0 (11/2, 11/7)

Plate:
finále (o 9. místo):    Engel - Vopálenský 2:0 (11/2, 11/7)

Konečné pořadí:
1. Kočárek Filip, 2. Krýsl Jiří, 3. Kazda Petr, 4. Komínek Tomáš,
5. Glöckner Radim, 6. Králik Jaroslav
, 7. Liška Miloš, 8. Šlehofer Jan,
9. Engel Tomáš, 10. Vopálenský Michal, 11. Svoboda David, 12. Elznicová Tereza,
13. Moravec Robert, 14. Vondráček Tomáš, 15. Klára Komínková


(mezi turnajem 11. června 2011 a turnajem 26. října 2012 se konaly také další turnaje, reportáže budou průběžně doplněny)

11. června 2011

        V sobotu 11. června 2011 se konal poslední turnaj Letňanského squashového poháru 2010/2011. Počet účastníků byl omezen na dvacet, přesto se, zřejmě kvůli krásnému slunečnému víkendovému počasí, přihlásilo pouze jedenáct hráčů. Squashová jedenáctka, pod vlivem i bez vlivu plzeňské dvanáctky, předvedla zajímavé zápasy, ve kterých se mělo rozhodnout i o vítězi celé tour. Ze dvou adeptů na titul se na turnaj přihlásil pouze Jirka Krýsl a tak souboj s Petrem Kazdou probíhal dálkově.
        Účastníci se rozlosovali do tří skupin, ze kterých se do hlavního pavouka kvalifikovali všichni. Zápasy ve skupinách přisoudily účastníkům pozice v pavouku a pěti nejlepším z nich také volný los v osmifinále. Velmi vyrovnaný duel byl odehrán ve skupině C mezi Petrem Švejdou, kapitánem ligového týmu SQUASH MODRÝ SVĚT X, a Filipem Kočárkem, jenž se od září stane jeho týmovým spoluhráčem. První game získal Petr poměrem jedenáct ku pěti, druhý Filip poměrem jedenáct ku šesti. Dramatickou koncovku závěrečné sady (15/13) strhl na svou stranu Petr Švejda, který si naplno užil radost z možná posledního vítězství nad Filipem Kočárkem.
        Urputné zápolení o každý míček čekalo v osmifinále Tomáše Engela a Filipa Čálka. Tito hráči se během sezony utkali několikrát a oba tušili, že vítězství bude velmi cenné. Do utkání vstoupil lépe Tomáš (7/4), ale Filip přestal dělat zbytečné chyby. Ty se naopak objevily na Tomášově straně a game skončil Filipovým vítězstvím 11/9. Začátek druhé sady kopíroval začátek první. Tentokrát však Tomáš vedení 7/4 naplno využil (11/5) a vyrovnal na 1:1. Třetí sada byla napínavá, Filip Čálek musel vždy bodík až dva dotahovat. Od stavu 5/5 se mu to přestalo dařit a Tomáš odskočil na pět matchballů (10/5). Po dlouhém utkání se radoval Tomáš Engel, když využil druhý matchball. Poražený Filip pak ovládl skupinu o devátou příčku a zvítězil tak v trochu netradičním plate.
        A jak se vedlo kandidátovi na titul Jirkovi Krýslovi? Ve čtvrtfinále ho trochu potrápil zlepšující se Radim Glöckner (2:1). V semifinále mu ještě více starostí s postupem udělal ambiciózní Ivan Halada. Ve vyrovnaném zápase, plném dlouhých výměn, testujících trpělivost obou semifinalistů, nenabyly jejich bodové zisky většího rozdílu, i když Jirka ani jednou v celém utkání neprohrával. První i druhý game dospěly do stejných koncovek. Jirka Krýsl vedl 10/7, Ivan Halada snížil dvěma míči v řadě a Jirka svůj poslední gameball (ve druhé sadě matchball) proměnil.
        Jirkovi zbývalo jediné vítězství, aby získal do žebříčku plný počet bodů, tím vyrovnal svůj sezónní součet se součtem lídra Petra Kazdy a díky lepšímu bodovému zisku z dalšího turnaje vyhrál LSP 10/11. Ve finále ho čekala těžká překážka - zkušený Jarda Filip. Jardovi nebylo ten den příliš dobře. Celý turnaj odehrál pasivně, nicméně trpělivě a vyčkal na chyby soupeřů. Obdobný scénář mělo i finále. Jirka Krýsl hrál s Jardou Filipem rozhodně nejkvalitněji ze všech dosavadních soupeřů, stačilo to však "jen" na druhé místo, kterým do žebříčku potřebné body nezískal.
        Konečné pořadí LSP 10/11 nezměnila ani výhra Ivana Halady nad Petrem Švejdou v utkání o bronz. Kdyby se Ivanovi podařilo postoupit do finále, získané body by ho vyhouply v konečném pořadí před Jiřího Steinera. Na konci turnaje měl tak z nejlepší čtveřice hráčů největší radost ze svého účinkování a herního projevu čtvrtý Petr Švejda. V žebříčku se posunul na jedenáctou příčku.
        Konečné pořadí Letňanského squashového poháru 2010/2011 najdete v podsekci "žebříček". Za zmínku jistě stojí minimální rozdíly na čelních příčkách, které by mohly být příslibem dalších zajímavých klání na turnajích LSP 2011/2012. Slibné jsou také výkony všech zlepšujících se hráčů, zejména mladých nadějí Juniorské školy squashe Filipa Kočárka (celkově 7.), Tomáše Engela (17.) a Terky Elznicové (21.).
        Děkujeme všem 53 hráčkám a hráčům letošního Letňanského squashového poháru za účast a předvedenou hru. Gratulujeme vítězi Petrovi Kazdovi a jsme v očekávání jedenáctého ročníku tradiční tour, která začne turnajem v září.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
osmifinále:    Engel - Čálek 2:1 (9/11, 11/5, 11/6), Švejda - Elznicová 2:0 (11/8, 11/4),
                           Kočárek - Gelfand 2:0 (11/6, 11/5)
čtvrtfinále:    Halada - Engel 2:0 (11/3, 11/6),
Krýsl - Glöckner 2:1 (8/11, 11/5, 11/5),
                           Švejda - Bartík 2:0 (11/2, 11/3), Filip - Kočárek 2:0 (11/2, 11/7)
semifinále:    Krýsl - Halada 2:0 (11/9, 11/9), Filip - Švejda 2:0 (15/13, 11/1)
o 3. místo:      Halada - Švejda 2:0 (12/10, 11/6)
finále:              Filip - Krýsl 2:0 (11/9, 11/8)

Konečné pořadí:
1. Filip Jaroslav, 2. Krýsl Jiří, 3. Halada Ivan, 4. Švejda Petr,
5. Kočárek Filip, 6. Gl
öckner Radim, 7. Engel Tomáš, 8. Bartík Tomáš,
9. Čálek Filip, 10. Elznicová Terka, 11. Gelfand Jeff


20. května 2011

Ve finále plate pátečního turnaje konaného v Modrém světě dne 20. května se o devátou příčku utkali Lukáš Malínský a Radim Glöckner. Druhý jmenovaný prohrával v rozhodující třetí sadě 5/8, náhle ale vedl 9/8. Lukáš třemi míči v řadě však ukončil dramatický závěr a stal se vítězem platu.
        Oběma účastníkům plate těsně unikl postup ze základních skupin. Lukáš Malínský odešel poražen od vítěze skupiny D Vráti Morkuse 11/7, 12/14 (z 6/10) a 10/12, když během třetí sady ztratil vedení 8/5 a za stavu 10/9 nevyužil matchball. S druhým postupujícím Michalem Šycem hrál rovněž na maximální počet gamů. Z pohledu čísel nebyl tento zápas tak dramatický, o vývoji každého gamu rozhodly první míče. V prvním získal důležitý náskok Michal (5/1), pak Lukáš (6/2) a v posledním opět Michal (5/0). Po prohře 6/11, 11/5 a 5/11 obsadil Lukáš Malínský třetí příčku ve skupině, první nepostupovou. Obdobný osud potkal ve skupině C i zmíněného Radima Glöcknera. Vítězi skupiny Michaelovi Kunovi podlehl 11/9, 7/11, 7/11. O druhém postupujícím ze skupiny rozhodlo utkání s Ivanem Haladou. Do něj Radim vstoupil velmi špatně (4/10). Následovala ale sedmibodová šňůra a Radim měl rázem gameball. Ivanovi se ho podařilo odvrátit a první sadu získal v poměru 14/12. Prostřední část druhého dějství zvládl dobře Radim a jeho vedení 8/5, poté ještě 9/7, vypadalo nadějně. Ivan byl však v koncovce opět lepší a za stavu 10/9 zahrál vítězný úder.
        Zajímavý duel přineslo hned první čtvrtfinále. Zahráli si v něm nejvýše postavení muži průběžného pořadí Letňanského squashového poháru, které dělilo pouhých 26 bodů. Petr Kazda vystavil důležitou stopku svému pronásledovateli Jirkovi Krýslovi (11/8, 7/11, 11/9). Z tohoto pohledu mu ani moc nemusely vadit následující dvě porážky. I když vedení 9/7 ve třetí sadě zápasu o třetí místo s Michalem Šycem stálo za to být proměněno v bronzovou pozici. Nicméně vítěz turnaje z 19. března 2010 Michal Šyc byl proti. Od té doby se mu totiž na turnajích v Modrém světě příliš nedařilo, problémy mu činila zejména čtvrtfinále. A tak šel nyní štěstíčku více naproti a obratem na 11/9 si pěknou třetí příčku zasloužil.
        Ve finále se střetli Vráťa Morkus a Jarda Záruba. Vráťa získal první místo na turnaji naposledy 6. srpna 2010, Jarda 29. května 2009. Herní rozdíl mezi oběma vítězi ve vzájemném duelu lze přirovnat k těžko měřitelné netěsnosti stlačeného lisu. Skóre 12/10, 15/13 hovoří za vše. Přesto je většinou zvykem, že po finále poznáme jediného vítěze. Na předposledním turnaji Letňanského squashového poháru 2010/2011 se jím stal Vráťa Morkus.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Kazda - Krýsl 2:1 (11/8, 7/11, 11/9), Morkus - Halada 2:0 (11/4, 14/12),
                           Šyc - Kuna 2:1 (4/11, 11/4, 11/2), Záruba - Holl 2:0 (11/6, 11/9)
semifinále:    Morkus - Kazda 2:1 (11/9, 10/12, 11/6), Záruba - Šyc 2:1 (11/9, 11/4)
o 3. místo:      Šyc - Kazda 2:1 (8/11, 11/7, 11/9)
finále:              Morkus - Záruba 2:0 (12/10, 15/13)

Plate:
finále (o 9. místo):    Malínský - Gl
öckner 2:1 (11/7, 8/11, 11/9)

Konečné pořadí:
1. Morkus Vratislav, 2. Záruba Jaroslav, 3. Šyc Michal, 4. Kazda Petr,
5. Kuna Michael, 6. Halada Ivan, 7. Holl Martin, 8. Krýsl Jiří,
9. Malínský Lukáš, 10. Gl
öckner Radim, 11. Švejda Petr, 12. Engel Tomáš,
13. Soudný Robert, 14. Patočka Karel, 15. Gelfand Jeff, 16. Kůs Miroslav


29. dubna 2011

        V sedmnáct hodin posledního dubnového pátku začala další zápolení Letňanského squashového poháru. Situace mezi hráči na špici žebříčku byla velice vyrovnaná a dalo se tedy čekat mnoho zajímavého. Během týdne se bohužel z turnaje odhlásili kvalitní hráči jako Tomáš Pištěk či Vratislav Morkus, ale zaskočili je hráči na postech náhradníků, kteří si rádi přišli zahrát. Opět se potvrdilo, že i čtvrtý či pátý náhradník se nakonec na turnaj kvalifikuje.
        Do základních skupin byli podle žebříčku nasazeni Jiří Krýsl, Ivan Halada, Petr Kazda a Filip Čálek. Hlavním favoritem turnaje byl ovšem Jaroslav Filip, jenž zřejmě celkové pořadí Letňanské túry více nezamíchá. Jarda Filip s přehledem vyhrál skupinu C, jako druhý s ním do čtvrtfinále postoupil Petr Kazda, když v zápase o postup porazil Ondru Abrahámka 10/12, 11/8 a 11/6. Ze skupiny A postoupili z prvního místa Jirka Krýsl a ze druhého Filip Kočárek, skupinu B ovládl Michal Šyc, ze druhé příčky postoupil Ivan Halada. Nejvyrovnanější skupinou byla skupina D. Nasazený Filip Čálek nevyužil příznivý los a dal vyniknout zejména Robertovi Soudnému. Jejich vzájemný zápas Roberta nastartoval k výborným výkonům, které mu přinesly první postupovou příčku. V základní skupině porazil i Lukáše Malínského 11/8, 6/11, 11/9, ten do čtvrtfinále postoupil také.
        Nejvyrovnanějšími duely ve čtvrtfinále byly zápasy mezi Jirkou Krýslem a Ivanem Haladou a Filipem Kočárkem a Michalem Šycem. Jirka a Ivan hráli o body, které by se jim mohli při honbě za celoročním prvenstvím hodit. Ivan za poslední dva roky zaznamenal velký výkonnostní vzestup, poslední dobou ale bojuje více se sebou, než se svými soupeři. I v tomto čtvrtfinále volil ve vyrovnaných chvílích zbrklá řešení, zejména s větší razancí, což přineslo nepřesnosti, které Jirka stoprocentně využíval (11/9, 11/9). Ve druhém zmíněném čtvrtfinále nastoupil Michal Šyc na svého mladšího soupeře razantním způsobem a první sadu vyhrál jednoznačně 11/4. Poté ovšem povolil a to neměl dělat. Filip se ve druhé sadě chytil, vítězné míče mu dodaly obrovské sebevědomí a v rozhodující třetí sadě udělal Michal Šyc první bod až za stavu 0/9. Filip opět překvapil i sám sebe a postoupil poprvé mezi nejlepší čtyřku.
        V té se objevili pouze hráči ze skupin A a C. Po prvním semifinále bylo jasné, že Petr Kazda se stane novým lídrem LSP. V prvním gamu sice nejprve nevyužil dva gamebally a poté musel odvrátit tři Jirkovy možnosti, za stavu 14/13 již výměnu vyhrál a ve třetím gamu proměnil matchball. Ve druhém semifinále Filip Kočárek opět potvrdil, že není radno svého soupeře podceňovat. Jarda Filip vyhrál jednoznačně první game, ve druhém polevil a Filip se rychle dostal do tlaku. Po výsledku 11/9 musela rozhodnout o druhém finalistovi třetí sada, kterou favorizovaný Jarda opanoval.
        Závěrečné boje o stupně vítězů pak byly poměrně jasnou záležitostí, když Petr Kazda nenašel na Jardu žádný recept a Jirka Krýsl, narozdíl od předchozích Filipových soupeřů, nenechal svému soupeři ani vteřinku času zadarmo, což unavený Filip řešil velmi netrpělivě. Pěkný zápas sehráli o pátou příčku Ivan Halada a Lukáš Malínský. Druhý jmenovaný mohl mít po zápase radost z páté příčky po výsledku 12/10, 5/11, 12/10. Vítězem plate si již potřetí ze svých pěti posledních účastí stal Ondra Abrahámek.
        V květnu čeká na hráče jeden páteční turnaj a o konečném pořadí LSP rozhodne závěrečný sobotní turnaj v červnu. Určitě se můžeme těšit na zajímavé souboje, neboť o první místo v Letňanském squashovém poháru stále bojuje více hráčů, než je prstů na jedné ruce.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Krýsl - Halada 2:0 (11/9, 11/9), Kazda - Soudný 2:0 (11/7, 11/9),
                           Filip - Malínský 2:0 (11/9, 11/7), Kočárek F. - Šyc 2:1 (4/11, 11/5, 11/1)
semifinále:    Kazda - Krýsl 2:1 (15/13, 6/11, 11/5), Filip - Kočárek F. 2:1 (11/4, 9/11, 11/4)
o 3. místo:       Krýsl - Kočárek F. 2:0 (11/3, 11/4)
finále:               Filip - Kazda 2:0 (11/7, 11/7)

Plate:
finále (o 9. místo):    Abrahámek - Králik 2:1 (2/11, 11/3, 11/6)

Konečné pořadí:
1. Filip Jaroslav, 2. Kazda Petr, 3. Krýsl Jiří, 4. Kočárek Filip,
5. Malínský Lukáš, 6. Halada Ivan, 7. Šyc Michal, 8. Soudný Robert,
9. Abrahámek Ondřej, 10. Králik Jaroslav, 11. Gombík Ivoš, 12. Holl Martin,
13. Čálek Filip, 14. Engel Tomáš, 15. Kočárek Pavel, 16. Patočka Karel


25. března 2011

        Tradice squashe na Praze 9, to je Squash Modrý svět! Nikoho pak nepřekvapí, že se při pořádaných akcích setkávají hráči od léty zkušených matadorů po dravé mládí. I tímto turnajem pokračovalo napínavé zápolení mezi oběma skupinami a rovněž nejvyrovnanější souboj o prvenství v Letňanském squashovém poháru v jeho dlouholeté historii.
        Ve třech ze čtyř základních skupin, ve kterých se hráči utkali o dvě postupová místa do hlavního pavouka, nedošlo k výraznějším překvapením. Všechna utkání skončila výsledkem 2:0. Ze skupiny A postoupili dle předpokladů Jirka Steiner a Vráťa Morkus, ze skupiny D Jirka Krýsl a Jarda Záruba. Pěkných výsledků dosáhl ve skupině B Lukáš Malínský. Porazil Ivana Haladu, Petra Švejdu, Pavla Kočárka a zaslouženě skupinu vyhrál. Spolu s ním postoupil Ivan Halada.
        Skupina C byla nejvyrovnanější. Potkali se v ní Petr Kazda, Petr Fišer, Tomáš Pištěk a Filip Kočárek. Nejdříve se utkali Petr Fišer s Filipem a Petr Kazda s Tomášem. Asi nejzkušenější hráč turnaje Petr Fišer dokonale využil slabin svého soupeře a rozhodil ho zejména po psychické stránce. Filipovi nepomohly ani kvalitnější údery a podlehl ve dvou vyrovnaných gamech 10:12 a 9:11. Ve druhém paralelním utkání získal cenný skalp Petra Kazdy po zranění se vracející Tomáš Pištěk (2:0). V další rundě zápasů na sebe narazili Petrové a Filip s Tomášem. Filip Kočárek předvedl svůj nejlepší životní výkon a vedl nad Tomášem Pištěkem 11/7 a 8/7. Maximální nasazení ho však stálo hodně sil a začal kupit chyby ve vítězných pozicích. Tomáš s trpělivostí jemu vlastní vyčkával, utkání otočil a zajistil si postup mezi nejlepší osmičku. I v utkání Petrů rozhodoval třetí game. Po dramatické koncovce (12/10) byl hodně skleslý Petr Kazda. V utkání nezastavil několik situací, kdy mu soupeř bránil ve hře a poté zahrál nepřesné údery. Naopak Petr Fišer využil k zastavení každou příležitost, kdy se nemohl dostat k odehrání úderu. Tyto odlišné přístupy zřejmě zápas rozhodly. V posledních duelech skupiny potvrdil výbornou formu Filip Kočárek vítězstvím nad Petrem Kazdou a v utkání o první příčku zvítězil Petr Fišer nad Tomášem Pištěkem.
        Vývoj zápasů ve skupině C a pak v hlavním pavouku ještě víc zamotaly situaci v Letňanském squashovém poháru. Po tomto turnaji, kdy zbývají do ukončení soutěže ještě tři turnaje, přičemž se každému hráči v konečném součtu počítá maximálně pět nejlepších výsledků, jsou ve hře o první místo čtyři hráči. Žebříček stále vede Jirka Steiner, ale nejlepší výchozí pozici pro zisk titulu má Petr Kazda, ačkoli je až čtvrtý v pořadí za druhým Jirkou Krýslem a třetím Ivanem Haladou. Jirka Krýsl mohl být po tomto turnaji v o trochu lepší pozici, ale ve finále podlehl Petrovi Fišerovi. Jirka se pokusil za stavu 7/11 a 8/10 výsledek ještě obrátit, dokonce měl po třech výměnách gameball (11/10), ale Petr dalšími třemi míči v řadě zápas ukončil.
        Z dalších zápasů o konečné umístění jmenujme mj. zápas o pátou příčku. Vráťa Morkus s Jardou Zárubou po prvním gamu (9/11) prohrával. Ve druhé sadě navíc prohrával 5/8, poté 6/9 a 8/10 a čelil dvěma matchballům. Ty odvrátil a přidal další dva míčky (12/10). V rozhodujícím dějství Vráťa nepřipustil žádné komplikace a obrat zápasu dokonal (11/4).
        Zápasy plate začaly duelem Roberta Soudného a Pavla Kočárka. Za stavu 1:1 jsme byli svědky nejdelšího gamu turnaje. Pavel Kočárek nakonec zvítězil 16/14. V dalším utkání, o postup do finále plate, se utkal se svým synem Filipem. V tomto zápase se prosadilo mládí a čekalo na vítěze druhého souboje o finále mezi Petrem Švejdou a Petrem Merglem. Po vyrovnaném průběhu (13/11, 13/11) se radoval Petr Švejda a ve finále plate se postavil mladému Filipovi. Začátek utkání se mu nevydařil, tříbodovou ztrátu již nedohnal (8/11). Ve druhé sadě hráči bojovali o každý míč a ani jeden z nich nebodoval dvakrát za sebou, až do stavu 9/9, kdy dva míčky získal Petr a vyrovnal na 1:1. Od začátku rozhodujícího gamu si náskok dvou bodů udržel Filip a zaslouženě plate vyhrál.
        Všem hráčům děkujeme za výbornou společnost a maximální nasazení. V dubnu se budeme těšit na dalším turnaji na viděnou.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Halada - Morkus 2:1 (11/5, 4/11, 11/7), Krýsl - Pištěk 2:1 (11/7, 8/11, 11/7)
                           Fišer - Záruba 2:0 (11/7, 11/9), Steiner - Malínský 2:1 (7/11, 11/3, 11/4)
semifinále:    Krýsl - Halada 2:0 (11/8, 11/6), Fišer - Steiner 2:0 (11/7, 11/3)
o 3. místo:      Steiner - Halada 2:1 (7/11, 11/7, 11/9)
finále:              Fišer - Krýsl 2:0 (11/7, 13/11)

Plate:
finále (o 9. místo):    Kočárek F. - Švejda 2:1 (11/8, 10/12, 11/9)

Konečné pořadí:
1. Fišer Petr, 2. Krýsl Jiří, 3. Steiner Jiří, 4. Halada Ivan,
5. Morkus Vratislav, 6. Záruba Jaroslav, 7. Pištěk Tomáš, 8. Malínský Lukáš,
9. Kočárek Filip, 10. Švejda Petr, 11. Kočárek Pavel, 12. Melgr Petr,
13. Králik Jaroslav, 14. Soudný Robert, 15. Kůs Miroslav, 16. Kazda Petr


25. února 2011
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Leč byl pátek mrazivým dnem, všudypřítomný sluneční svit zásobil Prahu energií po celou dobu, kdy ohnivá koule visela nad obzorem. Spoustou energie nabila i všech šestnáct účastníků dalšího turnaje Letňanského squashového poháru. Šestnáct míst ve startovním poli bylo obsazeno, přesto již není přetlak mezi náhradníky, jako tomu bývalo v minulých měsících. A protože se vždy najdou přihlášení hráči, kteří v poslední chvíli účast odřeknou, doporučujeme při naplnění kapacity nerezignovat a mezi náhradníky se zapsat.
        Na tento turnaj se přihlásila většina hráčů, která ještě může pomýšlet na celkové vítězství v Letňanském squashovém poháru. Při pohledu na žebříček a výhledu pořádání ještě cca čtyř turnajů, na čelo squashového pelotonu se mohou tlačit zejména Ivan Halada, Petr Kazda, Jirka Krýsl, Vráťa Morkus, Tomáš Pištěk a Jana Sigačevová. Kromě Tomáše se dnes utkali všichni zmínění. Skupinu nasazených hráčů doplnil Jarda Králik, kterému se tentokrát turnaj nevydařil. Místo něj ze skupiny postoupil po kvalitních výkonech Robert Soudný. Dalšími do party nasazených byli Filip Čálek, jenž překvapil sám sebe a zejména v utkání s Janou Sigačevovou ukázal, že na šestém místě neskončil náhodou, a Lukáš Malínský, který poslední dobou mívá smolné losy. Tentokrát si o dvě postupová místa ze skupiny D zahrál s Vráťou Morkusem a Vlastou Zemanem. Proti dobře hrajícím soupeřům nezískal game, když nejvyrovnanější odehrál s Vlastou (10/12). Lukáš je již ze svých losů trošku zklamaný, což se projevilo pochybnostmi o průběhu losování :-) Pro kontrolu doporučujeme jediné, přijít na turnaj dříve a losování shlédnout. Na druhou stranu, málokdo má na pátečních turnajích tolik finálových účastí v plate. Lukáš nasbíral již čtyři, v nichž byl dvakrát úspěšný.
        Startovní pole tohoto turnaje bylo ještě různorodější, než obvykle. K tradiční účasti něžného pohlaví, účasti méně půvabného pohlaví a účasti hráčů juniorských kategorií přibyla i účast zahraničního hráče. Sympatický Jeff Gelfand hrál squash asi po osmé v životě, ale díky dobrému odhadu na míček a pohybovým schopnostem si výborně zahrál a svým soupeřům nedal žádný míček lacino. Díky vítězství nad Jeffem se ze své první turnajové výhry nad dospělým člověkem radoval dvanáctiletý Marco Eder. Jeho dvojče Filip si připsalo o jednu pozici lepší umístění. Filip v utkání o třináctou příčku sice prohrál, ale nečekaně, o to lépe, potrápil o čtyři roky starší Terku Elznicovou.
        Nejlepším hráčem turnaje byl Vlasta Zeman, i když ve skupině přišel o neporazitelnost po výhře Vráti Morkuse. Dobrý dojem zanechali také Ivan Halada, který se probojoval do finále podruhé za sebou, a Petr Kazda, jenž se v pondělí vrátil z několika týdenního výletu. Pětici nejkvalitnějších squshových hráčů uzavřela Jana Sigačevová. Každý z této pětice aspiroval na vítězství, bylo na co se dívat. Děkujeme také všem ostatním hráčům za jejich výkony a těšíme se příště na viděnou. Situace na čelních pozicích žebříčku Letňanského squashového poháru slibuje zajímavé zápasy.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Halada - Čálek 2:0 (11/4, 11/5), Morkus - Krýsl 2:1 (10/12, 11/8, 11/8)
                           Zeman - Sigačevová 2:0 (12/10, 11/5), Kazda - Soudný 2:0 (11/8, 11/5)
semifinále:    Halada - Morkus 2:1 (12/10, 6/11, 11/1), Zeman - Kazda 2:1 (6/11, 11/8, 11/8)
o 3. místo:       Kazda - Morkus 2:1 (5/11, 11/9, 13/11)
finále:               Zeman - Halada 2:0 (13/11, 11/8)

Plate:
finále (o 9. místo):    Malínský - Melgr 2:1 (11/7, 12/14, 11/8)

Konečné pořadí:
1. Zeman Vlasta, 2. Halada Ivan, 3. Kazda Petr, 4. Morkus Vráťa,
5. Sigačevová Jana, 6. Čálek Filip, 7. Krýsl Jirka, 8. Soudný Robert,
9. Malínský Lukáš, 10. Melgr Petr, 11. Komínek Tomáš, 12. Králik Jarda,
13. Elznicová Terka, 14. Eder Filip, 15. Eder Marco, 16. Gelfand Jeff


