Relaxační místnost s infrasaunou

   

Cedrová infrasauna v relaxační místnosti nabízí prostor až pro čtyři osoby (dvě ležmo).


Provoz

Relaxační místnost s infrasaunou je provozována na principu pronájmu celé místnosti v žádanou hodinu. V rezervovanou dobu tak nemají do místnosti přístup jiné osoby a můžete relaxovat a odpočívat v naprostém soukromí. Rezervace provádí a klíč od místnosti poskytuje recepce sportcentra. Místnost je pronajímána za jednotnou cenu, bez ohledu na počet osob, a cena zahrnuje zapůjčení prostěradel. Doporučujeme použití ručníků a vlastní obuvi na přezutí.

Vybavení

Místnost je vybavena cedrovou infrakabinou pro 4 osoby (2 osoby ležmo), sprchou, dvěma odpočinkovými saunovými lehátky a jedním větším, matracovým lehátkem s polohovatelným roštem. Uklidňující atmosféru navozuje všudypřítomná vůně dřeva, živé rostliny a další dekorace.

Princip infrasauny a její použití

Použití sauny přispívá k odstranění svalové únavy a bolesti kloubů, ke zvýšení obranyschopnosti a celkové regeneraci organismu i ke zhubnutí. Zvýšení tělesné teploty saunováním mobilizuje v lidském těle bílé krvinky a ochranné látky a zlepšuje obranyschopnost organismu. Infrasauna představuje novou generaci saun, fungujících na zcela odlišném principu než běžné sauny. V infrasauně se tělo nezahřívá jen teplem pronikajícím z teplého vzduchu přes kůži, ale infračervené záření proniká přímo do lidských tkání a tím vzniká zahřívací efekt, při kterém se teplo dostává hluboko do svalů a kloubů. Léčebné a regenerační účinky tepla jsou takto bezprostřední a mnohem intenzivnější.

Infračervená energie produkovaná infrasaunou rovněž zvyšuje 2-3krát potivost v porovnání s tradiční saunou, přestože se pracuje s teplotou vzduchu okolo 50 °C, zatímco tradiční sauna používá teploty v rozmezí 90-105 °C. Z různých důvodů není vhodné pobývat v takto vysokých teplotách delší dobu a pro někoho to může být i nebezpečné.
Nižší teploty vzduchu nezatěžují nadměrně srdeční ani dýchací systém a jsou mnohem příjemnější.

Pobyt v infrasauně se doporučuje před svalovým zatížením a jakýmkoli sportovním výkonem, při svalové únavě či potížích, pro zlepšení pohyblivosti kloubů, pro zhubnutí i pro celkovou regeneraci a relaxaci. Naše sauna je umístěna ve zvláštní relaxační místnosti a je tak možné spojit léčebné a regenerační účinky sauny s celkovou relaxací.