Squash v Modrém světě

   

Naše služby mohou již déle než deset let využívat rekreační, pokročilí i závodní hráči každého věku.


Squash Modrý svět byl otevřen 2. ledna 2001 namísto nevyužívaného Lidového domu.
V té době nebylo v Letňanech mnoho zařízení nabízejících aktivity pro volný čas a Modrý svět začal být rychle využíván širokou sportovní veřejností. Většina návštěvníků si vyzkoušela squash poprvé a tak uvítala možnost hry v absolutním soukromí na odděleném kurtu.

Pro některá sportovní zařízení končí jejich otevřením intenzivní práce. Otevření Modrého světa však bylo velkým začátkem. Squashové kurty  a víceúčelový sál, spolu se vřelým přístupem ke všem zákazníkům a zajištěním čistého a útulného prostředí, nezůstaly jediným, co mohl Modrý svět nabídnout. V duchu filozofie absolutního soukromí byly postupně otevřeny také individuální posilovna a relaxační místnost s infrasaunou.

Velkým rozvojem prošel také ke squashcentru přidružený sportovní klub Squash Modrý svět, jenž uspořádal v prosinci 2000 slavnostní otvírací turnaj Letňanský Killer, kterého se zúčastnili tehdejší či budoucí přední čeští hráči. Následovaly turnaje, soustředění, kurzy a další akce pro širokou veřejnost, založení amatérských soutěží Letňanská squashová liga a Letňanský squashový pohár. Někteří účastníci těchto soutěží si squash velmi oblíbili a začali se mu věnovat pravidelně a intenzivně. A tak od roku 2004 má klub zastoupení také v celonárodní lize dospělých.

Nejdůležitější činností sportovního klubu je od roku 2007 Juniorská škola squashe, která nabízí využití volného času všem dětem a mládeži od 7 do 19 let. Kromě desítek juniorů, které zařadily sport mezi své pravidelné aktivity, již vychoval klub také úspěšné hráče.

Squash Modrý svět je místem, které inspiruje a navrací energii. V příjemném klubovém prostředí se spolu setkávají úplní začátečníci, pokročilí a zájmoví hráči i hráči závodní. Rádi přivítáme i Vás.