21. ledna 2011
Fotografie z turnaje

        První turnaj Letňanského squashového poháru v roce 2011 se uskutečnil v pátek 21. ledna. Startovní pole nebylo zcela obsazené a tak byl pro čtrnáct účastníků upraven hrací systém (šest nepostupujících hráčů ze skupin vytvořilo skupinu o deváté místo). Tradičně byli hráči rozděleni do čtyř základních skupin, z nichž dvě čítali po třech hráčích. Ve skupině A tak přímo o postup hráli Ondra Abrahámek a Jarda Touš. S Jiřím Steinerem prohráli shodně 0:2 a jejich vzájemný duel byl dlouhý a vyrovnaný. V prvním gamu utekl nejdříve Jarda (5/0), poté se vydařila Ondrovi ještě delší série (7/5). Dvoubodový náskok udržel Ondra až do konce a zvítězil 11:9. Druhé dějství začalo podobě jako první - nástupem Jardy Touše (8/1). Po gamu 11/3 rozhodovala třetí sada. V ní se hráči rvali o každý bod, rozdíly nebyly více než dvoubodové. Po poslední výměně se z postupu do čtvrtfinále mohl radovat Jarda Touš (11/9).
        Turnaje se zúčastnilo také několik debutantů - Martin Holl, Tomáš Zach a Irena Nagyová. Irča Nagyová postoupila s přehledem ze skupiny D po výhrách nad Jardou Králikem, Martinem Masárem a Terkou Elznicovou. Tomáš Zach rovněž svou skupinu vyhrál, zápas o první příčku ve skupině B sehrál s Ivanem Haladou a byl o jeden game lepší.
        Ve čtvrtfinále bylo největším překvapením asi vítězství Ivana Halady nad prvním nasazeným Jiřím Steinerem 2:0. Ivan zřejmě věděl, proč postupuje ze skupiny až z druhého místa :-) Do semifinále se prosadil také "nováček" Tomáš Zach, jenž je opravdovým squashovým fandou a nadšení z tohoto sportu je na něm viditelné v každém okamžiku. Nakonec obsadil čtvrtou příčku, když nezvládl dodržet dobrou taktiku až do konce utkání a bojovný Jirka Severský toho využil. V jednom z rozhodujících míčků běžel Jirka napříč celým kurtem do levého předního rohu, aby si zahrál kraťas pod nohy. Překvapený soupeř však již nestačil reagovat a Jirka si dalšími podobnými kousky a především agresivní tvrdou hrou, v Jirkově terminologii "loby", zajistil místo na bedně.
        Finále svedlo dohromady Ivana Haladu a Jiřího Krýsla. Jeden i druhý by v případě úspěchu stanuli na výsluní prvního stupínku poprvé. Tato možnost více svázala Ivana, který poraziv Jirku Steinera na svůj úspěch nenavázal a Jirkovi Krýslovi podlehl relativně snadno. I když může být Jirka právem šťastnější, Ivan rozhodně nemusí být zklamaný, vždyť porazil v jednom dni dva pravidelné účastníky závěrečných bojů pátečních turnajů.
        První páteční turnaj roku byl povedený, noví hráči ho velice obohatili. Jedinou vadou na kráse jsou zranění Jardy Králika a Pavla Manduly. Oběma přejeme brzké zotavení a všem hráčům doporučujeme, aby se během turnaje průběžně připravovali po fyzické stránce na další zápasy. Junioři Juniorské školy squashe Tomáš Engel a Terka Elznicová byli ve strečinku všem příkladem.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Halada - Steiner J. 2:0 (11/8, 11/8), Severský - Nagyová 2:0 (11/4, 11/7)
                           Krýsl - Masár 2:1 (6/11, 11/5, 11/5), Zach - Touš 2:0 (18/16, 11/5)
semifinále:    Halada - Severský 2:1 (11/7, 8/11, 11/7), Krýsl - Zach 2:0 (11/8, 11/3)
o 3. místo:      Severský - Zach 2:1 (9/11, 11/6, 13/11)
finále:              Krýsl - Halada 2:0 (11/7, 11/5)

Konečné pořadí:
1. Krýsl Jiří, 2. Halada Ivan, 3. Severský Jiří, 4. Zach Tomáš,
5. Steiner Jiří, 6. Masár Martin, 7. Touš Jaroslav, 8. Nagyová Irena,
9. Abrahámek Ondřej, 10. Engel Tomáš, 11. Mandula Pavel,
12. Holl Martin, 13. Králik Jaroslav, 14. Elznicová Tereza


LETŇANSKÝ KILLER 2010
18. prosince 2010
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Není žádnou novinkou, že posledním turnajem roku je v Modrém světě Letňanský Killer. V tomto roce se konal již po jedenácté a více než kdy jindy dal vzpomenout na novorozenecká léta squashcentra Modrý svět. První Letňanský Killer se konal před otevřením sportoviště pro veřejnost (otevřeno 2. ledna 2001), takže například hráči ještě nebyli vítání u barového pultu recepce, ale u provizorního stolečku. Podobných nedodělávek bylo cca čtrnáct dnů před otevřením více, ale právě současné rozšiřování recepce a jubileum deseti let dalo živě vzpomenout na první squashové krůčky v Letňanech. Již v roce 2000 získal turnaj Letňanský Killer tradiční obrysy, mezi které patří i kulinářská překvapení Libora Holuba. Letos to bylo kuře na kari s rýží a jako obvykle se podávaný pokrm setkal s natěšenými a poté uspokojenými chuťovými pohárky. Při příležitosti desátých narozenin Modrého světa byl také rozkrájen tématický dort, což bylo pěkné překvapení pro všechny kromě Petra a Libora, kteří v tom měli prsty. Samozřejmě obrazně řečeno, jinak by to třeba také nikdo nejedl ;-)
        Squashového turnaje se zúčastnilo devatenáct hráčů. Byli rozlosování do pěti skupin po čtyřech hráčích (skupina E čítala tři hráče) a z těchto skupin postupovali všichni dle umístění do hlavního pavouka. Jednalo se tak o malou kvalifikaci, kde mohli překvapit všichni příchozí a vybojovat si lepší pozici třeba i na úkor nasazených hráčů. Celkově se to takto povedlo hned třem hráčům - Lukášovi Nevoralovi, Jiřímu Krýslovi a Martinovi Valáškovi. Pouze jeden ze třech jmenovaných však využil v pavouku lepšího postavení a ze souboje s Lukášem Nevoralem postoupil do čtvrtfinále Martin Valášek. Poté podlehl Jiřímu Kuntošovi, který nakonec získal třetí příčku. Klubový spoluhráč Jiřího Kuntoše Jarda Filip si v semifinále poradil s dalším týmovým kolegou Milanem Drábikem a ve finále nestačil na vítěze Petra Steinera.
        Více než o výsledky šlo ale o příjemnou přátelskou atmosféru, která při dobrém jídle a pití vydržela v Modrém světě do večerních hodin. Děkujeme všem hráčům za účast, rádi jsme jim poskytli azyl při posledním předvánočním víkendu. A těšíme se, že s nimi a s mnohými dalšími vystoupíme pevným krokem do další dekády, která by mohla být alespoň tak povedená, jako ta uplynulá. Děkujeme všem dobrým lidem, kteří v minulosti věnovali či nyní věnují svůj čas, nasazení a chuť k dotváření výborné klubové atmosféry, třeba jen pouhou přítomností.

Výsledky:
Hlavní pavouk: 
předkolo:        Steiner J. - Engel 2:0 (11/3, 11/3), Beznoska - Čálek 2:1 (8/11, 11/8, 11/5),
                            Malínský - Švejda 2:0 (11/5, 12/10)
osmifinále:     Filip - Šteffek 2:0 (11/5, 11/6), Steiner J. - Morkus 2:0 (11/7, 11/7),
                            Kožina - Krýsl 2:0 (12/10, 11/7), Drábik - Beznoska 2:0 (11/7, 11/2),
                            Pištěk - Abrahámek 2:0 (11/1, 11/6), Steiner P. - Malínský 2:0 (11/1, 11/8),
                            Valášek - Nevoral 2:1 (13/11, 0/11, 11/7), Kuntoš - Sigačevová 2:0 (11/3, 11/9)
čtvrtfinále:     Filip - Steiner J. 2:0 (11/0, 13/11), Drábik - Kožina 2:0 (11/6, 11/6)
                            Steiner P. - Pištěk 2:0 (11/5, 11/7), Kuntoš - Valášek 2:0 (13/11, 11/7)
semifinále:     Filip - Drábik 2:1 (11/7, 7/11, 11/6), Steiner P. - Kuntoš 2:0 (11/6, 11/7)
o 3. místo:       Kuntoš - Drábik 2:0 (11/4, 11/7)
finále:               Steiner P. - Filip 2:0 (11/6, 11/7)

Konečné pořadí:
1. Steiner Petr, 2. Filip Jaroslav, 3. Kuntoš Jiří, 4. Drábik Milan,
5. Pištěk Tomáš, 6. Kožina Ondřej, 7. Steiner Jiří, 8. Valášek Martin,
9. Šteffek, 10. Sigačevová Jana, 11. Krýsl Jiří, 12. Abrahámek Ondřej,
13. Morkus Vratislav, 14. Malínský Lukáš, 15. Beznoska Michal, 16. Nevoral Lukáš,
17. Švejda Petr, 18. Čálek Filip, 19. Engel Tomáš


3. prosince 2010
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Příroda je mocná, snad lepší s ní nebojovat, ale přizpůsobení je někdy těžké. Jistě jsme si to uvědomili právě tento týden, kdy kalamita způsobená bílým padajícím štěstím byla příčinou ztíženého cestování i do Modrého světa. Ani horské přírodní podmínky, které Praze evidentně příliš nesvědčí, však nezabránily čtrnácti hráčům a dvěma hráčkám, aby se zúčastnili dalšího pátečního turnaje, jehož výsledky se započítaly do Letňanského squashového poháru, který tuto sezonu zatím hledá jednoznačného lídra. Celkové pořadí zatím vede Jiří Steiner, nicméně v závěsu je Petr Kazda, který navíc opanoval tento turnaj. Se dvěma prvenstvími je jeho pozice velice slušná. Konec sezony je však ještě daleko a při započítávání poloviny z celkového počtu turnajů se do popředí může dostat velké množství hráčů. Třeba i těch, kteří do startovního pole dosud nezasáhli. Na tomto turnaji startovala v Modrém světě poprvé v sezoně hned pětice hráčů. Jedním z nich byl Martin Masár, který se po odmlce předvedl ve výborném světle.
        K prvním utkání Martin nastoupil ve skupině A s Jiřím Steinerem, Michalem Šycem a Jiřím Severským. S Jiřím Steinerem vedl 11/6 a 10/9, nicméně druhý game nakonec prohrál a ve třetím dokázal ze stavu 7/10 dvěma míčky už jen snížit. Po vítězství 2:0 nad Jiřím Severským pak hrál o postup mezi první osmičku s Michalem Šycem a po první sadě (13/11) to vypadalo nadějně. Další dva gamy se však odehrály pod Michalovou taktovkou a na Martina zbylo první nepostupové místo před Jiřím Severským. Chuť si pak jistě spravil v plate, který vyhrál.
        Podobně smolné drama sehrál ve skupině B Robert Soudný. V konečném součtu měl na kontě výhru 2:0 a dvě prohry 1:2 s Petrem Švejdou a Petrem Kazdou, což samozřejmě nejsou žádní nazdárci. I proto Robert nedovedl k vítězství utkání s nasazeným Petrem Kazdou, ačkoli vedl 11/8 a 8/3. Bez ohledu na kvality soupeře však bylo v Robertových možnostech za zmíněného stavu vyhrát a postoupit do čtvrtfinále.
        Ve čtvrtfinále stály tradičně za vidění tradiční duely Petr Kazda vs. Michal Šyc a Jana Sigačevová vs. Vratislav Morkus. V nich hráli lépe první jmenovaní, které svedl los do semifinále. V něm Petr nad Janou zvítězil, aby oba své poslední zápasy vyhráli. V utkání o třetí místo prohrávala Jana Sigačevová s Jiřím Krýslem 6/11, 11/5 a 6/9. V závěrečných výměnách utkání však donutila Jiřího k chybám a vyhrála 11/9. Ve finále zaznamenal podobnou šňůru Petr Kazda, když prohrával s Jiřím Steinerem 12/10, 6/11 a 5/6. Zmíněným počinem dotáhl třetí game do vítězného konce 11/6.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner J. - Švejda (vítěz Steiner J.), Krýsl - Valášek 2:0 (13/11, 11/5)
                           Sigačevová - Morkus 2:1 (11/5, 7/11, 11/4), Kazda - Šyc 2:1 (8/11, 11/1, 11/7)
semifinále:    Steiner J. - Krýsl (vítěz Steiner J.), Kazda - Sigačevová (vítěz Kazda)
o 3. místo:      Sigačevová - Krýsl 2:1 (6/11, 11/5, 11/9)
finále:              Kazda - Steiner J. 2:1 (12/10, 6/11, 11/9)

Plate:
finále (o 9. místo):    Masár - Malínský 2:1 (10/12, 11/7, 12/10)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Kazda Petr, 2. Steiner Jiří, 3. Sigačevová Jana, 4. Krýsl Jiří,
5. Morkus Vratislav, 6. Valášek Martin, 7. Šyc Michal, 8. Švejda Petr,
9. Masár Martin, 10. Malínský Lukáš, 11. Soudný Robert, 12. Václavík,
13. Severský Jiří, 14. Škop Lukáš, 15. Elznicová Tereza, 16. Čálek Filip


6. listopadu 2010

        Šestého listopadu se v Modrém světě uskutečnil již čtvrtý turnaj Letňanského squashového poháru 2010/2011. Hned polovina ze čtrnácti účastníků hrála na turnaji LSP 10/11 poprvé. Jedenáct hráčů a tři hráčky byli rozděleni do pěti skupin po třech hráčích. Ve skupinách se hrálo na dva vítězné gamy do jedenácti beze ztrát. Pouze ve skupině A, do které byl nasazen Jakub Honzík a dolosována Terka Elznicová, se hrálo na tři vítězné gamy. Ze skupin postoupili všichni do hlavního pavouka - osmifinále. V hlavním pavouku, hraném na tři vítězné gamy, předvedli nejlepší hru Kuba Honzík a Tomáš Pištěk. Ikdyž Kuba nehrál tak precizně a asertivně, jak je u něj v posledních týdnech běžné. Značně ho potrápil jak Filip Čálek ve čtvrtfinále, jenž nakonec skončil na pěkném pátém místě, tak v semifinále Lukáš Nevoral. Ve finále s druhým nasazeným Tomášem Pištěkem hrál Kuba nejlépe v první sadě. Ve zbytku utkání však Tomáš hru až nečekaně výrazně kontroloval a získal šedesát bodů do žebříčku LSP. A kdo doplnil stupně vítězů? V semifinále začal Ivan Halada s Tomášem Pištěkem dobře, ale zřejmě jen on sám ví, proč nedotáhl první sadu při vedení 10:5 do vítězného konce. V žádném z následujících gamů již tolik bodů nezískal a tak si dopřál velkou útěchu alespoň ziskem třetího místa, čímž dle svých slov "překročil svůj stín". Považte, byl to první úspěšný souboj o třetí příčku z pěti, které na turnajích v Modrém světě hrál.
        S Tomášem Pištěkem odehrála ve čtvrtfinále svůj nejlepší zápas na turnaji sedmnáctiletá Eva Vedralová, hrající v MS vůbec poprvé. Druhá a třetí sada skončila pouze dvoubodovým rozdílem - 12:14, resp. 9:11. Vyrovnané utkání sehrála Eva také ve skupině D, když s Lukášem Nevoralem prohrála dvakrát 10:12. Velmi dobře si v sobotu vedl se svými staršími soupeři také třináctiletý Filip Kočárek. V osmifinále se utkal o postup v nejdelším utkání turnaje s Ondřejem Nevoralem. Filip vedl po gamech 11:13, 11:8, 11:6 a ve čtvrté sadě měl dva matchbally. Rozhodujícím míčkem gamu byla zřejmě výměna za stavu 11:10, kdy Filip svého soupeře donutil k rybičce do levého zadního rohu, pak do levého předního rohu, kdy se divákům tajil dech (styl á la Tomáš Komínek). Všichni, včetně Filipa, už čekali, že následný backhandový kros bude vítězný, ale Ondra Nevoral předvedl ještě třetí rybičku a míčkem ze zadního pravého rohu centimetr nad tin dokonale překvapil. Do páté sady zbylo Filipovi více sil a s přehledem ji vyhrál 11:5. Již v dalším utkání, v souboji o semifinále, čekal na Filipa Lukáš Nevoral. Opět to byla bitva na pět gamů a Lukášovi se podařilo svého bratra pomstít.
        Výčet účastníků z řad juniorů zdaleka nekončí. Ve svých tradičních zápoleních z juniorských turnajů Juniorské školy squashe pokračovali Tomáš Engel a Pavel Šlemr. Tentokrát zvítězil Pavel Šlemr 11:5, 8:11, 12:10. Příště by měla tedy být řada na Tomášovi. Poražený z utkání se pak utkal s další juniorkou Bárou Houzarovou o třináctou příčku. Bára hrála vyrovnaný zápas a Tomášovi podlehla až po gamech 9:11, 12:14. Pavlovi Šlemrovi se ve finále plate tolik nedařilo a s Ondrou Nevoralem prohrál 11:3, 8:11, 9:11.
        Sobotní turnaj byl výjimečný nízkým věkovým průměrem účastníků. Mezi své starší kolegy však junioři výborně zapadli a ukázali, že se s nimi musí počítat. Porovnání s letňanským mládím si užili také všichni jejich soupeři a společně vytvořili báječnou sportovní a společenskou atmosféru. Všem účastníkům moc děkujeme a věříme, že své nadšení ze hry přijdou probudit i na příští turnaje.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
osmifinále:    Čálek - Kliský 3:1 (11:7, 11:7, 8:11, 11:0),
                           Kočárek - Nevoral O. 3:2 (11:13, 11:8, 11:6, 12:14, 11:5),
                           Nevoral L. - Houzarová 3:0 (11:3, 11:4, 11:4),
                          Halada - Šlemr 3:1 (11:3, 8:11, 11:6, 11:3),
                          Abrahámek - Engel 3:1 (9:11, 11:4, 11:4, 11:6),
                           Vedralová - Elznicová 3:0 (11:1, 11:4, 11:6), 
čtvrtfinále:    Honzík - Čálek 3:1 (9:11, 11:8, 11:4, 12:10), Nevoral L. - Kočárek 3:2 (3:11, 11:8, 7:11, 11:9, 11:4)
                           Halada - Abrahámek 3:1 (11:8, 15:13, 3:11, 11:9), Pištěk - Vedralová 3:0 (11:3, 14:12, 11:9)
semifinále:    Honzík - Nevoral L. 3:1 (11:6, 11:8, 5:11, 11:8), Pištěk - Halada 3:0 (12:10, 11:8, 11:7)
o 3. místo:      Halada - Nevoral L. 2:1 (5:11, 13:11, 11:4)
finále:             Pištěk - Honzík 3:1 (9:11, 11:1, 11:6, 11:3)

Plate:
finále (o 9. místo):    Nevoral O. - Šlemr 2:1 (3:11, 11:8, 11:9)

Konečné pořadí:
1. Pištěk Tomáš, 2. Honzík Jakub, 3. Halada Ivan, 4. Nevoral Lukáš,
5. Čálek Filip, 6. Abrahámek Ondřej, 7. Kočárek Filip, 8. Vedralová Eva,
9. Nevoral Ondřej, 10. Šlemr Pavel, 11. Elznicová Tereza, 12. Kliský Luboš,
13. Engel Tomáš, 14. Houzarová Barbora


22. října 2010
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        V pátek 22. října se v Modrém světě opět sešlo šestnáct hráčů a hráček. Turnaj byl zezačátku trochu pozdržen, ale díky dobré organizaci skončil v tradičním čase. Přesto žádáme všechny hráče, kteří se na turnaj příště přihlásí, aby přišli včas, tj. na páteční turnaj v 16:50!
        Během několika let, kdy turnaje probíhají, se mimo utkání v hlavní soutěži a plate vyrovnaly také zápasy ve skupinách. I na tomto turnaji rozhodovaly o postupu ze skupin maličkosti i nečekané výsledky. Nejvyrovnanější byla skupina B. Poslední duely odehráli Ivan Halada s Lukášem Malínským a Robert Soudný s Filipem Kočárkem. Ivan Halada měl před posledním zápasem díky dvěma výhrám 2:0 postup zajištěn, přesto prohra s Lukášem Malínským trošku překvapila. Tedy některé trošku, některé hodně! Robert Soudný se s Filipem Kočárkem trápil, přesto byl díky vítězství nad Lukášem Malínským pořád ve hře o druhé postupové místo. Filip Kočárek vyhrál první game 11:6 a ve druhé sadě vedl 5:0. Obrovskou bitvu nakonec vyhrál Robert v dramatické koncovce 13:11 a s vítězným gestem ukončil i třetí game ve svůj prospěch. Trošku facka přišla, když vyšel z kurtu a dozvěděl se, že Ivan prohrál s Lukášem 0:2. Robert díky tomu nepostoupil mezi nejlepších osm.
        V hlavní soutěži se nejlépe vedlo Petru Kazdovi. I ve finále si počínal jednoznačně a zaslouženě získal první triumf na turnaji Letňanského squashového poháru. Jediným hráčem, který ho dokázal porazit, byl ve skupině Pavel Drábek. I ten postoupil ze skupiny a nakonec se utkal s Lukášem Malínským o sedmou příčku. V první sadě vedl Pavel 10:8, když otočil z 5:8. Přišel ovšem další obrat, další šňůra. Čtyři míče v řadě uhrál Lukáš a první game získal pro sebe. Ve druhém dějství vedl Pavel 8:3, po pěti míčích byl stav opět vyrovnaný. Přesto dokázal Pavel Drábek srovnat stav gamů na 1:1 vítězstvím 11:8. V rozhodující sadě Lukáš zase doháněl horší začátek, od stavu 7:8 však již neprohrál žádný míč a zajistil si sedmou příčku. Zápas plný obratů absolvoval Lukáš Malínský i v předchozím kole s Petrem Švejdou. Utkání stejné váhové kategorie zvládl lépe Petr, když vyhrál první game 11:5. Ve druhém prohrával 6:9, pak 8:10, poté srovnal na 10:10. Lukáš si ale game vzít nedal a druhou sadu získal 12:10. V posledním gamu prohrával Petr Švejda 5:7, ale šesti míči v řadě vývoj dokonale otočil.
        Pěkné zápasy sehrály také dvě účastnice. Terka Elznicová si dokonce připsala premiérové vítězství nad Tomášem Komínkem 11:8, 6:11 a 13:11 a skončila dvanáctá. O jeden stupínek výše skončila Markéta Wernerová. V plate porazila Ivoše Gombíka 11:7, 12:14, 11:9 a poté vedla dlouhý boj s Filipem Čálkem o finále plate. Pozdější vítěz plate Filip Čálek vyhrál v tomto utkání 10:12, 11:7, 11:6.
        Výsledky turnaje byly započítány do žebříčku Letňanského squashového poháru 2010/2011. Blahopřejeme všem účastníkům k dobrým výkonům a těšíme se na viděnou na sobotním turnaji 6. listopadu!

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner J. - Halada 2:0 (11:7, 11:3), Králik - Drábek 2:1 (11:8, 2:11, 11:8)
                           Kazda - Švejda 2:1 (11:6, 6:11, 11:2), Morkus - Malínský 2:0 (11:7, 11:6)
semifinále:    Steiner J. - Králik 2:0 (11:9, 11:4), Kazda - Morkus 2:0 (11:5, 11:8)
o 3. místo:      Morkus - Králik 2:0 (11:2, 11:7)
finále:             Kazda - Steiner J. 2:0 (11:1, 11:8)

Plate:
finále (o 9. místo):    Čálek - Soudný 2:1 (5:11, 11:9, 14:12)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Kazda Petr, 2. Steiner Jiří, 3. Morkus Vratislav, 4. Králik Jaroslav,
5. Halada Ivan, 6. Švejda Petr, 7. Malínský Lukáš, 8. Drábek Pavel,
9. Čálek Filip, 10. Soudný Robert, 11. Wernerová Markéta, 12. Elznicová Tereza,
13. Komínek Tomáš, 14. Gombík Ivoš, 15. Engel Tomáš, 16. Kočárek Filip


26. září 2010

        V netradiční den se sešli v Modrém světě účastníci Letňanského squashového poháru. Účast byla bohužel velmi ovlivněna úterním státním svátkem. Většina tradičních přihlášených se rozhodlo deštivé počasí prodlouženého víkendu strávit nesquashově a otevřeli tak cestu k bodům těm, kteří byli v neděli 26. září v deset hodin připraveni a natěšeni odehrát squashová klání. Jedenáct účastníků bylo rozlosováno do třech skupin a na rozdíl od pátečních turnajů nešlo o postup. Skupiny posloužily jako výborné rozehrání a systém pro nasazení všech hráčů do hlavního pavouka. Skupinu B bychom mohli nazvat skupinou smrti. Sešli se v ní tři nejlepší hráči konečného pořadí turnaje - první Jakub Honzík, druhý Jiří Steiner a třetí Jiří Krýsl. Ve stejném pořadí skončili hráči po vzájemných utkáních i ve skupině. Ve skupině C sehrál velmi vyrovnaný zápas Robert Soudný s Ivanem Haladou. Na posledních turnajích je časté, že Robert Soudný ve skupině potrápí někoho z papírových favoritů. Nad Ivanem po prvním gamu vedl, ale utkání nedovedl do zdárného konce a prohrál 1:2. Ivan nakonec postoupil z prvního místa, což bylo po narození syna jeho kamaráda (člověk, aby si už kreslil graf:-) ) trošku nad Ivanův plán, protože zezačátku turnaje bylo jasnou motivací alespoň vydržet ve hře a nepřesedlat na jiné, vrhačské disciplíny. Do skupiny A svedl los dohromady všechny zástupce Juniorské školy squashe, které s přehledem porazil čtvrtý hráč skupiny Jarda Králik. Druhý skončil Filip Kočárek a třetí Terka Elznicová, když dokázala poprvé v turnajovém zápase porazit Tomáše Engela 11:9, 5:11, 11:7. Terka s Tomášem se pak utkali ještě jednou o desáté místo. První game odehrála Terka naprosto výborně, když vyhrála 11:3. Tomáš se ovšem nedal a trpělivější hrou s radikálně menším počtem nevynucených chyb otočil na 11:6, 11:5 a zaslouženě zvítězil. Povedený den měl Filip Čálek. Ve skupině C skončil na druhém místě, když porazil Pavla Kočárka a Roberta Soudného. Ve čtvrtfinále pak podlehl Jiřímu Steinerovi, poté prohrál těsně ještě s Jardou Králikem. První sadu prohrál 10:12, druhou získal poměrem 11:2 a v rozhodujícím dějství opět prohrál 10:12. Nakonec obsadil pěknou sedmou příčku a ještě stihl svůj oblíbený závod formulí. Turnaj byl velmi příjemným nedělním zpestřením, děkujeme všem účastníkům za nasazení a vytvoření příjemné atmosféry a těšíme se na viděnou na pátečním turnaji 22. října.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Krýsl - Králik 2:0 (11:4, 11:6), Steiner - Čálek 2:0 (11:7, 11:7)
                           Halada - Kočárek F. 2:0 (11:6, 11:8), Honzík - Kočárek P. 2:0 (11:2, 11:4)
semifinále:    Steiner - Krýsl 2:0 (12:10, 11:7), Honzík - Halada 2:0 (11:9, 11:1)
o 3. místo:      Krýsl - Halada 2:0 (11:7, 15:13)
finále:             Honzík - Steiner 2:0 (11:6, 11:8)

Konečné pořadí:
1. Honzík Jakub, 2. Steiner Jiří, 3. Krýsl Jiří, 4. Halada Ivan,
5. Králik Jaroslav, 6. Kočárek Filip, 7. Čálek Filip, 8. Kočárek Pavel,
9. Soudný Robert, 10. Engel Tomáš, 11. Elznicová Tereza


10. září 2010
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Téměř kompletní letňanská špička se sešla v pátek 10. září v Modrém světě na prvním turnaji, jehož výsledky se započítávají do Letňanského squashového poháru 2010/2011. V čele startovního pole byl vítěz srpnového turnaje Vráťa Morkus a následující v pořadí finalista Petr Kazda, třetí Jana Sigačevová, čtvrtý Ivan Halada a pátý Lukáš Malínský. Přičteme-li účasti nové posily týmu Modrého světa X Petra Steinera, bývalé jedničky stejného týmu Jardy Filipa a vítěze květnového turnaje Tomáše Pištěka, startovní pole bylo opravdu nabité.
        Očekávané finále mělo očekávané aktéry. Jarda Filip vyzval na tři vítězné gamy Petra Steinera. Diváci si při tomto souboji přišli na své. Mnozí se přes prázdniny hojně věnovali tréninku a nyní shlédli inspiraci, kam by se jejich hra mohla dále ubírat. Utkání nakonec skončilo Petrovým vítězstvím. První game Jarda dotáhl na 9:9, ale poslední dva míčky nedokázal reagovat na změnu herního rytmu. Druhá sada pak proběhla poměrně jednoznačně. Na rozdíl od třetí, kde Jarda dokázal odvrátit tři matchbally za stavu 7:10. Přesto již zápas více nezdramatizoval a podlehl 11:13.
        V závěsu ukořistil třetí příčku Petr Kazda, když porazil do tréninku se vracejícího Jirku Steinera. Vítěz minulého turnaje Vráťa Morkus tentokrát nepostoupil ze skupiny. Ve skupině A měl výborně rozehraný první zápas s Ivanem Haladou. Vedl 11:7 a 9:6, ve stejné sadě ještě 10:8. V domnění, že se nemůže již nic přihodit, nechal Ivana zabojovat a vyvinout tlak. Ivan se chytil a otočil celý zápas, když třetí sadu vyhrál 11:6. Vráťa mohl situaci ještě napravit v posledním utkání ve skupině s Tomášem Pištěkem a vítězstvím si zajistit postup. První game vyhrál jednoznačně 11:1. Tomáš odpověděl ve druhém dějství 11:5. Ve třetí sadě byl Vráťa za stavu 10:8 jeden míč od postupu. Tomáš však čtyřmi míči v řadě otočil a poslal Vráťu do plate.
        V jeho finále vyzval Vráťu o devátou příčku Lukáš Malínský. Během chvíle se ujal vedení 8:3. Vráťa však, jako by si vzal ponaučení z předchozích utkání, otočil na 11:9 a poté zvítězil i ve druhém gamu. V plate bojoval také Jarda Touš. V prvním kole vyhrál první game nad Lukášem Malínským 12:10. Druhá sada byla také vyrovnaná a skončila těsným vítězstvím Lukáše 11:9. Další game pak již byl jednoznačnou záležitostí a Jarda v plate dále nepostoupil. V následném utkání si však spravil chuť a získal cenný skalp Michaela Kuny po hrách 9:11, 11:6, 11:9. O třinácté místo se pak utkal s Filipem Kočárkem. První, nejdelší game turnaje, vyhrál Jarda 19:17. V dalším kontroval Filip 11:9 a rozhodující sadu a třináctou příčku pro sebe získal po vyrovnaném boji Jarda Touš.
        Příští turnaj Letňanského squashového poháru se uskuteční v neděli 26. září a bude mít rozšířenou kapacitu účastníků na dvacet startujících. Neváhejte s účastí a vyzkoušejte zase něco nového. Propozice najdete v sekci "Turnaje - příští". Těšíme se na Vaši účast.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner J. - Pištěk 2:1 (11:9, 7:11, 11:4), Filip - Sigačevová 2:0 (11:9, 12:10)
                           Steiner P. - Severský 2:0 (11:5, 11:3), Kazda - Halada 2:1 (11:3, 9:11, 11:2)
semifinále:    Steiner J. - Filip 2:0 (11:9, 11:4), Steiner P. - Kazda 2:0 (11:4, 11:3)
o 3. místo:      Kazda - Steiner J. 2:0 (11:5, 11:2)
finále:              Steiner P. - Filip 3:0 (11:9, 11:4, 13:11)

Plate:     finále (o 9. místo):    Morkus - Malínský 2:0 (11:9, 11:7)

Konečné pořadí:
1. Steiner Petr, 2. Filip Jaroslav, 3. Kazda Petr, 4. Steiner Jiří,
5. Pištěk Tomáš, 6. Halada Ivan, 7. Severský Jiří, 8. Sigačevová Jana,
9. Morkus Vratislav, 10. Malínský Lukáš, 11. Kočárek Pavel, 12. Králik Jaroslav,
13. Touš Jaroslav, 14. Kočárek Filip, 15. Kuna Michael, 16. Čálek Filip


6. srpna 2010
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Petr Kazda počtvrté, Vráťa Morkus pošesté ve finále. Ani jeden zatím na vítězství na pátečním turnaji v Modrém světě nedosáhl. V pátek 6. srpna bylo jasné, že se to jednomu z nich podaří. Lépe vstoupil do utkání Vráťa, ujal se vedení 6:2 v první sadě. Petr sice dokázal snížit na 8:10, ale byl to jeho soupeř, kdo vedl ve finále jedna nula. Petr podstatně zlepšil nástup do druhého dějství, ujal se rychlého vedení 4:0. O náskok vzápětí přišel, když Vráťa otočil na 6:5. Následovala další série Petrových vítězných úderů a měl k dispozici čtyři gamebally. Dva z nich Vráťa dokázal odvrátit, přesto bylo po sadě 11:8 vyrovnáno a rozhodnout měl třetí game. Petr Kazda měl nakročeno za vítězstvím, když vedl 7:4. Vráťa si nechtěl opět nechat ujít prvenství o něco více, zabojoval a svůj druhý matchball za stavu 11:10 získal. A tak se Vráťa konečně dočkal vavřínu, na který od své první turnajové účasti čekal čtyři roky a od své první finálové účasti dva a čtvrt roku. Jaké budou další cíle?
        Vítězem plate se stal Martin Masár. Martinovi unikl postup ze skupiny A, když podlehl ze druhého místa postupujícímu Pavlovi Kočárkovi 13:15, 11:2, 9:11. Martin si pak poradil se zástupkyní Juniorské školy squashe Terkou Elznicovou 11:1, 11:5 a s Filipem Čálkem 11:3, 11:6. Ve finále plate ho pak čekal další zástupce Juniorské školy squashe Filip Kočárek, jenž po čtvrté příčce ve skupině B získal skalp Jardy Popelky a Jardy Králika. S mladším z klanu Kočárků si Martin poradil lépe a to 11:7, 11:2.
        Na turnaji se opět událo mnoho dalších zajímavých obratů. Žádná reportáž nemůže popsat atmosféru turnaje, který je za sklem mezi diváctvem plný legrácek a na kurtu přinese za jeden večer neskutečný počet různých sportovně dramatických chvil, kdy si musí hráči někdy doslova hrábnout na dno psychických sil. Například jako v prvním gamu utkání skupiny C mezi Janou Sigačevovou a Robertem Soudným, když Jana sadu získala po lítém boji 18:16.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Kazda - Šyc 2:0 (11:6, 11:5), Halada - Malínský 2:0 (11:9, 11:4)
                           Sigačevová - Pavlíček 2:0 (11:4, 11:3), Morkus - Kočárek P. 2:0 (11:5, 11:1)
semifinále:    Kazda - Halada 2:0 (11:8, 11:6), Morkus - Sigačevová 2:0 (11:9, 12:10)
o 3. místo:      Sigačevová - Halada 2:0 (11:9, 11:4)
finále:              Morkus - Kazda 2:1 (11:8, 8:11, 12:10)

Plate:
finále (o 9. místo):    Masár - Kočárek F. 2:0 (11:7, 11:2)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Morkus Vratislav, 2. Kazda Petr, 3. Sigačevová Jana, 4. Halada Ivan,
5. Malínský Lukáš, 6. Pavlíček Tomáš, 7. Šyc Michal, 8. Kočárek Pavel,
9. Masár Martin, 10. Kočárek Filip, 11. Králik Jaroslav, 12. Čálek Filip,
13. Soudný Robert, 14. Popelka Jaroslav, 15. Votoček Jan, 16. Elznicová Tereza


4. června 2010

        Úroveň hráčů na pátečních turnajích roste a také se vyrovnává. Alespoň o tom svědčí četné výsledky z poslední doby. Ve skupině D unikl o pár bodů postup Robertovi Soudnému. Hráč, který se dosud umisťuje ve druhé polovině startovního pole, porazil Michala Dočekala 2:0 a stejným výsledkem prohrál s Vráťou Morkusem. Rozhodujícím se tak ukázal hned první zápas, ve kterém podlehl čtvrtému nasazenému Petrovi Holešovi až ve třetí sadě 9:11. Ve vyřazovací části o deváté místo pak nastoupil proti Jardovi Toušovi. V té době již měl Jarda na opasku cenný skalp, neboť ve skupině dokázal porazit Jiřího Steinera 2:1. Přesto obsadil ve skupině C až čtvrté místo. Zápas mezi Robertem a Jardou byl náročný. První sadu získal Robert 11:9, poté kontroval Jarda 11:8. V rozhodující třetí sadě měl víc trpělivosti, možná více štěstí, Robert Soudný, když zvítězil 12:10. Nakonec však do finále plate nedošel a o jedenácté místo se utkal s Filipem Kočárkem. Mladého juniora na úvod zřejmě podcenil a blížícího se kanára odvrátil až za stavu 0:10. Druhou sadu, která byla podstatně vyrovnanější, získal Robert 11:9, ale v rozhodujícím třetím dějství si Filip dělal na kurtu, co se mu zamanulo. Své údery hrál brzy, čímž kompenzoval i občasnou nepřesnost, a svého soupeře proháněl z rohu do rohu - zaslouženě vyhrál 11:5.
        Po delší době se na turnaji objevil již zmíněný Jiří Steiner. Ze skupiny C postoupil z prvního místa a tak čtvrtfinále sehrál se druhým hráčem skupiny D Petrem Holešem. Ten během pár minut vedl 11:4, 9:1. Na jeho rychlou a hlavně přesnou hru dokázal Jirka zareagovat až za tohoto stavu a byla to reakce neskutečná. Druhý game dotáhl až na 9:10 a i v následující výměně svého soupeře tlačil. Ovšem svůj další rovný drive z pravého předního rohu zahrál na sebe a Petr strokovou situaci zastavil a postoupil do semifinále. Jiří Steiner zakončil turnaj s bilancí tři výhry, tři porážky, když prohrál i v zápase o páté místo s Janou Sigačevovou, která mu oplatila předchozí porážku ze skupiny kvalitnější a sebevědomou hrou - 11:9, 7:11 a 11:9 (7:9).
        Přes všechny páteční nástrahy od svých soupeřů prošel ze ztrátou jen několika okvětních lístků Kuba Honzík. Ve svůj prospěch zvládl otočit i nepříznivé stavy v prvním gamu čtvrtfinále s Vráťou Morkusem (10:11, 11:12) či ve finále s Petrem Kazdou (8:11, 0:3) a zaslouženě vyhrál další páteční turnaj. Vítězstvím na posledním turnaji sezony si upevnil první místo v Letňanském squashovém poháru 2009/2010 a získal do sbírky první pohár. Gratulujeme a se všemi hráči se budeme těšit na viděnou v nové sezoně.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Honzík - Kočárek P. 2:0 (11:5, 11:5), Morkus - Sigačevová 2:0 (11:8, 11:6)
                            Holeš - Steiner 2:0 (11:4, 11:9), Kazda - Kuna 2:1 (5:11, 11:8, 12:10)
semifinále:    Honzík - Morkus 2:1 (14:12, 7:11, 11:6), Kazda - Holeš 2:1 (12:10, 10:12, 11:9)
o 3. místo:      Holeš - Morkus 2:0 (11:3, 11:8)
finále:             Honzík - Kazda 2:1 (8:11, 11:8, 11:7)

Plate:
finále (o 9. místo):    Malínský - Čálek 2:0 (11:9, 11:9)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Honzík Jakub, 2. Kazda Petr, 3. Holeš Petr, 4. Morkus Vratislav,
5. Sigačevová Jana, 6. Steiner Petr, 7. Kočárek Pavel, 8. Kuna Michael,
9. Malínský Lukáš, 10. Čálek Filip, 11. Kočárek Filip, 12. Soudný Robert,
13. Dočekal Michal, 14. Touš Jaroslav, 15. Chvála, 16. Tischler


14. května 2010
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Účastníci finále z posledních dvou turnajů Michal Šyc a Petr Kazda spolu byli tento pátek nalosováni do skupiny B. Oba favorité ale nedokázali postoupit. Boj ve skupině začali Jana Sigačevová a Martin Masár. Martin vyhrál první sadu 11:8, Jana kontrovala v dalším gamu 11:2 a o vítězi rozhodovalo třetí dějství. V něm Martin nejdříve odvrátil tři matchbally, aby ten svůj za stavu 11:10 nevyužil a za stavu 12:11 zkazil podání. Po následné výměně za stavu 13:12 zahrála Jana rovněž chybné podání. Nakonec se ale radovala z výhry 15:13. O malou chvilku později začal také zápas mezi Petrem Kazdou a Michalem Šycem. Toto utkání trvalo něco kolem třiceti minut a oba borce značně unavilo. Po hrách 16:14, 13:15 a 11:8 zvítězil Petr Kazda. Michal Šyc mohl ztrátu dohnat v utkání s Martinem Masárem a po obratu z 5:8 získal první sadu 11:8. V dobrém tempu pokračoval i ve druhém gamu. Martin však ze stavu 1:5 dotáhl a vyrovnal na 1:1. I poslední sada byla jako na houpačce. Po vývoji 4:0 a 6:7 zvítězil Martin Masár 11:8. Za této konstalace si postup ze skupiny zajistila výhrou 2:1 nad Petrem Kazdou Jana Sigačevová. Bez šance na postup a s viditelným úbytkem sil nastoupil Michal Šyc proti Janě. Na odpor mu již nezbývala energie a Jana si výhrou 2:0 rezervovala první místo ve skupině. O druhé se utkali Martin Masár a Petr Kazda. Po dramatické koncovce a odvrácení dvou gameballů se nakonec z postupu těšil Martin Masár (2:0).
        Dramatičtější nádech měla také situace ve skupině C. Jaroslav Králik sehrál dvě vyrovnaná utkání, ale nakonec se mu postoupit nepodařilo. Na vystavění stopky do hlavního pavouka se podílel také Filip Čálek, když ve druhé sadě proti Jardovi odvrátil matchball a ve třetím dějství po vývoji 8:1, 8:9, 11:9 zvítězil a obsadil třetí místo ve skupině za Vlastou Zemanem a Ivanem Haladou.
        Filip Čálek se o podobné obraty pokoušel i v dalších zápasech turnaje. S Michalem Šycem obrátil ve druhé sadě stav 7:8 a vyhrál 11:9. Ve třetí hře si Michal vybudoval značný náskok. Filip snížil ze stavu 5:10 na 8:10, ale víc už nedokázal - Michal vyhrál 2:1 na gamy. Ve svém posledním utkání se Filip Čálek utkal s Tomášem Komínkem. Ze stavu 4:8 ve třetí sadě dokázal vývoj obrátit ve svůj prospěch, za stavu 11:10 měl matchball. Tomáš Komínek ale zabojoval a vyhrál 13:11.
        Opravdové drama se strhlo v semifinále mezi Kubou Honzíkem a Vlastou Zemanem. Favorizovaný Vlasta potvrzoval předpoklady a vedl 11:5 a 6:3. Poté trochu polevil a Kuba výrazně zlepšil hru. Druhý game vyhrál 11:8 a v rozhodující třetí sadě vedl 10:5. Náhle přestal být trpělivý, druhým, třetím míčem ve výměně se pokoušel zápas ukončit a zbytečnými chybami do tinu doslova daroval finále Vlastovi. V něm po většinu utkání dominoval aktivně hrající Tomáš Pištěk a zaslouženě opanoval páteční turnaj, když za celý večer ztratil jediný game.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Holeš - Masár 2:0 (11:9, 18:16), Pištěk - Halada 2:0 (11:4, 11:5)
                           Zeman - Malínský 2:0 (11:8, 11:8), Honzík - Sigačevová 2:0 (11:3, 11:5)
semifinále:    Pištěk - Holeš 2:1 (9:11, 11:2, 11:7), Zeman - Honzík 2:1 (11:5, 11:8, 12:10)
o 3. místo:     Honzík - Holeš 2:0 (11:8, 11:5)
finále:             Pištěk - Zeman 2:0 (11:6, 11:9)

Plate:
finále (o 9. místo):    Kazda - Drábek 2:1 (8:11, 11:6, 11:8)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Pištěk Tomáš, 2. Zeman Vlasta, 3. Honzík Jakub, 4. Holeš Petr,
5. Halada Ivan, 6. Sigačevová Jana, 7. Malínský Lukáš, 8. Masár Martin,
9. Kazda Petr, 10. Drábek Pavel, 11. Králik Jaroslav, 12. Touš Jaroslav,
13. Šyc Michal, 14. Soudný Robert, 15. Komínek Tomáš, 16. Čálek Filip


16. dubna 2010

        Pod částečkami prachu z islandské sopky se ve stejné době, jako bylo uzavřené letiště Ruzyně, uskutečnil další páteční turnaj. Žádnou zahraniční celebritu jsme neočekávali a tak letadlová výluka startovní pole neovlivnila. V základních skupinách se žádné zásadní překvapení neudálo - všichni nasazení postoupili do hlavního pavouka. Kvůli špatnému zápisu rozhodčího se do něj málem neprobil Jarda Králik. Na chybu ale naštěstí upozornil a tak mohl radostným výskokem oslavit svůj první postup mezi nejlepší osmičku (už nám na ty fígle přišel;-) ).
        Ve čtvrtfinále se pořádně zapotil první nasazený Kuba Honzík. Ivan Halada vyhrál vcelku s přehledem první sadu 11:4, když trpělivou hrou na Kubu tlačil a nedal mu dostatek času na míče reagovat. Do druhé sady nastoupil Jakub vyzbrojen stejně takovou trpělivostí a Ivan, zřejmě pod dojmem z první sady, byl zaskočen, že výměny již nevyhrává tak snadno a zbytečně se pod psychickým tlakem ocitl on. V dalším čtvrtfinále svou "zákeřnickou" hrou zaskočil Petra Kazdu David Kačírek. Svými krosy, zejména z bekendu, získával David mnoho bodů i v ostatních zápasech. Nicméně v utkání s Petrem jich nezískal tolik, aby postoupil mezi nejlepší čtyřku.
        Petr Kazda sehrál další velmi dlouhý zápas i v semifinále. V utkání s Tomášem Pištěkem se výměny odehrávaly převážně v přední části kurtu a tak většinou bod získal ten, komu se podařil také kloudný míč do zadní části kurtu. Po třech herně vyrovnaných gamech se do finále ke Kubovi Honzíkovi dostal Petr Kazda. Ve finále Jakub trestal mnoho Petrových nepřesných úderů buď zakončením, nebo hru zastavil a dostal stroke. Celkově hrál Jakub Honzík díky lepší technice úderů přesněji a zaslouženě páteční turnaj vyhrál a dostal se do popředí Letňanského squashového poháru, který vede před svým finálovým sokem a Vráťou Morkusem, který se turnaje nezúčastnil.
        A jak ve skupinách byly karty tak nějak jasně rozdané, tak v dohrávkách tomu bylo přesně naopak. K vidění bylo mnoho napínavých zápasů, které se hrály na maximální počet gamů. V části pavouka o pátou pozici se nejprve utkali Ivan Halada a Petr Švejda. Ivan otočil nepříznivý vývoj po první prohrané sadě a o pátou příčku se utkal s Janou Sigačevovou. Ta absolvovala podobný průběh v utkání s Davidem Kačírkem, když zvítězila po gamech 6:11, 11:3 a 11:7. V zápase s Ivanem pak byla velice vyrovnaná druhá hra, kterou vyhrála Jana až 14:12 a skončila v turnaji na páté pozici. O sedmé místo pak hráli Petr Švejda a David Kačírek. Petr vedl v rozhodující třetí hře 8:6, nicméně David dokázal v krátkých přestřelkách na konci utkání hrát bezchybně a výsledek otočil na 11:8.
        Pořádnou porci výměn absolvoval také Ondra Abrahámek, který vyhrál plate. Nejdříve porazil Lukáše Škopa 11:5, 13:15 (Lukáš otáčel z 7:9, 9:10 a 11:12) a ve třetí hře 11:5. Poté si poradil i s Tomášem Komínkem 7:11, 13:11, 11:6 a svou cestu "za hrníčkem" ukončil výhrou ve finále plate nad Filipem Čálkem. A tak oni i všichni ostatní účastníci mají za sebou další povedený páteční turnaj a na tom dalším v květnu se budeme těšit opět na viděnou!

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Honzík - Halada 2:1 (4:11, 11:8, 11:4), Králik - Švejda 2:0 (11:6, 11:4)
                           Kazda - Kačírek 2:1 (11:7, 8:11, 11:8), Pištěk - Sigačevová 2:0 (11:7, 11:4)
semifinále:    Honzík - Králik 2:0 (11:6, 11:6), Kazda - Pištěk 2:1 (11:6, 6:11, 11:8)
o 3. místo:      Pištěk - Králik 2:1 (11:7, 8:11, 12:10)
finále:             Honzík - Kazda 2:0 (11:4, 11:8)

Plate:
finále (o 9. místo):    Abrahámek - Čálek 2:1 (11:2, 6:11, 11:8)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Honzík Jakub, 2. Kazda Petr, 3. Pištěk Tomáš, 4. Králik Jaroslav,
5. Sigačevová Jana, 6. Halada Ivan, 7. Kačírek David, 8. Švejda Petr,
9. Abrahámek Ondřej, 10. Čálek Filip, 11. Soudný Robert, 12. Komínek Tomáš,
13. Kočárek Pavel, 14. Škop Lukáš, 15. Jandová Michaela, 16. Kočárek Filip


19. března 2010
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Po dvou měsících se v Modrém světě uskutečnil další turnaj Letňanského squashového poháru 2009/2010. V šestnáctce hráčů byl první nasazený vedoucí muž průběžného žebříčku Vráťa Morkus. Do finále prošel se ztrátou jediného gemu, který ztratil ve vítězném zápase ve skupině s Michalem Šycem. Právě s ním se nakonec utkal i ve finále. Byl to velice pohledný a napínavý zápas. V prvním dějství odvrátil Vráťa tři gemboly a výhrou ve druhé sadě zápas ukončil. Již během utkání si diváci libovali nad předvedenou hrou a postupně začali litovat, jak se zápas blížil ke konci. Když finalisté vycházeli z kurtu, zaznělo proto z publika, že takové finále se hraje na tři vítězné gemy. Ačkoli je to na pátečních turnajích netradiční, hráči opět vešli na kurt a bojovali dál. Michalovi Šycovi se povedl dokonalý obrat. Vráťa si po prvních dvou gemech věřil, ale jak hra ubíhala a Michalův odpor trval dlouho, věřil si čím dál méně, přestal dodržovat úspěšnou taktiku a Michal Šyc si trpělivou hrou zaslouženě došel k vítězství.
        K utkání o třetí příčku nastoupili Petr Kazda a Petr Švejda, jenž postoupil ze skupiny C na úkor Tomáše Komínka po vzájemném zápase, který vyhrál 11:6, 12:14, 12:10. A i když byla druhá sada utkání o třetí místo napínavá až do konce, z bronzové příčky se radoval Petr Kazda. Zajímavá bitva o postup se udála také ve skupině D. O druhou postupovou příčku hráli Filip Čálek a třináctiletý Filip Kočárek. Mladší hráč zvítězil v první sadě 11:7, druhou díky drtivému nástupu (6:0, 9:2) vyhrál Filip Čálek 11:6. Rozhodující hra byla vyrovnaná, oba hráči museli bojovat a ukázat vše, co umí. Po výhře 11:9 se z postupu mezi první osmičku těšil Filip Čálek.
        Tímto turnajem jsme se přehoupli do druhé poloviny LSP 09/10, proto se do celkového žebříčku každému hráči počítá maximálně pět nejlepších výsledků. Konečné výsledky LSP této sezony budou vyhlášeny v červnu na posledním turnaji.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Morkus - Kruml 2:0 (11:7, 11:7), Švejda - Malínský 2:1 (4:11, 11:9, 11:5)
                           Kazda - Čálek 2:0 (13:11, 11:8), Šyc - Halada 2:0 (11:5, 11:5)
semifinále:    Morkus - Švejda 2:0 (11:7, 11:9), Šyc - Kazda 2:0 (12:10, 11:9)
o 3. místo:      Kazda - Švejda 2:0 (11:6, 12:10)
finále:              Šyc - Morkus 3:2 (10:12, 6:11, 11:8, 11:8, 11:7)

Plate:
finále (o 9. místo):    Králík - Kočárek F. 1:0 (15:6)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Šyc, 2. Morkus, 3. Kazda, 4. Švejda, 5. Halada, 6. Malínský, 7. Kruml, 8. Čálek, 9. Králík,
10. Kočárek F., 11. Komínek, 12. Touš, 13. Mandula, 14. Kočárek P., 15. Škop, 16. Křišťan


22. ledna 2010
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Prvního turnaje v roce 2010 se zúčastnilo čtrnáct hráčů. Mezi nimi byl i Jirka Severský, jenž je na pátečních turnajích vcelku pravidelným semifinalistou, absolvoval i několik finále, ovšem na stupeň nejvyšší si zatím nevyšlápl. Nový rok odstartoval změnou. Ve finále prohrával s matadorem pátečních turnajů Jirkou Steinerem ve třetí sadě 3:10. Nevídanou sérií devíti míčů v řadě však průběh zcela otočil a poprvé vyhrál páteční turnaj. Naproti tomu Jirka Steiner v Letňanském squashovém poháru 2009/2010 zatím netradičně nevyužil žádnou z finálových účastí. Dalších pěkných umístění dosáhli Ondra Abrahámek a Ivan Halada. Ondra se poprvé umístil na stupních vítězů a Ivan vyrovnal svůj nejlepší dosavadní výsledek, když čtvrtfinále přešel přes Petra Kazdu.
        Trochu za očekáváním zůstal druhý nasazený Vráťa Morkus, který nepostoupil z vyrovnané skupiny B. V duelech s Jirkou Severským a Ondrou Abrahámkem dokázal pokaždé vyrovnat stav gamů na 1:1, ale pokaždé mu také utekl začátek rozhodující sady a po dvou porážkách putoval do šestičlenné skupiny o deváté místo. Tu pak vyhrál i díky obratu druhé sady v zápase s Tomášem Komínkem. Tomáš vedl již 10:4, následnou dramatickou koncovku ale vyhrál Vráťa 15:13. Ve skupině o devátou příčku jsme byli svědky také nejdelšího gamu turnaje - první game utkání mezi Jardou Toušem, který od 5. září 2008 chyběl pouze na jednom pátečním turnaji, a Tomášem Komínkem skončil vítězstvím Tomáše 19:17. Jak vidno, o zajímavé chvíle nebyla na turnaji nouze a můžeme se těšit na další.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Severský - Honzík 2:1 (11:7, 9:11, 11:8), Halada - Kazda 2:1 (11:8, 8:11, 11:8)
                           Steiner - Malínský 2:0 (11:6, 11:7), Abrahámek - Holeš 2:0 (11:8, 12:10)
semifinále:    Severský - Halada 2:0 (16:14, 11:6), Steiner - Abrahámek 2:0 (11:2, 12:10)
o 3. místo:      Abrahámek - Halada 2:0 (11:9, 11:7)
finále:             Severský - Steiner 2:1 (11:6, 8:11, 12:10)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Severský, 2. Steiner, 3. Abrahámek, 4. Halada, 5. Honzík, 6. Holeš, 7. Kazda,
8. Malínský, 9. Morkus, 10. Drábek, 11. Touš, 12. Komínek, 13. Soudný, 14. Severská


LETŇANSKÝ KILLER 2009
27. prosince 2009

        Přesně po roce se v Modrém světě opět uskutečnil další Letňanský Killer. Jubilejního desátého ročníku se zúčastnily jak tradiční tváře pátečních turnajů, tak tradiční tváře právě Letňanského Killera (Michal Beznoska, Pavel a Michal Jeníkovi) i tváře nové (Filip Kočárek, Roman Štefek). Tradičně bylo k dispozici občerstvení v podobě tyčinek a ovoce, někteří hráči opět přinesli na ochutnávku domácí cukroví, výborné steaky griloval Libor, prostě parádní atmosféra, aktivně prožitý povánoční den. V takovém prostředí některým hráčům ani tolik nešlo o dosažené výsledky, ale většina hráčů hrála samozřejmě naplno.
        Nejvyrovnanější game sehráli ve skupině o třinácté místo Petr Švejda a Michal Beznoska. Po odvrácení několika mečbolů vyrovnal Petr výhrou 20:18 utkání na 2:2. Nezachytil ale začátek poslední sady a odešel poražen. O sedmnáctou příčku se utkali Tomáš Komínek a Jaroslav Králík. Druhý jmenovaný vyhrál první dvě hry, ve čtvrté pak vedl 8:4. K mečbolu se ale neprobojoval a podlehl 10:12. Získáním pátého dějství se po obratu utkání na sedmnáctou pozici posunul Tomáš Komínek.
        Pěkného umístění dosáhla mezi mužskými protějšky Jana Sigačevová. Po vypadnutí v osmifinále se o postup k zápasu o deváté místo střetla s Vráťou Morkusem. Za stavu 1:0 na gamy a 10:9 ve druhém gamu měl Vráťa mečbol. Jana ho však odvrátila, sadu vyhrála 12:10 a využila i náskok vybudovaný razantní hrou ve třetí sadě, kterou nakonec vyhrála 11:8 a postoupila v pavouku dál. V utkání o konečnou 9. příčku se postavila Ondrovi Abrahámkovi - třetímu nejlepšímu hráči Letňanské squashové ligy 08/09. První dvě sady vyhrála shodně 11:9. Pak sice dvě další prohrála 10:12 a 7:11, ale pátou opět rozhodla ve svůj prospěch nejtěsnějším možným rozdílem 11:9.
        V hlavní soutěži takové štěstí neměl Jiří Steiner. V semifinále držel s Vlastou Zemanem vyrovnanou partii, ve třetí sadě měl za stavu 10:8 dokonce dva mečboly. Ani jeden však nedokázal využít a obratem na 12:10 zamířil do finále proti Petrovi Steinerovi Vlasta. V utkání o třetí příčku se blýskl Ondra Kožina. První game vyhrál nad Jirkou Steinerem 11:1. V dalším průběhu se zápas vyrovnal, ve čtvrtém dějství mohl za stavu 10:9 Jirka vyrovnat na 2:2. Stejně jako v semifinále se mu koncovka nepovedla a výsledkem 12:10 si Ondra zajistil post na stupních vítězů.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner P. - Pištěk 2:0 (11:7, 11:6), Kožina - Pavlíček 2:0 (11:4, 11:5)
                           Steiner J. - Štefek 2:1 (6:11, 11:7, 11:9), Zeman - Filip 2:0 (11:6, 11:5)
semifinále:    Steiner P. - Kožina 2:0 (11:5, 11:0), Zeman - Steiner J. 2:1 (9:11, 11:6, 12:10)
o 3. místo:      Kožina - Steiner J. 3:1 (11:1, 9:11, 11:9, 12:10)
finále:              Steiner P. - Zeman 3:0 (11:5, 11:4, 11:7)

Konečné pořadí:
1. Steiner Petr, 2. Zeman Vlasta, 3. Kožina Ondřej, 4. Steiner Jiří, 5. Filip Jaroslav,
6. Pištěk Tomáš, 7. Štefek Roman, 8. Pavlíček Tomáš, 9. Sigačevová Jana, 10. Abrahámek Ondřej,
11. Morkus Vratislav, 12. Kočárek Filip, 13. Beznoska Michal, 14. Švejda Petr , 15. Halada Ivan,
16. Komínek Tomáš, 17. Králík Jaroslav, 18. Jeník Pavel, 19. Jeník Michal, 20. Gajdacs Milan,
21. Čálek Filip, 22. Kočárek Pavel


4. prosince 2009

        Na posledním pátečním turnaji v roce 2009 se strhla doslova mela o postup ve skupině A. Přestože Jaroslav Touš prohrál s prvním nasazeným Vráťou Morkusem a s Petrem Švejdou shodně 0:2, výrazně promluvil do hry o první dvě postupová místa, když porazil jednoho z adeptů na postup Petra Holeše 12:10, 5:11 a 11:9. Tento výsledek značně pomohl k zisku prvního místa ve skupině Petrovi Švejdovi, jenž prohrál pouze s Petrem Holešem. O druhé místo si zahráli Petr H. s Vráťou Morkusem. Petr měl výborně našlápnuto, když v první sadě zvítězil jednoznačně 11:1. Vráťa kontroval v dalším gamu vítězstvím 11:5 a utkání se dostalo do rozhodující sady. Po vyrovnaném průběhu ji 11:8 vyhrál Vráťa Morkus a poslal tak Petra H. do plate.
        Protože Vráťa Morkus nepotvrdil své nasazení na pozici č. 1 a postoupil ze druhé pozice, přisoudil mu pavouk do čtvrtfinále druhého nasazeného Jakuba Honzíka. Po gamech 11:7 a 6:11, z Kubova pohledu, nás čekala rozhodující hra. Vráťa dokázal otočit její nepříznivý průběh ze stavu 6:8 na 10:9 a byl jeden míček od semifinále. Ale i tento jeden balonek byl nakonec dostatečnou překážkou - Jakub Honzík zvítězil 12:10. Pozdějšího vítěze turnaje čekala zapeklitá koncovka ještě ve finále. Za stavu 10:9 měl Petr Kazda gameball a při jeho proměnění by vyrovnal stav finále na 1:1. Výměnu ale vyhrál Kuba a po dramatické koncovce využil třetí matchball. Po vítězství 15:13 ve druhém dějství tak přidal svůj třetí triumf na pátečním turnaji.
        Neméně napínavá byl také třetí game utkání o třetí místo mezi Jirkou Severským a Davidem Gogalem. David Gogal vedl 7:3, ale poté uhrál Jirka pět míčů v řadě. Přesto měl David za stavu 10:9 matchball. Další přišel za stavu 11:10, ani tento však nevyužil. Narozdíl od něj Jirka chytil za pačesy hned svou první příležitost a za stavu 12:11 utkání ukončil.
        Tento pátek jsme byli svědky opravdu vyrovnaných a až nervy drásajících utkání. Samozřejmě míněno ve sportovní rovině, kdy jde v mnoha situacích adrenalin prudce nahoru. Vysoké hladiny tohoto hormonu jistě měli také Jarda Touš a Lukáš Malínský během zápasu v plate. Tentokrát zvítězil hráč, který měl matchball za stavu 10:9. Toto skóre se urodilo ve třetí, poslední sadě. Lukáš ho sice proměnit nedokázal, tak musel odvracet stejnou hrozbu v opačném gardu za stavu 11:12. Nakonec Lukáš Malínský porazil Jardu Touše 4:11, 11:9, 14:12.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Gogal - Švejda 2:0 (11:5, 11:5), Kazda - Zábojník 2:0 (11:7, 11:7)
                           Severský - Halada 2:1 (11:7, 5:11, 11:8), Honzík - Morkus 2:1 (11:7, 6:11, 12:10)
semifinále:    Kazda - Gogal 2:1 (11:7, 7:11, 11:7), Honzík - Severský 2:1 (11:8, 3:11, 11:4)
o 3. místo:       Severský - Gogal 2:1 (11:7, 1:11, 13:11)
finále:              Honzík - Kazda 2:0 (11:4, 15:13)

Plate:
finále (o 9. místo):    Holeš - Malinský 2:1 (7:11, 11:8, 11:7)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Honzík, 2. Kuna, 3. Matějovský, 4. Masár, 5. Morkus, 6. Halada, 7. Morávek, 8. Gombík,
9. Pavlíček, 10. Ryška, 11. Malinský, 12. Touš, 13. Králík, 14. Komínek, 15. Dušek, 16. Weber


6. listopadu 2009

        V pátek 6. listopadu se v Modrém světě sešlo patnáct hráčů a jedna hráčka, aby zjistili, jak je na tom jejich aktuální forma. Za večer odehráli tradičně 48 utkání a v nich 2091 výměn. Tuto a další statistiky Vám budeme čas od času přinášet díky zpracování výsledků od Vráti Morkuse. Jistě jste si všimli, že se již delší dobu angažuje v této činnosti a výrazně přispívá k atraktivnosti Letňanského squashového poháru. A jistě to nedělá jen proto, že se mu v něm tak daří. Nebo se mu v něm daří právě proto? :-) To samozřejmě ne! I na tomto turnaji se do finále dostal díky předvedené hře a intenzivnímu nasazení. V semifinále tak dokázal porazit i největšího favorita Jardu Filipa. Finále pak mělo stejné složení jako minulý týden na Letňanském dvojboji. Tomáš Pištěk vyhrál s přehledem první game, do druhého měl lépe našlápnuto Vráťa. Vedl již 5:0, ale během několika okamžiků se skóre vyrovnalo na stavu 6:6 a poté dovedl utkání do vítězného konce Tomáš.
        Vráťa Morkus a Jarda Filip potvrdili účastí v semifinále svá prvenství ve skupinách. To se naopak nepodařilo vítězi skupiny A a prvnímu nasazenému Kubovi Honzíkovi, jenž podlehl ve čtvrtfinále pozdějšímu vítězi, a rovněž vítězce skupiny D Janě Sigačevové, jež ve čtvrtfinále prohrála těsně s Ivanem Haladou. Jakub pak porazil o páté místo Martina Masára (13:11, 11:3) a Jana o sedmé místo Martina Valáška (11:9, 11:6).
        Na dramatické koncovky se expertem stává Petr Švejda. Posuďte sami. Ve skupině porazil Lukáš Malínského 13:11 ve třetím gamu. S Martinem Valáškem hrál po gamech 13:11 a 14:16 nerozhodně, nakonec prohrál. A v utkání o 11. místo porazil Jaroslava Touše v rozhodujícím gamu 12:10, když bezprostředně předtím odvrátil tři mečboly.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Pištěk - Honzík 2:1 (9:11, 11:8, 11:7), Halada - Sigačevová 2:1 (11:8, 9:11, 11:9)
                           Morkus - Masár 2:0 (11:6, 11:6), Filip - Valášek 2:0 (11:2, 11:8)
semifinále:    Pištěk - Halada 2:0 (11:6, 11:4), Morkus - Filip 2:0 (11:9, 11:9)
o 3. místo:       Filip - Halada 2:0 (11:7, 11:8)
finále:              Pištěk - Morkus 2:0 (11:4, 11:9)

Plate:
finále (o 9. místo):    Holeš - Severský 2:1 (7:11, 11:4, 12:10)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Pištěk Tomáš, 2. Morkus Vratislav, 3. Filip Jaroslav, 4. Halada Ivan,
5. Honzík Jakub, 6. Masár Martin, 7. Sigačevová Jana, 8. Valášek Martin,
9. Holeš Petr, 10. Severský Jiří, 11. Švejda Petr, 12. Touš Jaroslav,
13. Malínský Lukáš, 14. Králík, 15. Komínek Tomáš, 16. Soudný Robert


31. října 2009
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Posledního října 2009 se v Modrém světě uskutečnil první turnaj v Letňanském dvojboji. Zúčastnili se jej hráči, kteří se zúčastňují i squashových turnajů, proto největší neznámou byla výkonnost hráčů v ping-pongu. V něm vynikali především Tomáš Pištěk, Ondra Kožina a Radek Dořák, ale dobrý výsledek z ping-pongu bylo ještě nutné potvrdit bodovým ziskem ze squashe. To se od začátku  dařilo hlavně Tomášovi, který se výbornými výkony od začátku pasoval na favorita celého turnaje, zatímco Radek své náskoky z ping-pongu neudržel a nepostoupil ze skupiny. Vše si nakonec alespoň vynahradil ve skupině o 9. místo, kterou vyhrál bez jediné porážky, i když vítězil jen těsně, jednou dokonce o jediný bod.
        Zajímavé bylo, že soupeři byli často vyrovnaní v obou disciplínách, každý si tak v obou  připsal po jednom setu a pak se ukázalo, že je nutné bojovat o každý bod, i když se některý set od počátku pro někoho vyvíjel jednoznačně.
        Vzhledem k tomu, že se jednalo o první turnaj, nikdo z hráčů nebyl nasazen, přesto byl los natolik spravedlivý, že všichni vítězové svých skupin dokázali svá čtvrtfinále vyhrát a v semifinále se tak utkali toho dne ti opravdu nejlepší. V prvním semifinále Vráťa Morkus sice prohrál oba sety ping-pongu, ale celkem 5-ti bodovou ztrátu pak otočil nadmíru bojovným výkonem ve squashi a vítězstvím 11:7 a 11:6 nakonec zvítězil. Ve druhém semifinále Ondra Kožina nejprve trochu překvapivě získal první set v ping-pongu 11:10, ale druhý set již ovládl Tomáš Pištěk 11:5 a vytvořil si dobrou pozici do squashe, kterou nakonec potvrdil, i když Ondra zvláště v 1. setu zdatně vzdoroval. Souboj o 3. místo i samotné finále již tak vyrovnané boje nepřinesly, když Ondra Kožina v souboji s Martinem Masárem zvítězil ve všech 4 setech a rovněž Tomáš Pištěk s Vráťou Morkusem nejenže potvrdil svou převahu v ping-pongu, ale i ve squashi ukázal, že vítězství je ve správných rukou - za celý turnaj prohrál jediný set v ping-pongu a ve squashi ani jediný!

Konečné pořadí:
1. Pištěk, 2. Morkus, 3. Kožina, 4. Masár, 5. Halada, 6. Komínek, 7. Čálek,
8. Severský, 9. Dvořák, 10. Kruml, 11. Králík, 12. Čepelka, 13. Touš


2. října 2009
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Pro velký zájem o účast na pátečních turnajích v Modrém světě se hned po dvou týdnech uskutečnil další turnaj Letňanského squashového poháru. O obměně hráčů hovoří také složení čtvrtfinálových klání. Pouze jeden hráč se v nich objevil i na minulém turnaji.
        Nejvyrovnanější skupinou byla skupina C. Nakonec z ní postoupili Martin Masár a Jan Matějovský, který si postup zajistil výhrou nad z prvního místa postupujícím Martinem Masárem 2:1. Stejní hráči se utkali o třetí místo. Druhý duel byl ještě vyrovnanější a po hrách 11:9, 10:12, 11:7 zvítězil opět Jan Matějovský. Vyrovnaný zápas sehráli o sedmé místo Ivoš Gombík a Leoš Morávek. Druhý jmenovaný v něm zvítězil 15:13 a 12:10. Leoš Morávek sehrál rovněž nejdelší game turnaje, když zvítězil na Lukášem Weberem 16:14. Ten se pátečního turnaje zúčastnil poprvé a byla to pro něj jistě dobrá herní zkušenost, když odehrál mnohé další vyrovnané hry.
        Vítězem pátečního turnaje se poprvé stal Jakub Honzík a spolu s dalšími úspěšnými hráči si připsal důležité body žebříčku LSP, jež zatím nemá jednoznačného lídra, jak tomu bylo v minulých letech.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Kuna - Halada 2:1 (11:7, 9:11, 11:0), Matějovský - Gombík 2:0 (12:10, 11:5)
                          Masár - Morávek 2:0 (11:7, 11:3), Honzík - Morkus 2:1 (11:6, 7:11, 11:5)
semifinále:    Kuna - Matějovský 2:1 (3:11, 11:5, 11:5), Honzík - Masár 2:0 (11:8, 11:8)
o 3. místo:     Matějovský - Masár 2:1 (11:9, 10:12, 11:7)
finále:             Honzík - Kuna 2:1 (11:6, 6:11, 11:6)

Plate:
finále (o 9. místo):    Pavlíček - Ryška 2:1 (10:12, 11:1, 11:6)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Honzík, 2. Kuna, 3. Matějovský, 4. Masár, 5. Morkus, 6. Halada, 7. Morávek, 8. Gombík,
9. Pavlíček, 10. Ryška, 11. Malinský, 12. Touš, 13. Králík, 14. Komínek, 15. Dušek, 16. Weber


18. září 2009
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        V pátek 18. září se v Modrém světě sešlo šestnáct hráčů, aby na prvním turnaji sezony poměřili své síly a zjistili, jak se jejich hra změnila během letní přípravy, potažmo nepřípravy. Jelikož se jednalo o první turnaj Letňanského squashového poháru 2009/2010, nebyl nikdo z hráčů nasazen. Postup ze základní skupiny unikl o vlas Petrovi Švejdovi. Utkání s Jardou Toušem dovedl do vítězného konce až ve třetí sadě výsledkem 13:11 a s Vráťou Morkusem, který nakonec postoupil ze skupiny ze druhého místa, prohrál 9:11, 12:10, 11:13. Poté vyhrál celý plate.
        Třináctou příčku získal vítězstvím v nejvyrovnanějším souboji turnaje nad Tomášem Komínkem Jarda Touš po gamech 12:14, 11:9 a 13:11. Pátou příčku obsadil Petr Kazda, když otočil vývoj zápasu s Davidem Gogalem vítězstvím ve druhé sadě 11:9 a ve třetí 13:11, když od stavu 4:8 zaznamenal šest bodů v řadě.
        Ačkoli začala zcela nová sezona, do finále se opět dostaly známé tváře. Jiří Steiner tradičně zaskočil pomalu se rozjíždějícího Jardu Filipa a ujal se v první sadě vedení 8:3. Jardovi se podařilo snížit na 8:10, ale prvně jmenovaný dovedl první game do úspěšného konce. Ve druhém si pak vzal tradičně oddechový čas, což většinou předznamenává velký boj v rozhodujícím dějství. Bylo tomu tak i v tomto případě. Třetí game byl od začátku vyrovnaný. K prvnímu mečbolu se dopracoval Jarda, když vedl 10:9, ale to byl teprve začátek dlouho neviděného dramatu. Ten skončil až pátým proměněným mečbolem Jardy Filipa za stavu 16:15.
        Zdálo by se, že na předních místech pátečních turnajů se nic nezměnilo, přesto se v popředí objevili také noví hráči. Poprvé si v semifinále zahráli hráči Mašín a Nevoral, na dalších místech skončili Petr Kazda a David Gogal - hráči, kteří již prokázali herní zlepšení v Letňanské squashové lize.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Mašín - Pavlíček 2:0 (11:5, 11:7), Filip - Gogal 2:0 (11:9, 11:5)
                           Steiner - Kazda 2:0 (11:6, 11:7), Nevoral - Morkus 2:1 (11:3, 8:11, 11:5)
semifinále:    Filip - Mašín 2:1 (11:9, 7:11, 12:10), Steiner - Nevoral 2:0 (11:5, 11:7)
o 3. místo:       Mašín - Nevoral 2:1 (8:11, 11:8, 11:8)
finále:              Filip - Steiner 2:1 (8:11, 11:2, 17:15)

Plate:
finále (o 9. místo):    Švejda - Malinský 2:1 (11:7, 13:15, 11:7)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Filip, 2. Steiner, 3. Mašín, 4. Nevoral, 5. Kazda, 6. Gogal, 7. Morkus, 8. Pavlíček,
9. Švejda, 10. Malinský, 11. Gombík, 12. Čálek, 13. Touš, 14. Komínek, 15. Škop


12. června 2009

        V pátek 12. června se uskutečnil poslední turnaj započítávaný do Letňanského squashového poháru 2008/2009. Své pozice přišli obhajovat oba finalisté květnového turnaje Jaroslav Záruba a Martin Masár. Zajímavá utkání byla odehrána již v základních skupinách. Ve skupině C si o postup do hlavního pavouka zahráli Jana Sigačevová a Petr Kazda. Petr vyhrál první dějství 11:7 a zdálo se, že mezi první osmičku se podívá on. Jana ale zařadila o něco vyšší rychlostní stupeň a v dalších dvou sadách dominovala 11:5 a 11:4. I ve skupině D rozhodl o druhém postupujícím jediný game. K prvnímu postupujícímu Jardovi Zárubovi se po vítězství 11:8, 5:11 a 12:10 (po odvrácení jednoho mečbolu) nad Tomášem Komínkem přiřadil David Gogal. Oba hráči, kterým uniklo čtvrtfinále, se po dalších dvou výhrách utkali ve finále plate.
        Ze čtvrtfinále překvapivě nepostoupil ani jeden z květnových finalistů. Martin Masár podlehl prvnímu nasazenému Jirkovi Severskému a Jarda Záruba se v utkání s Janou Sigačevovou za stavu 9:8 v prvním gamu zranil. Dalšími postupujícími se stali Ondra Kožina a při své premiérové účasti na pátečním turnaji Martin Sopko, který celý turnaj vyhrál. Asi o největší překvapení se postarala v semifinále Jana, když dokázala porazit silově mnohem více disponovaného Jirku Severského a při prvním postavení na stupních vítězů na pátečním turnaji se mohla postavit hned na stupínek skoro nejvyšší.
        V utkáních plate na sebe narazili mj. Ivan Halada a Petr Kazda. První jmenovaný vyhrál první game 12:10 a ve druhém vedl 6:2. Série o čtyřech a následně o pěti bodech však přinesly Petrovi zisk druhé sady. V rozhodující hře pak měl Ivan Halada mečbol za stavu 10:9. Petr Kazda však kontroval dalšími třemi míči v řadě a vyhrál. O třináctou příčku se utkali hráči Králík a Novopadský. Po napínavé koncovce třetího gamu se z výhry 11:2, 6:11, 12:10 mohl radovat Jaroslav Králík.
        Co se týče zakončení Letňanského squashového poháru, svou účastí a ziskem čtvrtého místa si zajistil v celkovém pořadí druhé místo za Jiřím Steinerem Jirka Severský. Na třetí příčku tak odsunul Jakuba Honzíka a na čtvrtou Vratislava Morkuse. Vítězům blahopřejeme a se všemi hráči se těšíme na viděnou opět v nové sezoně!!! Hezké léto;-)

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Severský - Masár 2:1 (14:12, 7:11, 11:7), Sigačevová - Záruba 2:0 (8:9, scr.)
                           Sopko - Gogal 2:0 (11:6, 11:5), Kožina - Abrahámek 2:0 (11:9, 12:10)
semifinále:    Sigačevová - Severský 2:1 (11:9, 6:11, 11:9), Sopko - Kožina 2:1 (10:12, 11:1, 11:3)
o 3. místo:      Kožina - Severský 2:1 (11:2, 5:11, 11:6)
finále:              Sopko - Sigačevová 2:0 (11:8, 11:8)

Plate:
finále (o 9. místo):    Kazda - Komínek, vítěz Kazda

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Sopko, 2. Sigačevová, 3. Kožina, 4. Severský, 5. Gogal, 6. Masár, 7. Abrahámek, 8. Záruba,
9. Kazda, 10. Komínek, 11. Halada, 12. Čálek, 13. Králík, 14. Novopadský, 15. Soudný, 16. Votoček


29. května 2009

        Minulý páteční turnaj se uskutečnil poslední dubnový pátek. Poslední pátek v květnu byl tedy ten pravý čas na další turnaj, jehož výsledky se ještě započítávaly do Letňanského squashového poháru 08/09. Poprvé od pátého září minulého roku se na turnaji objevil Jaroslav Záruba a dal vzpomenout na svá úspěšná utkání i z let předchozích - stal se totiž králem tohoto turnaje. V souboji o titul porazil Martina Masára, jež si odbyl finálovou premiéru, třetí příčku obsadil Jakub Honzík. Páté místo vybojoval Ivoš Gombík v utkání s Markétou Wernerovou po gamech 11:8 a 12:10, když zvládl odvrátit gameball za stavu 9:10, jehož proměněním by se Markéta vrátila do utkání. Sedmou pozici získal Jaroslav Králík, který postoupil poprvé ze skupiny do hlavního pavouka, vítězstvím nad Ivanem Haladou 11:8, 11:13 (Ivan dokázal odvrátit čtyři matchbally) a 11:5. Ivan Halada se do první osmičky probojoval ze skupiny A, když o postup svedl bitvu s Miroslavem Huškem. Po zcela vyrovnaných gamech 9:11 a 11:9 dokončil svůj obrat jednoznačným vítězstvím ve třetí sadě 11:3. Poslední turnaj Letňanského squashového poháru se uskuteční v pátek 12. června.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner J. - Wernerová 2:0 (11:6, 11:1), Masár - Králík 2:0 (11:5, 11:3)
                          Honzík - Gombík 2:0 (11:5, 11:9), Záruba - Halada 2:0 (11:1, 11:4)
semifinále:    Masár - Steiner J. 2:0 (scr.), Záruba - Honzík 2:0 (11:6, 11:4)
o 3. místo:      Honzík - Steiner J. 2:0 (scr.)
finále:             Záruba - Masár, vítěz Záruba

Plate:
finále (o 9. místo):    Komínek - Gogal 2:1 (3:11, 12:10, 11:7)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Záruba, 2. Masár, 3. Honzík, 4. Steiner J., 5. Gombík, 6. Wernerová, 7. Králík, 8. Halada,
9. Komínek, 10. Gogal, 11. Hušek, 12. Čálek, 13. Touš, 14. Čechovský, 15. Houzarová, 16. Steiner P.


24. dubna 2009

        Poslední celý dubnový pracovní týden orámoval další turnaj Letňanského squashového poháru. V základních skupinách hráči sehráli vyrovnaná i jednoznačnější utkání. O první místo ve skupině C bojovali Roman Ryger a Jana Sigačevová. Za stavu 7:11 a 7:10 dokázala Jana vyhrát čtyři výměny v řadě a vyrovnala na 1:1. A i když v rozhodujícím gamu vyrovnala ze stavu 3:8 na 9:9, postup z prvního místa slavil Roman. Ve čtvrtfinále Jana narazila na obávaného střelce Jirku Severského. Ve třetím gamu vedla ještě 7:5, ale vedení nedokázala udržet a do semifinále postoupil vítězstvím 12:10 Jiří Severský.
        O další místo v nejlepší čtyřce usilovali také Ondra Kožina a Martin Slavičínský. Prvně jmenovaný pro sebe získal úvodní sadu, ale v dalších dvou gamech si Martin na začátku vypracoval značný náskok (7:3, 7:1) a díky lepšímu nástupu po pauzách dovedl utkání k vytyčenému cíli. V dohrávkách pak Ondra Kožina odehrál ještě další vyrovnaný duel s Petrem Kazdou. V něm se opakovala situace ze čtvrtfinále, ale v opačném gardu. Tentokrát otáčel vývoj v zápase Ondra. Ve druhém gamu sice prohrával už 3:7 (zřejmě jeho oblíbené skóre), avšak od stavu 5:8 bodoval už jen on a závěrečnou hru vyhrál 11:8.
        Kromě Jany Sigačevové turnaj zkrášlily ještě další dvě účastnice. Vzájemné střetnutí Evy Nerglové a Zuzky Severské bylo vyrovnané. Eva si dobrým nástupem do utkání vysloužila náskok 8:2, nakonec se o zisk prvního gamu ještě strachovala, když proměnila až pátý gameball za stavu 10:9. V druhé hře se role obrátily. Tentokrát vedla Zuzka - 7:4 a proměnila druhý gameball za stavu 11:10. V rozhodujícím dějství si Eva Nerglová po celou dobu udržovala mírný náskok a vyhrála 11:9.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Polák - Touš 2:0 (11:6, 11:4), Severský - Sigačevová 2:1 (8:11, 11:3, 12:10)
                           Ryger - Kazda 2:0 (11:5, 12:10), Slavičínský - Kožina 2:1 (7:11, 11:8, 11:7)
semifinále:    Polák - Severský 2:0 (11:8, 11:3), Slavičínský - Ryger 2:1 (7:11, 11:2, 11:7)
o 3. místo:       Ryger - Severský 2:0 (11:9, 11:5)
finále:              Slavičínský - Polák 2:1 (11:7, 11:13, 11:6)

Plate:
finále (o 9. místo):    Abrahámek - Komínek 2:0 (11:7, 11:9)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Slavičínský, 2. Polák, 3. Ryger, 4. Severský, 5. Kožina, 6. Sigačevová, 7. Kazda, 8. Touš,
9. Abrahámek, 10. Komínek, 11. Halada, 12. Vlášek, 13. Čálek, 14. Gajdacs, 15. Nerglová, 16. Severská


3. dubna 2009
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        V měsíci březnu se neuskutečnil žádný páteční turnaj a tak všichni zájemci přivítali první dubnový pátek, aby si opět mohli zahrát. Hned při utkáních ve skupinách jsme mohli být svědky nejvyrovnanějšího zápasu turnaje. V duelu o postup se utkali Ivoš Gombík a Jaroslav Touš. V prvním gamu vedl Jarda 10:6, ale Ivoš otočil na 11:10. Další gamebally měl za stavů 12:11, 13:12, 14:13 a 16:15. Ani jeden nevyužil a svou šestou možnost na ukončení sady proměnil Jarda, když zvítězil 18:16. Přesto se z konečného vítězství a postupu radoval Ivoš, když ve druhém dějství odvrátil dva matchbally a vyhrál 13:11 a 12:10. I přesto, že Jaroslav Touš nepostoupil ze skupiny, získal cenný skalp, když v zápase o jedenácté místo porazil Petra Švejdu 6:11, 11:9, 11:8.
        Ve čtvrtfinále se o vlásek nevydařil obrat vítězi minulého turnaje Michalovi Čarvašovi v zápase s Jakubem Honzíkem. Ve druhém gamu prohrával 3:8, skóre dokázal otočit na 10:9. Tuto sérii však Jakub Honzík ukončil třemi vítěznými míči v řadě. V podstatě totožný vývoj měla druhá sada dalšího čtvrtfinálového klání. Jiří Podpěra vedl 8:4, ale také poté čelil gameballu za stavu 9:10. Nakonec ho odvrátil a vyrovnal stav utkání s Jiřím Steinerem na 1:1.
        Ve finále platu se utkali Vráťa Morkus a Petr Holeš. Pro Vráťu byla tato účast spíše neúspěchem, když do turnaje vstupoval jako druhý nasazený hráč. Ze skupiny nepostoupil naposledy 16. května 2008 a tak si, stejně jako v květnu, napravil reputaci alespoň vítězstvím v dolní části pavouka, když v ní dokázal porazit také Petra Švejdu 10:12, 11:8 a 11:6. I Petrovi se tento turnaj příliš nevydařil a jistě si bude chtít spravit chuť na některém z dalších turnajů série Letňanský squashový pohár.
        V utkání o patnáctou pozici sehráli vyrovnaný duel Leoš Morávek a Milan Gajdacs. Po vyrovnaném průběhu prvních dvou sad (10:12, 12:10) se podařilo Milanovi utéct hned v úvodu třetí sady na rozdíl pěti bodů a tento rozdíl udržel až do konce. Fotografie z tohoto utkání i z dalších zápasů najdete na výše uvedeném odkazu do fotogalerie Ireny Vanišové. Děkujeme Ireně a Vráťovi Morkusovi za dokumentaci z turnaje a všem účastníkům za příjemné chvíle, které v Modrém světě vytvořili.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner - Podpěra 2:1 (11:9, 10:12, 11:5), Honzík - Čarvaš 2:0 (11:7, 12:10)
                           Pištěk - Sigačevová 2:1 (11:4, 9:11, 11:2), Masár - Gombík 2:0 (11:8, 11:9)
semifinále:    Steiner - Honzík 2:1 (3:11, 11:7, 11:5), Pištěk - Masár 2:1 (5:11, 11:5, 11:5)
o 3. místo:      Honzík - Masár 2:0 (scr)
finále:              Steiner - Pištěk 2:0 (11:5, 11:3)

Plate:
finále (o 9. místo):    Morkus - Holeš 2:0 (11:6, 11:7)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Steiner, 2. Pištěk, 3. Honzík, 4. Masár, 5. Čarvaš, 6. Gombík, 7. Sigačevová, 8. Podpěra,
9. Morkus, 10. Holeš, 11. Touš, 12. Švejda, 13. Halada, 14. Malinský, 15. Gajdacs, 16. Morávek


27. února 2009
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové


Kompletní výsledky
zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Čarvaš, 2. Pavlíček, 3. Morkus, 4. Touš, 5. Sigačevová, 6. Komínek, 7. Gombík, 8. Morávek,
9. Poštulka, 10. Králík, 11. Abrahámek, 12. Halada, 13. Malinský, 14. Pelant, 15. Doležal, 16. Gajdacs


30. ledna 2009

        O posledním lednovém pátečním večeru se v Modrém světě uskutečnil další turnaj, jehož výsledky se započítávaly do Letňanského squashového poháru. Hráčské obsazení bylo velice podobné listopadovému pátečnímu turnaji. Nebylo tak velkým překvapením, když se do závěrečné čtyřky dostali tři listopadoví semifinalisté. Největší osobní úspěch zaznamenal Vráťa Morkus, když obsadil konečnou druhou příčku. Navíc měl velmi blízko k vítězství. První finálový game pro sebe získal poměrem 13:11 a ve druhém si vypracoval náskok 9:7. Své snažení však nedotáhl do zdárného konce a podlehl vítězi Jiřímu Steinerovi celkově 1:2 na gamy. Během večera bylo k vidění mnoho dalších podobných obratů.
        V utkání Tomáše Komínka a Jardy Touše získal úvodní game prvně jmenovaný. Jaroslav si však zajistil postup do dalšího kola obratem po hrách 11:9 a 11:7. V dalším zápase s Davidem Kačírkem prohrával 0:1 na gamy a ve druhém navíc 9:10 a 12:13, ale dokázal vyrovnat na 1:1 výhrou 15:13. Rozhodující klání bylo napínavé, mírný náskok si stále udržoval David. Dokázal si ho držet celý game, Jaroslava Touše do vedení nepustil a tak se mohl radovat z výhry 12:10. Také Michal Kruml odehrál hodně vyrovnaných soubojů. Radkovi Dvořákovi podlehl těsně 10:12, 10:12, Milanovi Gajdacsovi pak až ve třetím gamu 13:15, když měl i dva matchbally.
        A co by to bylo za turnaj, kdyby na sebe nenarazili dva borci z kategorie nenižších vah Petr Švejda a Michal Čarvaš. Z vítězství 12:10 a 11:8 měl nakonec velkou radost Petr. Navíc k této výhře přidal také cenný skalp Jakuba Honzíka po gamech 11:7, 4:11 a 11:8 a tak, i když podlehl v utkání o účast v semifinále, mohl být s konečnou pátou pozicí určitě spokojen.
        Děkujeme všem hráčům za účast a těšíme se na další turnaj v pátek 27. února, na kterém budou moct účastníci tohoto turnaje ukázat své zlepšení a ze kterého opět pořídí, jako vždy jistě zdařilou, fotodokumentaci Irena Vanišová.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner - Kačírek 2:0 (11:3, 11:9), Severský - Čarvaš 2:1 (6:11, 11:6, 11:8)
                           Pištěk - Honzík 2:0 (11:6, 11:8), Morkus - Švejda 2:1 (12:10, 5:11, 11:3)
semifinále:    Steiner - Severský 2:1 (10:12, 11:6, 11:2), Morkus - Pištěk 2:1 (6:11, 11:9, 11:4)
o 3. místo:      Pištěk - Severský 2:1 (6:11, 11:8, 11:8)
finále:              Steiner - Morkus 2:1 (11:13, 11:9, 11:5)

Plate:
finále (o 9. místo):    Skalický - Abrahámek 2:0 (11:6, 11:7)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Steiner, 2. Morkus, 3. Pištěk, 4. Severský, 5. Švejda, 6. Čarvaš, 7. Kačírek, 8. Honzík,
9. Skalický, 10. Abrahámek, 11. Masár, 12. Touš, 13. Komínek, 14. Dvořák, 15. Gajdacs, 16. Kruml


LETŇANSKÝ KILLER 2008
27. prosince 2008

        V sobotu 27. prosince se v Modrém světě sešlo 30 hráčů, aby změřili své síly na devátém ročníku tradičního turnaje Letňanský Killer, tento rok pořádaného jako turnaj ČASQ kategorie D. Aby každý hráč sehrál co nejvíce zápasů, byli účastníci rozděleni do osmi skupin po čtyřech hráčích (dvě po třech), ve kterých hráli každý s každým na dva vítězné gamy do 11-ti bodů (počítání pro všechna utkání v turnaji). Do osmifinále hlavního pavouka automaticky postoupili vítězové skupin, druzí a třetí ve skupinách postoupili do předkola, čtvrtí poté hráli o 25. místo. Celý turnaj provázela povánoční atmosféra, někteří hráči přinesli cukroví, zejména kouskům paní Zemanové se dostalo velkého uznání. Samozřejmě bylo k dispozici další občerstvení a tradičně oběd od mistra kuchaře Libora. Pro zpestření byl po dobu turnaje rozložený ping-pongový stůl a možnost využít masážní křeslo zdarma.
        Vítězem se zaslouženě stal Petr Zlámal, když porazil všechny své soupeře bez ztráty jediného gamu, včetně obhájce domácího trůnu Petra Steinera. Kvalita turnaje byla tradičně vyšší, než na pátečních turnajích, a zároveň i startovní pole bylo velice vyrovnané. I vzhledem k systému turnaje to nutilo hráče být neustále soustředění a koncentrovat se na každý míč, protože každá ušetřená výměna, každý ušetřený game uchovaly o něco více sil pro následné zápasy. Proto se ve výčtu zajímavých výsledků zaměříme zejména na vůli po vítězství, touhu překonat sám sebe a dokázat i zdánlivě nemožné. Pojďme se tedy podívat převážně na zajímavé obraty v utkáních.
        Ve čtvrtfinále na sebe narazili čtvrtý nasazený Vlasta Zeman a pátý nasazený Radek Etzl. Favorizovaný Vlasta vstoupil do utkání výtečně a vedl 7:1. Radek se nedal a snížil náskok na 7:10. Poté zcela ovládl následující výměny zápasu, zvítězil 12:10 a ve druhém gamu vedl 5:2. Vlasta však opět dokázal převzít otěže utkání, druhou i třetí sadu vyhrál a postoupil do semifinále. V dalším čtvrtfinále na sebe narazili sedmý nasazený Jiří Steiner a druhý postupující ze skupiny A Jan Sluka. Ten v předkole vyhrál vyrovnaný duel s Tomášem Pavlíčkem 11:13, 11:7 a 12:10. Do čtvrtfinále nastoupil výborně - vedl nad Jiřím 8:4. Poté měl tři gemboly za stavu 10:7, další za 12:11, přesto první hru získal poměrem 15:13 strůjce velkého obratu Jiří Steiner. Zřejmě tím ztratil nemálo sil a tak druhý game byl zcela v režii Honzy Sluky (11:4). Rozhodnutí tedy přinesla poslední sada, ve které měl Honza stále náskok jeden až dva body, ale od stavu 9:8 už žádný bod nepřidal, naopak Jirka rozhodl o svém vítězství. V hlavním pavouku jsme byli svědky ještě jednoho dokonalého obratu za stavu 1:1 na gamy v osmifinálovém zápase mezi Martinem Masárem a Lukášem Klineckým. V poslední sadě vedl Lukáš 10:6, měl tedy čtyři možnosti ukončit utkání. Ale Martin Masár neskutečně zabojoval a sérií šesti míčů zvítězil 12:10!! Potvrdil ono úsloví, že je jedno, za jakého stavu těch jedenáct bodů uděláte, důležité je je udělat dříve, než soupeř.
        Největší přelivy skóre jsme zaznamenali v pavouku o sedmnáctou příčku. V jeho prvním kole vedl Michal Jeník nad Ivošem Gombíkem 11:5 a 9:4. Zdálo by se, že je o všem rozhodnuto, ale kdo Ivoše zná ví, že při jeho zarputilosti není nikdy rozhodnuto. I Michal se o tom přesvědčil, když za stavů 10:8, 11:10, 12:11 a 15:14 nevyužil dohromady pět mečbolů. Ale nakonec ani Ivoš neproměnil svůj vydřený gembol při stavu 14:13 a Michal Jeník dokázal utkání ukončit poměrem 17:15. I Pavel Jeník se ve stejné části pavouka strachoval o vítězství. Nad Petrem Novákem vedl 11:4 a 10:5. Jeho soupeř dokázal dorovnat na 10:10, ale Pavel následné dvě výměny zvládl lépe a vyhrál. Další vyrovnanou bitvu, která stojí jistě za zmínku, svedl po postupu přes Ivoše Michal Jeník s Ondrou Kožinou. Ondra se probojoval k utkání o 17. pozici výhrou 10:12, 11:8, 14:12. V něm na něj čekal Tomáš Pavlíček. Ondra prohrál první game, pak prohrával ve druhém 3:6, ale rozhodně se nechtěl nechat snadno porazit. K jeho škodě však gemboly od stavu 10:8 neproměnil a Tomáš si čtyřmi míči v řadě zajistil sedmnácté místo.
        Poslední zmiňované představení se událo v pavouku o 25. příčku. V něm po první hře vedl Milan Gajdacs nad Radimem Dudkem. Ve druhé pak Radim odskočil na 9:3, jakoby pocítil, že už je hotovo, nechal Milana snížit na 9:10. Přesto se v pravý čas opět našel a svůj poslední gembol proměnil. V rozhodujícím dějství měl za stavu 10:7 Milan tři příležitosti k ukončení zápasu, ale své nervy a schopnosti opět lépe ovládl Radim Dudek a zvítězil 12:10.
        Jak vidno, turnaj byl plný vyrovnaných zápasů, o vypjaté momenty nebyla nouze. Každý účastník si přišel na své, po Vánocích popovídal s přáteli, někdo spálil potřebné kalorie (to tedy všichni, ale jen někteří to dle svých slov potřebují) a squashe, squashe bylo habakuk. Tak ať se v novém roce daří na kurtu i mimo něj a na dalších turnajích se budeme opět těšit na shledání. Jo, a aby výčet zmíněných squashových bitev měl nějaký smysl - bojujte dokud není konec. Neboli, jak říká Rocky Balboa: "Nic neskončí, dokud to opravdu neskončí!" :-) 

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner P. - Masár 2:0 (11:1, 11:5), Zeman - Etzl 2:1 (10:12, 11:7, 11:6)
                           Zlámal - Filip 2:0 (11:6, 11:7), Steiner J. - Sluka 2:1 (15:13, 4:11, 11:9)
semifinále:    Steiner P. - Zeman 2:0 (11:4, 11:6), Zlámal - Steiner J. 2:0 (11:4, 11:3)
o 3. místo:      Zeman - Steiner J. 2:0 (11:9, 11:3)
finále:             Zlámal - Steiner P. 2:0 (11:9, 12:10)

Konečné pořadí:
1. Zlámal Petr, 2. Steiner Petr, 3. Zeman Vlasta, 4. Steiner Jiří,
5. Filip Jaroslav, 6. Etzl Radek, 7. Sluka Jan, 8. Masár Martin,
9. Šetina Marek, 10. Jaša Radek, 11.-12. Valášek Radim, Morkus Vratislav,
13. - 16. Klinecký Lukáš, Švejda Petr, Podpěra Jiří, Krýsl Jiří,
17. Pavlíček Tomáš, 18. Kožina Ondřej, 19.-20. Jeník Michal, Jeník Pavel,
21. - 24. Gombík Ivoš, Sigačevová Jana, Novák Petr, Senko Tomáš,
29. Halada Ivan, 30. Gajdacs Milan


21. listopadu 2008
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

         Jak jinak by měl být zakončen jeden z listopadových pracovních týdnů, než pátečním squashovým turnajem. Podle žebříčku Letňanského squashového poháru byli do čtyř skupin nasazeni Vratislav Morkus, Leoš Morávek, Ivoš Gombík a Tomáš Pištěk. Problémy ve svých skupinách měli Leoš Morávek a Ivoš Gombík. Leoš prohrál utkání s Vlastou Zemanem, stejně jako každý hráč ve skupině B, a v posledním zápase o postup čelil Ondřeji Abrahámkovi. Oba dva hráči vyhráli po jednom gamu a rozhodoval game poslední. Lepší koncovku měl Ondřej, vyhrál 11:9 a postoupil ze skupiny ze druhého místa.
        Ve skupině C vykročil Ivoš Gombík za postupem dobře - zvítězil nad Tomášem Komínkem 11:5 a 12:10. Pak ho ovšem porazil 2:0 Jaroslav Touš a Ivoš potřeboval v posledním utkání zvítězit. Do střetnutí s Janou Sigačevovou nenastoupil dobře. Od začátku dotahoval ztrátu tří bodů a ta byla rozhodující, první game prohrál 8:11. Ve druhé hře se role obrátily. Ztrátu dotahovala Jana, za stavu 7:10 se jí podařilo ještě uhrát dva míče, ale Ivoš srovnal výhrou 11:9 stav na 1:1. Do závěrečného dějství nastoupila naprosto nekompromisně Jana a vyhrála 11:2. I ostatní dva zápasy odehrála Jana Sigačevová na tři gamy. S Tomášem Komínkem hrála 7:11, 11:9, 10:12 a v druhém, postup přinášejícím, zápase porazila Jardu Touše 11:6, 9:11 a 11:4. Jaroslav Touš také bojoval o postup. Po výhře nad Ivošem Gombíkem a těsné prohře s Janou mu stačilo porazit Tomáše Komínka. Po gamech 8:11, 11:7 vypadala situace opravdu zajímavě. Tomáš ji však zvládl lépe a zajistil si ve skupině první postupovou příčku.
        Atraktivní zápas byl k vidění také ve skupině D. Střetli se spolu, dle jejich slov technicky precizní hráči minimálně využívající tvrdé údery, Petr Švejda a Jiří Severský. V prvním dějství vedl Petr 10:5. Jak ošidné může být takové vedení se přesvědčilo již mnoho hráčů a Petr nezůstal ušetřen. Jirka Severský zabojoval a srovnal na 10:10. Za tohoto stavu našel Petr opět své soustředění a vyhrál 12:10. Na začátku druhé hry si Petr opět vybudoval náskok, bohužel pro něj od stavu 6:4 uhrál jediný míč a stav byl rázem 1:1. Hráči si o přestávce srovnali svou mušku, doplnili střelný prach a začala nelítostná přestřelka. Po sérii vyrovnaných zásahů se utkání dostalo do stavu 10:9 - první matchball měl Petr Švejda. Následovaly tři výměny, které by se daly zapsat slovy zásah, potopená, zásah, potopená, zásah, potopená. Všechny tři zásahy si na své konto připsal Jiří Severský a zajistil si postup z kapitánského můstku do čtvrtfinále.
        Ze čtvrtfinále se pak dokázal probít až k souboji o první místo, kde na Jirku čekal zkušený Vlasta Zeman. Na tomto turnaji jsme nebyli svědky ohromujících výsledků jednotlivých gamů a tak bylo finále příjemným zpestřením, když navzdory zarputilému boji do zbytečku sil podlehl Jiří Severský 13:15 a 14:16. Po vyřazení ve čtvrtfinále byl v dohrávkách úspěšný Ondřej Abrahámek. Nejdříve uspěl v duelu s Janou Sigačevovou 7:11, 11:7, 11:9 a o páté místo porazil Tomáše Pavlíčka 11:9 a 11:6. Tomáš Pavlíček se k Ondřejovi Abrahámkovi dostal přes Tomáše Komínka. S ním absolvoval dlouhý maraton v němž nakonec uspěl po výsledcích 11:8, 10:12, 11:5.
        Velmi vyrovnaný zápas svedli ve čtvrtfinále plate Ivan Halada a Jaroslav Touš. Po hrách 10:12, 11:9 a 11:9 se z postupu dále radoval Jarda, Ivan se po následné výhře nad Milanem Gajdacsem utkal s Ivošem Gombíkem o třináctou příčku. Ivoš sice vedl v prvním gamu již 6:2, ale jeho náskok se začal snižovat. Po průběhu 7:3, 9:7 a 10:9 pro sebe nakonec první hru získal poměrem 13:11. Druhou sadu si již Ivoš ohlídal lépe, zvítězil 2:0 na gamy a umístil se na třináctém místě.
        Jak vidno, byli jsme svědky mnoha zajímavých obratů, mnoha zajímavých mačů, ale páteční večer není nekonečný a tak zazvonil zvonec a turnaje byl konec. Děkujeme všem hráčům za účast, Irče Vanišové a Vráťovi Morkusovi za zaznamenání pěkných squashových chvil a výsledků a těšíme se se všemi opět na viděnou na Letňanském Killeru 2008 či na dalším pátečním turnaji v roce 2009.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Morkus - Abrahámek 2:0 (11:6, 11:9), Severský - Sigačevová 2:0 (11:9, 11:7)
                           Pištěk - Komínek 2:0 (11:6, 11:8), Zeman - Pavlíček 2:1 (9:11, 11:4, 11:6)
semifinále:    Severský - Morkus 2:0 (11:8, 11:8), Zeman - Pištěk 2:1 (7:11, 11:0, 11:4)
o 3. místo:     Pištěk - Morkus 2:0 (11:8, 11:5)
finále:             Zeman - Severský 2:0 (15:13, 16:14)

Plate:
finále (o 9. místo):    Kačírek - Švejda 2:1 (11:9, 9:11, 11:7)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Zeman, 2. Severský, 3. Pištěk, 4. Morkus, 5. Abrahámek, 6. Pavlíček, 7. Sigačevová, 8. Komínek,
9. Kačírek, 10. Švejda, 11. Kruml, 12. Touš, 13. Gombík, 14. Halada, 15. Morávek, 16. Gajdacs


31. října 2008
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Poslední říjnový den byl čas pro další squashový večer. V šestnáct hodin a čtyřicet pět minut se ve squashcentru Modrý svět sešlo šestnáct hráčů, aby odehráli celkem čtyřicet osm duelů. Na třetím turnaji ze série Letňanský squashový pohár byli podle žebříčku nasazeni Jiří Steiner, David Prouza, Vratislav Morkus a Leoš Morávek. Ještě před vypuknutím prvních utkání se hráči mohli seznámit se základními pravidly při bránění ve hře. Úroveň hráčů na pátečních turnajích stále roste a je třeba sjednocovat pohledy na herní situace, vyhodnocovat je dle platných pravidel a tím udělat hru bezpečnější. Kolem řešení situací bránění ve hře existuje mnoho mýtů a pověr, proto doporučujeme všem hráčům pročíst platná pravidla squashe, která jsou umístěna na webových stránkách České asociace squashe (odkaz na tyto stránky najdete v sekci Klub MS - Odkazy).
        Jestli na minulém turnaji došlo ve skupině D k neuvěřitelné shodě bodů a gamů, dnes se stalo něco nepředstavitelného. Ve skupině D měli po odehrání všech zápasů tři hráči shodný počet bodů, shodný počet vyhraných a stejný počet prohraných gamů. Bylo nutné sečíst všechny dosažené body u Leoše Morávka, Tomáše Pavlíčka a Petra Holeše. Po chvilce napětí se ukázalo, že nejlepší bilanci má Tomáš Pavlíček - postoupil tedy z prvního místa. O druhém postupujícím rozhodl jeden jediný bod, o ten byl lepší Petr Holeš. Leoš Morávek mohl litovat zejména přímé konfrontace s Petrem Holešem, když vedl ve druhé sadě 9:6, ale 12:14 podlehl. Smolný turnaj sehrál také hráč Krejčík. V základní skupině sehrál tři vyrovnaná utkání, ovšem všechna shodně prohrál 1:2 a postoupil pouze do bojů o deváté místo. Tento večer by to nebyl on, kdyby zápas opět nebyl sehrán na tři gamy. Po hrách 11:7, 11:13 bylo na pořadu rozhodující dějství. Za stavu 10:9 se dočkal prvního matchballu na tomto turnaji. Ale neproměnil ho, Leoš Morávek otočil na 12:10 a zvítězil. Ve svém posledním o utkání pak bojoval s Davidem Kačírkem o třináctou příčku - opět podlehl ve třetí hře. Snad mu jeho kvalitní hra přinese lepší výsledky na příštím turnaji.
        Za zmínku ještě stojí předposlední utkání turnaje. Oby dva borci, jak Vráťa Morkus, tak Petr Holeš, si přáli skončit na třetí pozici. Po gamech 9:11, 11:7 rozhodovala třetí sada. V ní vedl Vráťa už 9:5 a vše nasvědčovalo tomu, že se mu potřetí v kariéře podaří získat na pátečním turnaji bronz. Petr Holeš ale s bílou vlajkou nepřispěchal, do kurtu nikdo ručník nehodil a tak se stalo, že dalších šest výměn vyhrál Petr Holeš a zvítězil 11:9.
        Třetí turnaj v sezoně 2008/2009 skončil. Děkujeme všem hráčům i divákům za účast a těšíme se opět na další turnaj. Nesmíme také zapomenout poděkovat již tradiční účastnici pátečních turnajů Irče Vanišové, která svým fotoaparátem vítězí nad všemi hráči a hráčkami.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner - Senko 2:0 (11:7, 11:5), Morkus - Pavlíček 2:0 (11:8, 11:7)
                           Holeš - Kuna 2:1 (7:11, 11:3, 11:2), Prouza - Gombík 2:0 (11:3, 11:7)
semifinále:    Steiner - Morkus 2:0 (11:5, 11:9), Prouza - Holeš 2:0 (11:4, 11:3)
o 3. místo:       Holeš - Morkus 2:1 (11:9, 7:11, 11:9)
finále:              Steiner - Prouza 2:0 (11:4, 11:7)

Plate:
finále (o 9. místo):    Poštulka - Morávek 2:0 (11:3, 11:8)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Steiner, 2. Prouza, 3. Holeš, 4. Morkus, 5. Senko, 6. Kuna, 7. Gombík, 8. Pavlíček,
9. Poštulka, 10. Morávek, 11. Komínek, 12. Čálek, 13. Kačírek, 14. Krejčík, 15. Touš, 16. Slípka


3. října 2008
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Téměř měsíc po prvním turnaji Letňanského squashového poháru 2008/2009 se uskutečnil turnaj druhý. Hráči byli opět rozděleni do čtyř skupin po čtyřech hráčích, kde hráli o dvě postupová místa do čtvrtfinále. Výsledkově nejvypjatější situace přinesla skupina D. Do ní byl nasazen Vratislav Morkus a los k němu přisoudil pátečními turnaji ostříleného Michala Čarvaše a ještě hráče Senka a Ivana. Nejvyrovnanější zápasy odehrál Ivan, ale nakonec obsadil ve skupině až čtvrtou pozici. S Tomášem Senkem prohrál ve třech dějstvích 13:15, 11:6 a 10:12, s Vráťou Morkusem obdobně 14:16, 11:8 a 11:13. Tady se jasně ukazuje, kdo si dokáže hru opravdu užít. Když Tomáš Senko dokázal porazit Michala Čarvaše dvakrát 11:9, situaci zamotal natolik, že o druhém postupujícím mezi Vráťou a Tomášem rozhodovalo celkové skóre všech jejich zápasů. To měl lepší Vratislav Morkus a postoupil do čtvrtfinále proti Martinovi Masárovi.
        Martin Masár po výhře došel do semifinále, kde mu stopku vystavil Jiří Steiner, a čekal na něj tedy zápas o třetí místo. Martinovým soupeřem byl již podruhé za tento večer Jiří Severský, když se oba borci utkali v základní skupině. V základní skupině dokázal Martin zvítězit 11:5, 7:11, 11:8, stejný výkon však nezopakoval. Utkání o třetí místo také rozhodovala třetí hra, ale v té byl úspěšnější Jiří Severský a vybojoval si místo na stupních vítězů. Jiří Severský svedl ve čtvrtfinále doslova bitvu s Michalem Čarvašem. Narazily na sebe dva totožné herní styly, dva ranaři, dva bojovníci. Díky nepříznivé koncovce posledního gamu zamířil do bojů o konečné umístění Michal Čarvaš. V nich svedl ještě jeden duel na tři hry s Tomášem Korandou - podlehl 12:14, 11:9, 9:11.
        Ve finále se střetli ostřílený borec a zakončující mašina Jiří Steiner a pilně trénující, stále se zlepšující Jakub Honzík. V první hře působil Jakub zakřiknutým dojmem a tahal za kratší konec pomyslné nitě střetnutí. Ve druhém gamu prohrával už 1:5, ale nevzdal se a otočil na 11:8 ve svůj prospěch. Rozhodující třetí hra byla od začátku vyrovnaná, až do stavu 4:4. Následovala šňůra šesti bodů a Jiří Steiner měl rázem šest matchballů. Třetí proměnil a zejména díky zkušenostem s vyrovnanými zápasy a dramatickými koncovkami zaslouženě zvítězil. A protože kromě zápasu o první místo probíhá každý pátek ještě dalších sedm utkání o závěrečné umístění, zmiňme jeden velmi vyrovnaný. O patnácté místo si zahráli Roman Strejc a Tomáš Komínek. I když Tomáš prohrál druhou sadu 5:11, v ostatních dvou zvítězil shodně 13:11 a mohl si užívat pocitů vítěze.
        Děkujeme všem hráčům za účast a předvedenou hru, děkujeme Irče Vanišové za dokumentaci zajímavých herních chvil a jejich vystavení a těšíme se opět na viděnou na pátečním turnaji ještě tento měsíc, a to 31. října 2008.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Honzík - Koranda 2:0 (11:2, 11:5), Severský - Čarvaš 2:1 (11:7, 7:11 13:11)
                           Masár - Morkus 2:0 (11:9, 11:8), Steiner - Gombík 2:0 (11:8, 11:3)
semifinále:    Honzík - Severský 2:0 (11:7, 11:3), Steiner - Masár 2:0 (11:5, 11:7)
o 3. místo:       Severský - Masár 2:1 (8:11, 11:8, 11:8)
finále:               Steiner - Honzík 2:1 (11:7, 8:11, 11:6)

Plate:
finále (o 9. místo):    Ivan - Morávek 2:0 (11:9, 11:5)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Steiner, 2. Honzík, 3. Severský, 4. Masár, 5. Koranda, 6. Gombík, 7. Čarvaš, 8. Morkus,
9. Ivan, 10. Morávek, 11. Hušek, 12. Severská, 13. Touš, 14. Senko, 15. Komínek, 16. Strejc


5. září 2008
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Po dvou squashově nesezónních měsících se v pátek 5. září uskutečnil další turnaj Letňanského squashového poháru. Tentokrát se již jeho výsledky započítávají do nového ročníku 2008/2009. Prvním nasazeným hráčem byl Jakub Honzík, od kterého se očekává premiérový triumf každým turnajem. Jak svou úlohu zvládl tento pátek uvidíme dále. Dalšími nasazenými hráči byli Vráťa Morkus, David Prouza a Leoš Morávek.
        Nejvyrovnanější skupinou byla skupina C. Sešli se v ní třetí nasazený Prouza, dále Jaroslav Záruba, Tomáš Pištěk a třetí z minulého turnaje Tomáš Senko. Tomáš Senko nenavázal na srpnový úspěch a všechny zápasy ve skupině prohrál. Nutno podotknout, že se proti němu postavili velmi kvalitní hráči. Ti mezi sebou po vzájemných zápasech dosáhli shody čtyř bodů a o postupujících musel rozhodnout poměr setů. Ten měl nejlepší David Prouza, jenž tak postoupil z prvního místa, a o jeden set se na druhé postupové místo dostal Tomáš Pištěk.
        Velmi vyrovnaná byla i skupina B, ze které nakonec taktéž na poměr setů postoupili Vráťa Morkus a Tomáš Koranda. Ve skupině D dokázal všechny zápasy vyhrát Ondřej Kožina, když byl pokaždé úspěšný ve třetí rozhodující hře. V utkání o druhé místo pak porazil Leoš Morávek favorizovaného Martina Masára 2:0. O druhé postupové místo ve skupině A sehráli vyrovnaný zápas hráči Strejc a Krejčík. Roman Strejc nakonec podlehl těsně 8:11 ve třetím dějství.
        O tom, jak byla nabitá skupina C, svědčí fakt, že oba postupující se opět potkali ve finále. O jeden set nepostoupiv Jaroslav Záruba bezkonkurenčně vyhrál plate. Tomáš Pištěk sice v semifinále porazil vcelku s přehledem Jakuba Honzíka, ve finále ale opět na Davida Prouzu nestačil, ikdyž jejich druhý vzájemný zápas během večera byl stejně vyrovnaný jako ten první. Tomáš zvládl ve druhém setu odvrátit dva mečboly, ale přesto prohrál 11:13.
        V zápasech o konečné umístění odehrál povedený zápas Jaroslav Touš. Nastoupil proti Tomáši Senkovi a zvítězil 12:10 ve třetím setu. I tento zápas byl důkazem, že valná většina odehraných zápasů byla vyrovnaná, často hraná na tři sety do úplného vyčerpání momentálních sil. Někteří možná pro příští turnaj doufají ve větší štěstí na los či v koncovkách jednotlivých klání, ale za jejich výkony jim s velkým vděkem vděkujeme:-)

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Honzík - Koranda 2:0 (11:7, 11:8), Pištěk - Kožina 2:0 (11:4, 11:9)
                           Prouza - Morávek 2:0 (11:5, 11:8), Krejčík - Morkus 2:0 (12:10, 11:6)
semifinále:    Pištěk - Honzík 2:0 (11:9, 11:7), Prouza - Krejčík 2:0 (13:11, 11:6)
o 3. místo:      Honzík - Krejčík 2:0 (11:6, 11:6)
finále:             Prouza - Pištěk 2:0 (11:5, 13:11)

Plate:
finále (o 9. místo):    Záruba - Masár 2:0 (11:3, 11:5)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem

Konečné pořadí:
1. Prouza, 2. Pištěk, 3. Honzík, 4. Krejčík, 5. Kožina, 6. Morkus, 7. Koranda, 8. Morávek,
9. Záruba, 10. Masár, 11. Zábojník, 12. Roob, 13. Touš, 14. Senko, 15. Strejc, 16. Bobko


8. srpna 2008
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Osmý den osmého měsíce roku 2008 postoupilo ze základních skupin osm hráčů do hlavního pavouka a osm hráčů do plate. Svého nejlepšího výsledku na pátečních turnajích dosáhl Tomáš Senko. V zápase o třetí místo s Janou Sigačevovou dokázal nejdříve srovnat stav gamů na 1:1 a poté v rozhodující hře doslova vybojovat utkání ve svůj prospěch ze stavu 4:8. Jana do té doby měla jasnou převahu, ale místo trpělivé hry do zadních rohů se snažila míče příliš brzy zkracovat a to byla voda na mlýn rychlostně výborně vybaveného Tomáše. Na turnaji se dařilo i Petru Holešovi, jenž se hned napoprvé probojoval do finále, kde dlouho vzdoroval Petru Steinerovi, naskočivšímu do turnaje kvůli absenci jednoho přihlášeného hráče.
        Úspěšné vystoupení má za sebou i Tomáš Pavlíček. Ze skupiny postoupil ze druhého místa a ve čtvrtfinále narazil na Petra Holeše. V první hře měl dokonce dva gamebally, nicméně je nevyužil a podlehl 11:13 a 9:11. V dohrávce se pak utkal s Vladimírem Poštulkou. Po dlouhém zápase nakonec zvítězil v rozhodující třetí sadě 15:13 a postoupil k utkání o páté místo, v němž na něj po výhře nad Ivošem Gombíkem čekal Vráťa Morkus. I tento zápas byl velice vyrovnaný. Po hrách 14:12, 7:11 a 13:11 získal pátou příčku Tomáš Pavlíček.
        Tři sady spolu sehráli také tradiční soupeři Ivan Halada a Roman Strejc. Roman na své cestě za desátým místem odvrátil matchball ve třetím dějství a zvítězil 14:12, celkově 2:1. K pěknému umístění měl nakročeno také Marian Bobko. V prvním kole plate se utkal s Lukášem Budilem. Po vítězství 2:1 postoupil dál a v následujícím utkání jen těsně prohrál s Martinem Andělem 10:12 ve třetím gamu. O kousek mu tak uteklo finále plate a posléze obsadil jedenáctou příčku.
        Povedený srpnový turnaj skončil tradičně kolem půl desáté večer, kdy byly předány ceny úspěšným účastníkům. Těšíme se s hráči opět na viděnou pátého září, kdy proběhne první turnaj Letňanského squashového poháru 2008/2009.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Holeš - Pavlíček 2:0 (13:11, 11:9), Senko - Poštulka 2:1 (9:11, 11:7, 11:7)
                           Steiner - Morkus 2:0 (11:8, 12:10), Sigačevová - Gombík 2:0 (11:9, 11:9)
semifinále:    Holeš - Senko 2:0 (11:4, 11:5), Steiner - Sigačevová 2:1 (12:10, 6:11, 11:8)
o 3. místo:      Senko - Sigačevová 2:1 (3:11, 11:8, 11:8)
finále:              Steiner - Holeš 2:1 (12:10, 3:11, 11:7)

Plate:
finále (o 9. místo):    Strejc - Anděl 2:0 (12:10, 11:7)

Kompletní výsledky zápasů zpracované Vráťou Morkusem: skupiny o konečné umístění

Konečné pořadí:
1. Steiner Petr, 2. Holeš Petr, 3. Senko Tomáš, 4. Sigačevová Jana,
5. Pavlíček Tomáš, 6. Morkus Vratislav, 7. Poštulka Vladimír, 8. Gombík Ivoš,
9. Strejc Roman, 10. Anděl Martin, 11. Bobko Marian, 12. Popek Tomáš,
13. Halada Ivan, 14. Gajdacs Milan, 15. Budil Lukáš, 16. Jiroušek Ondra


4. července 2008
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Letňanský pohár 2007/2008 sice již znal konečné pořadí, ale v den, kdy se vracela výprava Juniorské školy squashe ze soustředění, se uskutečnil další páteční turnaj. K vidění byla spousta napínavých zápasů od úvodního výkopu až po konečný hvizd. Svou první účast si připsali hráči Novák a Poštulka, po delší době si přišla také zahrát Eva Klíčová.
        V základních skupinách se strhly bitvy o postupová místa. Do hlavního pavouka poprvé postoupil Ivan Halada. Ve skupině A sehrál rozhodující zápas s nováčkem Novákem, když zvítězil až po třech hrách 12:14, 11:8 a 11:9. Ze skupiny B postoupil hráč Kožina na úkor Ivoše Gombíka. Jejich vzájemný duel vyzněl lépe pro Kožinu v poměru 11:4, 11:8. Rovněž skupina D poskytla zajímavé drama. Stav rozhodujícího zápasu mezi Vratislavem Morkusem a Zuzkou Severskou byl po dvou sadách 1:1. Až dobře zvládnutou koncovkou třetí hry si Vráťa zajistil účast mezi první osmičkou. Tam si nejlépe vedli hráči Steiner, Prouza, Severský a Honzík.
        V prvním semifinále bylo znát, že David Prouza hraje proti Jirkovi Steinerovi poprvé. Za celý zápas si nedokázal zvyknout na jeho styl hry. Náladu si spravil v zápase o třetí místo. Vítězstvím zkompletoval svou sbírku - pátečních turnajů se zúčastnil třikrát, nejdříve prohrál ve finále, poté zvítězil, nyní získal pomyslný bronz. Bude tak mít v létě na pláži usnadněnou situaci, jelikož ho nebude muset již chytat. Ve druhém semifinále se představili Jiří Severský a Jakub Honzík. Kuba měl z Jirkovi ostré hry patřičný respekt, a tak byl tento duel velmi očekáván. Nakonec rozhodla lepší squashová připravenost a fyzická kondice ve prospěch Kuby Honzíka. Dalším mimořádně očekávaným zápasem byl zápas poslední - finále. Každý cítil v kostech, že dnes by mohl Jakub poprvé pokořit Jiřího Steinera a získat první vavřín. Stav byl 1:0 a 10:5, Jakub měl v této chvíli pět mečbolů. Bohužel pro něj nedokázal žádný využít a psychicky nalomen již nepředváděl v rozhodující sadě doposud účinnou hru. Toho samozřejmě využil jeho zkušený protivník, jenž závěr zápasu proměnil v jasnou záležitost.
        V turnaji se vedlo dobře také Martinovi Masárovi. Po postupu ze skupiny sice prohrál s Davidem Prouzou, ale v dohrávce již dokázal prodat své zkušenosti. Zápas s Kožinou rozhodl třetí set, který Martin vyhrál 14:12, když předtím odvracel dva mečboly. V utkání o konečnou pátou pozici se mu postavil finalista minulého turnaje Vráťa Morkus, jemuž ve čtvrtfinále vrátil porážku Jirka Severský. Až na zápletku na konci druhého dějství měl zápas jednoznačný průběh, Martin dokázal zvítězit a navázal na pěkný úspěch, jehož dosáhl na pátečním turnaji v srpnu 2007.
        V dohrávce pavouka nepostoupivších hráčů ze skupin si výborně vedli hráči Gombík a Novák. Novák na pouti do finále plate zdolal Mariana Bobka a Leoše Morávka. Souboj s Leošem byl jedním z nejvyrovnanějších zápasů večera. Po setech 8:11, 11:9, 11:9 mohl Novák vyzvat o devátém místo Ivoše Gombíka, jenž nejdříve přehrál Jaroslava Touše 11:6, 9:11 a 11:6 a poté hráče Poštulku 5:11, 11:8, 11:7.
        První červencový pátek se v Modrém světě sešla výborná parta čtrnácti squashistů a dvou squashistek. Turnaj byl jistě příjemným zakončením pracovního týdne a zároveň návodem, na čem mají hráči do příští sezony pracovat. Páteční turnaj ve znamení osmiček proběhne 8. 8. 2008.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner - Kožina 2:0 (11:3, 11:2), Prouza - Masár 2:0 (11:9, 11:5)
                           Severský - Morkus 2:0 (11:8, 11:3), Honzík - Halada 2:1 (11:2, 11:4)
semifinále:    Steiner - Prouza 2:0 (11:8, 11:4), Honzík - Severský 2:1 (10:12, 11:6, 11:3)
o 3. místo:     Prouza - Severský 2:0 (11:7, 11:3)
finále:             Steiner - Honzík 2:1 (12:14, 14:12, 11:6)

Plate:
finále (o 9. místo):    Gombík - Novák 2:1 (10:12, 11:4, 11:3)

Konečné pořadí:
1. Steiner, 2. Honzík, 3. Prouza, 4. Severský, 5. Masár, 6. Morkus, 7. Kožina, 8. Halada,
9. Gombík, 10. Novák, 11. Poštulka, 12. Morávek, 13. Touš, 14. Bobko, 15. Severská, 16. Klíčová


30. května 2008
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Předposlední květnový den se odehrál v Modrém světě poslední turnaj série Letňanský pohár 2007/2008. Jistým vítězem Letňanského poháru se již po minulých výsledcích stal Jaroslav Filip, jenž dokázal všech pět svých účastí proměnit v prvenství. Celkové druhé místo získal za 220 bodů Jakub Honzík, o dvacet bodů za ním skončil Jiří Steiner - v sezoně 07/08 vítěz jednoho turnaje. Se 194 body se na čtvrté pozici umístil Jiří Severský, šestnáct bodů za ním Vratislav Morkus na pátém místě.
        Vráťovi Morkusovi se dařilo zejména na tomto turnaji, ve kterém se přes Jirku Severského poprvé dostal až do finále. V posledním zápase útočil na vítězství. První game vyhrál nad Davidem Prouzou 11:8. Pak však nastal zlom a dvě následující sady proběhly v jasné režii Davida, který tak hned při svém druhém startu na pátečním turnaji vystoupal po stříbrném stupínku z minulého týdne na stupeň nejvyšší.
        Finále bylo posledním zápasem turnaje. Ten však začal utkáními ve skupinách, ve kterých byli nasazeni Jakub Honzík, Jiří Severský, Vráťa Morkus a Ivoš Gombík. Všichni nasazení hráči postoupili do hlavní soutěže. Těsně před branou čtvrtfinále zůstala po třísetovém duelu s Vráťou Morkusem Markéta Wernerová. Ve skupině A se nepodařilo postoupit Tomáši Pavlíčkovi, když v přímém duelu podlehl hráči Pištěkovi 7:11, 12:10, 5:11. I skupina D nabídla přímý souboj o postup. Nakonec se radoval Pavel Kočárek, když po hrách 9:11, 15:13 a 11:9 přehrál Tomáše Komínka. Přitom za stavu 10:6 ve druhé sadě měl Tomáš čtyři mečboly a ještě jeden za stavu 12:11. Ani jeden však nedokázal proměnit. Pavel ukázal, jaký je bojovník, a výtečně otočil koncovku ve svůj prospěch.
        Ve finále plate, v zápase o 9. místo, předvedli své squashové dovednosti dva nepostoupivší hráči ze skupiny A. Tomáš Pavlíček přešel v pavouku přes Romana Strejce, jenž se během utkání zranil, a přes Markétu Wernerovou. Tomáš Senko na své pouti sehrál dvě vyrovnaná střetnutí. Nejdříve prohrával s Filipem Čálkem 0:1 na gamy po výsledku 10:12. Po vyrovnaném průběhu druhé sady se Tomáš za stavu 4:6 odpoutal od svého soupeře a vyhrál 11:6. V rozhodující části zápasu rozhodl o svém vítězství 2:1. V dalším utkání ho čekal, co se týče centimetrů jen o málo větší, jinak stejně zarputilý bojovník, Tomáš Komínek. Po vyrovnané hře v celém zápase se radoval z vítězství Tomáš Senko. Ve finále plate však, stejně jako v základní skupině, na Tomáše Pavlíčka nestačil.
        Nasazení, sebepovzbuzování a fair-play byly ozdobou všech pátečních střetnutí, které tak výtečně zakončily sérii Letňanský pohár 07/08. Fotografie z turnaje, stejně jako ze všech jarních turnajů, pořídila Irča Vanišová. Společně s ní a s Vámi se budeme těšit na další páteční turnaj, případně na turnaj 8. ročníku Letňanského poháru.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Severský - Honzík 2:0 (12:10, 11:7), Morkus - Gombík 2:1 (11:1, 13:15, 11:6)
                           Prouza - Kočárek 2:0 (11:2, 11:3), Pištěk - Krejčík 2:1 (3:11, 11:7, 11:5)
semifinále:    Morkus - Severský 2:1 (11:7, 5:11, 11:9), Prouza - Pištěk 2:1 (11:13, 11:6, 11:1)
o 3. místo:     Pištěk - Severský 2:0 (11:9, 11:5)
finále:             Prouza - Morkus 2:1 (8:11, 11:2, 11:2)

Plate:
finále (o 9. místo):    Pavlíček - Senko 2:0 (11:5, 11:5)

Konečné pořadí:
1. Prouza, 2. Morkus, 3. Pištěk, 4. Severský, 5. Honzík, 6. Krejčík, 7. Gombík, 8. Kočárek,
9. Pavlíček, 10. Senko, 11. Komínek, 12. Wernerová, 13. Halada, 14. Bobko, 15. Čálek, 16. Strejc


16. května 2008
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        V pátek 16. května se v Modrém světě sešlo čtrnáct hráčů a jedna hráčka. Tradiční počet šestnácti účastníků byl narušen kuriózní situací, když se Kuba Honzík z turnaje odhlásil, ovšem nedopatřením byl na turnaj přihlášen dvakrát a k dispozici již nebyl žádný náhradník. Ve skupině B se o postup do hlavního pavouka utkali tradiční rivalové a kamarádi Roman Strejc a Ivan Halada. Po výhře 2:0 se ze svého prvního postupu ze skupiny radoval Roman Strejc, když v první hře odvrátil gameball. Ve skupině C hráli o druhé postupové místo Vráťa Morkus a Ivoš Gombík. Jejich zápolení jsou dle Vráťových slov vždy vyrovnaná a ve výhrách se víceméně pravidelně střídají. Tentokrát byl na řadě Ivoš. Po prohraném prvním setu 10:12 vyhrál obě následující sady a mohl se tak zúčastnit čtvrtfinálových klání. Ze skupiny D s přehledem postoupili Petr Švejda a Martin Masár. Vyústění společného duelu přineslo jen odpověď na otázku, kdo se ve čtvrtfinále utká s Ivošem Gombíkem a kdo s pozdějším vítězem Vlčkem. Třísetová bitva přisoudila nakonec příznivější los Petrovi Švejdovi.
        Přes čtvrtfinále prošli hráči Švejda, Steiner a také Prouza s Vlčkem, již se na pátečním turnaji objevili poprvé a hned se dostali až do finále. David Prouza porazil Petra Švejdu 8:11, 11:7, 12:10. Vlček si poradil se Steinerem také až po dramatické koncovce 11:2, 9:11, 15:13. Vzájemný zápas vítězů semifinále již byl, co se týče získaných bodů, jednostrannou záležitostí.
        O páté místo si zahráli Ivoš Gombík a Martin Masár. Druhý jmenovaný zvítězil ve třetím rozhodujícím setu 11:8. Sedmé místo obsadila Markéta Wernerová, když dokázala přehrát Romana Strejce. Pro Markétu i Romana je konečné umístění určitě příjemným výsledkem. Mimořádně vyrovnaná utkání opět sehrál Jaroslav Touš, bohužel opět nedokázal dramatické koncovky využít ve svůj prospěch. V zápase s Radkem Dvořákem podlehl 8:11 ve třetím setu, s Marianem Bobkem pak prohrál 10:12, 13:11, 9:11. O finále v soutěži plate se utkaly dvojice Radek Dvořák - Vráťa Morkus a Tomáš Senko - Ivan Halada. Po vcelku vyrovnaných hrách se o vítězství v plate srdnatě s Vráťou Morkusem bil Tomáš Senko, ale ani jeho rychlé výpady za míčem a aktivní pohyb mu nepomohly zápas získat.
        Po celý večer byla k vidění zarputilá snaha získat každý míč, krásné výměny a akrobatické prvky, jak je vidět na fotografiích, které opět pořídila Irča Vanišová. Do "tradiční páteční společnosti" se dokonale začlenili i noví hráči, v čele s vítězem turnaje a Davidem Prouzou. Máme tedy za sebou další povedený páteční turnájek.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Prouza - Strejc 2:0 (11:6, 11:7), Švejda - Gombík 2:0 (11:3, 11:7)
                           Vlček - Masár 2:0 (11:8, 11:4), Steiner - Wernerová 2:0 (11:8, 11:9)
semifinále:    Prouza - Švejda 2:1 (8:11, 11:7, 12:10), Vlček - Steiner 2:1 (11:2, 9:11, 15:13)
o 3. místo:      Steiner - Švejda 2:1 (11:8, 9:11, 11:5)
finále:              Vlček - Prouza 2:0 (11:2, 11:5)

Plate:
finále (o 9. místo):    Morkus - Senko 2:0 (11:3, 11:9)

Konečné pořadí:
1. Vlček, 2. Prouza, 3. Steiner, 4. Švejda, 5. Masár, 6. Gombík, 7. Wernerová, 8. Strejc,
9. Morkus, 10. Senko, 11. Dvořák, 12. Halada, 13. Komínek, 14. Bobko, 15. Touš


11. dubna 2008
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        V pátek šestnáctého dubna pár minut před sedmnáctou hodinou bylo připraveno patnáct hráčů a jedna hráčka, aby změřili a překonali své squashové dovednosti. Po vylosování začaly první zápasy v základních skupinách. Ve skupině B hráli o první postupové místo Jakub Honzík a Jana Sigačevová. Jana se svého favorizovaného soka nezalekla a v první hře vedla 10:8. Ztratila ovšem následující čtyři míče, náskok tedy zůstal nevyužit. Do druhého setu nastoupila opět dobře. Trvale si udržovala odstup dvou bodů až do stavu 8:6. Poté se znovu  nedokázala dostatečně koncentrovat na koncovku a ztratila pět míčů za sebou. Jana měla problém s koncovkami i ve dvou předešlých zápasech, tam se ale projevila více její zkušenost a zlepšená hra z posledních měsíců. O třetí místo ve skupině hráli Tomáš Komínek a Tomáš Senko. Lépe vstoupil do utkání Tomáš. Vedl v prvním setu 9:7, ale Tomáš se nevzdal, zabojoval a otočil první sadu ve svůj prospěch. Druhou hru pro sebe sice ukořistil Tomáš, ale třetí hra rozhodla, že Tomáš Komínek postoupil do plate z výhodnější pozice. Tu dokázal maximálně využít. Bojovností, rychlostí a neohroženými skluzy přešel po třech setech přes Ivana Haladu. Cestu do finále plate se mu pokusil zastoupit i Radek Dvořák, jenž se celý turnaj potýkal s nevyužitím dobrých příležitostí v koncovkách. Tento zápas nebyl výjimkou a, i když dokázal obrátit druhou hru z 5:9, podlehl 10:12, 11:9, 9:11.
        Radkovi Dvořákovi o kousek utekl postup ze skupiny C do hlavní soutěže. Nechybělo mnoho a obsadil druhé místo za Jirkou Severským. V první hře zápasu s Michalem Pavlíkem vedl 10:8. Ale nedokázal udělat potřebný bod a první dějství prohrál 10:12. Ve druhém setu si spravil chuť vítězstvím 11:3. Michal Pavlík však dokázal v rozhodujícím setu obrátit nepříznivý stav 6:8 a dříve dokráčel k podstatnému číslu 11. V dalším utkání čekala na Radka Dvořáka, jak se ukázalo, zdolatelná překážka v podobě Ivoše Gombíka. Nejvyrovnanější střetnutí turnaje skončilo 12:10, 19:17 - účast v hlavní soutěži si vybojoval Ivoš. Ivoš Gombík prokázal ocelové nervy i ve čtvrtfinále s Vráťou Morkusem. Po setech 13:11 a 16:14 si poprvé vydobyl účast mezi nejlepší čtyřkou. Vráťa Morkus byl nasazeným hráčem ve skupině D. Nasazení potvrdil třemi výhrami, včetně cenného vítězství nad Petrem Švejdou po hrách 13:11, 9:11 a 12:10. Výhrou nad Petrem, jenž při zápase možná lehce kalkuloval složení čtvrtfinálových dvojic,  se sice vyhnul Jiřímu Severskému, který by ho čekal, nicméně Ivoš Gombík svým výkonem překvapil.
        Pěkné páté místo vybojoval David Kačírek. Ve skupině A, jako jediný v celém turnaji, uhrál alespoň set na celkového vítěze Jardu Filipa. Dokázal postoupit a porážku ve čtvrtfinále od Kuby Honzíka napravit v dohrávce o konečné umístění. Petra Švejdu zdolal 11:4, 5:11, 11:7 a v souboji o páté místo porazil Janu Sigačevovou 6:11, 11:9, 11:6.
        Jak je patrné z uvedených výsledků, turnaj přinesl mnoho napínavých chvil, výkony na hranici možností všech hráčů a ukázku bojovnosti a vůle, jaká by ve sportu neměla chybět. Většinu situací zachytila na svůj dokumentační přístroj pohotová Irča Vanišová, jejíž fotografie najdete pod výše umístěným odkazem.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Filip - Sigačevová 2:0 (11:9, 11:7), Gombík - Morkus 2:0 (13:11, 16:14)
                           Severský - Švejda 2:0 (11:6, 11:7), Honzík - Kačírek 2:0 (11:2, 11:7)
semifinále:    Filip - Gombík 2:0 (12:10, 11:4), Honzík - Severský 2:0 (11:2, 11:9)
o 3. místo:      Severský - Gombík 2:0 (11:3, 11:5)
finále:              Filip - Honzík 2:0 (11:7, 11:4)

Plate:
finále (o 9. místo):    Komínek - Zábojník, vítěz Komínek

Konečné pořadí:
1. Filip, 2. Honzík, 3. Severský, 4. Gombík, 5. Kačírek, 6. Sigačevová, 7. Švejda, 8. Morkus,
9. Komínek, 10. Zábojník, 11. Pavlík, 12. Dvořák, 13. Senko, 14. Strejc, 15. Halada, 16. Roob


14. března 2008

        Páteční turnaj začal tradičně zápasy ve skupinách, podle jejichž výsledků pak hráči hrají vyřazovací boje po celý večer. Všichni nasazení hráči - Honzík, Severský, Valášek, Steiner - postoupili do hlavního pavouka. Zajímavá střetnutí se udála o další postupová místa. Ve skupině A jimi úspěšně prošel Leoš Morávek, i když žádný zápas pro něj nebyl jednoduchý. S bojovnou Zuzkou Severskou si poradil až ve třech setech (13:11, 6:11, 11:9), Jaroslava Touše porazil po dvou vyrovnaných hrách 11:8 a 11:9. O první místo ve skupině poté podlehl Jakubovi Honzíkovi 1:2 na sety. Vyrovnané souboje o postupové místo byly k vidění také ve skupině D. Z trojice Tomáš Senko, Martin Anděl, Roman Strejc mohl postoupit kdokoli. Nejlépe se vedlo Tomášovi. Romana Strejce porazil v první hře 12:10, když odvracel jeden gameball, ve druhé 11:8. A když Martin Anděl také Romana porazil (8:11, 11:7, 11:7), rozhodovalo se v přímém setkání mezi Tomášem a Martinem. Vítězství 13:11, 11:8 zajistilo Tomášovi Senkovi místo v hlavním pavouku.
        V něm se dařilo Jiřímu Severskému, jenž ve čtvrtfinále vyřadil prvního nasazeného hráče Jakuba Honzíka a v zápase o třetí místo dokázal porazit Petra Švejdu. Petr se do hlavního pavouka probojoval z prvního místa ve skupině, když ve střetnutí o něj šťastně zvítězil nad Martinem Valáškem 6:11, 11:8, 11:9. V pavouku nepostoupivších hráčů ze skupiny (plate) jsme byli svědky mnoha vyrovnaných bitev. O finále v plate se utkaly dvojice Kruml - Kočárek a Anděl - Severská. V první dvojici byl méně úspěšný Pavel Kočárek, když nevyužil vyhraného prvního setu a podlehl 11:9, 8:11, 3:11. Druhým finalistou plate se stal Martin Anděl po vítězství 9:11, 11:7, 11:8. V zápase o jedenácté místo, které s sebou přináší čtrnáct bodů do Letňanského poháru, byl pak úspěšnější Pavel Kočárek, když Zuzku porazil ve třech setech 5:11, 11:8, 11:8.
        Další páteční squashová zábava byla zakončena finálovým zápasem mezi hráči Steinerem a Pommerem a následným vyhlášením výsledků a předáním cen. Výsledky turnaje se započítávají do Letňanského squashového poháru 2007/2008.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Severský - Honzík 2:1 (11:6, 8:11, 11:5), Steiner - Valášek 2:0 (11:1, 11:4)
                           Švejda - Senko 2:0 (11:5, 11:8), Morávek - Pommer 2:0 (11:4, 11:7)
semifinále:    Steiner - Severský 2:0 (11:0, 11:7), Pommer - Švejda 2:0 (11:4, 11:8)
o 3. místo:      Severský - Švejda 2:0 (11:6, 11:9)
finále:              Steiner - Pommer 2:0 (13:11, 11:6)

Plate:
finále (o 9. místo):    Anděl - Kruml, vítěz Anděl

Konečné pořadí:
1. Steiner, 2. Pommer, 3. Severský, 4. Švejda, 5. Honzík, 6. Morávek, 7. Valášek, 8. Senko,
9. Anděl, 10. Kruml, 11. Kočárek, 12. Severská, 13. Touš, 14. Komínek, 15. Bobko, 16. Strejc


29. února 2008
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        Šestý turnaj ze série "Letňanský squashový pohár" se uskutečnil poslední únorový den. Můžeme být rádi, že rok 2008 je přestupný. Kdyby nebyl, o turnaj bychom přišli. Někteří účastníci by možná byli radši, ale mnohé by to připravilo o pěkné herní výsledky a bezesporu všechny o jistou squashovou zábavu. Na pátečním turnaji se poprvé objevil Pavel Popelka a hned dokázal vyhrát pomyslnou bronzovou medaili. Nicméně trochu předbíháme událostem, nejdříve se odehrály zajímavé partie o postup ze základních skupin.
         Výtečný squashový souboj předvedli Vratislav Morkus a Leoš Morávek, kteří bojovali o druhé místo ve skupině B. Jednou nohou ve čtvrtfinále již byl Vráťa, když se po výsledku 11:9 v prvním setu ujal vedení. Velice vyrovnanou druhou hru pro sebe ze stavu 8:8 zvrátil Leoš, rozhodnout měla poslední sada. Tu vyhrál Leoš shodně 11:8 a mohl se těšit na čtvrtfinále s Jaroslavem Filipem, pozdějším vítězem turnaje. Ve skupině C se o postup do čtvrtfinále spolu s Jiřím Severským utkali hráči Senko a Kačírek. Po nervy drásající koncovce prvního setu, kterou vyhrál Kačírek 16:14, se hra Tomáše Senka trochu zhoršila a druhý set již byl jasnější záležitostí. Tomáš prohrál 6:11 a vytvořila se další čtvrtfinálová dvojice Valášek - Kačírek.
        V hlavním pavouku jsme byli svědky postupu hráčů Filipa, Valáška, Honzíka a Popelky do semifinále. K zápasu o třetí místo pak nastoupili Pavel Popelka a Martin Valášek. Po setech 11:9, 9:11 a 11:8 zvítězil nikdy se nevzdávající bojovník Pavel. V dohrávkách hlavního pavouka bylo k vidění několik zajímavých klání. Sedmé místo bral hráč Kačírek po vítězství 12:10, 6:11, 14:12 nad Tomášem Pavlíčkem. Kačírek svou konečnou pozici mohl vylepšit ještě v zápase předtím s Leošem Morávkem, ale koncovku třetího setu nezvládl. Prohrál ji 12:14. Je však vidět, že si vzal z této prohry ponaučení a nabytou zkušenost dokázal vzápětí prodat.
        O vítězství v plate se utkali překvapivě nepostoupivší hráči ze skupiny Petr Švejda a Michal Čarvaš. Když Petr vydržel hrát svou "squashovější" klidnou hru, vyrovnal stav zápasu na 1:1. Ovšem jak má v oblibě, ve třetím setu se se svým soupeřem začal opět ve výměnách přestřelovat a to byla voda na Michalův mlýn. Po setu 11:6 bylo o vítězi plate rozhodnuto. O třinácté místo hráli Tomáš Senko a Jaroslav Touš. Zápas, do kterého dali oba aktéři všechny své síly, skončil po setech 9:11, 12:10, 11:8 lépe pro Jardu Touše. Další krásný zápas předvedli Zuzka Severská a Roman Strejc. První hru vyhrála Zuzka 13:11, i když Roman vedl 9:7 i 11:10. Ve druhém dějství dokázal Roman svůj tlak držet od začátku až do konce a zvítězil 11:7. V rozhodujícím setu vedla Zuzka 10:8 a 11:10, ale Roman Strejc se nevzdal a dokázal otočit na 13:11.
        Odkaz na fotografie z turnaje, které opět pořídila Irča Vanišová (tímto jí moc děkujeme!), najdete výše. Těšíme se na všechny hráče, kteří dorazí na již skoro jarní turnaj, jenž se uskuteční v pátek 14. března.

Konečné pořadí:
1. Filip, 2. Honzík, 3. Popelka, 4. Valášek, 5. Severský, 6. Morávek, 7. Kačírek, 8. Pavlíček,
9. Čarvaš, 10. Švejda, 11. Kožina, 12. neznámý vojín, 13. Touš, 14. Senko, 15. Strejc, 16. Severská


25. ledna 2008
Fotografie z turnaje od Irči Vanišové

        První turnaj po Letňanském Killeru, první turnaj v novém roce. Co přinesl nového? Dá se říci, že z dlouhodobého pohledu v podstatě nic:-) Na turnaj nedorazili žádní noví hráči, na předních místech se objevila tradiční jména, žádný z hráčů nepředešel svůj stín. Ale to, že se nedělo nic nového, přece neznamená, že se nedělo nic. Naopak! Vyrovnaných setů a zápasů bylo více než kdy jindy. Herní úroveň na turnajích se pekelně vyrovnává. A to věstí, že na dalších turnajích se možná dočkáme zborcení mnoha mýtů, které nás provázejí. Ale zatím se jedná jen o očekávání, a tak se podíváme, jak se to všechno sehrálo tento pátek.
        Nejvíce vypjatých chvil v koncovkách setů si užil Pavel Kočárek. Uvedené výsledky není třeba komentovat, koncovky setů hovoří za vše. Ještě v základní skupině odehrál svůj nejvyrovnanější zápas večera s Martinem Andělem, který s Pavlova pohledu skončil výsledkem 8:11, 11:9, 15:17. Po utkáních v základních skupinách začal plate. V prvním kole plate se Pavel Kočárek utkal s Jakubem Rakem. První set pro sebe získal Jakub v poměru 11:9, ve druhém zvítězil 16:14. Taktéž souboj s Tomášem Komínkem prohrál až po dramatické koncovce druhého setu 10:12.
        Ve výčtu vyrovnaných střetnutí, kterých bylo opravdu hodně, můžeme pokračovat. Nejvyrovnanější zápas turnaje sehráli Tomáš Komínek s Vráťou Morkusem. Po setech 12:14, 11:9, 14:12 se z vítězství a z postupu ze základní skupiny mohl radovat Vráťa. Jaroslav Touš porazil Tomáše Komínka také až po třech hrách (9:11, 11:5, 11:8). Poctivě vybojovaná vítězství si mohli užít také Martin Anděl, když porazil Romana Strejce 11:8 a 13:11, a Zuzka Severská po výhře 13:11, 7:11 a 11:9 nad Martinem Andělem a nad Jardou Toušem 10:12, 11:6, 13:11.
        Od září, kdy skončil na druhém místě, se na pátečním turnaji neobjevil Martin Valášek. Svůj úspěch přišel vylepšit až v novém roce. V semifinále se mu do cesty postavil Jiří Steiner. Všichni s napětím očekávali, jestli Martin ve vzájemných soubojích poprvé uspěje. První set tomu moc nenasvědčoval, když ho Jirka vyhrál 11:5. Martin svou hru ale zlepšil a ve druhém setu zvítězil 12:10. Hra ve třetím setu byla vyrovnaná do stavu 6:6. Poté jakoby se Martin lekl možné výhry, odklonil se od úspěšné taktiky a prohrál 7:11. V souboji o třetí místo pak porazil zlepšujícího se Michala Čarvaše. Michal byl velice blízko velkého překvapení. V semifinále vedl nad dlouhodobě suverénním hráčem Letňanského poháru Jardou Filipem 1:0 na sety a 7:3 ve druhém. I takto nepříznivý stav ale dokázal Jaroslav otočit a zvítězit.
        Prolomení tradičních výsledků na předních pozicích jsme se sice nedočkali, ale již moc nescházelo. Během turnaje pořídila Irča Vanišová mnoho zajímavých fotografií, které jsou zveřejněny na serveru Vráti Morkuse http://squash.1-foto.cz. Oběma moc děkujeme za spolupráci při zvěčňování turnajových vzpomínek!!!

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Filip - Morkus 2:0 (11:5, 11:4), Čarvaš - Severský 2:1 (14:12, 9:11, 11:3)
                           Steiner - Honzík 2:0 (11:9, 11:8), Valášek - Sigačevová 2:0 (11:6, 14:12)
semifinále:    Filip - Čarvaš 2:1 (9:11, 11:9, 11:2), Steiner - Valášek 2:1 (11:5, 10:12, 11:7)
o 3. místo:      Valášek - Čarvaš 2:0 (11:8, 12:10)
finále:              Filip - Steiner 2:1 (9:11, 11:4, 11:1)

Plate:
finále (o 9. místo):    Gombík - Rak 2:0 (11:6, 11:8)

Konečné pořadí:
1. Filip Jaroslav, 2. Steiner Jiří, 3. Valášek Martin, 4. Čarvaš Michal, 5. Honzík Jakub, 6. Severský Jiří,
7. Morkus Vratislav, 8. Sigačevová Jana, 9. Gombík Ivoš, 10. Rak Jakub, 11. Severská Zuzana,
12. Touš Jaroslav, 13. Komínek Tomáš, 14. Anděl Martin, 15. Kočárek Pavel, 16. Strejc Roman


LETŇANSKÝ KILLER 2007
22. prosince 2007Fotografie z turnaje

        V sobotu 22. prosince se v Modrém světě sešlo 26 hráčů, aby spolu sehráli zápasy o 8. titul "Letňanský Killer". Turnaj se tradičně uskutečnil v prosinci a ještě tradičněji okolo vánočních dnů, kdy je vhodné spálit nějaké ty kalorie před jejich vydatným přijímáním a odtrhnout se od úklidového shonu. Turnaj se hrál systémem na dvě porážky, tudíž kdokoli  s jednou prohrou ještě mohl obsadit druhé místo. Zároveň se hrálo i o bodíky do celorepublikového squashového žebříčku, neboť "Letňanský Killer 2007" byl nahlášen jako turnaj ČASQ kategorie D.
        První místo z minulého ročníku obhajoval Petr Steiner. Jeho cestu za obhajobou přišli zkřížit zejména další nasazení hráči Robert Jehne, Pavel Machovský, Vlasta Zeman, Jarda Filip, Jirka Steiner, Martin Valášek a Petr Švejda. Všichni nasazení nakonec obsadili prvních osm míst, i když v trochu jiném pořadí, než se čekalo. Petr Steiner se stal Letňanským Killerem i pro celý příští rok, přestože v semifinále i finále zvítězil shodně až ve třetím setu. Cenné skalpy si do nového roku odnesl Jaroslav Filip. V hlavním pavouku sice vypadl s Vlastou Zemanem, ale všechny ostatní zápasy již vyhrál a celkově obsadil druhé místo. Na jeho raketě v pavouku oprav postupně skončili Jana Sigačevová, Petr Švejda, Pavel Machovský, Vlasta Zeman i Robert Jehne. Právě Robert poslal do pavouka oprav nejčastějšího sparingpartnera Jardy Filipa Martina Valáška. Martin v něm nejdříve porazil Jakuba Honzíka 15:13, 11:3. Poté jeho cesta za druhým místem ale skončila zápasem s Jiřím Steinerem. Sice vyhrál první set 14:12, přesto svého rivala opět neporazil. V zápase o sedmou pozici si spravil chuť, když zvítězil nad Petrem Švejdou dvakrát 11:7.
        Po roce se na turnaji v Modrém světě objevil Jan Hrubý, v minulém roce skončivší na "Killerovi" třináctý. Letos si polepšil, když vybojoval hezké deváté místo. Po prohrách s Pavlem Machovským v hlavní soutěži, a v pavouku oprav po tuhém boji s Petrem Švejdou, jenž šťastně vyhrál 12:14, 11:9, 11:8, se Jan Hrubý na devátou příčku dostal díky dalším dvěma vyhraným třísetovým bitvám. Nejdříve přehrál Jakuba Honzíka 11:7, 10:12, 11:7, a v posledním zápase porazil Janu Sigačevovou 11:9, 9:11, 11:9. Jana Sigačevová tak obsadila výborné desáté místo. V pavouku oprav dokázala porazit Tomáše Komínka, svého tradičního soupeře Vráťu Morkuse, se kterým se ve vítězstvích vcelku pravidelně střídají, a Tomáše Pavlíčka 11:5, 5:11 a 11:8. K postupu do zápasu o deváté místo ještě zbýval poslední-obtížný krok. I s tvrdou hrou Jirky Severského si však Jana poradila a nesměle vkročila do první desítky turnaje.
        Další zajímavou událostí letňanských turnajů jsou klání právě zmíněného Jirky Severského a Petra Švejdy. Nyní je k sobě los svedl již ve druhém kole hlavní soutěže. Zápas plný přestřelek a bojovnosti lépe začal Jirka (11:8). Drtivému nástupu Petra do druhé hry se ale ubránit nedokázal (2:11). Rozhodující třetí set vyhrál Petr Švejda 11:6. Pěkného výsledku se dočkal i Tomáš Senko, který navázal na úspěšné tažení z minulého turnaje Letňanského poháru. Po výhrách 14:12, 11:7 nad Tomášem Pavlíčkem a 12:10, 5:11, 11:6 nad Ivošem Gombíkem poskočil v početné konkurenci na třináctou pozici. Pěkné vyrovnané utkání sehráli také Michal Jeník a Pavel Vlášek. Jejich duel nakonec vyhrál Michal Jeník v poměru 11:8, 9:11, 14:12.
        Výtečný squashový den doprovázel turnaj v šipkách a promítání profesionálního squashe. Po celou dobu byly podávaný různé dobroty - ovoce, sladkůstky, skvělé dortíčky paní Zemanové a na závěr specialita kuchařského velmistra Libora. A když byla všechna klání dohrána, dobroty snědeny a ceny a poháry rozdány, mohli se jít všichni domů těšit na Štědrý den. Letňanský Killer byl opravdu důstojnou tečkou za celým squashovým rokem 2007 a uvidíme, co přinese druhá polovina sezony a vůbec celý nový rok! Se všemi se těšíme opět na hranou!

Výsledky:
Hlavní pavouk:
osmifinále:    Steiner P.[1] - Beznoska 2:0 (11:6, 11:4), Švejda[8] - Severský 2:1 (8:11, 11:2, 11:6),
                           Zeman[4] - Gombík 2:0 (11:7, 11:5), Filip[5] - Honzík 2:0 (11:2, 11:6),
                          Jehne[2] - Senko 2:0 (11:4, 11:1), Valášek[7] - Morkus 2:0 (11:5, 11:6),
                          Machovský[3] - Hrubý 2:1 (8:11, 11:3, 11:3), Steiner J.[6] - Pavlíček 2:0 (11:7, 11:2)
čtvrtfinále:    Steiner P.[1] - Švejda[8] 2:0 (11:6, 13:11), Zeman[4] - Filip[5] 2:0 (11:6, 11:9)
                            Jehne[2] - Valášek[7] 2:0 (11:9, 11:5), Machovský[3] - Steiner J.[6]: vítěz Machovský
semifinále:    Steiner P.[1] - Zeman[4] 2:1 (11:6, 8:11, 11:6),
                           Jehne[2] - Machovský[3] 2:0 (14:12, 11:8)
finále:             Steiner P.[1] - Jehne 2:1[2] 2:1 (11:8, 5:11, 11:3)

Pavouk oprav:
semifinále:    Filip[5] - Machovský[3] 2:0 (11:5, 11:9), Zeman[4] - Steiner J.[6] 2:0 (11:9, 11:6)
finále:              Filip[5] - Zeman [4] 2:0 (13:11, 12:10)
o 2. místo:      Filip[5] - Jehne[2] 2:1 (11:9, 8:11, 11:7)

Konečné pořadí:
1. Steiner Petr, 2. Filip Jaroslav, 3. Jehne Robert, 4. Zeman Vlasta, 5. Machovský Pavel, 6. Steiner Jiří,
7. Valášek Martin, 8. Švejda Petr, 9. Hrubý Jan, 10. Sigačevová Jana, 11. Severský Jiří, 12. Honzík Jakub,
13. Senko Tomáš, 14. Pavlíček Tomáš, 15. Gombík Ivoš, 16. Beznoska Michal, 17. Jeník Michal,
18. Vlášek Pavel, 19. Morkus Vratislav, 20. Masár Martin, 21. Pavlík Michal, 22. Anděl Martin,
23. Pavelka, 24. Ripa Robert, 25. Kočárek Pavel, 26. Komínek Tomáš


30. listopadu 2007
Fotografie z turnaje

        Tento páteční turnaj provázelo mnoho premiér. Do první osmičky se poprvé probojovali hned čtyři hráči - Senko, Kočárek, Cullen a Pavlík, přičemž Michal Pavlík se dostal až do semifinálových klání. Dalším "poprvé" byla účast Jirky Severského ve finále, toť další mezní osobní úspěch. Pěkný výkon se povedl také poprvé prvnímu nasazenému Vráťovi Morkusovi, jenž dokázal obhájit třetí příčku z minulého turnaje a potvrdil dobrou listopadovou formu. V návaznosti na minulý turnaj se stejné umístění podařilo dosáhnout i Honzovi Jirouškovi, který v přímém souboji ze skupiny podlehl Michalovi Pavlíkovi 4:11, 11:4 a 8:11, když ve třetí hře vedl ještě 7:5. Alespoň si tedy spravil chuť v plate, když ho opět vyhrál.
        Ve skupinách se odehrálo ještě mnoho dalších zajímavých utkání. O lepší výchozí pozici ze skupiny proti sobě usilovali Petr Švejda a Jirka Severský. Vítěz tohoto zápasu se ve čtvrtfinále vyhnul pozdějšímu suverénnímu vítězi turnaje Honzovi Chlaňovi. Po celou dobu zápasu měl o trochu více navrch Jirka Severský a zaslouženě postoupil ze skupiny z prvního místa po hrách 11:8, 11:8. I Tomáš Senko si musel svůj první postup ze skupiny poctivě vybojovat. V rozhodujícím utkání zvítězil 11:9 ve třetím setu nad Veselým.
        V plate byly zápasy o mnoho vyrovnanější než v hlavní soutěži. V té všechna klání skončila 2:0 a v žádném setu jsme se nedočkali stavu 10:10. V plate bylo třísetových zápasů hned několik. Nejvíce jich sehrál Jarda Touš. Všechny jeho zápasy se totiž rozhodovaly až ve třetím dějství. Nejdříve Jarda nedokázal využít dobrý vstup do utkání s Radkem Dvořákem (pozn. autora: to není ten známý český hokejista, ale co se týče fyzické kondice a akrobatických výkonů během hry, snadno ho předčí), když vyhrál první sadu 11:7. V dalších dvou totiž bylo skóre přesně opačné - 7:11, 7:11. Dalším Jardovým vyrovnaným zápasem byl zápas s Tomášem Komínkem. Ve druhém setu se mu podařilo odvrátit matchball a vyhrát 12:10. V rozhodující sadě ale prohrál 8:11. Sérii vyrovnaných soubojů prodloužil v posledním zápase se Zuzkou Severskou. Po prvním vyhraném setu 12:10 prohrál zbylé dvě hry shodně 5:11.
        Zuzka Severská tak zvládla obtížnou situaci, když musela hrát bez podpory své polovičky Jirky, která byla podle platných pravidel nucena rozhodovat jiné utkání, i když proti této skutečnosti vehementně protestovala a dožadovala se svého práva fandit. Tento důvod nechť je pro Jirku dostatečně ospravedlňující, navíc potvrzený podpisy mnoha očitých svědků.
        Takový byl tedy poslední turnaj ze série "Letňanský squashový pohár" před závěrečnou akcí roku - Letňanským Killerem 2007.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Severský - Senko 2:0 (11:4, 11:3), Morkus - Kočárek 2:0 (11:2, 11:7)
                           Chlaň - Švejda 2:0 (11:6, 11:8), Pavlík - Cullen 2:0 (11:6, 11:9)
semifinále:    Chlaň - Pavlík 2:0 (11:4, 11:4), Severský - Morkus 2:0 (11:3, 11:5)
o 3. místo:      Morkus - Pavlík 2:0 (11:5, 11:3)
finále:              Chlaň - Severský 2:0 (11:5, 11:2)

Plate:
finále (o 9. místo):    Jiroušek - Dvořák 2:0 (11:6, 11:4)

Konečné pořadí:
1. Chlaň, 2. Severský, 3. Morkus, 4. Pavlík, 5. Švejda, 6. Senko, 7. Kočárek, 8. Cullen,
9. Jiroušek, 10. Dvořák, 11. Veselý, 12. Halada, 13. Komínek, 14. Strejc, 15. Severská, 16. Touš


9. listopadu 2007
Fotografie z turnaje

        Dalšího turnaje ze série "Letňanský pohár" se zúčastnilo mnoho pravidelných účastníků, přivítali jsme i nové hráče. Hráči byli nejdříve rozlosováni do čtyř základních skupin, z nichž dva hráči postoupili do hlavní soutěže a dva do plate. Mezi nové tváře patřili i Jirka Hron a Honza Jiroušek. Oba svedl los do skupiny s favorizovaným Jakubem Honzíkem a se zkušeným Tomášem Senkem. Tato skupina byla dle výsledků nejvyrovnanější. Kuba Honzík ji sice podle očekávání vyhrál, ale jak s Jirkou Hronem, tak s Honzou Jirouškem, zvítězil až ve třetím setu. Do hlavní soutěže Jakuba doprovodil Jirka Hron, na zbylé dva hráče čekaly zápasy o deváté místo.
        V nich si nejlépe vedl právě Jan Jiroušek, když ho na cestě do finále plate nikdo nezastavil. V něm si pak poradil i s Romanem Strejcem, pro kterého už samotná účast ve finále plate byla malým osobním vítězstvím. Svou druhou účast na pátečních turnajích si dostatečně užila Eva Kysučanová. Ta odehrála se svými mužskými protějšky mnoho vyrovnaných setů a třísetových klání a je jen otázkou času, než v dramatických zápasech dokáže urvat vítězství na svou stranu.
        Jednoznačným vítězem celého turnaje se stal Jaroslav Filip, kterého žádný z jeho soupeřů příliš nepotrápil. Na "bednu" ho doprovodil vylepše své umístění z minulého turnaje Jakub Honzík. A také Vratislav Morkus, jenž se probojoval na stupně nejvyšší poprvé. Třetí příčka je mu odměnou za dlouhodobě předváděné kvalitní výkony a nasazení a možná i motivací pro další squashové kroky.
        Tento turnaj přinesl tradičně pohledné a napínavé zápasy, zlepšení mnoha osobních výsledků, radost a také body do celkového žebříčku Letňanského poháru 2007/2008. Těšíme se zase na shledání v pátek 30. listopadu - na posledním turnaji před "Letňanským Killerem 2007".

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Filip - Petřík 2:0 (11:6, 11:8), Kačírek - Hron 2:0 (11:7, 11:8)
                          Honzík - Dvořák 2:0 (11:6, 11:6), Morkus - Anděl 2:0 (11:5, 11:5)
semifinále:    Filip - Kačírek 2:0 (12:10, 11:7), Honzík - Morkus 2:0 (12:10, 11:7)
o 3. místo:      Morkus - Kačírek 2:0 (11:9, 11:7)
finále:              Filip - Honzík 3:0 (11:6, 11:2, 11:4)

Plate:
finále (o 9. místo):    Jiroušek - Strejc 2:0 (11:6, 11:7)

Konečné pořadí:
1. Filip, 2. Honzík, 3. Morkus, 4. Kačírek, 5. Hron, 6. Dvořák, 7. Petřík, 8. Anděl,
9. Jiroušek, 10. Strejc, 11. Touš, 12. Rejhon, 13. Senko, 14. Kružlík, 15. Komínek, 16. Kysučanová


26. října 2007
Fotografie z turnaje

        Dne 26. října se v Modrém světě uskutečnil další tradiční páteční turnaj. Jeho výsledky se opět započetly do "Letňanského poháru". Narozdíl od minulého turnaje však ve skupinách neproběhly tak zamotané boje o postupová místa. I když o zajímavé zápasy nebyla nouze. Nejvyrovnanější byla skupina C, kterou premiérově vyhrál Radek Dvořák. O druhé postupové místo sehráli utkání hráči Morkus a Pech. Po hrách 5:11, 11:5 a 11:2 se mezi nejlepší osmičku kvalifikoval Vratislav Morkus. Další přímý souboj o postup se udál ve skupině A mezi hráči Krumlem a Morávkem. Po velmi vyrovnaných setech 12:10 a 14:12 do čtvrtfinále podruhé nakoukl Morávek.
        V hlavní soutěži pak nejvíce zazářili Radek Dvořák a Jakub Honzík. Oba se poprvé podívali až do semifinále. Zde se ale jejich cesty stočily ke vzájemnému zápasu o třetí místo. Nad jejich síly byli zkušení a ostřílení matadoři Jiří Steiner a pozdější vítěz turnaje Honza Chlaň.
        Hráčem, který má na první pohled squash velmi rád, je bezesporu Roman Strejc. Roman se pravidelně účastní většiny pátečních turnajů a při pohledu na jeho výsledky je to zcela zřejmé. Mnoho svých zápasů totiž hraje na nejvyšší možný počet setů. Nejinak tomu bylo i tento pátek. S Martinem Andělem sice prohrál 11:7, 10:12, 2:11, když ve druhém setu měl dva mečboly, ale až začne využívat podobné nabídnuté příležitosti, budeme ho jistě častěji vídat i v hlavní soutěži. Dalším jeho třísetovým zápasem bylo utkání s novým hráčem na turnaji Tomášem Komínkem. Tentokrát zvítězil po setech 4:11, 12:10 a 14:12. A Tomáš Komínek bude Romana zřejmě ve squashových maratónech následovat, neboť hned další zápas s Evou Kysučanovou odehrál Tomáš znovu na tři sety. Po rovnocenném boji zvítězil těsně 16:14, 9:11, 13:11.
        Věříme, že si turnaj všichni hráči užili, a těšíme se na viděnou na dalších turnajích v Modrém světě, kterých se vzhledem k velkému zájmu tuto sezonu bude konat více než v minulých letech.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Chlaň - Severský 2:0 (11:4, 11:2), Honzík - Morkus 2:0 (15:13, 12:10)
                           Dvořák - Kružlík 2:1 (11:4, 6:11, 11:7), Steiner - Morávek 2:0 (12:10, 11:1)
semifinále:    Chlaň - Honzík 2:0 (11:4, 11:8), Steiner - Dvořák 2:0 (11:9, 11:5)
o 3. místo:      Honzík - Dvořák 2:0 (11:8, 11:3)
finále:              Chlaň - Steiner 2:0 (11:8, 11:8)

Plate:
finále (o 9. místo):    Pištěk - Kruml 2:0 (11:7, 11:5)

Konečné pořadí:
1. Chlaň, 2. Steiner, 3. Honzík, 4. Dvořák, 5. Severský, 6. Morávek, 7. Morkus, 8. Kružlík,
9. Pištěk, 10. Kruml, 11. Pech, 12. Anděl, 13. Halada, 14. Strejc, 15. Komínek, 16. Kysučanová


21. září 2007
Fotografie z turnaje

        V pátek se konal první turnaj sedmého ročníku série "Letňanský pohár". Hráči odehráli mnoho dlouhých setů a třísetových utkání. Nejvíce vyrovnané byly základní skupiny C a D. Ve skupině C na to doplatil Tomáš Pavlíček. Přestože odehrál výborné zápasy, stačilo mu to pouze na poslední čtvrté místo. S nasazeným Martinem Valáškem prohrál 11:9, 8:11, 1:11, s Jiřím Severským 8:11, 12:10, 3:11 a s Vratislavem Morkusem 5:11, 14:16. Ve skupině D sehráli rozhodující zápas o postup Martin Anděl a Pavel Kočárek. Svou historicky druhou účast v hlavní soutěži vybojoval Martin, když zvítězil 8:11, 11:5 a 12:10.
        V hlavní soutěži pak Martin dosáhl na svůj nejlepší výsledek, když porazil Martina Tesaře dvakrát 11:8. Nejdelší set turnaje odehráli v plate hráči Pech a Morávek. Jejich první hra skončila 18:16. Pecha zřejmě stálo vítězství v prvním setu mnoho sil, neboť poté podlehl snadno 4:11, 1:11. Toť klasická strategie slavného Jahangira Khana, který své soupeře v prvním vyrovnaném setu nemilosrdně zatavil a poté snadno dokráčel k vytoužené výhře. Dalším vyrovnaným kláním bylo utkání mezi Jaroslavem Toušem a Romanem Strejcem. Po setech 12:10, 9:11, 11.9 se radoval Roman. A aby dlouhých setů nebylo málo, v zápase o 11. místo zvítězil Vratislav Morkus ve druhém setu 16:14.
        S klidným svědomím můžeme napsat, že hráči si na prvním turnaji sezóny zahráli do sytosti. Tak ať další turnaje opět přinesou dlouhé tuhé vyrovnané zdrcující a férové boje a celý ročník Letňanského poháru se vydaří jako ty předchozí.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Filip - Tesař 2:0 (11:3, 11:8), Švejda - Severský 2:0 (11:9, 13:11)
                          Valášek - Anděl 2:0 (11:8, 11:6), Čarvaš - Ivan 2:1 (11:5, 7:11, 11:8)
semifinále:    Filip - Švejda 2:1 (11:9, 9:11, 11:9), Valášek - Čarvaš 2:0 (11:9, 11:6)
o 3. místo:     Švejda - Čarvaš 2:0 (12:10, 11:8)
finále:             Filip - Valášek 2:1 (11:6, 8:11, 12:10)

Plate:
finále (o 9. místo):    Morávek - Pavlíček 2:1 (5:11, 11:8, 11:6)

Konečné pořadí:
Viz žebříček Letňanského poháru 2007/2008, do něhož se výsledky tohoto turnaje započítávají.


24. srpna 2007
Fotografie z turnaje

        V předposlední prázdninový pátek se uskutečnil poslední letní squashový turnaj v Modrém světě. Již v základních skupinách se odehrály některé rozhodující duely. Zajímavá situace byla k vidění ve skupině B. Úvodní zápas turnaje sehráli Vlasta Zeman a Martin Masár. Utkání skončilo po dvou vyrovnaných setech velmi překvapivým Martinovým vítězstvím 2:0. Vlasta si pak se svými dalšími soupeři poradil a docílil očekávané účasti v hlavní soutěži. Martin Masár měl tedy před svými soupeři výhodu jedné výhry, ale nevyužil ji. V rozhodujícím zápase o postup podlehl hráči Slukovi 8:11 a 4:11. Ve skupině C sehráli bitvu o druhé místo Jirka Severský a Jakub Honzík. Ve třetí sadě rozhodl o svém postupu Jirka Severský, když vyhrál 11:3. Největším překvapením byl vývoj ve skupině D, ze které se do hlavní soutěže neprodral nasazený Michal Čarvaš. V zápase o druhé místo za Martinem Valáškem prohrál také s Romanem Rygerem 11:4, 7:11, 3:11.
        V pavouku nepostoupivších hráčů ze skupin sehráli zápas s dramatickou koncovkou hráči Ivan a Honzík. Jedenáct ku devíti zvítězil Ivan a zajistil si účast ve finále plate. Do finále hlavní soutěže se probojovali Vlasta Zeman a Jarda Filip. A i když se finále více povedlo Jardovi, Vlasta Zeman ukázal, jak by se měl správný squashista chovat. Ve třetím rozhodujícím setu za stavu 9:8 přiznal nečistý úder, který rozhodčí ani nikdo z přítomných diváků vůbec nezaregistroval. Inu fair-play a úcta k soupeři nadevše! Squashové nesezónní období tak bylo důstojně zakončeno a můžeme se těšit na turnaje v nové sezóně a na 7. ročník Letňanského poháru.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Filip - Sluka 2:0 (12:10, 11:6), Valášek - Severský 2:0 (11:6, 11:9)
                           Chlaň - Ryger 2:0 (11:4, 11:7), Zeman - Švejda 2:0 (11:6, 11:6)
semifinále:    Filip - Valášek 2:0 (11:8, 11:6), Zeman - Chlaň 2:0 (11:8, 13:11)
o 3. místo:      Chlaň - Valášek, vítěz Chlaň
finále:               Filip - Zeman 2:1 (11:6, 5:11, 11:9)

Plate:
finále (o 9. místo):    Masár - Ivan 2:1 (13:15, 12:10, 11:3)

Konečné pořadí:
1. Filip, 2. Zeman, 3. Chlaň, 4. Valášek, 5. Sluka, 6. Ryger, 7. Švejda, 8. Severský, 9. Masár,
10. Ivan, 11. Honzík, 12. Čarvaš, 13. Čepelka, 14. Severská, 15. Strejc, 16. Voharčík


10. srpna 2007
Fotografie z turnaje

        Druhý srpnový pátek se v Modrém světě konal tradiční turnaj. Kromě konečných bojů, jejichž výsledky jsou zaznamenány níže, se odehrály další zajímavé zápasy. Ještě v základních skupinách byl k vidění nejdelší set večera. Tomáš Senko vyhrál druhou sadu nad Zuzkou Severskou 17:15, přesto nakonec podlehl 1:2. V plate měl dobře nakročeno k devátému místu Roman Strejc, když porazil Zdeňka Voharčíka dvakrát 13:11. V souboji o finále plate ale prohrál s Tomášem Senkem po vyrovnaném boji ve třech setech 9:11, 11:7, 9:11. Dlouhý a napínavý zápas nabídl také souboj o konečné páté místo mezi Jiřím Severským a Vratislavem Morkusem. Vráťa vyhrál první set 11:9. V dalším setu zabojoval Jirka, vyhrál 11:7 a rozhodnout měla třetí sada. I přes odvrácení tří matchballů Vratislav prohrál 10:12 a páté místo tak obsadil klavírní virtuóz Jirka Severský. Během večera i další hráči předvedli na kurtech pěkné výkony a ať už výsledky zápasů dopadly jakkoli, zvítězil Squash a radost z pohybu.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Steiner - Severský 2:0 (11:9, 11:6), Masár - Pavlíček 2:0 (12:10, 11:5)
                           Švejda - Dvořák 2:0 (11:8, 13:11), Kuna - Morkus 2:0 (12:10, 11:5)
semifinále:    Steiner - Masár 2:0 (11:7, 11:9), Kuna - Švejda 2:0 (14:12, 15:13)
o 3. místo:      Švejda - Masár 2:0 (11:6, 12:10)
finále:              Steiner - Kuna 2:0 (11:9, 11:6)

Plate:
finále (o 9. místo):    Sigačevová - Senko 2:0 (11:2, 11:2)

Konečné pořadí:
1. Steiner Jiří, 2. Kuna Michal, 3. Švejda Petr, 4. Masár Martin,
5. Severský Jiří, 6. Morkus Vratislav, 7. Pavlíček Tomáš, 8. Dvořák Radek,
9. Sigačevová Jana, 10. Senko Tomáš, 11. Kočárek Pavel, 12. Strejc Roman,
13. Smejkalová Dita, 14. Voharčík Zdeněk, 15. Severská Zuzana, 16. Bobko Marian


13. července 2007
Fotografie z turnaje

        Vzhledem ke všeobecně nízkému počtu turnajů v letních měsících, byl o turnaj ve šťastný den v pátek třináctého výjimečný zájem. Bohužel podmínky jsou neúprosné a pro přiměřený herní průběh se mohlo zúčastnit tradičně jen šestnáct hráčů. K zahájení se dostavilo mnoho nových tváří, dokonce i mimopražských. A hráči si rozhodně přišli na své, protože tento turnaj přinesl v podstatě vše, co squash jako sport může nabídnout - zábavu, rychlost, touhu, odhodlání, bojovnost, fair-play, dokonce vyhrocené situace, následné usmíření, čest k soupeři a těšení se na další zápasy.
        Nejdříve přišly na řadu zápasy ve skupinách o postup do hlavního pavouka. Do čtyř skupin byli nasazeni čtyři hráči - Petr Švejda, Michal Čarvaš, Lukáš Klinecký a Vratislav Morkus. Petr Švejda po očku vzhlížel ke stupni nejvyššímu, když se turnaje nezúčastnili "tradiční" vítězové. Ale už ve skupině měl právě Petr největší problémy z nasazených s postupem mezi prvních osm. Nejdříve prohrál s Borisem Gumanem 0:2 a v souboji o druhé postupové místo zdolal hráče Budila až ve třetím setu 11:8. Ostatní nasazení hráči ve svých skupinách vcelku bez problémů zvítězili.
        Ve čtvrtfinále měl mírné potíže s postupem vítěz skupiny A Boris Guman, když porazil Janu Sigačevovou po třech setech. Jana si pak spravila náladu výhrou nad Vratislavem Morkusem, kterému oplatila porážku z minulého turnaje, a výhrou nad Michalem Čarvašem 2:0 v zápase o páté místo. Poprvé Michala porazila a také mu oplatila porážku z minulého turnaje. Pro Michala šesté místo určitě není úspěchem, jestliže vezmeme v potaz, že na posledních dvou turnajích skončil vždy třetí. Přesto celý večer hýřil dobrou náladou a příště se mu určitě povede lépe.
        Před závěrečnými boji o nejvyšší příčky se odehrálo ještě mnoho zápasů. Neměli bychom zapomenout ani na dobré výkony hráčů, kteří nepostoupili ze základních skupin a hráli o vítězství v plate. Stejně jako na mnoha předchozích turnajích, i tento pátek sehrála Zuzana Severská se svými protějšky zajímavé zápasy. Nejprve přehrála Zdeňka Voharčíka 2:1 a pak sehrála další vyrovnané klání s Radkem Dvořákem.
        Posledními zápasy večera bylo nejdříve utkání o 3. místo a poté finále. Pěknou třetí pozici si vybojoval Petr Švejda a třeba už příště pronikne do vytouženého finále. V něm se tento pátek potkali Lukáš Klinecký a Boris Guman. Lukáš Klinecký zaznamenal v poslední době viditelné zlepšení, Boris Guman byl pro všechny neznámou tváří. Hráči - diváci, kteří zůstali v hojném počtu až dokonce, rozhodně nelitovali. Lukáš byl dobrým příkladem bojovnosti a sebezapření, Boris disponoval trochu větším přehledem na kurtu a po celý zápas kontroloval své emoce. Bylo zajímavé sledovat tento souboj dvou rozdílných pojetí hry, který byl napínavý až do samotného konce. Boris sice vedl 1:0 na sety a ve druhém 8:3 a pak ještě 9:6, ale Lukáš senzačně zabojoval a dotáhl zápas do rozhodujícího třetího setu. Poslední set, kdy se body přelévaly z jedné strany na druhou,  nakonec vyhrál Boris Guman 11:9. A i když průběh zápasu byl místy hodně vyhecovaný, nic nebránilo tomu, aby si soupeři sportovně podali ruce a v duchu fair-play se pak hráči rozešli domů nabrat síly po příjemném squashovém vyčerpání.
        Děkujeme všem hráčům za účast a předvedené výkony a aktérům finále za výborný inspirativní zápas. Těšíme na viděnou na dalších turnajích!

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Guman - Sigačevová 2:1 (7:11, 11:3, 11:9), Policar - Morkus 2:0 (11:4, 11:6)
                          Klinecký - Morávek 2:0 (11:8, 11:7), Švejda - Čarvaš 2:1 (11:6, 9:11, 14:12)
semifinále:    Guman - Policar 2:1 (12:10, 9:11, 11:9), Klinecký - Švejda 2:0 (11:7, 11:8)
o 3. místo:     Švejda - Policar 2:1 (11:5, 6:11, 11:2)
finále:            Guman - Klinecký 2:1 (11:5, 12:14, 11:9)

Plate:
finále (o 9. místo):    Budil- Kačírek 2:0 (11:4, 11:8)

Konečné pořadí:
1. Guman, 2. Klinecký, 3. Švejda, 4. Policar, 5. Sigačevová, 6. Čarvaš, 7. Morkus, 8. Morávek,
9. Budil, 10. Kačírek, 11. Horník, 12. Senko, 13. Dvořák, 14. Severská, 15. Touš, 16. Voharčík


18. května 2007
Fotografie z turnaje

        Tento turnaj byl posledním v tour "Letňanský pohár 2006/2007". V turnaji zvítězil již počtvrté v řadě Jaroslav Filip a zaslouženě převzal pohár pro celkového vítěze Letňanského poháru a také zlatou permanentku na neomezený počet vstupů na squash po dobu tří měsíců.
        Jarda Filip se ve finále utkal s Honzou Chlaněm podruhé v turnaji, neboť se oba potkali již v základní skupině. Tam zvítězil také Jarda, přestože Honza vyhrál první set. Na nepřízeň losu si mohl postěžovat Jakub Honzík, protože v základní skupině hrál právě s oběma finalisty. V přímé bitvě o druhé postupové místo nastoupili Jakub Honzík a Honzík Chlaň. V utkání byl úspěšnější Honza a Jakub sestoupil do bojů o deváté místo, kde všechny zápasy vyhrál a stal se vítězem plate.
        Vyrovnaný souboj se odehrál o druhé postupové místo ze skupiny B. Utkali se Vratislav Morkus s Radkem Dvořákem, který se zúčastnil svého prvního turnaje v Modrém světě. Nakonec po výhře 11:6 v rozhodující třetí hře se z postupu mezi první osmičku mohl radovat Vratislav Morkus. Po dvou dalších zápasech se dostal do boje o páté místo, v němž ale zvítězil Martin Valášek 11:8 a 11:7.  Nepostoupiv ze skupiny B Radek Dvořák nakonec obsadil 11. místo, když v utkání o něj porazil Tomáše Pavlíčka 11:6, 4:11, 11:8.
        Přímým soubojem o 4. místo v celkovém pořádí Letňanského poháru byl zápas o 3. místo mezi Michalem Čarvašem a Petrem Švejdou. Oba borci mezi sebou svádí trvale vyrovnané bitvy. Nyní však vyhrál Michal celkem s přehledem dvakrát 11:7. Michal Čarvaš předtím málem postoupil do finále, když v semifinále vedl nad Jardou Filipem v obou setech 9:5. Ovšem ani jeden do vítězného konce nedotáhl a překvapení se nekonalo.
        Turnaj byl důstojnou tečkou za celým letošním squashovým ročníkem a my se s Vámi těšíme na viděnou při dalším turnaji v červenci, či při začátku Letňanského poháru 2007/2008 v září.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:     Filip - Morkus 2:0 (11:5, 11:8), Čarvaš - Sigačevová 2:1 (9:11, 11:1, 11:5)
                           Švejda - Filípek 2:0 (11:8, 11:5), Chlaň - Valášek 2:1 (12:10, 8:11, 12:10)
semifinále:    Filip - Čarvaš 2:0 (14:12, 12:10), Chlaň - Švejda 2:0 (11:5, 11:4)
o 3. místo:      Čarvaš - Švejda 2:0 (11:7, 11:7)
finále:              Filip - Chlaň 2:0 (11:5, 11:3)


13. dubna 2007
Fotografie z turnaje

        Pátek 13. dubna byl pro účastníky šťastným dnem. Jednak si každý užil squashe do sytosti, druhak Petr Švejda oslavoval narozeniny a tak celý večer provázela veselá atmosféra. Náš oslavenec nakonec skončil na pátem místě, když v souboji o něj porazil Martina Valáška, který má ve vzájemných zápasech úspěšnější bilanci. V zápase neproběhly žádné velké zvraty, přesto byl jeho průběh zajímavý. První hru vyhrál Martin 11:6 a při vedení 5:2 v následné hře se očekávalo jeho vítězství. Petr Švejda se však bodově dotáhl a ve vyrovnané koncovce vyhrál 12:10. Dá se říct, že třetí hra už byla v režii uvolněného Petra, který si tak došel pro výhru 11:7.
        Celý turnaj byl smolný právě pro Martina Valáška. Ačkoli jeho hra se lepší a čekalo se jeho umístění "na bedně", neprošel ani do semifinále. Stopku mu ve čtvrtfinále vystavila Jana Sigačevová. Martin zřejmě zápas mírně podcenil a ve vyrovnaných koncovkách předvedla více bojovnosti Jana, která sice poté v semifinále prohrála, ale boj o třetí místo byl jejím největším dosavadním úspěchem v Modrém světě. V něm ji čekal o mnoho turnajů zkušenější Michal Čarvaš a právě zkušenost a herní klid rozhodl o třetím místě v turnaji pro Michala Čarvaše.
        Ve finále se střetli Jarda Filip a Jiří Steiner. Očekávaný vyrovnaný boj se však nekonal a během chvilky si Jarda vybojoval již třetí vítězství v řadě a rozhodl o tom, kam poputuje pohár pro vítěze Letňanského poháru 2007, do kterého se započítávají výsledky i z tohoto turnaje. Ve finále plate zvítězil Honza Bukovský a do žebříčku si připsal dvacet bodů.
        Hodně vyrovnaných bitev sehrála také Zuzka Severská. V postupu za devátou příčkou sehrála zápas s Martinem Andělem. Ve druhém setu odvrátila dva matchbally a vyhrála 15:13. Ve třetí hře si Martin opět vytvořil náskok a tentokrát obrat nepovolil a vyhrál 2:1. Martin Anděl nakonec skončil na 12. místě a nezopakoval 8. místo z minulého turnaje. Umístění dalších účastníků je zaznamenáno v žebříčku Letňanského poháru.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Filip - Severský 2:0 (11:5, 11:4), Čarvaš - Švejda 2:0 (11:9, 11:3)
                           Steiner - Halasz 2:0 (11:4, 11:9), Sigačevová - Valášek 2:1 (12:10, 8:11, 12:10)
semifinále:    Filip - Čarvaš 2:0 (11:3, 11:3), Steiner - Sigačevová 2:0 (11:9, 11:5)
o 3. místo:      Čarvaš - Sigačevová 2:0 (11:8, 11:4)
finále:              Filip - Steiner 2:0 (11:1, 11:3)

Plate:
finále (o 9. místo):    Bukovský - Rak 2:0 (11:5, 11:8)


23. února 2007

        Turnaje se zúčastnilo čtrnáct hráčů a dvě hráčky, včetně jednoho manželského páru. A manželé Korandovi na sebe dokonce narazili už v základní skupině. Nu, náhoda si s námi hraje.Ve vzájemném střetnutí byla úspěšnější něžnější polovička, která s třemi vítězstvími 2:0 postoupila ze skupiny z prvního místa. Nezbývá nám, než se domnívat, kdo následující víkend doma vařil...
        Ve finále turnaje na sebe narazili Jarda Filip a Jiří Steiner, v poslední době oba hrající v dobré formě. Steiner si přál oplatit dvě porážky, které na posledních dvou turnajích od Filipa utrpěl. Zápas pro něj začal dobře, když první set vyhrál 11:8. Vyrovnaný druhý set ale ztratil 9:11 a o vítězi tak rozhodoval třetí set. Za stavu 10:8 měl Steiner 2 matchbally, ale Jarda Filip skóre otočil na 13:11 a obhájil tak vítězství z minulého turnaje. Zdá se, že nadvláda Jiřího Steinera na turnajích v Modrém světě končí, vždyť za celou sezonu nevyhrál jediný. Ale už na příštím turnaji třeba bude vše ve "starých kolejích".
        Na třetím místě skončil Martin Valášek a na senzační čtvrté pozici se umístila paní Korandová. Dosáhla tak svého nejlepšího výsledku v sérii turnajů "Letňanský pohár". Páté místo z minulého turnaje obhájil Petr Švejda a plate vyhrál Michal Čarvaš.
        Umístění dalších účastníků je zaznamenáno v průběžném žebříčku Letňanského poháru, do něhož se výsledky tohoto turnaje započítávají.


19. ledna 2007

        Hráči byli rozlosováni do čtyř skupin, z nichž první dva hráči postupují do bojů o první místo a dva hráči pak hrají plate o deváté místo. Všichni nasazení postoupili ze skupin dále a o další postupová místa se vedli velké boje. Vratislav Morkus porazil v přímém souboji o postup Janu Sigačevovou 2:1, ve skupině C porazil pan Halasz pana Raka, ačkoli prohrával 0:1. Ve skupině D sehráli utkání jako "na vodě" hráči Anděl a Stříteský. Martin Anděl vyhrál suverénně první set 11:2. Ve druhém prohrával 4:10, ale nevzdal se a snížil na 8:10. Více však nestihl a stav byl 1:1. V rozhodující sadě měl dokonce čtyři matchbally od stavu 10:6, pak další tři za stavů 11:10, 12:11 a 14:13, ale v koncovce ukázal větší vnitřní sílu Stříteský, odvrátil všechny hrozby a vyhrál 16:14. Navíc se Anděl v zápase zranil a turnaj pro něj skončil. Ale pouze jako pro hráče, protože se ukázal jako zdatný sudí a odpískal další zápasy.
        Pozdější vítěz Jarda Filip na své cestě narazil, stejně jako v prosinci, na Jiřího Steinera. Tehdy ho porazil poprvé v životě. A nyní opět zvítězil 2:1 po vyrovnaném zápase. Že by v jejich vzájemném zápolení platilo: "poprvé a pak už pořád"? Jardu Filipa zkoušel ještě ve finále zastavit Martin Valášek, ale i přes uhraný set jeho úsilí nestačilo. Snad příště promění finálovou účast ve výhru. Dobrého výsledku se dočkal Petr Švejda, který skončil na pátém místě i díky výhře nad Michalem Čarvašem po setech 12:14, 11:4, 11:8. A jak se na turnaji dařilo dámám? Jana Sigačevová vyhrála plate a Zuzka Severská se mohla těšit z jedenáctého místa.
        Umístění dalších účastníků je zaznamenáno v průběžném žebříčku Letňanského poháru, do něhož se výsledky tohoto turnaje započítávají.

Výsledky:
čtvrtfinále:    Steiner - Halasz 2:0 (11:5, 11:5), Koranda - Švejda 2:0 (11:8, 11:7)
                           Valášek - Čarvaš 2:1 (9:11, 11:8, 11:6), Filip - Morkus 2:0 (11:5, 11:4)
semifinále:    Filip - Steiner 2:1 (11:9, 7:11, 11:9),Valášek - Koranda 2:1 (8:11, 11:6, 11:9)
o 3. místo:      Steiner - Koranda 2:1 (4:11, 11:8, 11:3)
finále:              Filip - Valášek 2:1 (11:7, 6:11, 11:5)


LETŇANSKÝ KILLER 2006
3. prosince 2006

Fotografie z turnaje

        Historie turnaje se datuje již k otevření squashcentra Modrý svět v roce 2001. První ročník vyhrál tehdejší čtvrtý hráč ČR Jan Žemlička. Letos se Letňanský Killer poprvé konal jako oficiální turnaj ČASQ kategorie D. Jedná se o novou kategorii, kterou ČASQ zavedla zvláště pro rozšíření povědomí o své existenci mezi amatérskými hráči. Turnajů kategorie D se povětšinou účastní pravě amatérští hráči, ale cestu si na ně najdou i hráči závodní. Hráč-amatér si tedy na turnaji dobře zahraje s lidmi na své herní úrovni, může získat body do žebříčku ČR a zároveň může shlédnout squash v podání hráčů-závodníků, který může sloužit jako dobrá inspirace pro hru.
        Sedmého ročníku se zúčastnilo osmnáct hráčů a tři hráčky. Hrálo se vyřazovacím systémem na dvě porážky (tzn. - i když hráč jednou prohraje, pořád má šanci umístit se na druhém místě) do konečného umístění. Po celou dobu trvání turnaje mohli účastníci sledovat promítané zápasy profesionálních kolegů z okruhu PSA a nechat se zdarma masírovat na masážním křesle, které si vysloužilo početné pochvaly. Pro chuťové buňky bylo připraveno ovoce, dortíčky a specialita našeho mistra kuchaře. K příjemně strávenému času tak zbývaly už jen samotné výkony hráčů a radost ze hry.
        Ačkoli do turnaje nastoupily pouze tři ženy, díky náhodě v losování do pavouka na sebe dvě narazily již v 1. kole. Zápas vyhrála Jana Sigačevová, a to hlavně díky hektickému závěru, protože Katka Kubáková pospíchala odcvičit hodinu aerobiku. Ve druhém kole se pak mohla postarat asi o senzaci turnaje, kdyby porazila čtvrtého nasazeného Jardu Filipa.Ve druhém setu měla dokonce tři matchbally, přesto podlehla 11:5, 10:12, 5:11. Stejně jsme se dočkali nezvyklého výsledku, který už byl sice očekáván na předchozích turnajích, nicméně až teď Jarda Filip poprvé porazil Jiřího Steinera. V rozhodujícím třetím setu odvrátil Steiner čtyři matchbally, ale sám se k matchballu nedostal a Filip osmý proměnil. Velmi vyrovnané zápasy sehráli také hráči ve skupině o 17. místo. Z deseti odehraných duelů šest skončilo výsledkem 1:1. Nejvyššího poměru bodů v zápasech dosáhl hráč Halasz a skupinu vyhrál.
        Na konci turnaje byli odměněni nejlepší a vylosovaní hráči poháry a cenami od firmy Tecnifibre, prostředí utichlo a nezbývá, než se těšit na další ročník Letňanského Killera v roce 2007.

Výsledky:
Hlavní soutěž:
čtvrtfinále:    Zeman - Filip 2:0 (11:6, 11:8), Chlaň - Švejda 2:0 (11:6, 11:5)
                          Steiner J. - Šípek 2:0 (11:3, 11:3), Steiner P. - Čarvaš 2:0 (11:5, 11:4)
semifinále:    Steiner P. - Zeman 2:0 (11:6, 11:9), Chlaň - Steiner J. 2:0 (11:2, 11:8)
finále:              Steiner P. - Chlaň 3:0 (11:8, 11:6, 12:10)

1x poražení:
semifinále:     Zeman - Kulka 2:0 (11:9, 11:5), Filip - Steiner J. 2:1 (3:11, 11:5, 15:13)
finále:              Zeman - Filip 2:0 (11:5, 11:8)
o 2. místo:      Zeman - Chlaň 2:0 scr.

Konečné pořadí:
1. Steiner P., 2. Zeman, 3. Chlaň, 4. Filip, 5. Steiner J., 6. Kulka, 7. Čarvaš, 8. Švejda, 9. Koranda, 10. Šípek,
11. Sigačevová, 12. Kubáková, 13. Hrubý, 14. Arnošt, 15. Morkus, 16. Šístek, 17. Halasz, 18. Novák,
19. Sedláček, 20. Veselý, 21. Tomšů


3. listopadu 2006

        Ve squashcentru se tradičně sešlo šestnáct hráčů, chtějících poměřit své síly a užít si pohodový večer. Byli rozlosováni do čtyřech skupin, v nichž byli nasazeni hráči Jiří Steiner, Jaroslav Filip, Jan Chlaň a Pavel Machovský. Turnaje se zúčastnily i tři ženy, které s pány sehrály vyrovnané zápasy. Nejdůležitější bylo, že se všichni účastníci turnaje dobře bavili a užili si do sytosti squashových výměn a přestřelek.
        Ve skupinách se žádné velké překvapení neodehrálo a celá nasazená čtveřice postoupila následně až do semifinále. O postup do finále se utkali Pavel Machovský s Jiřím Steinerem a Honza Chlaň s Jardou Filipem. V prvním semifinále Machovský prolomil herní psychický blok, který měl vůči Steinerovi a postoupil po setech 11:9 a 13:11. Ve druhém byla k vidění o něco delší bitva, kterou vybojoval Honza Chlaň ve třetím rozhodujícím setu 11:5. Finále pak bylo vcelku jasnou záležitostí. Po setech 11:7 a 11:2 zvítězil Pavel Machovský a svou první účast na turnaji Letňanského poháru proměnil ve vítězství. Zato o třetí místo se strhl velký boj. Jaroslav Filip chtěl konečně uspět proti Steinerovi, který s ním do této chvíle neprohrál, i když oba hráči spolu sehráli několik napínavých zápasů. Všichni byli tedy zvědaví, zda Filip konečně zvítězí a probojuje se na stupně vítězů. Jarda Filip za svým cílem vykročil úspěšně a první set vyhrál 11:9. Pak ovšem nastal velký zlom a pohoda, se kterou odehrál první set, se vytratila. V následujících dvou prohrál 6:11 a 5:11. Narozdíl od Machovského herní blok neprolomil a Jiří Steiner obsadil třetí příčku.
        A jak si vedly zástupkyně něžného pohlaví? Bohužel ani jedna hráčka tentokráte nepostoupila ze základních skupin. Nastoupily tak do soubojů o deváté místo. Eva Klíčová se utkala na úvod plate s panem Huškem a velmi vyrovnaný zápas pro ní nakonec skončil prohrou 13:15 a 10:12. Katka Kubáková také v prvním zápase plate neuspěla. Prohrála s Tomášem Klineckým po setech 11:5, 4:11 a 8:11. Obě hráčky tedy ze souboje o deváté místo vypadly a hrály další zápasy o umístění. Nejúspěšnější účastnicí turnaje se stala Jana Sigačevová. Ta po výhrách nad dvěma soupeři nastoupila ve finále plate právě proti Klineckému. Potkali se už v základní skupině, kde jasně Tomáš Klinecký zvítězil, ale zápas o deváté místo byl mnohem dramatičtější. První set Klinecký vyhrál 12:10, ve druhém však jasně podlehl 5:11. O vítězi plate tak rozhodoval až poslední set, který Jana Sigačevová prohrála těsně 9:11.
        Snad nejvyrovnanější souboj svedli Radek Novák a pan Hušek, kteří se během turnaje setkali hned dvakrát. V utkání ve skupině zvítězil Radek Novák ve dvou setech 12:10 a 13:11. V zápase o konečné 11. místo se pak Hušek pokusil soupeři porážku oplatit, ale opět odešel poražen, tentokrát 9:11, 13:11, 7:11.
        Umístění dalších účastníků je zaznamenáno v průběžném žebříčku Letňanského poháru, do něhož se výsledky tohoto turnaje započítávají.

Výsledky:
čtvrtfinále:    Steiner - Valášek 2:0 (11:3, 11:4), Machovský - Krejcar 2:0 (11:8, 11:2)
                           Chlaň - Záruba 2:0 (11:7, 13:11), Filip - Kollár 2:0 (11:7, 11:4)
semifinále:    Machovský - Steiner 2:0 (11:9, 13:11), Chlaň - Filip 2:1 (14:12, 9:11, 11:5)
o 3. místo:       Steiner - Filip 2:1 (9:11, 11:6, 11:5)
finále:               Machovský - Chlaň 2:0 (11:7, 11:2)


6. října 2006

    Turnaj se stal kořistí Jana Maříka, který neprohrál během večera jediný set. Ve finále porazil Jaroslava Filipa 3:0. Ten první set jasně prohrál, ale v dalších dvou hrál vyrovnanou partii. Bohužel koncovka setu mu pokaždé utekla. Velkou bitvu o třetí místo svedl Valášek s Petrem Švejdou. Švejda vyhrál první set jednoznačně 11:6, ve druhém měl matchball za stavu 10:9, ale neproměnil ho. Rozhodující set pak těsně vyhrál Valášek a zvítězil tak 2:1.
    Páté místo si výhrou nad druhým nasazeným hráčem turnaje Michalem Čarvašem zajistil Koranda po setech 11:4 a 11:9. Další napínavý zápas sehráli o 9. místo a o vítězství v plate Kočka s Klineckým. Byl to zápas dramatických koncovek setů. První vyhrál Tomáš Klinecký 13:11, pak ale prokázal větší nervy Kočka a zvítězil v dalších setech 11:8 a 11:9.
    Výsledky turnaje se započítávají do Letňanského poháru 2006/2007. Děkujeme všem hráčům za účast a těšíme se na další turnaj, který proběhne 3. listopadu 2006.

Výsledky:
čtvrtfinále:    Filip - Čarvaš 2:0 (11:6, 11:9), Švejda - Čepelka 2:0 (11:2, 11:5),
                           Valášek - Kollár 2:0 (11:4, 11:9), Mařík - Koranda 2:0 (11:5, 11:5)
semifinále:    Filip - Švejda 2:0 (11:8, 11:9), Mařík - Valášek 2:0 (11:5, 11:2)
o 3. místo:      Valášek - Švejda 2:1 (6:11, 12:10, 11:9)
finále:              Mařík - Filip 3:0 (11:6, 11:9, 11:8)


10. března 2006

    V pátek 10. března 2006 se uskutečnil turnaj, jehož výsledky se započítávají do Letňanské ligy 2005/06. Vítězem se stal Jiří Steiner, který ve finále porazil Petra Zlámala. Na třetím místě skončil Jiří Severský, na čtvrtém Michal Čarvaš. Plate vyhrála a deváté místo tak vybojovala Jana Sigačevová.
    Do finále se probojovali Jiří Steiner a Petr Zlámal. Oba hráči se utkali již v základní skupině, kdy zápas skončil jasným vítězstvím Zlámala. Finále však bylo naprosto odlišné. Steiner měl do něj podstatně těžší cestu, ale nakonec se to ukázalo jako výhodou, protože Petr si ve čtvrtfinále a semifinále zvykl na pomalejší tempo hry. Ve finále najednou nestačil aktivně přistupovat k míči a po příliš obranném výkonu podlehl 0:2.